Ako urobiť, aby bábätko spalo súvisle po ukončení spánkového cyklu?

24. sep 2022

Ahojte, moje 3m babatko cez den spava max 45min az hodinu , zobudi sa vzdy po spankovom cykle, ja ju necham este zo 10-15 minut v postielke a obcas sa stane ze znova zaspi, ale vacsinou sa prebudi a uz nezaspi az kym neni hranie a dalsie krmenie ...Ako urobit ze by presla plynule do dalsieho spankoveho cyklu bez zobudenia ? Neuspavam ju nijak specialne takze by mala vediet zaspat sama, len sa vzdy postaram o to nech ju ulozim ked je kludna - teda po krmeni.

marfa333
24. sep 2022

Skus zatemnit izbu pred spankami, možno jej cez deň vadí svetlo 🙂 alebo spraviť aspoň prítmie 🙂 nám to pomohlo 🙂

autor
24. sep 2022

@marfa333 mame rolety zatiahnute, ale zase nechcem aby si nahodou pomylila den s nocou ked az prilis zatemnim napr. zatemnovacimi zavesmi. A potom by napriklad v kociku nespala lebo bude prilis svetlo :-/

orini
24. sep 2022

Mozno este musis chvilku pockat. Moj syn ma teraz 4m a az teraz zacina prechadzat cyklamy sam, aj to nie vsetkymi. Treba asi este pockat, nech sa viac dovyvija mozocek

autor
24. sep 2022

@orini aha myslis ze to nejak suvisi s tou spankovou regresiou ? lebo toto mame iba cez den, v noci prave spi okolo 7-8 h vkuse, teda nevravim ze sa medzitym neprebudi ale minimalne nas neprebudi :D ....

sojorez
24. sep 2022

Mne tiez dr, este pri prvom dietati, neodporucovala zatemnovat, presne z toho dovodu, aby si dieta nezamenilo den a noc. Ja som mala vsetkych troch nespavcov, cez den mali taketo kratke spanky, dlhsie pospali jedine v kociku za jazdy a v noci.

ls56
24. sep 2022

Kratke spanky tak maleho dietatka su uplne normalne a biologicke. Dietatko si samo zacne predlzovat spanky okolo 7-8m. 🙂

petamich
24. sep 2022

je to iba obdobie a v tomto veku je to velmi caste nevedia si spajat spankove cykly a vo vacsine pripadov uz nepomoze skusit douspat, nam fungovalo stopnut si to a ist tesne pred tym drncat kocik tak 10-15 min. a spal dalej ale niekedy nepomohla ani svatena voda, okolo 6-7-8 mesiacov sa naucia ich prepajat a bude sa im spanok predlzovat (teda vacsine potom su aj ti nespaci)

a na radu spankovej poradkyne my mu zavesy zastierame aj cez den ak spi v postielke a bez problemov spi aj kde nie su zavesy, v kociku...vonku...

petkasaurus
24. sep 2022

Moja 3 mesacna takto isto spi a ja som sa ani nezamyslala, ze neprepaja cykly.. Potom by mala mat jeden dlhy spanok cez den, ci ako? Ďakujem.

autor
24. sep 2022

@petkasaurus to asi nie ze jeden dlhy spanok ale tak tie 2 hodky teda 2 cykly je podla mna akurat, aj moji rodicia sa cudovali ze co tak kratko spi pocas dna ze oni si pamataju ze deti spali 2-3 hod...aj vidim ze ta.hodina jej je niekedy malo a je potom nervozna

matkahelka
24. sep 2022

ja na ziadne spankove cykly neverim. su deti, ktore spia lepsie, deti, ktore spia horsie a su take, co nespia vobec. a nepomaha im ani drincanie kocika, ani biely sum, ani tma a ticho v izbe, ani 3 serie otcenasu, proste nic, lebo su to nespavci. mam 2 dcery, viem to porovnat. starsia mi spavala 3 hodiny vkuse a to jej nad hlavou mohli lietat aj rakety, chodila som jej pod nos kontrolovat prstom, ci dycha, pretoze sa za tie 3 hodiny nijako nepohla, nezmenila polohu, co mala tak sialene tvrdy spanok. mam synovca, uz pubertiaka a ten nespal od narodenia cez den takmer vobec. vyslovene par minut 2-3x denne zadriemal a finito. svagrina s nim odchodila napriek slovenskom a rakuskom neurologov a vsetci len skonstatovali, ze dieta je zdrave, len nespave. z mojej skusenosti a pozorovania okolia mozem skonstatovat, ze nie vzdy funguje, ze ak je babatko starsie, tak je spanok lepsi, casto zial je to opacne a i take, ktore v 3-4mes. spalo hodinu vkuse, v polroku uz pospi len 30min.vkuse.

marianarem
24. sep 2022

Moj takto tiez spaval este aj v 4-5m. Tiez som to chcela riesit, ale potom som si uvedomila, ze vsak nie je unaveny ani mrzuty, vyzera oddychnuto, v noci spi dobre...Tak som si povedala, ze vsak asi mu to takto vyhovuje. Neskor zacal tahat dlhsie.