Ako trávite celý deň doma s deťmi?

24. feb 2021

Ahojte , ako travite celý deň doma s deťmi, keď sú vaši muži do večera v práci? Len tak sa pýtam ,možno sa inšpirujem...Ja mám doma 2ročneho chlapca 🙂)

1aduliatko1
24. feb 2021

upratala som, navarila, hrali sme sa dnu, vonku, najedli, spali, išli do škôlky pre staršieho..sem tam som zašla ku kamoške, ktorá bola tiež na MD
taký bežný deň 😀 😀

bona69
24. feb 2021

Aj ja mám 2rocneho, ráno spolu upratujeme, všetko mi pomáha, odkladá z mycky, podáva, utiera, vysavame, vytrepe malé koberčeky, a to chce sám niežeby som ho nútila, a tak vie že sa nič samo nespraví, po raňajkách sa ideme hrať, staviame z Lega garáže, čítame knihy, kreslíme si, keď spí rýchle navarim, po obede ideme von, a zas sa hráme, pexeso,domino, ale hlavne čítame to má rád, a lego si skladá. Rád somnou pečie,mieša, sype múku, aj cesto miesi, skoro všetko robíme spolu a tak nemá čas sa nudiť, alebo pomáha podáva pri vesani prádla, ukladá si gaťky, paruje na kôpky ponožky atď

anka246
24. feb 2021

@bona69 vrátila si má do mojej mladosti. Keď dieťa vyrastie, vie si upratať.

bona69
24. feb 2021

@anka246 už to berie všetko automaticky,nemusím ho nútiť, sám si chce odložiť tepláky,tričká,... všetko má uložené vo svojej výške aby dotiahol, hračky večer tiež sám upratuje, i keď nie vždy sa mu chce, ale tak keď ho navigujem toto na policu, do regála,..uz vie aj sám kde to ide len ešte musím tam dozerať naňho. Som rada že je samostatný v takých veciach už 😉

zuzikak
24. feb 2021

rano sa vstalo, najedli sme sa, trocha sa pohral alebo pomahal pri vareni ak sa mu chcelo, potom sme sli von, popritom nakupy, potom doma obed, obedny spanok, potom hra, pripadne rozpravka a tak. Jedol medzitym desiatu, olovrant, bavilo ho velmi odrazadlo, kym sme boli vonku, preliezky, kriedy. Doma hlavne lego, auticka, mal ten koberec s cestickami, plastelina, kreslenie, knizky, pomahal mi ukladat pradlo do pracky, ukladat uschnute, rad piekol tak som robievala veci, kde sa da vykrajovat (alebo ukladat ovocie na cesto), vela sme lepili (rozne materialy na papier). Idealne byt s niekym v rovnakom veku aby sa spolu zabavili. Ked bol mensi a nebola korona obcas sme sa dohodli na vzajomnej navsteve nech sa deti hraju aj s inymi hrackami a poziciavaju si.

ivangeline
24. feb 2021

V kratkosti zapratujem rano,potom mala spat cca o pol 10tej. Niekedy stihneme na hodinu pred tym vonku. Potom sa hram so starsim a varim. Mala vstane a ma skory obed. Ide spat okolo 12tej starsi. Venujem sa malej a niekedy este dovaram obed. Plus mam oddych. Vstane starsi a bud ideme von alebo mala uz musi spat. Vecer zas bud vonku alebo k svokrovcom. Medzi 5 az 6 je vecera. A medzi pol 7 az 7 sa ide spat. Takze mam 3 male okna, kedy vieme vybehnut von. Inak s 2r sa vela rozpravame a pomaham mu s tym cim chce..tj hra sa podla seba a plus tvorime, kreslenie s kadecim a plastelina a snaha o strihanie a tiez pomaha so vsekym (utriet pracj,vysavat,pri umyvani riadu a vareni a pri prani a celkovo odkladani veci). S malou zas velmi neviem nic este take robit. Mala rok. Rozpravam,ukazujem,co je co, rada dava veci do niecoho a von,zatvara a otvara,zapina a vypina,je rada vonku,mojka sa a nosi a najnovsie len chodi... :D hore dole.. 🙂 Asi tak. Ked som len s jednym tak si urobim cas na cvicenie a citanie knihy a internet. 🙂

maximilie
24. feb 2021

@bona69 wau si skvela 👏👏👏 aj sa pohrate, aj ho vedies k samostatnosti a poriadku. Od akého veku ti začal takto pomáhať?

diusqa761
24. feb 2021

O 8:00 vstávame , umyť tvár, zúbky, učesať, prezliecť z pyžama . Ja vstávam o hodinu skorej aby som si dala ráno sprchu, kávu a nachystala čajík babám a raňajky. Dnes napr.wafle s jahodami a malinami , posklúdzam po raňajkách a ideme okolo 9:00 až 10:00 von na ihrisko. O 11:00 ideme domov, umyjeme rúčky a doma ešte hodinku tvoríme do ich obedného spánku. Niekedy kreslíme, niekedy lepíme, niekedy pracovné zošity vypĺňame, niekedy maľujeme , ako kedy...potom poumývam deti, vyčistíme zuby pred obedným spánkom , dám ich do pyžama a od 12:00 do cca 15:00 niekedy 16:00 obe spia. Ja zatiaľ chystám obed, poriadky robím atď. Keď sa zobudia zasa vlásky, prezliecť , dáme obed , okolo 16:00 až 17:00 podľa počasia buď sa hráme doma alebo ideme znovu von aspoň na hodinu alebo dve vždy tak aby sme boli pred 19:00 doma. Keď prídeme okolo 19:00 domov spravím rýchlu večeru, pustím im na pol hodinky rozprávku nech pozerajú pri jedle a okolo 19:30 už im napúšťam vaňu, vlasy vysušiť, zuby, do pyžama a spať. Spať sa chodieva pravidelne o 20:00. Takto vyzerá trištvrte našich dní (mám ročnú a za chvíľu 3 ročnú ,obe fungujú rovnako) akurat niekedy miesto prechádzky von /na ihrisku ideme na výlet alebo návštevu inak všetko ostáva .

bona69
24. feb 2021

@maximilie ďakujem 😘tak skoro odkedy chodí, a to sa sám postavil v priestore keď mal 10 mesiacov 😁 tak povedala by som že tak niečo po roku, tak rok aj tri mesiace, keď už lepšie chodil a nemusela som ho istiť aby nespadol. Venovala som sa mu celý čas naplno tak tak to aj vyzeralo doma s poriadkom, a preto keď chcem aby bolo ako tak upratané a aj aby som sa mu zároveň venovala tak som to musela skĺbiť 😀 som sa smiala minule lebo ani manžel nevie kde čo je tak ako malý 😂 sa ho pytal Oli kde máš tepláky? Alebo kde máme strúhadlo? A on už uteká a vyberá 😂 a to nevravím akú mu ústa idú 🤦😁

maximilie
24. feb 2021

@bona69 super to je 😆 ako aj ja sa venujem cely den, tiez vie kde co mame, tiez ovlada kopu veci, alenpri vykladani mycky vyberie lyžicu a uteka s nou nech ju chytám:D
Ked ju učím odkladať hracky, hodi jednu kocky a uz si tlieska ze vybavene. Ale ma ešte len 13m tak hádam ma čas.

bona69
24. feb 2021

@maximilie určite má čas ale už má super začiatok, keď bude staršia bude aj rozumnejšia a bude si sama pýtať viac, robíš dobre, zo začiatku som aj ja viac upratovala ako on,ale začínali sme spolu, teraz už sám ale má dva roky, určite pokračuj a uvidíš že za chvíľu spolu doobedu porobite a kým bude spať aj nohy vyložis a kavu vypijes 😁

pragmaticka
24. feb 2021

Keď boli decká takéto maličké tak sme bývali poobedia stále u niekoho alebo s niekym. Väčšinou s kamoškami co majú rovnako malé decká sme išli na ihrisko, na výlet, ku kamoške na návštevu a často sme chodili domov neskôr ako môj muž z prace (18-19).to boli krásne časy. 😂👍 Viackrát do roka som išla s deckami ku mame, ku kamoške, ku sestre na par dni ci s kamoškami na kratku dovolenku. Doobeda sme bývali doma, spratala, uvarila, oprala. Nič extra. Užívaj si to...

maximilie
24. feb 2021

@bona69 priznám sa ze radšej sa s nou pohrám ako by sme upratovali 😅 ale jasne, ved základné veci ako odložiť po sebe oblečenie , popostielat, upratať stôl po raňajkách, tak toto musi vediet

bona69
24. feb 2021

@maximilie tak to preto lebo je ešte malinká, ale tak časom to bude lepšie a budete partacky😁

jana_eyre_2
24. feb 2021

Doobeda varím, upratujem a zároveň behám od izby do izby, zadavam úlohy, pomáham, vysvetľujem. bavím 4r (pomáha mi upratovať, variť, kreslí si, vyfarbuje, hra s dinosaurami, keď majú starší prestávku tak sa hrajú spolu).. mám tri deti z toho dve školopovinné a najmladšieho skolkara.. nemajú online lebo škola je otvorená, ale ja ich tam nedávam v tejto situácii.. to nám tak vychádza akurát do 12tej, poobede ideme von aspoň na 2,5h keď sa vrátime, buď cvičíme, alebo niečo kreativne vyrábame, alebo majú diskoteku, či im spravím buppy svet z gauca.. večer im pustím rozprávku, urobím zatiaľ večeru a upratujem.. potom už je prítomný aj muž, ten ich osprchuje, potom im prečítam dve kapitoly z Harryho.pottera a idú spať.. každý deň je prevažne rovnaký, len sa snažím obmienat aktivity.. keď to takto po sebe čítam, vyzerá to tak ideálne.. 😅 tak pomedzi to si popripajajte x hádok, urážani, provokovani a nervov, plus moje neustále nestíhanie a zabúdanie čo som ešte chcela spraviť..

elizabet173
25. feb 2021

@bona69 klobuk dolu pred takou maminou ako si ty!!!

bona69
25. feb 2021

@elizabet173 si zlatá 😘 ďakujem, je to moje vytúžene, a vymodlene, dlho sme čakali kým sa podarilo a druhé nebude, tak si to s ním chcem užiť čo najdlhšie a dať mu to čo som ja nemala a nezažila, aj ja robím chyby, ale tak nikto nie sme dokonalý.😀

elizabet173
25. feb 2021

@bona69 nie robis to perfektne, davas svojmu dietatu takymto pristupom velmi vela.