Ako upokojiť takéto bábätko?

22. júl 2024

Baby maly ma 3m., doteraz super, úžasné babo, plakal len z hladu alebo pri veľkej unave, no posledne dni ma zachvaty plaču ja usudzujem že z unavy, dam mu cumlik nechce, pripadne vezme a v sekunde vypľuje s ešte väčším plačom. Nedokáže sa upokojiť inak len na fľaši, no keď sa snažim ho upokojiť inak tak sa dostava až do zachvatov a je až v takom kŕči z toho plaču. Ako upokojujete takéto dieťatka? Dnes bol až biely už, fukla som do tváričky jemne ale nepomohlo ani to, zasa len pchať fľašu aj keď v takom momente už aj to je nemožné a zrazu sa upokojil. Neviete poradiť?

paulina291
22. júl 2024

Žiaľ neporadím ti, len napíšem že náš presne v 3 mesiacoch začal to isté. Už mesiac to takto máme a jedine na rukách sa nosiť, sadnem si a začne do sekundy mrnčať. A keď ma zachvat tak ani ruky nazaberajú. Jedine čo nam aspoň trošku zaberá je zmena prostredia hociaká a neustále. Napríklad stromčeky pozorovať alebo hudba ho ukľudňuje. A ešte keď mi cucá prst😄
Dúfam, že sem dajú baby dobrú radu, lebo tiež už bývam zúfalá.

autor
22. júl 2024

@paulina291 fakt? No zbohom😭😁 a fľaša s mliekom u vas nepomaha? Lebo u nas ano, ako jedina, ale nie som z toho moc nadšená..čo to je? Nejaký špurt alebo čo🙄

really8
22. júl 2024

Davam si ho do nosica.

paulina291
22. júl 2024

Cicík zaberal dlho ale posledné dni sa neustále odcucne a pricucne a nervačí a dookola to isté🙈 ja mam pocit že nášho už dráždia zuby plus spánková regresia.

3petka
22. júl 2024

Mna ešte napadlo že máš zlý tvar cumlíka a možno preto ho nechce. Skús nájsť taký čo je veľmi podobný fľaške.

angeli121212
22. júl 2024

No a koľko ti vypije toho mlieka a ako často? Náš bol naozaj koľko krát hladný ja som to potom už neriešila a kedže som dokrmovala aj kojila tak som ho normálne nakojila a dobre.. potom sa to ustálilo a vyhoda bola, že sa mi rozbehlo kojenie a umelé sme následne na viac ako pol roka úplne vyradili .. zaradila som zas len keď mal rok a tri mesiace a chcela som ho odstaviť

diaszoky
22. júl 2024

Ahoj my sme to mali s nasou dcerkou. Proste taka povaha fanticky . Nasa mala taketo amoky placu pre kazdu blbost doali ame z navsetvy, napr bola hladna dokym som urobila mlieko hystericky rev vsetko pod minutu chcela mat. Nepomahalo ani fuknutie zvecsa iba napr tapnutie tv alebo digestora co ju zaujalo a zabudla na plac. Inak, nasa bola tiez super spokojna presne ked zacala viac vnimat sa zacala prejavovat asi ako vsetky “dokonale” deti. Drzim prsty

katarina092
22. júl 2024

Skus ho drzat alebo dat do satky/nosica a hompalat sa na fitlopte

gejb
22. júl 2024

Aj u nás rovnako, vtedy si ju "prehodim" cez plece a skludni sa a až potom uspavam znova. Často jej pomôže aj keď si odgrgne

tramtada31
22. júl 2024

Našemu v 3 mesiacoch narastol prvý zub. Pozerala si dasienko, či to nie je z toho?

nina7762
22. júl 2024

Nie je hladný? Alebo nemá bolesti bruska z UM? Moja prvá jedla každé 2h UM prvý polrok potom každé 3hodiny asi do 2 rokov a druha ta je zas skoro stále prisata na prsu od druheho dna ako sa narodila😁 tiež by som nepovedala ze môžu byť tak rýchlo hladné ale boli ..a zaspavali mi v nosiči a cumel odporúčam buď žiadny alebo kaučuk bibs okrúhly ale max do roka a pol lebo oducanie je boj aspoň u nás 😄

tanyan
22. júl 2024

Spomínam si ako sme sa smiali, že má zabudovaný výškomer... Len veľa lásky a trpezlivosti - fyzický kontakt a viera, že aj toto je len obdobie, ktoré prejde. 😉

majlo1234
22. júl 2024

Pri dojcenych detoch moze ist o strajk(teda ak to pozorujes pocas dojcenia)
Inak ani nesrandujte, dcera od narodenia uplakana, a vswtci hovoria, ze treba vydrzat tri mesiace a lepsie bude. Ale ak ma byt horsie…amen tma

simona92101
25. júl 2024

3 mesacna regresia

karolinkaaaa005
3. aug 2024

Ahoj unas podobne po troch mesiacoch riadna zmena u malej , z anjelika sa stalo umrnčane bábätko , viac plaču ako keď bola novorodenec ....sestra tiez mala o 3m staršieho a hovorila že sa to zmení neverila som je to tak . Moja bude mať o týždeň 8m a trochu sa to lepší i keď zuby stále nemá ... Už to nepripisujem ani zubkom ...