Ako vytvoriť bezpečné spanie bábätka v manželskej posteli?

angelyana
9. dec 2014

Ahojte mamicky,
potrebujem poradit ako neskusena prvorodicka.
Rozhodli sme sa s mm, ze skusime spolocne spanie babatka s nami v manzelskej posteli aspon na skusku. Postel je velka, 180x200cm.
Viete mi poradit, ako zabezpecit, aby napr manzel, ked sa mrvi v noci, neprilahol (to je asi az extrem) alebo nejak inym sposobom nenarusil spanie maleho prdika?
O moj spanok sa nebojim, mam ho velmi lahky a vplyvom hormonov bude lahkost este asi zredukovana🙂
Mam pouzit take tie sulcove vankuse na oblozenie? Alebo co mi poradite? Existuje nieco speci?
Dakujem krasne!

melesmeles
9. dec 2014

my sme mali postel pri stene. maly spal pri stene. od steny som mu dala deku aby mu nebola zima. ja som bola vedla neho, pretoze som sa bala ho nechat medzi mnou a manzelom, aby ho neprilahol. teraz ked uz je vacsi tak spinka medzi nami 🙂

hradnapani
9. dec 2014

@angelyana nedavajte si novorodenca medzi seba! daj si ho na stranu vedla seba. Kraj postele zabezpec napriklad detskou postielkou bez bocnice, ktoru pripevnite o vasu postel. tak bude mat vlastny priestor aj babatko, aj ty, ale vies si ho aj pritiahnut k sebe. Vankusov (podobne ako roznych plysakov a podloziek) co najmenej, hrozi riziko udusenia - novorodenec a male babatko sa nevedia od toho odtiahnut.
ps: myslim, ze je trochu nerealne skusit to na skusku 😉 rozhodni sa bud, alebo. Lebo deti si veelmi rychlo zvyknu a potom tazko oducaju. A to pisem ako zastankyna spolocneho spania. Len aby si sa potom nepytala, ze ako ho to oducit 😉

sharlotta
9. dec 2014

Najlepsie je mat postielku bez bocnice pripevnenu o postel. Ked bude babo medzi vami, nikto z vas sa nevyspi.

monika0612
9. dec 2014

@angelyana My sme na začiatku mali preč bočnicu na postielke a postielku tesne pri posteli. Občas, keď bola v perinke spala aj medzi nami a manžel ju nikdy nepriľahol. Ja som pre istotu spala bez vankúša. Teraz, keď ma 20 mesiacov zaspí buď v postielke alebo v posteli a v noci prelezie sama tam kde sa jej lepšie spí.

evittam
9. dec 2014

@angelyana Ahojky, tak prvý syn s nami vôbec nespával - mal najskôr vedľa nás veľkú kolísku a potom postieľku. Samozrejme, že aj spával s nami ale všetko v pohode. Pri dcérke som mala ten istý plán,ale nakoľko sa mi najlepšie kojilo v manželskej posteli, tak spinkala medzi nami cca do 3.mesiaca - normálne medzi nami najskôr v perinke a potom sme ju zakrívali...A neboj ani ja ani chlap sme ju nezaľahli ani nič podobné, by si sa divila aj ten chlap to má podvedome zafixované 😉 😉 😉 . No a potom od 3.mesiaca malá spáva pekne vo svojej postieľke v detskej izbe s bračekom. Ak môžem odporučiť, čo najskôr takto si naučiť, lebo čím je dieťa staršie tým je to potom zložitejšie. 😉 Držím pršteky. 🙂

stanislavao
9. dec 2014

@angelyana postielke zobrat jeden bok a postielku prisunut k posteli. ale osobne neodporucam naucit spat dieta s vami. zvykne si velmi rychlo a oducite ho to veeeelmi tazko. spravili sme tak pri prvom synovi a nikdy v zivote by som tu chybu nezopakovala.

angelyana
autor
9. dec 2014

Toho som sa bala-co mamicka, to iny nazor🙂 Je to asi normalne, niektore su zastancom spolocneho spania, ine nie🙂 Chceli sme sa praveze vyhnut kupe postielky, ktoru mozno ani nebudeme potrebovat a zbytocne nam bude zavadzat v spalni. Ale mozno sa tej kupe logicky nevyhneme. Ono mamicky, ked radite, ze prisunut postielku bez bocnice k posteli-tym myslite klasicku postielku, len dat bocnicu dole, ci to su nejake speci?
Ja viem, pytam sa ako taky puk, ale odpustite mi, pri druhom dietati budem uz mudrejsia:P

cecilka123456
9. dec 2014

@angelyana Klasickú postielku len dať dole jeden bok. Moja malá spávala medzi nami a to bolo hroznéééé, nevyspal sa nikto, odkedy sme dali postielku k posteli je to super 🙂

angelyana
autor
9. dec 2014

@cecilka123456 Jeeej, to vyzera perfektne! Asi to spravime takto, ostane koza cela, aj vlk syty🙂))

bajana
9. dec 2014

Tu postieľku by som rozhodne zaobstarala, spočiatku sa ma babatko polohovat na bokoch, my sme ju ešte aj dávali spať na vyvyseny klin, v posteli to nevidim reálne...navyse sa spolocnym spanim zvysuje riziko SIDS...

cecilka123456
9. dec 2014

@angelyana Určte postieľku kúpte, novorodenca treba polohovať a etše odporúčam klin pod hlavičku 🙂

angelyana
autor
9. dec 2014

Dakujem, baby, asi to (nie asi, urcite) vymyslime takto.

evittam
9. dec 2014

@angelyana Su postielky,ktorym sa da spustit jedna strana😉. A urcite by som kupila,nas starsi v nej spal skoro do 3rokov, a potom znovu vyuzijes pri druhom😉.

majusqa77
9. dec 2014

@angelyana moja skusenost je, ze nie vsetky postielky sa daju "poskladat" tak, ze bocnicu nedas.. ..ak chces novu, tak odporucam ikeu, tam maju oba druhy

evittam
9. dec 2014

@majusqa77 Veď sme jej napísali, že musí kúpiť postieľku, ktorej sa dá dať jeden bok dole. Určite asi keď kúpí pevnú, tak to môže tak akurát odrezať. 😉 🙂

sharlotta
9. dec 2014

@angelyana My spime vsetci v jednej spalni, z jednej strany dcerina postel velka, z druhej strany synova postielka bez bocnice, my sme jednu stranu jednoducho odmontovali, lebo aj ked sa bok da stahovat, tak to nebolo na urovni nasej postele. Ked sa niekedy stalo, alebo stane, ze jedno z deti spi medzi nami, tak dcera do nas kope a je jej horuco a syn sa casto budi, lebo sa chce pretocit a nema kam a potom zacne plakat. Takto je to lepsie, ked ma kazdy svoje miesto. V noci sa syn zobudi, pride si ku mne cucnut a potom sa naspat odvali do svojej postielky 🙂

tjaden
10. dec 2014

ahoj tiež som prvorodička, no ja by som novorodenca medzi nás nedala muž ma 110kg, už len jeho veľká ruka by malú zadusila, tak som priatela poslala preč na jednej strane som spávala ja a na druhej malá snažila som sa spať na druhej polovici až celkom na kraji a ani raz sa mi nestalo, že by som sa zobudila natlačená pri nej, lenže teraz má 4mes začala sa posúvať, poobkladala som okolo nej periny ale má takú silu, že ich vie zhodiť dole, tak som ku posteli prisunula postielku jednu stranu mreži som dala preč a ona nespoznala rozdiel, myslí si, že je so mnou na posteli 🙂 keď zaspí zatiahnem mriežky takže môžem byť 10cm od nej a nebojim sa, že by som ju kopla, nemusím sa už báť, že vypadne, cez mriežky ju držím za ruku a vpohode 🙂

tjaden
10. dec 2014

@cecilka123456 presne takto 😀

monca1982
10. dec 2014

Dcérka spí v postieľke vedľa postele, ja na manželskej posteli a muž v obývačke. :D Aj som ho volala, nech ide ku nám spať. Skúsil pár nocí, nevyspal sa. Tak kempuje.

Niekedy nadránom moju chytajú stavy bdelosti. Teda keď sa prebudí, hodinu aj dve nevie zaspať. Neplače, ale zvykne šuchotať a vyprávať si. Ak ju zuby bolia, tak zvykne kvíliť. Vtedy pomáha, keď si ju dám k sebe do postele, leží vedľa mňa, sem tam si zacucá a nakoniec zaspí. Ale ja sa teda vtedy moc nevyspím, takže hneď ako "odpadne", ju preložím k nej do postieľky.