Ako uspať štvormesačné bábo počas dňa?

gabikacentrum
27. jan 2016

ahojte neviete my poradit ako uspat 4mesacne babo cez den je to strasny problem nechce vobec spat zaspy len v aute v kociary hrozbne vystraja stale ju musim mat na rukach kde zaspy ale po velkej unave a to j nosim aj 4hod na rukach uz som stoho unavena

lusyke
27. jan 2016

@gabikacentrum pamatam si ze som tu nasu musela tiez nosit na rukach a chodit po izbe hore dole alebo som ju hojdala vo vanicke z kocika. To bola riadna rozcvicka. Alebo sme ju natriasali v kociku. Trvalo jej dlho kym zaspala. Neviem kolko mala mesiacov ale po nejakom case ju to preslo a sama prisla na to ze sa jej lepsie zaspava ked ju ulozim na postel a lahnem si vedla nej..potom uz zaspavala iba tak ze som ju drzala za ruku. Ako casto ju davas spat? Mozno sa jej ani spat nechce. 4 mesacne uz nespava az tolko pocas dna. A neboj...ono to nebude trvat vecne.

seahorse27
27. jan 2016

Niektore deti su nespavci...no nezavidim 😒 Ale asi neporadim...ja som s dennym spankom problem nemala, teda so starsou dcérkou trochu ano. Zaspavala len na rukach a trvalo to niekedy aj polhodinu. Ruky som mala ako orangutan vytahane. Mladsi syncek tiez zaspaval na rukach, ale ten zvykol zaspat do 10 minut - proste chlap 😀 . Ja som ich hojdala na rukach a pritom sa prechadzala po spalni - to na nich platilo.

gabikacentrum
autor
27. jan 2016

vstava okolo deviattej tak zviknem ju davat uz na obed spinkat dam jej mliecko lebo uz nekojim len v noci lebo mam malo mliecka po paapani ju ukladam a strasne vystraja zoberiem ju troska sa hrame ale potom je uz mrzuta a chce len na ruky tak pochodujeme po celom dome ale aj to ju prestane bavit ocka ma uz cervene aj si ich sucha ze by aj spinkala a nie a nie zaspat tak nacvicujeme den co den a ked uz nic nepomaha tak do vajicka a ideme sa vozit

kondaska1
27. jan 2016

Nepises ci kojis, ak ano daj ju na prsko a zaspi raz-dva. Kojenie nie je iba o mliecku.

moni244
27. jan 2016

@gabikacentrum moja od narodenia do cca pol roka spávala len v kočíku a len na prechádzkach, žiadne zastavenie, čiže von prechádzky 2-3 hodiny, aby sa madam vyspala, ale určite by som nepoužívala vajíčko na kočík na uspávanie, to nie, radšej do kočíka a šup na prechádzku.
Večer mi zaspávala na prse, v noci sa budila len raz, potom začala spať aj doma a budila sa viac v noci

gabikacentrum
autor
27. jan 2016

prave ze nekojim len vecer ona nechce cez den prsnik ani chytit vystraja este viac ked ju prikladam v noci jej nevady pekne taha ja nechapem

kondaska1
27. jan 2016

@gabikacentrum pocuj nedavas ju spavat neskoro? Ak vstava okolo 9, tak by zhruba po 2 hodinach mala ist znova. Teda aspon u nas to tak bolo...je mozne ze uz je moc unavena a nejde jej to. Alebo citam ze kojis iba v noci, tiez je mozne ze by chcela zaspavat cez den tak ako v noci ked ju kojis, ona nechape preco cez den to prsko nema a teda asi ho chce/potrebuje k spinkaniu

mia265
27. jan 2016

@gabikacentrum
@lusyke No neviem,že by 4 mesačné nepotrebovalo už toľko spať??? 4 mesačné treba ukladať 1 1/2- 2 hodiny max, od posledného prebudenia. Ako som to začala praktizovať,spával do 5 minút. Vyskúšaj. Nájdi si jednu polohu, miesto,keď kojíš ešte lepšie, sadni do kresla a koj. Lepšie nechodiť,nenatriasať,čo ho naučíš,už ho neodnaučíš. Ono si zvykne.Ale chce to čas. Postupne zavádzaj pravidelný režim, uvidíš,podľa toho,ako bude spinkať. A dávaj ho pravidle,to sa ti ukáže po pár mesiacoch.Môj má 8 a ide o deviatej, o dvanástej a o štyroch. Keď bol malý,mal 4 spánky,lebo nespinkal dlho 🙂

kondaska1
27. jan 2016

@gabikacentrum fuha tak potom fakt skus radsej ten kocik a v case spanku sa pekne vyberte von, ona zaspinka a pripadne potom chod domov a sup na balkon

kondaska1
27. jan 2016

@mia265 vsak toto, aj mne sa ten interval medzi spankami zda byt dlhy...

tixx
27. jan 2016

@gabikacentrum u nas funguje satka 🙂 ale moc toho cez den tiez nenaspi, max.2-3x 30 min za cely den

gabikacentrum
autor
27. jan 2016

skusim ju davat spinkat tak ako radite a uvidim snad sa to zmeni a bude vediet spinkat krasne

briketa
27. jan 2016

kludne stale pouzivaj hlboky kociar, to je uplne OK, aj cez den, aj na nocny spanok. je velmi malo deti, ktore akceptuju tie obrovske postielky ktore im ponukama 😉

mia265
27. jan 2016

A ako často spí?
@gabikacentrum

kondaska1
27. jan 2016

@tixx tak tak satka je top. Vynalez na nobelovu cenu, ked nic nezaberie tak pohupovanie v satke vzdy 👍

gabikacentrum
autor
27. jan 2016

@mia265 tak cez den je problem dnes vstala o deviatej potom spala o dvanactej do druhej a potom uz nechcela az vecer o sidmej a to bola uz hrozne unavena a nervozna ale po kupani zaspinkala

jana_eyre
27. jan 2016

A skusala si ju ukladat/uspavat skor ako na obed, resp. skor ako sa javi unavena?

Skus ju uspavat napr. po dvoch hodinach bdenia, vzdy to dodrzuj.. U mna tak fungovali obe deti, dcera sice spala max pol hodinu, ale aspon spala..

V takom veku spavali 3x denne, uspavala som bud na rukach, alebo v kociku..

zeytin
27. jan 2016

skúsila si ergonomický nosič?

mia265
27. jan 2016

@gabikacentrum oo 5 hodín ani môj nevydrží. Skús to odsledovať, dúfam,že sa to zlepší

gabikacentrum
autor
27. jan 2016

@zeytin ale ano v tom nechce byt len na rukach ked ju do toho dam vydrzi par min a place

mia265
27. jan 2016

@gabikacentrum ale nevymýšľaj s nosičom, ono sa to upraví,zvykne si a všetko bude lepšie,podľa mňa len prešvihuješ čas, kedy je unavená a potom už nemôže zaspať.

iva0907
27. jan 2016

@gabikacentrum to ako keby som o nasom drobcovi čitala. Ale náš len v koči vonku..v byte mam druhy koč od švagrinej stary perovaci ale tam len pol hodku aj to len po uspati na rukach.. Ach jaj uplne ine dieta ako náš prvy syn,ten sa napapal a spinkal..toto druhe vreštadlo nam ho vynahradza 🙂

iva0907
27. jan 2016

@mia265 tak toto uspavanie vyskusam aj ja lebo uz som zufala a ruky necitim z toho natriasania..☹

barbibednarikova
27. jan 2016

@gabikacentrum ahoj...tak to máme úplne rovnake dcéry takže viem presne,co prežívala. Súhlasím s babami,na 4-mesačné babo pripadá tak hodina hodina a pol bdenia medzi spankami...takisto dcérka najlepšie spala v kociku,najmä vonku...inak to bol pochodovaci des.ale môžem ťa ubezpečiť,ze nič netrvá naveky a aj tvoja dcérka bude dobre zaspavat...len to chce ešte čas.žiaľ.a nebud nešťastná ani z toho natriasania babatka na rukách, nie je pravda,že sa to dieťa neodnauci.teraz ma asi ostatné mamičky ukamenuju☺no ja som moju takto natriasala do 10-tich mesiacov!.žiaľ,situácia si to vyžadovala.teraz ma 15 mesiacov,zaspava sama v postielke a je to jedna perfektná samostatná jednotka.a nie,nenechavam ju hodiny revat. Proste niektoré babatka su viac náročné niektoré menej.

mia265
27. jan 2016

@iva0907 Moja svokra ho tak natriasala,som jej to hneď zatrhla, že čo budem s ním potom robiť. A spí aj bez toho, len ho držím,sedím v kresle, a pohupujem. Teda predtým,teraz už sa nezmestíme do kresla, ležíme na posteli 😀

rainee
27. jan 2016

My mame tiez problem so spankom, dcera ma 6m. Cez den spi dokopy tak 3 hodiny, aj to len vonku v kociku a nezastavit. Je to na nervy, v kazdom pocasi sa teperim 3x denne von, som aj potom castejsie chora 😖 pritom by urcite potrebovala viac spat lebo je znevyspatia nervozna. Rano vstava o 5, spat chodi okolo 18-19tej a v noci je hore 1-2×. Sme hotovi ☹

simaaprilova
27. jan 2016

Ja mam sice 3mes dcerku ale detto to iste sme mali kym som sa tu niekde nedocitala o tom ze presvihujem jej cas spanku.teraz sa nam to upravilo a praktizujem nasledovne: o 9:30 vstava 1,5 hod je hore a ked si zivne prvykrat hned ide do postielky.po ceste do postielky (asi 10krokov ) si ju hojdam na rukach a hned ma "opite" oci a ked ju zlozim hned spi.spi sice stale len 45minut ale vstane s dobrou naladou vysmiata a nie uvrieskana ako predtym ked som si nevsimala jej znaky a nasilu som ju uspavala hodiny a len navlacanim hore dole.med sa zobudi okolo obeda tak zase 1,5 hod bdenie a ideme von za kazdeho pocasia a za ziadnych okolnosti nevynecham a to mi spi 2hodiny vonku a este hodinu dospava doma.potom zase 1,5hod hore a zas 45min spanku potom kupeme,po kupani zas 45min spanku a potom prichadza tazsia cast uspavanie na noc.to tahame do cca 22:00 az 23:00 a az vtedy odpadne na dobro a spi znova do 9:30 s jednym papanim.moc toho nepostiham cez den.vsetko robim skoro rano az kym sa nezobudi mlada🙂 a cez den sa mi regeneruju ruky od vecerneho navlacania hore dole.neviem preco co funguje na nu cez den nefunguje vecer-ze len zlozim a spi.ale to by bolo prilis jednoduche😀 ale tak ako som ju odlsedovala cez den hadam sa zlepsi aj vecer🙂 vela stastia a majme na pamati ze nic netrva vecne a este s usmevom na tvari budeme na tieto nase praktiky spominat🙂 ooo a este spomeniem ze kym som ju neodsledovala tak sa naplakala chudatko vela a vsemozne som sa ju snazila uspat -fit lopta,satka,kocik vnutri,spievanie,jednoducho vsetkooooo okrem vyplakania.na to nemam srdce

kondaska1
27. jan 2016

@rainee ked je mala zvyknuta zaspat v pohybe nechces skusit satku? Podla mna by to mohlo zabrat, citila by jemne pohupovanie ako pri kociku a potom ked zaspi ju prelozit do postielky. Vies v tom kociku vela nenaspi lebo sa zrejme nemoze ani pohnut, otocit, tak si odspi to potrebne minimum a je hore

qidko
28. jan 2016

@gabikacentrum Ja som si dala velky vankus na kolena a hojdala som ho trochu strajkoval ale zvykol si bolo to lepsie ako nosenie na rukach dceru som uspavala v kociari mala som ho len v byte a potom sup do postielky

rainee
28. jan 2016

@kondaska1 ked bola mensia tak sme uspavali aj na rukach a potom prelozili do postielky, ale ked zistila ze sa nehybe, hned bola hore. V kociku by pospala aj dlhsie, ked bolo pekne tak sme boli aj 2/3 hodky vonku,ale v zime to nejde. Nosit ju uz teraz nevladzem, ma 9kg a ja mam problemy s chrbticou. Musime to nejak vydrzat kym nevyrastie.