Ako uspávate večer svoje deti?

157misicka
13. nov 2011

Ahojte..moj malicky ma 9 mesacikov, doteraz bol nauceny zaspavat v hojdacke potom som ho vzdy ulozila az do postielky...no uz je nam mala..ako ho naucit sameho spinkavat v postielke???? 🙂 Bodla by nam kazda rada...
teraz uz 3 dni skusam si ist lahnut s nim a v pohode zaspi aj ked nie hned lebo sa nevie ulozit ,no zaspi...rozmyslam vsak nad kupou projektora...co hra melodiu a premieta obrazky na stenu.mate niekto s tym skusenosti???zaspi pri tom dietatko???dakujeeem 😎 😲

katrinka8
13. nov 2011

Ahoj, my mame "projektor" ale len taky obyc, ze hra hudbu a premieta len hviezdicky, ktore sa farebne menia. Je to vari Chicco - to sme dostali. Ja som pocuvala tu hudbu z neho este ako tehotna, ked sa dcerka narodila, tak sme jej to pustali pred spanim. Neviem, ci ju ta hudba uspala, ale mame to zahrnute od jej narodenia v ramci ritualov. Okupat, nakojit, pomaznat sa, pustit hudbu a hviezdicky a spat. Takze nam pri tom dcerka zaspi. Ale otazne je, ci by Ti pri tom zaspal aj Tvoj syncek, mozno by mu hudba pri zaspavani vadila, ak bol zvyknuty zaspavat v tichu. My sme dcerku naucili na postielku tak, ze sme ju dali do postielky, po vsetkych uvedenych ritualoch, a odisli sme. Ked zacala plakat, vzdy sme sa vratili - hned. Nikdy sme ju plakat nenechali. Utisili sme ju a znovu vlozili do postielky. Ak zase zacala plakat, zase sme prisli utisit. Aby vedela, ze ma sice spat, ale vzdy sme tam, nablizku, a vzdy prideme 😉

anicka1981
13. nov 2011

@katrinka8 a kde ste ten projektor zohnali?, mne sa nedari nast nic take, a zhanam to uz pol roka 😉

katrinka8
13. nov 2011

@anicka1981 - no mne ho doniesla kamoska zo Spanielska, ale kedysi tento rok, neviem presne kedy, som ho videla na letaku z Dracika. Mame takyto, ale zeleno-zlto-modry: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_hracky-pre-najm...

katrinka8
13. nov 2011

@anicka1981 - este mi napadlo, tak mu skus pustit hudbu pre deticky, napr. Tisko pocuvaj alebo inu relaxacnu- uspavajucu hudbu, aspon otestujes, ako bude na to reagovat. My to takto riesime napr. u svokrovcov, ked sme dlhsie, tak berieme relaxacne CD - ale nema problem zaspat aj bez hudby.

anicka1981
13. nov 2011

@katrinka8 dakujem, ja som skor myslela, nieco take, ako stolnu lampu, ktora sa otaca, to uz asi pre vatsie deti,,,, moj ma aj hviezdicku s uspavankou,,, moj nema neaky extra problem so zaspavanim, cez den v kociku musim hodat, ked chce aby spal, a v noci v posielke, ani sa nepohne, nas sa skor casto budi,,, na papnaie vstava skoro kazde 3 hod, aj ked posledne 2 dni uz vydrala tolko raz, tak sa tesim a dufam, ze mu to vydrzi na dlhsie,,, 😉

vierkasteffi
13. nov 2011

my mame taky ritual okupat napapkat (kašu) dat do postielky dam mu dudlik plyšovu žabku ktora hra melodiu zapnem radio do 10 minut spinka niekedy aj hned zaspí a uz to mame zauzivane nejake 4 mesiace 😉

katrinka8
13. nov 2011

@anicka1981 - aha, tak to neviem, ale kdesi som aj to videla ako reklamu, asi v nejakom casopise, alebo tuto to behalo na boku... nespominam si...

majkan24
13. nov 2011

Misicka taky kolotoc co na stenu premieta hviezdicky a hra to maju aj v Draciku, stoji to tusim do 70€.

monika15
14. nov 2011

joooj baby mne sa to paci tiez ale moj maly si mysli ze je to Didzina a on vobec nezaspi ale tancuje na to a krici ze toto toto a hore kuka :(((((((((((((((((((((((((((((((

diid
14. nov 2011

mam 3 projektory (maju rozne hudby a ine obrazky , jeden sa toci , druhy len meni hviezdicky a obrazky na ine farby a treti ma hudbu ako manualny kolotoc nad postielkou ale svieti. ) pouzivam ich kazdu noc. Ulozim do postielky, pustim ho , nacasujem na 15 min, a odidem. Beriem to aj k nasim ked idu na noc.

diid
14. nov 2011

@katrinka8 zda sa ze tento sa neda nastavit na kolko minut ma hrat, a samostatne hudba bez svetla a naopak, svetlo bez hudby. Mam jeden podobny, chodim kazde 3 minuty ho zapnut kym zaspia. Dalsia vec je, ze musi byt dostatocne vysoko aby tie hviezdicky bolo vidiet dobre na strope.

mam aj tento: ma dobre hudby a daju sa vymienat obrazky http://deti.bazos.sk/inzerat/11176585/Hudobny-p...

katrinka8
14. nov 2011

@diid - nie, neda sa nastavit dlzka hrania, hra, kym sa neprehraju vsetky melodie a automaticky sa potom vypne. Myslim, ze to trva cca 5 - 8 minut - veru netusim presne, ako dlho to hra, nemerala som to este 🙂
Ale da sa pustit samostatne hudba bez hviezdiciek, tiez sa da samostatne pustit svetlo (bez hviezdiciek), ktore meni farby, a samostatne hviezdicky, ktore menia farby. Takisto sa da pustit svetlo s hudbou naraz alebo hviezdicky s hudbou naraz.
Tento nas nemusi byt velmi vysoko, mame ho na klasickom nocnom stoliku a hviezdicky vidno ostro a zretelne 😉 Ale ako vravim, kazdemu vyhovuje nieco ine. Nasa mala nie je velmi narocna, ona dokaze zaspat aj bez neho uplne v pohode 🙂

lili777
14. nov 2011

@157misicka našťastie už neuspávam nijako. Obe deti to dokážu samé. Projektor je super, odporúčam lampičku Chicco, hrá príjemnú hudbu, na strop svietia hviezdičky a menia farbu. Každý deň zaspáva pri nej môj syn už vyše roka.

157misicka
autor
14. nov 2011

@diid ahoj dkaujem za odpoved presne nad tou hviezdockou fisher price rozmyslam

anjelik99
15. nov 2011

@157misicka aj my mame tu hviezdickovu lampu od fisheru od 4 mesiacov 🙂 a maly na to vzdy ukazoval a cudoval sa a potom zaspinkal, teraz uz aj povie ze iezdy (hviezdy) a zaspavame pri ažnej hudbe 😎 a žblnkoce nam vodička a vyhravaju cvrčky je to super ukludnujuce 😀

157misicka
autor
16. nov 2011

@anjelik99 jeej no to je super..a ake to este robi obrazky??len tie hviezdicky??musi byt uplna tma v izbicke aby boli vidiet tie hvizdicky jasne??dakujeem 😀

angua27
16. nov 2011

môj syn ako malý zaspával pri kojení, keď som odstavila, tak som si ho naučila, že som ležala pri ňom až kým nezaspal. po roku som to zrušila, lebo som často zaspala skorej ako on. 😀 zaspáva síce pri svetle, máme rôzne, napr. korytnačku, čo svieti nočnú oblohu okolo seba http://darcek.heureka.sk/nocna-korytnacka/, alebo svietiace strašidielko z Ikea http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7015..., alebo má zo sebou rôzne baterky. čo, ale musí byť, je ticho. priznám sa, že mňa nikdy nenapadlo, púšťať malému hudbu na zaspatie. ja tiež najradšej spím v tichu. 😉

anjelik99
16. nov 2011

@157misicka iba hviezdicky alebo sa da prepnut potom len na lampu, a tie hviezdy menia farbu a jas, najlepsie to je ak je uplna tma 😎

sunarik
7. jún 2016

my mame toto http://ayo.sk/598-svietiaca-magicka-korytnacka-... a som uplne spokojna, velmi dobre investovanych par eur, maly si ju velmi oblubil

papricka33
7. jún 2016

@157misicka boze, nevymyslaj somariny s projektorom ked ti pekne zaspava. Mozes si gratulovat. Naucis ho na taketo blbosti a bude si stale ziadat nieco navyse. Potom neskor mu zacni citat knizky Alebo len tak rozpravat rozpravku. To je najlacnejsie a pre dieta najcennejsie. 😉