Ako ukončiť laktáciu - kojenie

mariasalome111
19. feb 2019

Ahojte., baby ako to vlastne ukončiť ?? Ide o to, že bábo už nekojím, ale ešte odsávanie mliečko. Ale poslednú dobu ho je málo, tak by som to už ukončila. Ráno 50-60ml, taktiež aj večer, už asi nemá zmysel.
Stačí, ak mi niekto stiahne plienkou prsníky a ja nebudem 3dni oddávať a s pitím opatrne a bude po probléme ?? Alebo radšej si zájsť na gynekologické.,. po hormóny, nejaké tab., ktoré to ukončia. Ďakujem za rady.. 😊

margarita
19. feb 2019

nemyslim si, ze potrebujes umele hormony. ja som prestala dojcit 4x, a vzdy to bolo uz len tak raz az 2xdenne, a skratka som sa rozhodla ze uz od zajtra nie a hotovo.
ked nebudes dojcit, resp. odsavat, mozno par dni budes citit tlak v prsnikoch, ale u mna to nebolo nic dramaticke, a ked nebol vydaj, nepokracovala ani tvorba 🙂
prip.si vygugli ake bylinky, caje su nevhodne pri dojceni, a skus tyzden pit toto, a urcite to pojde aj bez hormonov a zavazovania plienkou.
fakt neviem, ja som nikdy nic take nepotrebovala...

diewcatqoo
19. feb 2019

@mariasalome111 ahoj, odsaj len ak citis velke napatie v prsnikoch a odsavaj len do ulavy, nie pokial tecie. Pi popri tom salviovy caj a malo by sa prestat tvorit mlieko. To stiahnutie plienkou na niekolko dni a nedostatok tekutin mi pride prilis drasticke

iveta143
19. feb 2019

ja som si odsala len do ulavy a stale sa mi potom tvorilo menej a menej mlieka...ak klesa dopyt,klesa aj ponuka 😀 a uplne sa mi stratilo za par tyzdnov myslim...no potrebu odsavat som mala len par dni,potom uz nie...nic ine som preto nerobila

saskia_98
19. feb 2019

@mariasalome111 mne nariadil dr. Mastit s octanovou mastou aby sa nevytvoril zapal, prilozit kapustny list a silno stiahnut .. Do 2 tyzdnov som nemala ani kvapku

veryhappy
19. feb 2019

Ja som si tym presla pred mesiacom po skoro 5 rokoch kojenia. Zo dna na den sme prestali. Ricinus communis 30ch homeopatikum davat si aj 5x denne - musi byt ale potencia 30ch, lebo slabsia posobi opacne, podporuje tvorbu. Do 4 dni prsia krasne odpuchli a mlieko sa uz netvorilo. Ziadne hrce, bolesti. super. My sme uz ale nekojili potom ani obcas, proste sme s tym sekli naraz po dohode.