Ako zabrániť vypadávaniu dudla u 3-mesačného?

misickaa4
3. feb 2020

Maminy, viete poradit ako tomu zabranit/pomoct?
Maly ma skoro 3 mesiace, spal by ale stale sa budi na vypadavanie toho dudla...v poslednej dobe castejsie..podopieram mu dekou atd...ale stale sa mu podari vypadnut... zobrat asi nepripada do uvahy...bez toho by asi vobec nezaspal
Dakujem za rady

rainbow82
3. feb 2020

@misickaa4 Tomu asi nezabranis.My to mame doteraz a budeme mat 2 roky.V noci sa na to budi milion krat.Je to na nervy to mi ver.Ja uz romyslam , ze vysadim cumel ak dovrsi 2 roky.

catherine1989
3. feb 2020

A musí ten dudel mať? Nezaspí bez neho? Náš mal tiež strašný problém, keď mu v spánku dudel vypadol sám od seba, ale keď som to urobila tak, že zaspal a ja sama som mu dudel vybrala, to mu nevadilo. Inak dudka naša milovaná, ide mať 2 roky a stále ju na uspavanie potrebuje, ale chvalabohu, keď mu v noci vypadne, vie si ju už našmatrať a dať naspäť do úst aj sám

lenka2710
3. feb 2020

@misickaa4 aj ja som to tak robila, keď zaspala, tak som dudel vybrala, ale už musela silno spať, keď len tak driemkala a chcela som ho vybrať tak začala dudlovat ostošesť

simsalabim
3. feb 2020

Ja som mladsej dala do postielky aj 5-6 cumlov, aby vzdy nejaky nasla. A ucila som ju od zaciatku si ho dat do pusy. Rychlo sa to naucila. Spala vzdy ukazkovo.

misickaa4
autor
3. feb 2020

@simsalabim ako ste ucili , ze si ho ma dat sama? Maly ma 3 mesiace, neviem, ci uz to ide ucit. Jemu ked vypadne dudel, pcha si do.ust pasticky, ale uz sa preberie..

misickaa4
autor
3. feb 2020

@lenka2710 cize cca po akej dobe, ked zaspala ste vybrali? Ano, on ked uz v noci tvrdsie zaspi, tak ho to nezobudi...ale ked este tvrdo nespi

misickaa4
autor
3. feb 2020

@catherine1989 ked nema dudel, place. Dam dudel, neplace. Zaspava, vypadne duda, place. Ja sa aj pokusam mu ho vytiahnut; ked zaspi, ale zvycajne ho to prebudi...

lenka2710
3. feb 2020

@misickaa4 ona ho už väčšinou jazykom vytisla, mala ho tak pol na pol, tak vtedy som ho dala preč, ale ja som dudel začala dávať až od pol roka, dovtedy sme si nejak vystacili bez neho

simsalabim
3. feb 2020

@misickaa4 ucila som ju to, ked bola hore, po prebudeni. Vybrala som jej ho, a kde je? Pozri, tu je... sup do rucicky a sup do pusy.

baska1930
3. feb 2020

My mame s dudlim taký istý problém ... a je to fakt na nervy , musela som kúpiť monitor dychu a spinka na brušku

misickaa4
autor
3. feb 2020

@baska1930 a ako ho/ju davate spat na brusku? Ja ked ho dam na brusko, vzdy len zdviha hlavu...

baska1930
3. feb 2020

@misickaa4 dám dudlik a párkrát trosku pobucham po zadocku

misickaa4
autor
3. feb 2020

@baska1930 a ako stary je?

kakakina
3. feb 2020

A ja že to je aká blbosť 🤔, a pozri aká pomoc 😉

kakakina
3. feb 2020

Nejde mi pridať fotku , skoda

kakakina
3. feb 2020

@misickaa4 ber to ale ako žart

baska1930
3. feb 2020

@misickaa4 malinká mala 3 mesiace 26.1

tinqua
3. feb 2020

@misickaa4 ja som dudel vyhodila a dala som dcere obycajnu bavlnenu plienku na zuzlanie...to mala vtedy cca 4 mesiace...aj ked jej vypadla, vzdy ju nasla a ktorymkolvek koncom si ju dala do ust vzdy bola spokojna...

misickaa4
autor
3. feb 2020

@kakakina a to sa naozaj predava? 😉

kakakina
3. feb 2020

@misickaa4 to som našla na fóre AliExpress , a tam je všetko možné 😉