Ako uspávať cez deň a v noci ročné dieťa ?

monikapalo
1. jan 2011

Mam problem, od uricteho casu si neviem dat rady s uspavanim mojho syna. Pred kazdym usnutim asi hodinu vystraja, ci uz je v postielke, kde sa stokrat posadi a akoze sa hra ale pritom poplakava, alebo lezi pri mne, tam ho zasa rozptylujem ja, aj ked sa tvarim ,ze mam zatovorene oci, akoby sa chcel hrat a nie spat. 😠 Jedine co nanho zaberie, je vozenie v kociari po vonku, ale vo velkej zime to neide. Nemozem stale , ked ma spat utekat vonku...Mile mamicky, poradte ako na to. 😉

pink_lady
1. jan 2011

a nemas nejaky starsi kociar co by si pouzivala vnutri? mne nastastie zaspava sposobom, dam do postielky a bud zaspi hned, alebo s apohra a potom sa ulozi sam, obcas vystraja ale pokial neplace, neberiem ho von...

miska333
1. jan 2011

ja tiez uspavam maleho v kociku ale vnutri, niekedy to trva 3min a niekedy aj 20min, a vecer na nocny spanok mi zaspava na flaske. ma aj take dni ked mi zaspi pri vysavaci 🙂

alexandrah
1. jan 2011

ahoj, my sme tiez uspavali v pohode, ze polozili do postielky, a zaspal, ale ked mu idu zuby, tak je zle ... co je aj teraz, a tiez ma rok ...cize ho nosime po izbe, v tme, potom prelozime do postielky ... alebo ho polozim do postielky, sadnem si k nemu, v tme, a hladkam po chrbatiku, kym nezaspi ... ale ked je moc zle, musim dat nurofen, geliky uz nezaberaju, je nepokojny, spoteny, uboleny, uslintany, vsetko .---ked ho to boli, nezaspi, ani ked je unaveny ...

ani3012
1. jan 2011

ja to mám presne ako @pink_lady
skúsila si ho zabaliť, ako keby ste išli von a otvoriť okno dokorán ? ja viem,že bude v izbe zima,ale pokiaľ to je naozaj zlé,tak to vyskúšaj,možno ten ruch a chlad mu pomôžu k spánku 😉

maryanna
2. jan 2011

uspávať nie, ale naučiť spať samého v postieľke
prípadne upraviť časy spania, môže byť že nemá vhodne rozvrhnutý spaánok a preto vystrája lebo unavený nieje, 3 hodiny by mal medzi spánkami bdieť minimálne, pred nočným 4-5 a neukladať večer pred 7 mou......
musíš ho to naučiť zaspať samého lebo budeš ho potom upsávať do 3 rokov a to je už veru ťažké.....dosť nápomocná je kniha Každé dieťa sa vie naučiť spať, aj my sme si niečo z nej vzali, pekne píše ako rozvrhnúť spánok, a ako naučiť samého spať....vydržíš týždeň a malý bude sám spinkať, pomôžeš nielen sebe ale hlavne hlavne jemu.....
mne robil tiež teo toto, že vystrájal, sedel hral sa...zakročila som rázne podľa tej knihy, preplakal asi dva dni čo mal ísť spať a naučil sa.........
ja by som na tvojom mieste ďalšie zlozvyky pri zaspávaní akože do kočiara pod okno a podobne neučila...nevedie to k dlhodobému úspechu, čím bude večší tým bude vystrájať viac..
ak chceš viac info do IP

bibione
5. jan 2011

ako pisala maryanna 😉 od 4mes spava v postielke a nikdy ani nechcel spat snami...obcas mi je to luto,ale nieje mu pohodlne,musi sa prehadzovat a krtkuje,kym si najde svoju polohu...cez den cca o 12tej mu pustim CD-pomale uspavacky,zatancime 2 tanceky,ulozim a hned drichme,cim je tahsi,tak len jeden tancek a dost
vecer sa napapa,prebalim,prezleciem a to vie,ze sa ide spat a do 20tej je tuhy...ale musim vypinat telku,inak by v postielke stal do rana 😀

winona24
5. jan 2011

absolútne musím súhlasiť s maryanna....jednoducho sa musí naučiť zaspávať sám v postieľke 😉

ja som našťastie nemusela niečo podobné riešiť....resp....keď bola dcérka malinká,mali sme obdobie keď sme ju čičííííkali do nemlátom a potom jedného dňa som ju dala do postieľky a zaspala sama....takže od pol roka mi zaspáva sama v postieľke (chvalabohu)...

niekedy sa stane,že začne vymýšľať...ale to má smolu... 😝 😝 dám ju d postieľky a hotovo...cirkusy nepomôžu...ale nemôžem povedať že by to bolo pravidlom..(to cirkusáčenie)
buď si prečítame rozprávku alebo jednoducho ľahne ,povypráva niečo svojmu plyšovému trpaslíkovi a zaspinká...

naozaj to asi chce len pevnú vôľu a vydržať....držím palce 😵 😉

majkaa
5. jan 2011

tym zenam co dietatko vpohode zaspinka, alebo sa hra v postielke je jednoducho hovorit, ze ma zaspavat sam. V ziadnom pripade to nerob. Ak zacne plakat v postielke a ani za 10 minut neprestane vytvori si k postielke negativny postov ako u nas. Presne sme dali na reci: Musi sa naucit sam spinka, sedkali sme pri nom, ale on plakal a plakal a teraz ked ho tam len dame nespusti plac, spusti skoro zachvat, ako ked mas mysku v klietke a beha hore dole.
Na zaciatku to byvalo tak, ze sme ho snazili uspat okolo 20tej, to bolo kriku, nevedeli sme ze co, preco ine chcu spinkat a nas nie, tak sme ho nechali az kym sa sam unavi. Jeden z nas si sadneme na zem k nemu a on sa sam hra a o pol desiatej zacne sa uz pritulovat a vtedy staci dat mliecko a je tvrdy. Potom vstava okolo pol deviatej. Aj nam to vyhovuje, ze tak skoro nevstava.
No a cez den spinkava v kociku a v noci kym mi nejdeme spat ho mame na gauci polozeneho a v noci spi tak, ze jeho postel sme prisunuli k nasej, jedno celo dali uplne prec a dali jeho madrac zaroven s nami. Cize sa vyspinkame my, lebo mame priestor a aj on, ze ked ho zabolia zubky, hned citi nas, lebo ho staci len chytit a ziadny nurofen uz nepotrebujeme.

elissa1224
5. jan 2011

ja moju dcerku uspim takto : ideme sa okupkat,potom dame kremik a pyzamko samozrejme 😅 a dam ju do lehatka respek. je to taka koliska..a jak uz lezi tak jej dam mliecko a zaspinka ,niekedy ho ani nedopije 🙂 no a potom prenesiem do postielky,cele to trva 5minut... moj problem je ten ze ona mi nevie bez mliecka zaspat!! darmo jej dam veceru, ked jej nedam pred spanim mliecko aj ked sa navecerala tak nezaspinka 😠 ale najblizsie sa chystam to trosku napravit a dam jej to mliecko uz v postielke a snad zaspi..neviem si predstavit ze by som jej dala veceru a potom az do postielky. to by tam postavala snad az do rana 😅

janulabj
5. jan 2011

naš Oliver zaspaval do roka len vozením v kočiari, teraz zaspavame tak, že obaja ležime na posteli,on sa hádže, ukazuje aky je velky, kolko ma ročkov, no proste čo ho napadne,a vačšinou do pol až trištvrte hodinky zaspí..........cez den ostava spat na posteli, v noci spí tiež s nami, nam to nevadí.....sice nas kope, ale stale si poviem, že toto možno zaživam len raz za život, tak prečo nie.......takže pri zaspavani musim byt s nim stale ja,neviem, bezomna ešte nezaspaval. a ohladom knihy ,, každe dieta sa vie naučit spat,, nie je pre mna, ja maleho vyplakat nenecham.

zuzub
5. jan 2011

milé mamičky veľmi ľahko sa vám , ktoré nemáte takýto problém hovorí musí sa naučiť,ale je to veľmi ťažké.náš malý spí cez deň len v kočíku a najlepšie vonku prespí aj 2hodiny a večer ho uspávam na rukách prípadne pri kojení, ale to už aspon spí vo svojej postieľke.ja som ho len 1x učila spať cez deň v postielke a nikdy viac! výsledkom bol 20minútový plač a potom mi už nespal vôbec.verím, že sa to časom zmení ale nútiť ho nejdem, možno ked bude väčší sa viacej zahrá, unaví a zaspí kdekoľvek 🙂

ba80
5. jan 2011

podla mna ma len take obdobie a zase ho to prejde... nasa mala od narodenia zaspavala sama vo svojej postielke a tiez okolo roka chytila take obdobie, ze nechcela spat sama ani za nic... nepovolili sme, nekocikovali, nenosili a postupne ju to preslo a opat s tym nema ziaden problem... 😉

andrea487
5. jan 2011

ja nesúhlasím s praktikami že uspávat dieta položením,a odchodom z izby,prečo by malo dieta,zaspávat s plačom,ked može s úsmevom,a radostou!a takisto je hlúpost že ako si naučíš,ako tamniektorá písala,ved každédieta je individuálne,to isté platí o cumlíkoch,o flaskách,a aj o spaní..
najlepšou výchovou kde sa tvorí pevné puto je vztahová výchova,a nie nechávat týžden dieta plakat lebo si možno! zvykne,ved to je psycho.. 😔
nasa má 20mes,od 9mes. nespí v postielke,ale kupili sme jej postel lebo v nej nechcela spávat,a ja kojím,takže aj z praktického dovodu,sme to vymenili..
ked mala 1rok,večerný rituál,napapat,trosku pohrat,okupkat,zubky,pižamko,cicík, trosku popila mliečka,potom som ju chytila za ruku,a ona pekne zaspinkala,s usmevom..
samozrejme každý den bol iný,ale na našej vždy bolo vidno kedy jej "končia baterky"nemala presne stanovený čas na minútu..
teraz máme podobný rituál,lahne si do postele,dám jej cicík,poviem jej že budem v izbyčke,nechám pootvorené dvere,a zaspinká,žiaden plač..
a cez den,to bolo v tom 1roku,podobné ako večer..

podla mna nechávat dieta aby sa "učilo zaspávat samé!" len prispieva k budeniu,plaču zo sna,a tkz.nočným morám babatká..preto to nikdy nebudem praktikovat,ako aj nutenie do jedla a pod.

suezana
5. jan 2011

Moja dcéra zaspávala krásne len pri mne - kojenie a zaspala. Keď som chcela, aby zaspala sama v postieľke to bol taký cirkus, plač, skúšala som to podľa múdrých rád a výsledok bol do 2 minút plaču napínanie na vracanie, povracanie, v lepšom prípade sople po celom pyžamku a posteli, následne upchatý noštek a vzlyky aj keď už spala na mne. Jednoducho hrozné. Naozaj neviem pochopiť, ako sa toto dá naučiť, alebo vydržať...Myslím, že záleží aj od povahy dieťatka, či je spokojné aj samé, lebo moja nikdy nechcela byť sama ani cez deň, vždy mi bola za pätami. Neskôr som to robila tak, že som sa robila, že spím. Našťastie to bolo celkom rýchle.

mamutka
6. jan 2011

mozno ti len potrebuje menej spanku ako si ty myslis.....napr. nas vzdy spal velmi malo a uplne mu to stacilo, je aktivnejsi ako ine deti, ked chceme aby zaspal skor, dopadne to ako pises - hodinove vyskakovanie po posteli.
urcite netreba ist do metod - nech si nasilu zvykne, tyzden bude po veceroch plakavat ale zvykne si....tvz- Kazde dieta sa vie naucit spat.... - nechapem preco ludom pride normalne, aby dieta zaspavalo nestastne a uplakane, plne soplov ( komu sa netvoria sople pri placi??? ) ked ma niekto sople, urcite sa mu nedycha dobre, urcite nema kvalitny spanok a krasne sny.....pre moje dieta chcem len tie najkrajsie sny, ved nie je vojna, aby musel zaspavat vystraseny a urevany....
neboj, to vymyslave obdobie prejde, moj zaspaval skoro dva roky na prsniku - mne to nevadilo, na obed a na noc si pocuckal a pekne odkvecol, zacala som ho zrazu ucit, ze nedostane nic, len polezime a pockame a pekne vie zaspat - prvy den polhodku vyspevoval, nijaky plac a krik a po par dnoch vedel zaspal za 10-15 min sam.....takze nepocuvaj dristy typu - naucis si ho a bude do x rokov len s tebou zaspavat....je to male dieta a je to normalne, ak ta chce mat pri sebe pri zaspavani a ked ma energiu, tak sa jasi, tak to je vsade v prirode, je proti prirode nechat mlada nariekat a nasilu nutit zaspat same.....urcite vo veku, ked este nevie samo chodit a najest sa.........

evinkal
6. jan 2011

Ahojte,ja mám presne tento istý problém,ale moja Sašenka nespí ani cez de,chodím s ňou aj von v kočíku ju vozím a stále nič...Občas sa mi podarí uspať tak,že si ju uložím k sebe a zaspinká,ale to je málokedy..väčšinou sa musí vyplakať a zaspinká.Ona si aj očká pretiera,ale ako ju dám spinkať je na nožičkách a očká má ako sova-vypleštené,akoby ju to prebralo... 🙂

zuzanka.h
6. jan 2011

cez deň ho nosím v Manduce to je tvrdý za 5 min. a preložím ho do postieľky a večer mi zaspáva až medyi 22-23.00 čo je neskoro, ale ráno vstáva medzi 9. - 10.00 a to ho večer kojím a buď zaspí pri tom, alebo sa ešte gúľa po postielke a mrmle si lozí po mne a ja sa robím, že spím. Keby som od neho odišla tak strašne plače... A inak skúšali sme ho ukladať aj skôr, ale výsledok bol katastrofálny a zaspal ešte neskôr ako obvykle. skúšali sme mu aj skracovať denný spánok, že zaspí skôr, ale bez efektu. Skrátka má svoj režim a hotovo...

hilaris
6. jan 2011

So zaspavanim mame problem od narodenia ale zakazdym sa to menilo. Asi ked mala 10mesiacov som ju uspavala c kociku vnutri ale aj tak vrieskala. Na velkej posteli spolu so mnou by si vobec nelahla ale skakala po mne. Potom som si povedala.. "aj tak vrieskas, mozes teda aj v postielke" a tak som ju od vtedy davala do postielky ale lahla som si k nej.. sice zo stoplami v usiach lebo vrieskat by neprestala ani pri uspavanke. Potom som ju nechavala uplne samu v izbe. Jakot bol ale do pol hodiny vzdy zaspala. No a postupne sa ten jakot zmiernvoal az sa naucila trosku sa pohrat a zaspat sama aj ked obcasnemu vrieskaniu sa ani teraz nevyhneme. To jej len vzdy idem pripomenut aby nekricala a ze musi spinkat a skor ju z postielky nevytiahnem. A negativny vztah k postielke nema. Kolkokrat sa do nej aj tesi! Ale to uz je teraz starsia... Ja som proste jedneho dna zahajila strajk a nech si vrieska ked ju to bavi... aj som pri nej sedavala ale vtedy to bolo este horsie lebo vedela za JA ju MOZEM vytiahnut z postielky a tak som tam radsej nebola...
Musis sa zariadit podla seba, podla toho co ti rozum a srdce kaze a co ti nervy dovolia! Moje dieta so mnou vyslovene manipulovalo a testovalo.. a robi to dodnes.

ivetkab.
6. jan 2011

Skus ho nedať spať, až na to príde sám, že je veľmi unavený. Môj malý bude mať o dva týždne rok. Dávam ho spať len vtedy, keď sa mu to žiada. Ja som začala takto dávať spávať malého, pretože sme mali asi podobný problém. teraz mi zaspáva v postielke a spinká raz dopoludnia, na obed a niekedy aj popoludní ... tak to skúste takto...

zmurkaz
7. jan 2011

Ahojte - pridám sa do klubu tých maminiek, ktorým detičky nie a nie spinkať ☹ ....skúsili sme všetko (okrem metódy položiť a odísť - táto metóda sa u nás akosi nestretáva s pochopením - ale každá si vychovávame po svojom 😉 ) ... a výsledok? Bola schopná nespať celý deň a potom okolo 18:00 mi odkvacla - do slova a do písmena a výsledkom bol kompletne narušený program a urevané dietko ☹ ....Takže cez deň sa kočíkujeme - raz denne po obede - ona sa pospí cca hodinku ... a večer okolo 20:00 mi pri kojení zaspí .... je spokojná ona aj ja ....
Treba to zobrať z tej lepšej stránky a "užiť si" aj takéto obdobie ...sú to naše detičky aj s chybami krásy, aj s tým, že potrebujú iný princíp na zaspinkanie.... A raz nám bude možno ľúto, lebo už budú veľkí .... 😉 😵 .
P.S. ... každé dieťa je úúúúplne iné - na syna platilo niečo iné ako na dcéru ;)

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadi21
17. jan 2014

Mamicky ja som uz zufala...kazdy vecer sa opakuje to iste...zhruba o 7 pol8 sa uspime v pohode pri mliecku ale za hodinu sa zobudi a ani za svet ju nejdeme uspat.mala spi s nami v posteli pretoze ma potrebuje v noci citit...najhorsie je to vsak medzi 10 az polnocou...mala ma rok a toto mame asi 3mesiace...skusame aj homeopaticke sirupy ale uz nezaberaju ani tie...ja uz som vazne psychicky vycerpana...

dvojickymt
6. feb 2014

Ahoj mamicka.Ja mam 14mesacne dvojcata,ktore mi celu noc spia uz od 3 mesiacov.Ja som vzdy sledovala deti,aby boli vecer poriadne unavene,najedene a od 10 mesiacov som ich zacinala ucit zaspavat same.Vzdy pred spanim som im poriadne vyvetrala izbu,aby mali cerstvy vzduch,19 stupnov a aby isli stale spat v rovnakom case.Stalo nas to vela kriku,placu ale deti si postupom casu zvykli,ze ked sa ide spat,tak mamka ulozi deti do postielky,pohladi,pobozka,povie dobru noc a odchadza.To je pre nich signal, ze musia spat.Na zaciatku to prebiehalo asi tak,ze som ich ulozila,odisla a cakala 10-15min.,kricali,plakali,potom som k nim prisla pohladila,pozakryvala a znova odisla,niekedy som tam musela ist aj trikrat,ale viac uz nie.Pokial boli chore alebo ich bolelo brusko,to bolo ine.Dcere to trvalo dlhsie,ale zase syn spal aj napriek tomu, ze mu sestra vrieskala pri uchu.Trapili sme sa takto mesiac,ale zase teraz to u nas funguje skvele.Pridem ulozim a spia do rana.Rano syn vstava okolo 7:00,ale je tichucko a necha sestru aj mna spat do 8:00 - 8:30.Prajem vela trpezlivosti a prijemny spanok.

sense
6. feb 2014

nie som za vyplakanie, cez den spi jedine v kocari, vdaka za obrovsku terasu po strechu kde staci pat minut pokocikovat a spi, a vecer o siedmej ideme do izby mame lampicku kt. sa po 20 minutach zhasne, to ju pri tom tlmenom svetle necham hrat a potom ked sa vypne pride ku mne oprie hlavku a pomojka sa a zaspi,....niekedy sa pride pirtulit aj skor dnes sa pritulila hned hrat sa nechcela, davam ale vzdy pozor aby mi poobede nespala dlhsie ako do 16.00 a aby bola unavena ... tiez pred spanim vetram ale nie na 19st. lebo moja neznasa ziadnu prikryvku ...problemy so zaspavanim mozu suvisiet aj so separacnou uzkostou ....

rony192
17. máj 2014
https://www.youtube.com/watch?v=CR7F6lqvklc

pat minut a spi, na nas funguje... alebo aj ako ukludnovak, ked si niet rady. zasa ale uspavajte prosim aspon skusajte sami, toto len v nutnych pripadoch, ale vsak viete ako 😎

jaja102
17. máj 2014

už asi 2 mesiac zaspáva náš malý uplne sám.ma 15 mesiacov.ako k tomu príšlo?proste ma prestalo baviť to nekonečné uspávanie cez den aj večer,raz ja,raz manžel,takže ten čas,čo sme mohli byt konečne spolu sme trávili na striedačku uspávaním,tak som ho jedneho dna položila do postielky,najskor len cez deň,pomrnkal pár dní(asi fakt len 2),a potom sme to skúsili aj večer a do týždňa bol aj napriek tomu,že je na nas dosť závyslý,uplne samostatný v zaspávaní.záleží ale od veľa okolností,od povahy dieťaťa,situácie....

ushuaia
17. máj 2014

nasa mala ma 7 a pol mesiaca, od 6 mesiaca spi sama vo svojej izbicke, ked sme spali s malou jednoducho ja som bola stale hore na kazde suchnutie...takze som bola jak matoha... 😀 , tak tato povedal ze jednoducho mala bude spat v jej izbe, najskor sa mi to nepacilo...skoro od zaciatku mame iba par noci, ze sa zobudi ked strati dudlik, ale viac noci mame ze spime do rana...no a zsapavanie...tiez som bola taka ze som chodila na kazdy plac...ale potom si povedala dost, teraz cez den jednoducho vlozim do postielky dam pusinku a hracku...niekedy si pomrnci aj poplace, ale nikdy to neni hystericky plac, a sama zaspi, vecer este vacsinou zaspi pocas krmenia, potom ju len dam do postielky, alebo ked sa aj nakrmi a oplyva energiou zapnem kolotoc dam pusinu a odidem, tiez niekedy pomrnci ale vacsinou zaspi...a mozem povedat ze vsetci sa v noci konecne vyspime... 😀 , tiez vsak zalezi aby dieta nebolo chore, aj pri zubkoch su deti nervozne a najdolezitejsia vec co som nespomenula je mat vypestovany rezim...zacali sme ked mala 2 mesiace...,ale kazde dieta je ine...

sheila72
17. máj 2014

Ahoj, my sme mali a vlastne ešte stále máme ten istý problém. Kým babo zaspí, vymýšľa, bačí, vykrikuje...nám celkom pomáha robiť určité veci po sebe v danú dobu. Teda okolo 7-pol8 sa pohráme, okúpeme, oblečieme atď, kým to prejde tak je 8 hodín. To už malá vie, že sa ide spať, ale samozrejme nezaspí hneď, ako som spomenula, ale pokiaľ sa na to nepripravovala a nevedela kedy ideme do postele, tak to bolo o dosť horšie. Ešte zaberá, keď jej spievam alebo niečo šepkám do ucha, vysvetľujem že už aj havo, cica a kadekto spí...Ale stále máme zlozvyky, že zaspáva len s mliekom, pri pootvorenom okne a hlavne spí s nami. V postieľke byť nechce a v noci sa často budí, takže tiež plánujeme kúpiť posteľ. Skúšali sme aj homeo sedalia kvôli tomu nočnému budeniu, ale nezabrali. Snáď ti z toho možno niečo pomôže 🙂

oktobermimi
17. máj 2014

Ročné??? ... tá moja durasselka je každý den už dva týdne v kuse hore od 7do 22:30!!! v kuse ☹ 😀 😅 🙄 tak ako ju uspat?? ... nijak nedá sa je proste z divokých vajec 😀

kikes
9. júl 2014

Baby ja mam tiez problém s malou, ale u nas neplatí nic. Momentálne ju nechávam plakať, lebo som zúfalá. Mne uz od 9 mesiacov nechce spat ani v kociku, potom začala chodiť a nechce tam ani sedieť. Vecer zaspi este v pohode, ale cez den je to bez šance. Ja ju neviem uspat. Myslim si, ze kto nezažil, tak nepochopí. Čítala som uz dve knihy a nic nepomohlo a je to stale horšie ☹. Ja uz neviem co robit a ako ju uspat. Ma zaspat sama? Nemá? Neviem, mne nevie zaspat nijako a tak som pristúpila k najhoršej metóde ☹. Všetci ma ubezpečovali, ze poplach týžden, dva a naučí sa, ale u nas to nezaberá. Ja uz neviem, co robit a co vyskúšať.