Ako uspať dvojmesačné bábo?

wewejanko
30. okt 2017

Ahojte maminy, nájde sa skúsená mamina,ktorá mi pomôže ako uspať môjho 2m syna doma? chce spať len v kočári!chodíme von 2x denne voziť,v kočári spí aj cez 3hod.doma ani bohovy,už sme unavený,chorý a zúfalý 😯večerné uspávanie je horor😢

wewejanko
autor
30. okt 2017

A čo sa týka šatky,áno,tam búva ale môj chrbát od pôrodu je úplne v ťahu :(

pininka
30. okt 2017

Poznam, najstarsieho sme aj doma v kociari uspavali, az sme mali vychodene kolaje na koberci. Potom som to stopla a zaspaval tak,ze som ho hojdala za zadok, proste bol zvyknuty na hojdanie. Viem ze niekto povie ze ako sme si naucili, ale on bol taky uz v porodnici, nikdy nezaspal len ked som ho polozila. Asi preto ze ked som bola tehu stavali sme dom a v kuse som bola v pohybe, ziaden oddych.

emi16
30. okt 2017

Ja som uspala v kuchyni v kociari a sup ju na balkon
Porobila som si v kuchyni pokial spala

siska53
30. okt 2017

@wewejanko a ked ho nechas v kociku aj doma? Nas z sice az v roku si zmyslela,ale popoludnajsi spanok bol len v kociku.
Moja mama to so mnou tak robila,ze uspala vonku a nejak (do vytahu sa kocik nezmestil) preniesla vanicku k oknu,kde som spala pri otvorenom okne.
Pokial nemusis pri tom byt vyslovene vonku,ako som si to vyzadovala ja ako babo,tak v pohode das do kocika a zaspi..

jankaga
30. okt 2017

Uspi v kociku a prehod potom do postielky.

jana2679
30. okt 2017

Moja dcérka, má 17mesiacov a cez deň spí iba v kociku, našťastie sme v dome.Doma som bola s mladšou ma 3len teraz nastúpila do škôlky, takže zábava to bolo.Hlavne nestresovat, dať dieťatku čo chce, veď my sme tu pre jeho potreby, my sme ho chceli a prechadzky sú super, uvidíš neskôr ako ti bude za tým ľúto, ja mám tretie a tak rada by som sa prechádzala a nedalo sa mi.veď toto obdobie tak rýchlo prejde, ani sa nenazdáš.😘

ivka4852
30. okt 2017

Taka dobra rada by sa zisla aj mne...my mame 15mesiacov a uspavam ho v koliske..zachvilu mu budu nohy trcat von a veru je to na nervy,ale co urobim?dako pretrpiet..niekomu babo zaspi na prsniku,niekomu na rukach a hojdat,niekomu v kociku,niekomu pomaha biely sum,niekomu zaspinka babo len pri maminke v posteli...mame problem so spanim odkedy sme prisli z porodnice a este aj teraz je hore 3-4x,ale nie len napapat a spat,ale sup do kolisky a hojdat aj 3/4 hodiny..ja tiez len cakam kedy to skonci 🙏

janickacrazy
30. okt 2017

@wewejanko Ja som malého v tomto veku uspávala tiež v kočíku aj doma alebo v autosedačke, lebo ho bolievalo bruško večer. Normálne som povozila 10-15minút v kočíku, počkala som tak 20 minút, kým poriadne zaspí a potom som ho preložila do postieľky. U nás to trvalo našťastie len pár týždnov toto obdobie, potom sa naučil pekne zaspať v postieľke sám, teraz má 2 roky a stále krásne zaspáva sám v postieľke, dám ho tam a do minuty spí. Podľa mna stále lepšie uspávať v kočíku ako nosiť na rukách.

lavieenrose
31. okt 2017

ja som vecer vzdy odkvecla unavena ubolena do postele..mna najviac boleli chodidla..pretoze cely den som behala len aby mala spala uz som dobre ze nie po spickach behala....zvaz co je lepsie plac ci bolest...a satku viazes spravne ? lebo ona by mala byt tak uviazana ze si tu malu vahu rozlozi ..aku mas satku ?

lavieenrose
31. okt 2017

@ivka4852 15 mesiacov je uz velke dieta na to aby si zrusila tento zlozvyk..15 mesaccne dieta uz chape co mu vravis ;) a nejdem sa ti montovat do kojenia ale aj to by si mohla stopnut a uz by si nemusela cakat kym to skonci...a nenavidiet to niekde v hlbke

ivka4852
31. okt 2017

lavieenrose
Ja nekojim...nekojim od jeho mesiaca.a s nicim nieje problem len s jeho spanim..ale kto take dieta nema,nevie...

orieska325
31. okt 2017

@ivka4852 no chce to nervy..moje obe deti boli nespaci od narodenia..ja by som ich aj kocikovala ale max hodina uz boli hore..v autosedacke nie na rukach nie satka nie..masaker..o nociach ani nepisem...syn zacal spavat v postielke od roka za cely den hodinu..ale postupne sa to zlepsilo..teraz ma 4.6ra super od 2r spinka sam v posteli..dcerka taka ista..cez den ju uspim v kociari 1 soanok...vecer posedim pri postielke aj1h teraz sme sa dostali na 30minut..49x vstane stale ju polozim pohladkam.
Univerzalna rada neexistuje hlavne take malinke radi spia na vzduchu a za pohybu netrva to vecne aj u vas sa to zmeni uzivaj si to.skus napr.pochodit vonku a pak sup na balkon alebo uspat vo vychladenej miestnosti..teraz ma napadlo..existuje uspavacia podlozka das na nu kociar a babi ma pohyb..kebyze som toto mala doma tak som zachranena pri oboch..

lavieenrose
31. okt 2017

@ivka4852 no ako chces ale moja sestra chodi zarabat mlieko do flasky 4 rocnemu dietatu...tiez flasku mala od jedneho mesiaca takze este stale nieje "odstavena"...a velmi dobre viem ake je to mat narocne dieta sama jedno mam...ale nebude mi skakat po hlave

deginko
31. okt 2017

Moja bola taka ista..iba v kociari na vonku a takto som uspavala Kym nemala 7mesiacov.narodila sa v decembri,cize vi snexilo,prsali vialo ,lialo 3-4krat za den som ju kocikovala v hocakom pocasi len,aby spala.prednejsia mi bola ona,aby bola vyspata ako to ze ja musim ist do necasu...musis vydrzat,pevnr nervy..alebo potom satka..tam spala aj cez dve hodiny tiez ma chrbat bolel a niekolkokrat do dna,ale kvoli nej vsetko aj ked som bola ubolena..je to tazke

orieska325
31. okt 2017

@ivka4852 ja som.toho nazoru ze treba deti usmernovat..skus ho dat napr.do postielky a mozno budes prekvapena..kazdy detsky problem trva 3 dni..treba chciet a nepovolit od roka je dieta veeelmi vnimave a mudre neboj sa usmernit ho v zaspavanim.mozno to spociatku bude tazsie a ziadat si vela energie ale oplati sa.

lavieenrose
31. okt 2017

@orieska325 presne tak take velke dietatko uz treba usmernit uz je uplne rozumne len sa tvari ze nerozumie aby malo vyhody..vie vypiect s rodicmi :D...sama viem ze ked sme sa s malou v klude pprozpravali tak to pekne pochopila...a uz som nemusela nosit 13 kg velku babu ...zaspava niekey hodinu..ale ked sa vystriehne spravny cas tak aj do 10 min uz spi

orieska325
31. okt 2017

@lavieenrose toto by som nerobila..milujem svoje deti dychala by som za ne ale toto je uz divne..dieta ma v noci spat a nie pit mlieko.celkovo deti vedia rodicov zotrocovat svojim sposobom.a mnohi rodicia sa boja aby kvoli par slzickam nahodou dietatu neublizili..

orieska325
31. okt 2017

@lavieenrose presne ako pises..dufam ze toto vsetko co sme popisali nebude brane ako kritika...ako 90%veci tu na mk ale ako dobre mienena rada.👍

wewejanko
autor
1. nov 2017

Ahojte,no skusali sme mat kocar v byte,ale akokeby vedel potvorak,ze to nie je ono🙂a co sa tyka prenasania,on akokeby hned zistil,ze sa mu zmenila pozicia,a balkon nemame:(su u nas v meste podporky nosenia,tak tam zbehnem,viazat viazem dobre,ale podla mna stahovat,stahujem zle,lenze maly to neznasa byt uplne pevne zviazany. Dievcence,nemusite mi tu pisat,ze je tň

wewejanko
autor
1. nov 2017

To moje dietatko,a ze mam pre neho vsetko,ja to robim,no mala som komplikovany porod,nie som celkom fit,ja pre neho robim vsetko,niekedy ani nejem iba do pekarne chodim,ked sme vonku a este co sa tyka spania, ja som prvorodicka,nema mi moc kto pomoct,tak sa chcem spytat,viem,ze je to individ.ale kamoska mi vravi,ze maly mi spava dlho v kocari a ptm mam problem v noci..maly mi spi v kocari aj cez 3hod.,mam ho nehat?chodime od 10tej do 13tej a ptm sa pyta spat o 14:30 to mi ale preplace lebo doma nechce a ptm chodievam o 16:30 do 19tej a ze mam to skratit a nehat ho v kocari spat len 2hod.a potom mi o tej 14:30 urcite zaspi ja neviem fakt ja sa snazim podla neho ale je to tazke odhadnut. Dakujem vd

deginko
1. nov 2017

Urcite neskracuj!!tak male babo vela spava pomaly kazdy hodku hodku a pol..takzr musis cosi vymtsliet o tej pol 3..ak nepojses s nim von..ale diets potrebuje vela spat a cim horsie a malo bude spat cez den tak o to horsie tu bude spat v noci..opakujem Horsir lebo vim je viac unavene dieta tym ma viac nepokojny spanok..ja mam teraz 10m dcerku a ta mi cez den nevydrzi viac ako 3-3,5h byt zobudena a nie 2mesacne dieta!!

furstik
1. nov 2017

@wewejanko ahoj, moj ma 5.mesiacov. Zo zaciatku mi spaval na rukach. Potom som ho naucia na kocik a nakoniec aj v postielke spat. V nej spi len v noci. Naucila som ho to tak, ze som ho nosila na rukach a ked som videla, ze uz pomalicky zaspava, tak som ho dala do postielky. Ked to uz islo takto, skracovala som dobu nosenia na rukach (resp. on si skracoval) a po ulozeni do postielky som ho capkala po zadocku, az nam zostalo len to capkanie a teraz zaspi aj bez neho. Chce to cas, trpezlivost a trening. A tiez pomohlo, ked som ho ukladala v priblizne v rovnakom case vecer.
Ja by som neskracovala cas spanku. Potvrdilo sa mi, ze ked mi cez den spi malo a zle, tak aj v noci je to naprd. Moj vydrzi byt teraz hore 1,5-2 hodiny a ide spat.

lavieenrose
1. nov 2017

je dolezite aby ste si vecer vytvorili ritual ...napriklad vzdy okupat pomasirovat olejcekom, babatko bude vediet ze sa blizi vecerne spinkanie...ako ti zaspava vecer a ako spi v noci ? cez den neskracovat ale musis si to ukorigovat tak aby ste napr uz o 7 kupkali aby spal uz o osmej vecerny spanok

wewejanko
autor
1. nov 2017

Kupeme kazdy druhy den,nakolko maly kupel ma rad,ale ked ho vytiahneme,tak olejickovanie a vsetko okolo toho prereve😢neznasa ani prebalovanie ani obliekanie:(
Uspavam na rukach,na fitlopte,s plienkov na hlavicke a cumlom,tvrdo spi,no ako ho polozim,znova oci hore..pripade od revu zaspi(kupel,kolika),niekedy v postielke ho hladkam.
Nocny spanok: cca plus minus pol hodina od 22tej do 8mej.
Od 9.30h kocik aj do 13tej,ja uz ho prenasam,pripade zastavim,on by spal aj dlhsie..
Okolo 14:30 ho uspavam,lebo place od unavy,ak nezaspi,stale place,tak satka,tam vydrzi spat 30min.a ked sa mi podari na rukach maxim.40min,uspavam technikou ako pri nocnom,no 90% to konci satkou..
Potom okolo 17tej znova kocik,tam uz tolko nevydrzi ako doobeda,casto sa budi a place,vacsinou okolo 18:30h uz sme doma a okolo tej 20:30 ukladam no a kym zaspi to trva..ja len ci ked mi tak taha doobeda ma taky kratky poobedny a aj ten navecerny nepokojny spanok..

lavieenrose
1. nov 2017

deticky to maju tazko so spanim..uspavas skoro zle je uspavas neskoro je este horsie...tazko sa da vystihnut ten spravny moment...kojis alebo umele mlieko ?

lavieenrose
1. nov 2017

ja by som skusila vyposuvat ten spanok tak aby isiel vecer skorej spinkat...aj keby to znamenalo ze rano stane prv...ale 22:00je strasne vela na 2 mes..babo..tam mas 2 hodinovu medzeru medzi prichodom domov a ukladanim hajat...mozno uz je preunaveny....a preto mu nejde zabuvat

janickacrazy
1. nov 2017

@wewejanko Veru doobeda ti spí veľmi dlho v kočíku, to s ním stále chodíš toľké hodiny? Ved to nie je normálne. Kedy potm varíš a upratuješ? Aj ty sa potrebuješ normálne najesť. Ja som si všetky deti naučila chodiť spať o 19:00 večer, ale doobeda mi tak dlho nespávali. V kočíku maximálne 2-2,5 hodiny, občas sa stalo, že aj dlhšie, ale to bolo málokedy. Druhý syn nechcel spávať doma, len v kočíku, som sa tiež nachodila hodiny, aby spal. Pri treťom som si povedala, že si ho naučím pekne spať doma a aj som sa o to snažila od začiatku. Tak si na to zvykol, že zase vonku spať nechcel ani za nič. Ale mne to vyhovovalo, som si porobila všetko, pokým on pekne v postieľke spal. No každej mamičke vyhovuje iné, skús si to prisposobiť tak, aby si bola spokojná aj ty, aj bábo. Drž sa.

wewejanko
autor
2. nov 2017

Keď jedny mamičky píšu,že ho nemám budiť,druhé,že spí dlho..áno,kazdy den tolko chodim,ja nevarim,ani neupratujem,kedze maly nespi som stale pri nom,jeho neham na 5min sameho a reve.chodim do pekarne a jem kolace😑manzel obeduje v praci,upratujem vecer,ked ho manzel brava do kocara alebo cez vikendy alebo manzel ja nemam cas si ani zubyumyt..a hlavne maleho nebavia hracky..asi je este maly na to.

wewejanko
autor
2. nov 2017

Ked vstavame o 6tej tak je nervoznejsi a fakt vozit o 7mej nechcem chodit,je to tak aj preto lebo muz chodi z prace o 16tej a brava ho o 16:30 do kocara,takze sa mi to posunut moc neda,a my uspavame od 20:30 ale to ze som napisala 22:00 je realne kedy on zaspi.,vyskusam ho doobeda nehat menej spat ci to bude mat nejaky efekt,kamoska tak robi a maly jej perfektne spi v noci

wewejanko
autor
2. nov 2017

@lavieenrose umele mlieko