Ako trávite čas so 4-mesačným bábätkom, keď je takto teplo?

19. jún 2024

Ahojte, chcem sa opýtať ako trávite čas s babatkami v týchto teplách ak bývate v byte? Kedy chodíte von? Pripadne máte nejake “iné aktivity” ja mam normálne “depku” (blbu náladu pre rypave) že som najmä v byte, lebo fakt je mega teplo. Doobeda sem tam stihnem von niekedy sa nepodarí (ak ma zlý deň a moc place nejdem s ním v nosiči) v kočíku mi moc spať nechce čiže chápete. Mam pocit že som poslednú dobu viac doma a som nejaká menej aktívna, tak pisem skôr či sú nejake aktívnejšie mamičky. Diky

lucia13022023
19. jún 2024

Malý mal 4m v júni, boli už horúčavy a vstaval o 5 ráno. Režim 0 bodov, strašne zle znášal teploty čiže moje dva mesiace (jún a júl) boli hrozne. Von som chodila len do cca deviatej rána a potom až okolo 18:00. Potom v auguste som kúpila bazénik na balkón a to bolo oveľa lepšie.

pribinak
19. jún 2024

Cez leto som chodila von skoro ráno keď sa ešte dalo normálne dýchať. To bola priorita ísť skoro ráno von
A potom až neskoro večer

lneviemmeno
19. jún 2024

Môj má 4,5 mesiaca a vstávame 5:00-6:00 (nejak prirodzene už všetci naraz 😀), max o 7 vyrážame von na nejaké 2hoďky. Poobede ideme max niekedy do nákupného centra lebo von sa nedá. Alebo teraz budeme chodiť k babke, keďže má bazén. A večer ešte nechodievame von, lebo mne najneskôr 19:00 zaspáva až do rána

svokrinjazykmonika
19. jún 2024

Ja som bola stále vonku, už mala ale trochu viac mesiacov, možno 8 či koľko. Ale inak cez deň nezaspala, iba v kočíku, tak som cez tie najväčšie horúčavy 3x denne kočíkovala 😵‍💫 to bolo také obdobie, potom keď to prešlo tak zase zaspala iba v nosiči, nijak inak.

cimage
19. jún 2024

Skus u vas v okoli pozriet nejake aktivity pre mamy s detmi. Mozno kupanie, cvicenie, hernicku. Ide hlavne o to aby si sa ty vyvetrala a nebola cele dni doma.

sisska96
19. jún 2024

Máme klímu takže vo vnútri v pohode

tamta
19. jún 2024

Dcéra má 7 mesiacov, chodíme vonku hneď na prvý spanok. V 30+ teplotach by som s takym malým dieťaťom von nešla.

dadka1997
20. jún 2024

Von treba ist bud hned rano alebo az vecer po 6h .. ale oproti tomu co bude, tieto teplá su nič

nyphadora
20. jún 2024

Von rano do tej cca 10, pred slnkom chranim slnečnikom na kočiari, potom doma na podložke, alebo do obchodu, a poobede po staršiu do školky, von ideme zase podvečer na spanok. Raz tyždenne chodime na babybalance, tak to cez deň precvičujeme. Nevidim rozdiel či byt alebo dom, mame dom ale na zahrade je neskutočne teplo, a s takym mini si do bazena netrufam, tak sme stale doma v klime 😂🙈. Stale sa da isť do parku alebo lesa na prechadzku s dekou, aby malo mimčo troška zmenu, ale to len do 30 stupňov, keď je viac tak doma.

floren
20. jún 2024

My máme našťastie taky minipark v tieni, na obed sme chodili tam. Malý tam spal. V byte bolo 30 stupňov už ráno o 6.

snowflakenel
20. jún 2024

Skoro rano riadne vyvetrat, zatvorit okna a zatiahnut zaluzie. Vlani sme dali do bytu namontovat klimatizaciu, lebo raz sa mi dcera prehriala a mala vysoke teploty. Nepistame to casto, no ked sa.inak neda, aspon trochu.

autor
20. jún 2024

@dadka1997 tak včera tu bolo 32 a zajtra hlásia 35 😅 takže mne to príde už také júlové teplo

autor
20. jún 2024

@cimage plavanie pediatricka odporúča až od 6mesiaca čiže to chcem ešte počkať..to cvičenie musím kuknúť 🙂 dik za tip

autor
20. jún 2024

Ďakujem teda všetkým za tipy..bazén máme na balkóne ale to je tak na 10-15 min. Ja som si len prišla že ak idem nachvilku ráno a nachvilku večer von že mam pocit že sme nonstop v byte..ale vidím že väčšina tak bola..