Ako uspať 3,5 mesačného syna v postieľke?

marus28
16. máj 2012

Moj synček má 3,5mesiaca a nechce spávať v novej postieľke.Doteraz spal vo vozíku na koliečka,tak sa tam dal ukolísat´.Nepoznám niečo také ,že položím ho a on zaspí.Má niekto nejaké skusenosti?Na rukách ho nechcem uspávať.

misa0411
16. máj 2012

Najlepšie sa spí pri maminke na posteli 😉

angellinka
16. máj 2012

je tu uz vela tem,prelistuj.Preco by mal spat v postielke a zaspat sam 😕 😕 😕 chce byt pri mame,nie??

poleva
16. máj 2012

my sme to riešili presne v takom období,dali sme dvojičky do postieľky,hudbička,lampička,hladkanie,cumlíky
nebude to zo dna na den,natrápili sme sa,ale budú mať 20 mesiacov a spí sa u nás záasadne len v postieľke / výnimku robí choroba,alebo ak sa chceme pomojkať / stálo to za to...

zuzanockamt
16. máj 2012

jasne, ze pozname 🙂 ... do 18.mesiaca mi dieta nespavalo takym stylom ako si ty predstavujes - ze polozim a zaspi 😀 ... uspavala som na rukach, v nosici, v babysatke ... preco nechces uspavat na rukach? ... coho sa bojis - ze sa ti nauci? 😀 ... zabudni na zauzivane bludy a pekne ho zober k sebe, ved ta potrebuje, preco mu odopieras to, co je pre neho prirodzene ... ale ak chces, mas aj druhu moznost - nechat v postielke vyplakat - aj toto ti budu radit ... nuz neviem, ktoru moznost by si vybrala kazda normalna matka -- sorry za tento trosku utocny styl, ale taketo otazky ma uz privadzaju do udivu, ako moze matka povedat - "nechcem ho uspavat na rukach", ked vidi, ze ina moznost asi nie je

tea333
16. máj 2012

to si kde videla, ze polozis a zaspi? 😅
dieta je zivy tvor s potrebou telesneho kontaktu.nechce nic, len citit mamu pri sebe.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marulka83
16. máj 2012

Nezijes nahodou v UK? Tu vela matiek nechava deticky vyplakat uz v 6 tyzdnoch a spia same. Ja tomu nechapem. Moja malinka ma 7 mesiacov a spi so mnou v posteli. Je to velmi citlivy zivy tvor,ktory citi istotu byt pri svojej mamicke. Verim,ze pride spravny cas a vek,kedy sama zaspi v pstielke. Myslim,ze tvoje babatko je este malicke na take praktiky. Ale ty si mama a vies najlepsie.

lussy23
16. máj 2012

je maličký a potrebuje maminku. nechápe, že maminka je v druhej izbe, chce ju mať pri sebe. Držte ho za ručku, prečitájte rozprávku...

nastasja25
16. máj 2012

moj malinký spí od narodenia so mnou a nikomu to nevadí,ale bojím sa toho ked začne chodiť,hlavne cez den,ked bude spať,tak ho ak sa podarí uspať v posteli a preniesť do postielky,asi sa natrápime,alepočítam s tým 🙂)

peluskovo
16. máj 2012

prestuduj si knizku A.Kast-Zahn * H. Morgenroth
Každé dieťa sa vie naučiť spať, v nej sa pise, ze uspavanie ake chces, sa da ucit pri detickach tak od 6 mes, ale tusim sa tam spominaju aj mladsie. urcite ti pomoze, len to chce si najst cas a precitat si ju celu.

barustek
16. máj 2012

nooo ja mam taky sposob,že zastrem žaluzie zasvietim minisvietlko pustim uspavanku na stene jej svetielkuju takí mackovia v pusinke mame cumlik, chvilku hladkam po čielku a ona akoby sama ppochopí že sa ide spinkat a jeto 🙂 ...a v ojedinelych pripadoch je to kolisanie na rukach nebojim sa že sanauci ved treba sa aj tulkat 🙂

anjelicek26
16. máj 2012

Moj maly tak zaspaval od narodenia, ale to bolo povahou, jeho uplnym flegmosenim, on je proste taky, kludny, spokojny, kde ho polozis tam ho najdes 😀 Ale teraz v 1,5roku sa to zmenilo a chrni u mna, aj zaspava pri mne, zily mi to nejako netrha 😉 Este stale je to moje male babo 🙂

vinifred
16. máj 2012

..čo je krajšie,ako si uspávať malé bábätko na rukách,ukolísať ho,kým nezaspí??Nič krajšie nepoznám..takto som to robila do 7.5 mesiaca na fitlopte,potom sme ich naučili na postieľku tak,že sme pri nich sedeli a učičíkali,kým zaspali..keď boli väčší,odmontovali sme z postieľky 3 tyčky a ráno sme si ich našli u nás v posteli..a radi preliezajú doteraz a skoro doteraz sme pri nich sedeli v izbe a držali za ruku,kým nezaspali..neobťažovalo ma to,nevadilo mi to,užila som si to.. 🙂 ..oddýchla som si pri tom..

mia___
16. máj 2012

A ako zaspava vedla teba v posteli? Drzis ju za rucky? Hladkas? Skus najprv toto postupne obmedzit. Nam bola mala dost aktivna, stale hadzala rukami-nohami, tak sme jej slabucko pridrzali rucky pri tele. To ju okamzite skludnilo a zaspavala.

bonaquaba
16. máj 2012

no tak moj maly nikdy nespaval ani v postielke, od narodenia tam len reval a reval, tak som si ho dala k sebe a bol spokojny a ja tiez 😀 , nastastie baby tam spali v pohodicke a teraz najmensia tam zaspi bez problemov aj cez den, len na vecer vymysla, tak zaspavam s nou o 8 a ja som hotova a ona este chodi po izbe a iba v noci sa zobudim a aha ona je vedla mna a krasne si buva bucka zlata

sampo
16. máj 2012

A preco ho chces dat do postielky? Ved si ho mala 9 mes. v brusku a teraz ho chces "odlozit"? Je este malicky, potrebuje ta. O par rokov mu budes musiet na izbu klopat, aby ta tam vobec pustil 😀

jurkovamiluska
16. máj 2012

mne moj syncek nechce zaspat na rukach ☹ ☹ ☹ ☹ velmi ma to mrzi, chyba mi to, tesila som sa nato ako si ho budem uspavat, kolisat s nim, spievat mu. Bud stastna ze ti zaspi na ruckach. mne maly zaspi az ked sa velmi unavi.vtedy plati dam do postielky a hned zaspi.

a nechat vyrevat, ved potom zaspi je podla mna najvacsia kravina aku kto moze svojmu dietatu urobit. sposobujes mu tym depresiu a nenavist voci matke aj do buducna. ked place tak na teba vola, lebo ta potrebuje, ked nebudes prichadzat a nechas ho vyrevat tak zisti, ze to nema zmysel a nebude ta dalej volat. postaci si aj sam. len sa to potom vyvinie na jeho psychike do buducna

ivana.natasha
16. máj 2012

keďže som 14 mesiacov kojila s Lili nebol problem, spala s nami lebo ja som zaspala počas kojenia alebo po zaspinkaní sme preložili do postielky, odkedy nekojim, začali sme so spinkaním v postielke. ale uspávanie funguje asi tak, že si lahnem aj ja (alebo manžel)do postele- pozdlž postielky a hladkám ručičku a máme pustenú rozprávku. takto zaspí do 20 minút a spinká celú noc alebo cez deň aj 3 hodiny(nie vždy). určite by som nedokázala nechať Lili vyplakať, to radšej nech spí s nami, než ju trápiť. na všetko príde čas a tieto chvíle sa už nikdy nevrátia. a určite lepšie zaspinká keď bude dieťatko kludné a spokojné, ako vystresované.

m.i.r.i
16. máj 2012

myslim, ze je to povahou babatka..nas maly tak spaval od narodenia...napapat, polozit, pusa a spal..a je to tak doteraz..ale nijako som ho neucila, necvicila, nedavala plakat..proste on bol taky typ..nie kazde dietatko to zvlada rovnako..niektore spia pri vacsom hluku, ine len v uplnom tichu, niektore sa zobudi ked ho ukladas, ine nie...tak ja by som na tvojom mieste hlavne skusala ritual...nam pomohli jednoznacne ritualy a rezim..chodit spinkat v rovnakom case, po rovnakych aktivitach - kupanie, mliecko, pripadne jemna hudba...babatko bude vediet, ze to je cas ist spinkat..a ked to nepojde tak ako si predstavujes, tak porozmyslaj neskor o tych metodach z knihy kazde dieta sa vie naucit spat..mozes si to potom prisposobit tak, aby si nemala zly pocit, ale tie rady tam su dobre...tiez je to o pravidelnosti, ritualoch, zvykoch,...ale na to potom uz nech je drobcek aspon pol rocny..

lutia
16. máj 2012

my sme zo zaciatku uspavali v kociku, na rukach, na tele (ze mi maly lezal na bruchu), pomocou fit lopty...rozne taktiky a sposoby aby zabuvkal a buval....a ked nechcel spat v postielke ked zaspal tak mi zaspaval na rukach ked ja som sedela v posteli v nocnych hodinach a ked som ho odlozila hned sa zobudil takze som zistila ze ma potrebuje pri sebe...
isto teraz neries ze ci si navykne...aj ked ja mam dobre babatko co mozno uz v 5mesiacoch zaspaval sam ale mali sme tiez postupnost - hore uvedenu a do postielky sme sa prepracovali tym ze sme ho ulozili do postielky a tatinko ho drzal za rucicku, hladil do kym nezaspal (niekedy to trvalo par min niekedy az pri tom zaspal) a teraz do postielky a zaspavame sami...
moj nazor - isto treba nejaku postupnost ako naucit dieta k samostatnemu spanku a mozno prejst so vsetkymi spomenutymi metodami 🙂 kazde dietatko je jedinecne

inffinity
16. máj 2012

My sme meli postylku na ozdobu 🙂 uspavali sme se na rukach a pozdeji v posteli spavat v postylce? Kdepak tam neni citit maminka 😉

fnu
16. máj 2012

Aj my sme bojovali so zaspávaním hrozne plakal keď sme ho dali do postielky,tak sme kúpili hrací kolotoč a zabralo ale asi len na mesiac po mesiaci to nefungovalo malému sa to asi zunovalo,zasa hrozný plač,tak som mu začala spievať a hladkať ho a tiež to zabralo ale zasa len na mesiac (asi nespievam bohvie ako), 🙂 potom zasa plač,tak sme prešli na uspávanie na rukách ale to fungovalo asi najkratšie tak sme prešli na zaspávanie spolu v posteli mojkali sme sa a keď zaspal tak sme ho preložili do postielky a spinkal to fungovalo asi 2-3 masiace a potom sa nám začal budiť pri prekladaní do postielky tak sme ho skúsili len uložiť do postielky pobozkať pomojkať a pustiť uspávanky od Katky Koščovaj nájdete ich aj na www.uspavánky.sk a spinká krásne sám vo svojom hniezdočku ale neviem dokedy lebo asi každé dieťatko mení svoje potreby tak keď sa to zmení zasa budeme hladať nový spôsob...sladké sny...

tenty
16. máj 2012

nas maly bol do svojich 4 mesiacov v zavinovacke, resp. v perinke, zviazany aj s rucickami, to ho ukludnovalo, neprotestoval a pokojne zaspal sam 🙂 mne to bolo tak strasne luto 😀 mozno vam budem pripadat ze som vadna alebo co, ale mne strasne chybalo mojkanie a tak som ho sama od seba zacala hojdat na rukach 😀 a dodnes( ma 18 mesiacov) to obcas robim.... akosi ho neviem nechat tak, ze tu si lahni a spi a ja idem 😕 .. milujem ked zaspavame v objati a on sa mi hrabe vo vlasoch 🙂 alebo ked sa schuli do narucia a zaspi... milujem tieto chvile a dufam, ze ma bude este dlho takto potrebovat 😵

cherryl
16. máj 2012

polozit najedene dieta do postielky hladkat lebo drzat za ruku nieje az take nemozne moji tak zaspavali do 6mes. neskor sme ich museli pretocit po jedeni na bok najnovsie znova na brusko len pre vyrusovanie beriem jedneho na ruky zaspia do 5minut hlavne trpezlivost dieta si zvykne na ritual uspanania aky si spolu vymyslite hudba,minimum svetla ,hladkanie,tapkanie po zadocku ,mojkacik ci kolotoc

moen
17. máj 2012

ja moju malu uspavam v manzelskej posteli. Lahnem si k nej, dam je dudku, hladkam ju po tvaricke a ona pekne zaspi. Niekedy za 5 min a niekedy aj za 45 min. Ked tuho zaspi, tak potom ju prelozim do postielky. Na rukach nezaspava asi od tretieho mesiaca.

karmelka77
17. máj 2012

V prvom rade, ked nechces uspavat na rukach je to pochopitelne, nevsimaj si tieto reci co ti tu pisu take co to robili...v druhom - ked nechce v postielke zober ho von do kocika a prechadzaj sa...my sme cez den takto spali prvych 9 mesiacov, bola som stale vonku a pekne spinkal...na noc je pravda ze som ho vacsinou polozila a odisla a on pekne zaspal, ale cez den len v kociku...potom po 9 tich mesiacoch ked som sa rozhodla ze stacilo zimy vonku som ho dala do postielky, ked aj plakal tak som vzdy prisla utisila ho pomojkala dala naspat do postielky a spinkal, prve tri dni sice iba po pol hodine ale potom to uz islo a spinkal ako vonku...🙂)))

sisa123
17. máj 2012

Ja som obidve deti nechávala samé spať už od narodenia v postielke, ja neviem prečo si takto všetku tu predomnou čo ste písali komplikujete život a robíte s tými detmi taký cirkus , deti mi spali bez akýchkoľvek problémov samé, nikdy som s nimi nemali problém, syn spal sám v detskej izbe v normálnej posteli už od 2,5 roka. Ako si ich naučíte tak ich máte, potom sa zbytočne sťažujete aké ste ustaté, ked ich hodinu natriasate pred spaním, jednoducho nakojiť uložiť, chvíľu pohladkať alebo držať ruku pri jeho tváričke a ked zaspí odchod od postielky.

cecil36
17. máj 2012

Noo, kolko supermatiek 🙂 Ja som dceru neuspavala nikdy na rukach, fungoval ritual okupkat, napapat, ulozit do postielky, pohladkanie a dobru noc. U syna to neslo tak rychlo, ale nakoniec sa podarilo. Neviem si prdstavit natriasat hodinu na rucjach skoro 9 kiloveho cvalika, ved by mi chrbtica odisla.....Aj u neho nakoniec zafungoval ritual a plienocka, ktoru si musel drzat. Ono je to vzdy pokus omyl co na ktore dieta zabera. A ak nechces dieta uspavat na rukach, neuspavaj. Neboj, nebudes o nic horsia matka ako tie co dieta takto uspavaju.

mirkapal
17. máj 2012

Take male dietatko by som naozaj netrapila, ono este potrebuje kontakt. Ja som dcerku uspavala na rukach do vyse roka a potom si sama od seba uvedomila, ze jej je lepsie v postielke a odvtedy spinka v postielke. Na nasu postel sme ju neucili.

lenka110611
17. máj 2012

to snáď nie, také malé bábo potrebuje cítiť matku, čo si myslíš že ho položíš, zatvorí oči a zaspí? moja malá má presne 11mes, 11kg a doteraz zaspáva na rukách a v mojej posteli. áno je tažká ale keď to potrebuje, nebudem jej to odopierať, som rada že chce byť so mnou a že sa pri mne cíti bezpečne. postieľka sa jej tiež nepáci ale čo, keď bude väčšia možno si na ňu zvykne. Už sa nám čoraz častejšie podarí aj to, že ju len položím ale keď zaspáva musím byť rpi nej, ľahnem si k nej, hladkám ju, podám jej dudku keď vypadne a ona zaspinká. Všetko chce čas.

graceful9
17. máj 2012

moja malá od začiatku spala v postieľke sama,,,položila som ju, dala dudu a ona zaspinkala,,,,nechápem niektoré mamy, čo odporúčajú, aby dieťa spalo s rodičmi v posteli,,,,za prvé je to pre rodičov nepohodlné a myslím, že matka po celodennej starostlivosti si zaslúži oddych, a po druhé, je to nebezpečné,,,,veď človek sa hýbe a neraz sa stalo, že dieťa pripučili, pridusili, alebo úplne zadusili :/ ja s malou spím v posteli len cez deň, keď sme tam 2, nie sa tlačiť aj s mm,,,,