Ako uspávate svoje deti 1+?

22beba
17. sep 2013

ahojte kočky nič take som tu nenašla v prvom rade ... ide o to že moj synator od vtedy ako dovršil rok nechce v noci zaspať ... naposledy sa zobudi o 3 poobede a ide spat az okolo 8 až 9 ale nezaspí hoc by aj spal pretiera si oči je nervozny (tak zaspava) .... spievala som mu recitovala riekanky puštala pesničky a nič učíme sa pomodlit a fuuurt nič... ležím pri nom a ani to nezabera stale skače po posteli ... robi sa že spí a ked si zakašlem tak je mu to strááášne vtipne začne sa smiať uplne že ignorace 😀 všetko mu je vtipne pichá mi do oči do nosa proste vymýšla ... skusila som ho unaviť ale je ako na baterky odbilo 11 hod večer a chlapec stale lietal .. ako je to možne? zaspí mi vždy ked sa s ním vyvadím a zvyšujem hlas je to normalne žeby potreboval prave toto alebo ako to mam chapať? proste po dobrotky to nejde ale po zlotky ano 😀 ked sa s nim vyvadím tak do 5 min je tuhý a to fakt 😀 nemyslim si že take male dieťa by malo byť do neskorej noci hore ako mi hovori mama že ho mam nechať vyčerpat ... ved aj ja si chcem večer oddýchnut a lahnut lebo ma vystiera ... 😀 tak ja už neviem ... poradte niečo 🙂

janielikk
17. sep 2013

No uz len pevne nervy 😉
My sme maleho ucili zaspavat sameho... tiez to bolo vesele, lebo kym sme boli s nim v izbe, tak vyskakoval v postielke, saskoval, robil na nas kukuk spoza toho zavesu na postielke, chichunal sa, no proste zil naplno, zabava prenho nemala konca kraja... 😀
Potom sme ho nechali sameho pri stlmenom svetle, samemu uz tak veselo nebolo. Potom zacal fnukat, jedovat sa, plakat, kricat, do toho sme na intervaly (1,2,5,10 min.) k nemu chodili ho upokojit. Zabralo. Po par dnoch sme si mysleli, ze parada, ako je tichucko, uz hadam spi, pockali sme este 15 min., sli do izby a ten nas cirkusant, oci jak sova... Byvali sme vtedy u svokrovcov, tak sme to nakoniec nechali do stratena, kedy zaspi - vtedy zaspi.
Ked sme sa nastahovali do svojho, mal uz 3 roky, a hned prvu noc, ze on chce spat sam, ze uz je velky. A odvtedy, akoby utal, pekne sam ide spat, ked ho dame aj o 7, v pohode zaspi behom 20 min. (uz ma 7 rokov)
Tak som ti sice nepomohla, ale som sa vykecala 🙂 ale myslim, ze u kazdeho dietata to tak akosi pride samo, niekto ma proste mensiu potrebu spanku. A medzi tychto ludi ja nepatrim 😅

22beba
autor
17. sep 2013

@janielikk dakujem za odpoved 😀 ked je sam otvorí si dvere a príde 😀 su totiž pokazene nedaju sa dobre zatvoriť 😀 takže zase nič 😀 hehe ale dufam teda že to pride samo lebo len sa s ním vadím 😀 každú noc bez toho nezaspi tak neviem 😀

m_ij_ka
17. sep 2013

@22beba ahoj, ja moju dcérku ( 16mesačnú) uspávam takto. V spálni ju prezliekam do pyžamka po večeri, rozlúči sa so staršou dcérkou (8r) dá jej pusu , potom letí pusa ocinovi, ja ju beriem do jej izby. Asi päť minút ju mám na rukách, malá si položí hlavičku na pravé rameno a ja sa kolíšem z pravej strany na ľavú, malá sa ma drží akokeby ju mal niekto odomňa vytrhnúť, potom jej dám aj ja pusu na líčko , položím ju na brucho do postielky , zakryjem a odídem z izby. Ešte nejakých 10-15 minút plače, ale potom zaspí. Možno je to tým, že mi cez deň nespáva a ráno je skoro hore ( pred piatou). Skús vyskúšať toto, možno to bude platiť aj na tvojho malého , za vyskúšanie nedáš nič🙂

atreyu
17. sep 2013

@22beba náš ma tiež problém zaspať keď muidú zuby, presne ako vravíš je unavený šucha si oči ale nevie zaspať, vtedy nefunguje absolútne nič...zaspí až od vyčerpania...niekedy zaspí keď si všetci ľahneme dám ho do postieľky z fľašou a niekedy keď si kunemu ľahnem v pohode zaspí...takže ťažko povedat, ja nie som zástanca vyplakania...radšej nech odkvecne o 23hod od vyčerpania ako po hodine revu...

22beba
autor
17. sep 2013

@m_ij_ka dakujem skusim .... ked on vobec nie je mazel .... 😀 ed ho chcem privinut ku sebe tak to sa pajedi 😀 ale uvidime niečo do frasa už onečne msi zabrat 🙂

22beba
autor
17. sep 2013

@atreyu no ved ja tiež nemam rada ed reve preto ho necham pobahať si ešte ale to sa nehodi ... podla mna do nesorej noci nema byt co hore kedysi to bolo super a teraz po tom roku ako keby utalo 😀

aadulik2110
17. sep 2013

@22beba ahoj, ja mám 15,5 mesačného šibala, ktorý chodí cez deň raz denne spinkať (12 - 13, 14, 15 ako kedy sa zobudí) a večer o siedmej kúpeľ, kaša, postielka (samozrejme jeho) prečítam krátku rozprávku, pomodlíme sa a 5 minút položím pri ňom viac nie. Keď je ešte hore, tak jeho smola.... neplače, ale si rozpráva, ťapká.... a tak až zaspí - niekedy o 19.45 už spí, inokedy ale max. o 20.15. Tiež mám "právo" na večer, oddýchnuť si....

aadulik2110
17. sep 2013

nie položím ale poležím si pri ňom

22beba
autor
17. sep 2013

@aadulik2110 to maš super ja by som tiež chcela 🙂 moj chodí tiež o 12 spinat a do 15:00 spi možno je to tým že tak dlho spí ale aj tak .. taktiež to robim ako ty o 7 sa začínaju naše procedury a to ešte pri jedení a kupaní musi byť spievankovo ... on mi už aj zaspava ked ho krmim a potom začne vymyslat ... a ako som už vyššie písala ked ho necham sameho zlezie s postele otvori si dvere a fuk už je pri nas v obývačke 😀

bosoriak
17. sep 2013

@22beba Mozno spava prilis dlho cez obed. Skus mu skratit obedny spanok.
A potom hlavne pevny rezim a ritualy - vecera, sprcha, kniha a do postele. Nedovol mu byt dlhsie hore, neprospieva to zjavne nikomu. Ak si otvori dvere a pride, tak kludne a trpezlivo odviest naspat do postele, dat pusu a odist. A takto to opakovat. On pochopi, ze uz viac pozornosti nedostane. Mozno to potrva jeden, mozno dva dni, mozno tyzden, ale ked nepolavis, tak sa to vyplati.

Totiz ak dieta zisti, ze raz ho nechas a inokedy nie, tak samozrejme skusa. A ze zaspi po tom, ako na neho zvysis hlas, to by som si vysvetlila, ze mu skutocne ide o ziskanie pozornosti. Takze odporucam zhlboka sa nadychnut a ovladnut sa, ale neustupit. Pevne, ale laskavo.

On to pochopi.
Drzim palce 🙂

atreyu
17. sep 2013

@22beba ale to nie je stále...len keď mu idú zubky inokedy spí už o 20hod 🙂

aadulik2110
17. sep 2013

@22beba no ako sa to vezme.... tiež sme si pršli "rôznymi" obdobiami. Do 9 mesiacov spával v zavinovačke aj keď už mu nohy trčali - nevedel zaspať s "voľnými" rukami. Bol to boj odučiť ho to... do 13 mesiacov večer zaspával s plačom - či už sme ho držali na rukách, alebo bol sám v postielke - vždy sa musel 30 minút "doslova vyrevať"... takže si nemyslím, že toto naše terajšie zaspávanie je "konečný" stav

siska53
17. sep 2013

Oje obe deti zaspavavali okolo 9 v tom veku, teda mala i zaspava. Pri malom sme istu dobu pouzivali flasku, kedze bol zvyknuty predtym zaspavat na prse, a spievala som mu. Postupne sme flasku vylucili a uz som mu len spievala, skrabkala ho a on si nasiel svoje ritualy, musel popozeral visa ky na spacom vaku a kadeco, potom som spievala a zahajal .

Mala stale zaspava na prsniku, obcas, ked ma problem zahajat, tak ju nosim na rukach az kym nezaspinka.

Inak dost sa mi pri malom osvedcilo i pisanie na chrbatik - pismenka, kamoska pouzivala hladkanie dskym perom - pavim ci husim, neviem uz presne.