Ako trávite čas so 6-mesačnými detičkami?

15. sep 2022

Ahojte, inspirujte ma prosim ako trávite cas so svojimi 6.-7. mes detičkami. Co ich zaujme. Ako sa hrajete? Mne dochádzajú inšpirácie. Malo co zaujme. Hracky iba porozhadzuje, alebo malinku chvíľočku poobzera pripadne kuse. Este nesedí, nestvornozkuje.
Pripadne, aké hracky zaujali čase detičky c takom veku. Dakujem, krásny den

viestta
15. sep 2022

V takom veku záujem dlhší ako pár minút nečakaj.

85miska
15. sep 2022

Väčšinu času trávil na brušku a knihy čiernobiele som pred neho podávala on sa naťahoval zatym ale netrvalo to dlho. Od 7 mesiaca sa plazi a teraz má 9 stvornozkuje. A zaujímaju ho káble a sufliky. Aj keď sa plazil väčšinou z koberca omrvinky si dával do ust. Hračky u nás nemali nejaky zmysel.

autor
15. sep 2022

@85miska káble ani nehovor, išla som iba pre vodu a uz v ruke kable

autor
15. sep 2022

@viestta ja som si vedomá, ze pozornosť je minimálna, ale niekedy uz neviem, ze co. A niektoré Maminy vyzerajú, ze u nich je zo tsk idylické, ze ma to vie riadne dostať do uzkych

85miska
15. sep 2022

Vieš čo ja neviem ale každý deň taký stereotyp to bol. Nebolo to idilicke. Niekedy aj hodinu na rukách keď sa mu nič nechcelo ale prevažne dobre spal. Každé 2 hodiny som ho dávala spať takže 2 hodiny sa trošku pohral a už to nejak zbehlo. Ja som aj varila keď bol na zemi a prihovárala som sa k nemu nedá s stále sedieť a hrať sa spolu.

elizabet173
15. sep 2022

káble sú naj 😎, pozri na youtube montessori aktivity, nájdeš ich tam rozdelené podľa veku

zuzana2299
15. sep 2022

V prvom rade by som sa prestala trápiť tým ako to majú druhé matky🥰

hilda08
15. sep 2022

Nemusis sa stale s nim hrať, potom o rok budes mat hlavu v smútku, ze ta stale vola sa hrať a nevie sa sám😁 u nas vtedy viedli kadejake misky, nádobky, ked začal sediet tak kadečo prekladal z misky do misky, dokym nesedel tak bolo najlepsie ho polozit pred zrkadlo

jazula
15. sep 2022

U nás najlepšie fungovali zvukové hracky. Najlepšie také, čo do nich strčíš a ono to pri “úteku” hrá melódiu. Ale väčšinou len ležala a sledovala ma a ja som jej rozprávala..alebo rozhadzovala na čo dosiahla 😅

cyberk
15. sep 2022

Mrkni na fcb videa od Fyziomama - su tam aj aktivity na podporu stvornozkovania a aj ine zaujimave videa ako sa hrat ale zaroven cvicit s babatkom 🙂

marzuz89
15. sep 2022

Citajte si spolu knizky pre najmensich, pripadne mu nechaj na podlozke kontrastnu knizku ci jednu 2 hracky, ktore prestriedaj. Nech nema 300 hraciek a pretlak farieb, zvukov, tvarov. Napodobnuj mu zvieratka, v tomto veku uz zacina napodobnovat aj slabiky, mozes ho v tom podporovat. V stolicke nech zuzle rozok ci kus uhorky. Prebavi sa tak dlho. Ukazuj mu makke kocky na seba, aj ked to este nezvladne c tomto veku, ved ho k hre na buranie vezi z kociek, to ho potesi. Ziadna telka ani mobil. Kludme pozri aj na nete, je toho vela, u nas je vdacne vsetko. Deti ale vediem aj ku samostatnej hre a pri starsom som to milion krat ocenila.
Idylku nezavid, radsej si pracuj na svojej ❤️

zuzikak
15. sep 2022

treba pri dietati byt a nenechat ho same. Vtedy mozes dat do ruk nie len kable, staru mys od pc ale aj rozne hrubsie stuzky (satky)- len naozaj treba davat na dieta pozor. Obaly od kremov, plastove flasky (alebo pokrcenu plastovu flasku naplnenu farebnymi koralkami. Nechat vyhadzovat oblecenie zo spodneho suflika na komode, detsky klavirik z par klavesami (nic sofistikovane- co najjednoduchsie). Citat knizky o zvieratkach, plastove zvieratka, drevene kocky, plastove alebo latkove kocky, kde je kazda strana ina a stavat ich nech ich zhodi, existuju aj take, kde sa na jednej strane kruti kolieckom, na druhej je nieco sustave a pod., moje deti radi travili chvilku aj na fitlopte (spievat a troska s nim cvicit-mrkni videa ako spravne dieta drzat), chodit plavat ak mate moznost, ak sedi dat mu velke legove kocky (nie duplo ale tie este vacsie) do velkeho plastoveho kyblika a varesku nech si miesa, moji mali aj plastove farebne lyzicky a kefky a to si postupne davali do ust a tak sa hrali, mali sme kusok steny v izbe vyhradeny na hranie - nalepila som samolepky aby stenu neposkodili a oni to davali dole, zahra sa aj vo vani s kacickou ked ho naucis ju polievat....moznosti je vela - hlavne sleduj dieta ak sa vyberie a co ho zaujima.

viestta
15. sep 2022

Neboj sa, každá to ma rovnako. To si môže byť na 100% ista