Ako v týchto horúčavách osviežiť dojča?

alex02
29. júl 2013

Ahojte maminky chcela by som sa spýtať ako najlepsšie osviežim v týchto horkách mojho už čoskoro 7 mesačneho synčeka...ja mu zvyknem napustit vanicku atam nech sa chvilu cvachce... ale pochvile je i tak cely spoteny... ani spinkavat mi moc nechce...a ako sa poti v noci uz ani nehovorím..máte nejake tipy ako na to ? vopred vam vsetkym dakujem 🙂

snopkulka
29. júl 2013

bohužiaľ, takto teraz prežívame všetci 😔 tá vanička je skvelý nápad, nevadí, že je hneď spotený, ale príjemne ho to osvieži, takže v tom určite pokračuj... na noc povyzliekať do plienočky a dodržiavať stále pitný režim 🙂

ivushqa
29. júl 2013

jednoducho, keď je veľmi teplo, tak sa musí potiť, tomu nezabrániš....len ho treba častejšie osviežovať- trebárs mu mokrou handričkou potieraj telíčko a hlavičku a stále núkať piť

malinkaaninka
29. júl 2013

žiadne prechadzky po vonku,tú vaničku aj desať krát za deň,oblečenú stačí mať plienku.vela piť,v takychto teplách mi už je jedno či pije dieťa sladké alebo nie,potrebuje hlavne vela piť.a jesť lahké jedlá,skôr jesť vlažné ako teplé.možno skôr nejakú polievku.a určite ho nedávať k ventilátoru alebo do prievanu-my dosť robíme prievan ked sa už nedá vydržať,ale pre bejby to neni to pravé.niekto vešia mokré plachty do okna.ako fuka vietor,trochu ochladí vzduch.

salome_82
29. júl 2013

Tiež kúpem vo vaničke a častejšie dojčím a malú nechávam nahú 🙂 Ak sú už horúčavy neznesiteľné, odporúčam klímu, existujú aj také malé, netreba ich nejako špeciálne montovať, dajú sa kúpiť v hociakom elektre 🙂

ichbinich
29. júl 2013

Ja dceru tiez strcim do vody. B ud do vanicky, alebo iba sprchujem, alebo jej iba namocim nohy a ruky a tvar, teda jej prejdem mojimi mokrymi rukami po tele.
My mame v noci otvorene vsetky okna, dnes sme dali aj ventilator do balkonovych dveri, aby sa rychlejsie vymenil vzduch. Akonahle je rano taka ista teplota vonku, ako je dnu, zatvaram okna a zatahujem zaclonu v obyvacke. Potom zatvorim aj zaluzie v spalni a synovej izbe, tam mi svieti slnko poobede. Cez den nevetram vobec, dvere na balkon otvaram minimalne, vzdy ich za sebou zatvorim (napr. ak idem zavesit pradlo). Celkom sa mi dari tymto systemom udrzat teplotu vnutri na takych 27°C, pricom vonku mame 34°C.
Dnes dcera (4m) spala iba v plienke. Dojcim aj tak na poziadanie, ziaden rezim krmenia nemam, na hodiny nepozeram 😉

nika1020
29. júl 2013

My fungujeme tak isto..vylucila som pobyt na slnku po 12 hodine...Moja
mala ma 4 mesiace..iba dojcim na poziadanie,osviezujem ju kupelom 2 krat.
Vcera aj vracala a hnackovala...takze ziadna voda radsej..
A vseobecne taky kludovy rezim.ja jej obcas namocim vreckovku do vody a ona sa s takou vlhkou hra..
Celkom ju to bavi.drzi ju v rucke a osviezuje sa..oblizuje si ju...
Inak nic ine...

Dufam ze to vydrzime....

nasta197
29. júl 2013

okupkať hocikedy počas dna 🙂

ketrinka17
29. júl 2013

ja som mu nafukla bazen na balkone a tam sa čvachta 🙂 a poobede zvykneme ist na kupko 🙂 a este som napustala vodu do rozprasovaca a striekam mu na rucky a na tvaricku - osviezenie 🙂

usiko
29. júl 2013

ventilator nam ide v noci nonstop aj popoludni ked spi a pedi miporaddila mokru plienku na telo a vymienat.....

majka1981
30. júl 2013

Odporucam nechat dieta spat kludne aj bez plienky, poistit to radsej nepremokavou podlozkou pod ritkou a uterakom. v plienke sa velmi prehreje. aj cez den kludne nechat bez plienky. Ochladit vo vanicke je dobra myslienka a deti to aj bavi 🙂 . Dojcit na poziadanie, kludne aj castejsie prikladat ak sa Ti zda, ze malo pije a malo cika. nenatierat olejom atd aby sa koza dychala a nepotilo sa tak.

milota164
31. júl 2013

sprchovat sprchovat a sprchovat a pockat az horucavy prejdu

pancake
31. júl 2013

všetci sa potíme a deti tiež. aj moje sú spotené ráno ako myš a spia odokryté iba v tieločku. hlavne nedávaj dieťa na slnko. v ziadnom prípade. daj mu lavorik s vlaznou vodičkou a on sa bude člapkať od radosti aj sám. sú rôzne ,,sedáky,, pre detičky od 6mesiacov, ktoré vložíš do vody a nepadne ti. nepoužívaj ventilátor. môže dostať zápal ušiek. a dávať piť vodičku. čistú