Ako zaspať bez perinky?

blanch12
3. feb 2012

Moja bambula ma 4,5 mesiaca a od narodenia ju davam spavat do perinky. Uz je vsak velka a hlavne vysoka (72cm 😀 ) a vytrcaju jej nozky odtial, ale musim ju stale balit, pretoze sa budi ruckami. Ak jej nezviazem rucky , tak proste nezaspi...Sermuje nimi, skriabe sa, vybera si cumlik...Stred perinky ani spodok nemusi mat zviazany - to jej nevadi - vsak aj tak sa uz potrebuje hybat aj v spanku - tak to jej ani neviazem...Ale tym padom mi "pada" pocas spanku dole do perinky (snad som to napisala zrozumitelne 🙂 )
Najlepsie by bolo nechat ju v perinke kym si sama "nepovie", ze uz ju nechce, ale kazdu noc trpnem, ci sa v tej perinke "neprepadne"...
Dakujem za zlepsovaky a rady 🙂

ninan2
3. feb 2012

nedali by sa tie ruky nejak zviazat plienkou? Ze ju prelozis do trojuholnika, das pod nu a rohy zviazes... Plienka je urcite bezpecnejsia ako ta perinka.

blanch12
autor
3. feb 2012

@ninan2 ...skusala som, ale potvorka malinka sa z nej vyvliekla. Trosku sa povrtela a sup sup jedna rucka von a hned aj druha - uz sa vie prevracat na brusko a dokonca niekedy sa jej podari aj spat na chrbatik...tak sa z tej plienky lahko "vyslobodi" ☹

hoogy
3. feb 2012

@blanch12 a keby si ju do nejakej deky pevnejsie zavinula?

kaja73
3. feb 2012

@blanch12 ja som použivala osusku-to je taka vacsia plienka-skoro 2 krat tak velka ako klasicka plienka. Poskladala som ju do trojuholnika. Maleho som do toho zavinula a plus som to obkrutila salom a ten som zaviazala malemu na brusku-nie silno,ale tak aby sa nevedel vymotat z toho.
Vasinou som to 1-2 krat v noci musela napravovat,ale to sa dalo.
On vobec nevedel spat s volnymi rukami do vyse 6m.Akonahle sa z toho vymotal,bol hore a spustil rev.
Potom som ho zacala ucit na volne ruky,tak ze som mu najskor nezavinula jednu ruku-to trvalo asi tyzden kym si zvykol a potom som prestala zavinovat aj druhu-ale trvalo mu cca meiac,kym sa prestal mlatit do tvare a mykat.

blanch12
autor
3. feb 2012

@hoogy "gratulujem, ze si opat tehulka 🙂 "....deku praktizujem cez den - zabalim ju tak, ze vyzera ako taky sulocek 🙂 niekedy tak zaspinka, ale v noci ju ide roztrhat - mece sa v nej, kope nozkami..., ze ju radsej odviazem. Dokonca cez den niekedy zaspi len tak prikryta perinou normalnou, ale v noci nic 🙂

blanch12
autor
3. feb 2012

@kaja73 fuuuha, to ako keby si pisala o mojej Sarke 😀 .hlavne to plieskanie s ruckami po tvari a potom rev.....ta velka plienka a este sal na to...vyzera dobre, hned zajtra cez den to budem skusat 🙂 ..dam vediet 😉

...mozno blba otazka, ale - ked si ho ucila na volne ruky, tak urcite sa najskor milion krat buchol po hlavke a podobne...ako si to riesila? Bola si pri malom a strazila si mu rucku? ci? co?ako? 😀

1katkas
3. feb 2012

@blanch12 ahoj moj je starsi bude mat polroka, ale na noc ho musim dat do zavinovacky lebo inak si bude suchat ocka a uska a potom sa na to zobudi.. cakam ze z toho vyrastie..

hoogy
3. feb 2012

@blanch12 no taky sulcek ma prvy napadol. a dakujem 🙂

kaja73
3. feb 2012

@blanch12 na jednu ruku sa naučil pomerne rychlo,ale ked som uvolnila aj druhu-to bola sranda 😝
Ale nestrazila som ho,som si povedala , ze sa to už proste naucit musi.
On je decembrovy a 7m mal v juli,zacinali horúčavy-to sa proste nedalo ho tak viazat,bol mokry ako mys.
Musela som proste prestat so zavinovanim-spaval potom len v bodinku-ked bolo ozaj horuco.
A do septembra,ked sa už trochu ochladilo,si zvykol na to byt nezavinuty.

blanch12
autor
13. feb 2012

@1katkas
@hoogy
@kaja73 huraaaaaa, od piatku spi bez perinky 😀 ...neviem ako sa to stalo, ale uz v nej nemohla vydrzat - ruky stale von a hrozne "nervy"...kopanie nozkami...tak som bezradne rozviazal snurocky a cuduj sa svete, to sidielko malinke dalo rucky na perinu(normalnu 🙂 ) a zaspalo 🙂 🙂 🙂
...skusala som Vase rady, ale nic nepomahalo, akonahle mala rucky zviazane cimkolvek, tak bola zuriva...mam taky pocit, ze jej viac vadilo to, ze sa nemoze hybat cela, ako to, ze si ruckami plieska po tvaricke... 😝 ...sice teraz spi kratsie ako zvykla, pretoze ju tie rucky zobudia, ale to sa casom asi tiez upravi 🙂
Dakujem vam za rady 😉

katkanova
13. feb 2012

@blanch12 teeeda, zavidim :D moj chlapcek ma uz 8 mes a stale len a len zavinuty - uz som skusala tolkokrat ho nechat zaspat nezavinuteho ale vzdy to skoncilo placom - momentalne striham na polky plachty aby som ho vobec mala este do coho zavinut :D :D :D osobne ma to nejako zvlast neobtazuje ze spi len zavinuty, ale co som sa napocuvala od ludi ... ako sa nebude spravne vyvyjat, ako mu to skodi ... no dufam ze ked bude mat 5 rokov nebudem kupovat plachtu na dvojpostel aby som ho este mala do coho zakrucat :D:D

blanch12
autor
13. feb 2012

@katkanova ..kasli na to, kto co hovori.. 😖 ...tvoj drobec a ty vies, co je najlepsie...ked spinka zabaleny, tak mu je tak asi dobre...a ked bude chciet zmenu - isto sa ozve 😀 ..musim priznat, ze ked mne niekto takto napisal, tak som neverila a silou - mocou som ju trapila spat bez perinky a drzala som jej rucky za kazdu cenu lebo ja som chcela, aby uz konecne spinkala bez perinky....ale ti co hovorili : "pockaj", tak ti mali pravdu 😝 ...hihi a neboj, v 5 rokoch sa budete hrat vankusove vojny a budes ho chodit zakryvat 😉

meredithe
7. jún 2016

Viem,ze príspevok je uz starý,ale aj ja mám s tym problém ..moj maly ide mat 10mesiacov a inak ako zviazaný nam nezaspi..skúšala som uz niekoľko krat oducat a on proste nezaspi..dáte rady?

andreafenikova
12. jún 2016

@blanch12

Ahoj aj ja som na tom istom presne aj vek mojej malej sedi, ja som uz skusala jej kupit vak, ale pokusame sa uz tyzden si zvykat, ale problem je v tom ze mala tak kope nohami, ze sa v noci budi kazde 2 hodinky co pred tym, ako bola v perinka vydrzala spat aj 7 hodin v kuse teraz neviem co mam robit dalej ci sa vratit ku perinke?

majkovalili
20. jan 2019

Ahojte dievčatá, téma je uz síce strašia,no v podstate "problem" zostava ten isty. Moja dcéra ide mat 10 Mesiacov a zaspava v perinke,skúšala som aj nemožné,no zaspi iba v nej. Ide o to,ze ona bola od narodenia velmi náročné bábätko.mala velmi silné koliky,za celý deň pospala len hodinku a tak sme na odporúčanie vyskúšali perinku. Zabralo to, a mala sa upokojila.no teraz ju neviem od nej odnaucit. Akonáhle ma volne ruky strašne vystraja a nechce spinkat,je nervózna a následný spánok je ako zázrak. Možno ste mali tiez doma take bábätko a nejako sa vám to podarilo 🙂 🙂 ďakujem za každú radu alebo trik 🙂 🙂