Ako zmeniť prehodený režim dieťaťa?

23. feb 2021

Ahojte baby
.. mám prosbu odkedy išli malému prvé zúbky pred dvoma mesiacmi dosť sme sa trápili a ostal mu prehodeny režim.. celú noc vydrží byť hore a prespí celé doobedie ... Nemáte skúsenosť ako to otočiť ? Skúšali sme všetko možné nenechala som ho spinkať moc cez deň no to bolo o dosť horšie potom v noci keď ho ráno budím skoro celý deň zaspáva skúšala som nechať vyplakať uspavat na rukách v kocary v aute proste nič nepomáha aby spinkal v noci ja už nevládzem takto fungovať keďže cez deň nemôžem spať s ním mám ešte jedno dieťa ktorého škôlka je zatvorená 🤷🏻‍♀️ spím najviac 3 hodiny a je to zaberak.... Ak by ste mali nejaké rady budem moc vďačná ..ďakujem krásne

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. feb 2021

Má 6 mesiacov

ledgerka
23. feb 2021

skus na to ist postupne, kazdy den to posun o 15 minut. Zobud ho ked spi cez den a bud ho kazdy den trochu skor. Hlavne ne nech nie je preunaveny, potom ho das spat len velmi tazko.

autor
23. feb 2021

@ledgerka ono niekedy sa stane že spí v noci napr od jednej do rána trvá to týždeň a potom stuk a odznova zaspáva ráno o šiestej siedmej ako kedy tak ja netuším koľko ho nechať spať potom :( dnes spal od siedmej zobudila som o jednej 🤷🏻‍♀️

ledgerka
23. feb 2021

Ja by som ho nechala spat maximalne 2 hodiny, potom aspon 1 hodina bdenia a znovu spat ale opat tak 2 hodiny maximalne a zase zobudit. Musi cez den viac bdiet a ono sa to zacne pomaly menit. Urcite ho nenechaj cez den spat 5-6 hodin v kuse.

autor
23. feb 2021

@ledgerka lenže to má ten dlhy spánok keď je celú noc hore talk ráno musí pospat nie ? Potom spí už len po pol hodine

ledgerka
23. feb 2021

Tak to nikdy neprehodis ked ho nechas dlho cez den spat. Za par dni si zvykne ked ho zacnes budit.

andreatytler
23. feb 2021

Presne ako vravi @ledgerka, nesmies ho nechat spat dlho cez den. Musis ho zobudit. Ako dlho spaval cez den pred tym ako sa mu to zmenilo? Ja by som ho nechala spat presne tak dlho ako spaval pred tym...
A cez den ho davaj spat v izbe kde je svetlo a hluk z domacnosti (ak teda dokaze pri tom hluku spat). To ho nauci ze je den... Potom ked sa mu to pretoci spat, mozes davat aj cez den spavat v tmavej, tichej izbe.