Ako upokojiť 9 dňové bábätko?

kaja153
14. júl 2020

Ženy ktoré máte skúsenosti prosím vás ...včera od 4 rána do 13 hore,keby bol iba hore tak to prežijem ale on vkuse plače. Nakrmim ho, odgrgne a plače plače mrnka dokola. Či je to kočík,ja,posteľ,postieľka, kresielko všade place a kŕči sa ako keby ho bolelo bruško ale ako náhle ho dám na prsník tak prestane. Takže ho asi busko neboli - myslím si že keby ho bolelo,tak by ho bolelo aj na prsníku. Takže si skôr myslím že je nervózny z toho že nevie zaspinkat alebo čo. Potom spinkal 3 hodiny a opäť hore opäť s plačom a mrnkanim. A v noci od 23-3.00opat hore. Tieto jeho 4-8hodinive okná čo je hore sú katastrofa. Za prvé mám strach čo mu je za druhé som zúfalá lebo neviem čo mám s ním robiť. Keby aspoň neplakal ndch si navarim,upracem. Lenže tým že plače tak ho len čičikam,mojkam,nosím,kocikujem,hojdam,hladkám a aj tak nič. Jediné ako sa upokojí je na prsníku (hladný nie je lebo mliečko už nemam. Skúšala som aj taký test že odvážiť pred a po dojčení a vytiahol si za hodinu z oboch prsníkov len 15-20ml. A ja som si skúšala oddávať a za celý deň odsávania som mala 150ml) Domácnosť u nás ako po výbuchu ešte tri dni a nemám ani jeden tanier 🤷asi kúpim mycku a hotovo😄 máte to niektorá tak? Alebo tie čo už máte deti. Nejaké rady čo s ním? Ako inak ho upokojiť ako na prsníku z ktorého aj tak nič netečie? Cumlík máme.

halienka
14. júl 2020

No mne to pripadá ako by bol hladný a ty máš málo mlieka, šak mať za celý deň len 150ml mi príde málo. Nie som odborník, baby asi lepšie poradia, tiež som kojila krátko lebo som mala málo mlieka a musela som začať prikrmovať umelým, ale stav sa ihneď zlepšil vtedy.

kaja153
autor
14. júl 2020

@halienka ja mu práveže dávam um.

halienka
14. júl 2020

@kaja153 žeby mu nesedelo? Určite ak pôjdeš na poradňu tak to povedz aj doktorke, možno príde na príčinu...

denisa098
14. júl 2020

@kaja153 a cumlík má? Aké umelé mlieko dávaš? Tiež mi príde že je hladný. Postupne aj pri umelom sa zvyšuje dávka, musí di dobre odgrgnúť, ak by moc plakal a dlho, povedz to doktorke ak by mu náhodou niečo bolo, také malinké bábätká sú iba chvíľku hore, pospinkaju, napapaju sa, vykakaju.

kaja153
autor
14. júl 2020

@halienka dnes ideme 🙏mám spisanych asi 20otazok😄dávala som bebu ale už sme ju vymenili za babylove. Tak uvidím. A dávam mu 90ml tak ako je na krabici a vypije cca tých 70-80ml

era777
14. júl 2020

Odporucam kvapky baby calm oskusat, mozno ho boli brusko a ani o tom nevies 😊 nas tak mrncal na zaciatku tiez, len cicik pomohol a boli to hodiny a hodiny na cecku, museli sme dat cumlik a potom pohode uz 😊 pocumla kym zaspi a vypluje cez den nepouziva vobec.

mogaa
14. júl 2020

@kaja153 mne to tiež pripadá že je hladný alebo ho bolí bruško - dieťa si všetko kompenzuje jedlom(aj ked ho bolí bruško,papá)...v prvom rade sa upokoj lebo cíti tvoj stres a prenášaš to na malého.....Ešte je maličký a nedokáže si vytiahnuť toľko mliečka koľko potrebuje.....Po každom kojení si odsaj svoje mlieko. Najskôr daj kojiť z prsníka a potom tvoje odsaté mliečko z flaše.....ty máš mliečka viac ako si dokáže vytiahnuť....čím viac ho budeš prikladať a viac vytiahne, tým viac mlieka sa dotvorí...také malé deti si veľakrát nedokážu vytiahnuť z prsníka toľko koľko potrebujú, z flaše im to ide ľahšie(preto sa dokrmujú, ale odsatým mliekom...ty máš svoje, je škoda dávať UM, nie každé "sadne"a detičky ho nevedia stráviť ako MM....čím bude silnejší, tým viac si dokáže sám vytiahnuť.....prípadne skús klobúčiky aj cez tie sa deťom ľahšie papá.....

sunny8
14. júl 2020

Predávajú v sáčku HiPP mliečko skús a uvidíš .. keď ho zasýti ťa jednorazová dávka budeš vedieť že máš málo mlieka. Na svojej dcérke som to zistila takto :( viedlo to k postupnému odstaveniu ale keď mám pozerať že je hladná tak radšej jej šupnem UM .. jej potreba je dôležitejšia ako moje ego lebo ja chcem kojit. Nebudeš zlá mamička keď jej dáš UM 🙂 vyskúšaj jednorazovo možno uvidíš rozdiel

rachel36a
14. júl 2020

@kaja153 preco si vymenila bebu za babylove? Nesedela mu? U tak maleho dietata nie je vhodne striedat výživu

zuzana_ilkova
14. júl 2020

Ahoj mne maly tak vrieskal (od narodenie na UM je) ked mal koliku tiez sa upokojil len ked som ho mala na hrudi a citil tlkot mojho srdca... poprdkava si? Nema zastavene prdy? Skus espumisan L kvapky alebo sab simplex

evkakozickova
14. júl 2020

@kaja153 daj mu umelé mlieko a máš po probléme niektoré deti sú proste také ako som už niekde spomínala môj bol tiež taký keď bol kojeni potom som prešla na UM a bolo zneho spokojné babo

yanka2828
14. júl 2020

@kaja153 skús šatku na nosenie detí. Je to zázrak ☺️

laura0107
14. júl 2020

@kaja153 znamym takto prisli ze ma babo intoleranciu na laktozu .zmenili mlieko na ar a babo sa uplne zmenilo..bolo kludne,spokojne

majah212
14. júl 2020

Dieta sa na prsniku aj upokojuje, potlaca bolest, cize ak nemas mlieko ako pises, tak sa potrebuje upokojit ked ho boli brusko, je nervozny, v strese, pri tebe ma istotu, si zatial jeho pevny bod v tomto svete, preto ak ho nieco boli chce byt pri tebe. Jasne, ze domacnost tym utrpi, ale zatial ta dietatko potrebuje, domacnost pocka. Uvidis, co ti povie doktor (ale skusila by som zvysit tvorbu mlieka, pripadne kvapky, napr, nam pomohli coliprev kvapky, samozrejme plus vylucit uz vyssie spomenute moznosti napr intoleranciu....

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
14. júl 2020

@kaja153 Ono naozaj by som t skúsila tak ako som ti už písala, čiže dať mlieko z prsníka následne tvoje MM z flaše.....a po každom kojení odsávať aby si mala mlieko do flaše po na po nasledujúcom kojení....ono problém môže byť práve to UM že mu nesadlo......každé má inú chuť a aj deti na každé inak reagujú, takže tam sa jednoducho skúša ktoré UM "sadne"....ty čím viac mlieka odsaješ a budeš viac prikladať, tým viac mlieka sa vytvorí.....výhoda MM je aj to že nie je problém ak papá aj veľa, pri UM to už problém je....deti sú prirodzene "pažravé" papajú koľko vidia, nevedia kedy majú dosť, preto potom často vrackajú.....

marianeta
14. júl 2020

@kaja153 a to je takto od pôrodnice? Má len týždeň , možno mu neurobila dobré tá zmena mlieka..Ja neviem ale.to DM mlieko som raz kúpila a teda to bol taký kentus že až, z Beby starší nonstop kakal.... Skús mu dať trochu vody..možno má reflux a páli ho to a tak nevie zaspať..Matrac podloz aby bol vo vyvysenej polohe.

kaja153
autor
14. júl 2020

@evkakozickova dávam um od narodenia

kataka10
14. júl 2020

@kaja153 urcite sa treba poradit s pediatrom. Moj synovec velmi vela plakal prve mesiace a vysetrenim u neurologa sa zistilo ze ma hypertonus. Ked s nim potom zacali specialne cvicit, rapidne sa to zlepsilo.

evelyn246246
14. júl 2020

poradit sa s pediatrom ... skusit cumlik ...mozno ine UM ..ale hlavne nestriedat casto UM ..respektive v kratkych intervaloch ...to nieje dobre ...navyse take male babo potrebuje trosku mozno len cas ..aby dozrelo travenie ..kazdopadne pediater by ti mal poradit najlepsie ..hlavne klud ..

orta
14. júl 2020

uvidis ako dnes dopadnete na tej poradni, mozno mu fakt um nesedi a ma problemy s bruskom. ved nech aj doktorka nieco poradi, hadam sa to da do poriadku, verim, ze to uz musi byt na nervy takto fungovat uz par dni

alexisss111
14. júl 2020

@kaja153
Neviem si toto predstavit. Moj ked bol taky malicky vacsinu casu prespal a ked aj zacal revat automaticky sa mlieckom ukludnil. A ak nahodou nepomohlo, popestovali sme ho ja alebo partner a bolo dobre. Podla mna ak tolko vydrzi plakat tak male babatko, nieco s nim nie je ok. Urcite sa obrat na doktorku. Drzim palce

ukulela
14. júl 2020

@kaja153 pozor na to striedanie mliek - nema sa striedat casto - dieta potrebuje aj par dni na zvyknutie a ak mlieko nesadne, az potom menit.
babatka zvyknu niekedy plakat aj po vigantole - ak davas - vtedy menia na jamieson, alebo devit
ja by som zaradila probiotika/kvapky a skusila satku. pre tak male bao pruznu satku, alebio s aj ergonosice pre miminka. a ako bolo pisane, babo sa na prsniku upokojuje. asi ta potrebuje citit, ked je na prsniku pokojny. a skus podporit tvorbu mliekA odsavanim ... zabojuj (ak to neúpjde, kasi na to, ale skus. ) drz sa.

ivangeline
14. júl 2020

Kolíky? Alebo celkovo ťažkosti s trávením a že vôbec je na svete... Moja revala 4m...teraz len nevie spať a nonstop tlačí... 😳😟😟😟 Už nech ma rok..
Kaka pravidelne?

taga
14. júl 2020

Obaja synovia boki taky, je to normalne, dietatko je zrazu vonku na svete a citi sa stratene, si jeho jediny pevny bod, preto chce byt na tebe nalepeny nonstop a preto sa upokoji len pri tebe a na prsniku. Ver trošku svojim instinktom. Sama pises o tom, ze babo chce tvoj prsnik a len tak sa ukludni a bum 20 nezmyselnych rad o umelom mlieku 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ take ze nemam mlieko si ani nehovor, on si vytiahne co potrebuje. Kup si satku, maly bude pri tebe a kludny a ty budes mat volne ruky. A zabudni na reklamne fotky usmiatych spiacich babatiek v postielke, to nie je realita. Mozno tak na 50% ale tvoje babo bude z tej druhej polovice. Vela stastia a pevne nervy ❤

simona232323
14. júl 2020

Davas mu aj cajik? Kedze pije UM? Nema problem s kakanim?

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina37
14. júl 2020

my ked sme davali babylove robilo bubliny aj po premiesani hned som vysadila podla mna ho z toho mlieka boli brusko je nafuknuty

kaja153
autor
14. júl 2020

@nina37 myslíš si že môžem hneď vysadiť a zmeniť za iné ?

simona232323
14. júl 2020

@pupavka89 Az teraz som si vsimla , ze ma 9dni😉 Nezjec ma hned... Podla mna mu nesedi mlieko , tiez sme museli skusat viac .