Ako vyčistím detské saténové šaty?

roselyn
18. mar 2018

Ako vycistim karnevalove saty, ked na vysacke pise: ziadne pranie (rucne ani v pracke), ziadne cistenie v cistiarni, atd. Len s mokrou handrickou, ze cistit. Ide o to, ze dcerka ich pocikala na suknicke a su tam flaky. Neviem, co mam robit, aby som nieco nepokazila ☹️

hosaro
18. mar 2018

Moč ťažko odstrániš ale skús to najprv iba to mokrou handrickou a napíš či to ešte vidieť

angelina1003
18. mar 2018

Ja vsetky periem rucne a to mame asi 30 karnevalovych kostymov.a dokonca tie trblietkobe som musela aj nove oprat lebo tie trblietky boli vsade.

hosaro
18. mar 2018

@angelina1003 A prala si ich preto lebo boli od pocikania?

roselyn
autor
18. mar 2018

@hosaro
nic som este so satami nerobila zatial. myslite si, ze moc pusti len s tou namocenou handrickou?

roselyn
autor
18. mar 2018

@angelina1003
tam je na vysacke zakaz dat do pracky. a inak tiez su trblietkove, take “zaclonove” akurat sukna satenova ☹️

hosaro
18. mar 2018

@roselyn a je tam aj zakázané prať v rukách?

roselyn
autor
18. mar 2018

taky symbol vanicka a ruka - su tiez preskrtnute

stanulienkat
18. mar 2018

Normalne to preper v rukach jemne aj s mydlom

roselyn
autor
18. mar 2018

@stanulienkat rozmyslala som, ze na mokru handricku dam mydlo a prebhnem celu suknicku aj s flakmi od mocu, a potom ju sprchnem od mydla ? len dufam, ze ked to potom vyschne neostanu flaky, hmmm

laila22
18. mar 2018

@roselyn no urcite ostanu.. oper tie saty cele rucne.. to mas vrstit do pizicovbe, ci su tvoje?

emao
18. mar 2018

skús namocit do nejakého lavora

hosaro
18. mar 2018

@roselyn Ak sú tvoje tak tie flaky by boli vpohode

roselyn
autor
18. mar 2018

neskor napisem, ako sme dopadli so satami (ci sa vyperu a teda neostanu flaky)

janci05
18. mar 2018

Ja by som ich normálne v rukách vo vlažnej vode preprala a potom nechala na voľno odtiecť a vysušiť. Aj ja som synovi žehlila kostým, hoci tam bolo napísané že sa to nemá, ale na nižšej teplote sa vôbec nič nestalo.

angelina1003
18. mar 2018

Ano ked bola mala bezne od vselico zaspinena a my ich nemame len na nosenie kdesi ale sa bezne cez den prezlieka za princezne takze veetky saty bezne periem tucne s troskounprachuna veru na tie znacky nepozerqm....a trblietave saty uz pereme nove lebo tie trvlietky vsade po tvaricke nesu vyhra

katarinamarkova
18. mar 2018

@roselyn na 99,9% sa im v práčke na šetrné ,,ručné pranie,, s jemným pracím prostriedkom nič nestane. 🙂 šaty na jednorázové použitie? dobrý vtip od výrobcu...ale áno 100% sa ochránil pred akoukoľvek reklamáciou 🙂

roselyn
autor
19. mar 2018

Dakujem vsetkym, co mi radili 😉 Dala som ich teda do pracky - jemne pradlo (20min - chladna voda - tekuty prasok) bez odstredovania. Vysledok 😀 saty bez flakov vyprate a susili sa na vesiaku zavesene 👍

hosaro
19. mar 2018

@roselyn Super