Ako to zvládate v činžiaku s bábätkom?

vrabcek154
21. júl 2011

Ahojte, asi si niektore potukate po cele, ale ja to tu u nas na cinziaku doslova nenavidim 🙄 🙄 🙄 chvalabohu zacali sme stavat domcek., ale to este potrva. Ide mi tu doslova VSETKO na nervy, von s malinkou ked idem, vzdy ju nieco, niekto zobudi, niekto trubi autom pri kociku 😖 , male deti tu riadne ziapu, a to nehovorim o vytahu, ked niekto tresne zo susedov, ide ma porazat 😢 😢 😢 Ked je pekne, idem s malinkou k babine na dedinu, ale to prenasanie tasiek je tiez dost unavne, ale tam je chvalabohu pokoj. V noci nas zase budia susedia nad nami, hadky 😒 . Ked idem von, vsetci na balkone, cumia do kocika, este aj prasia koberce, to ma uz dojalo, idem naozaj vynervovana domou, a radsej spinkame doma.

usiko
21. júl 2011

mnooooo, takja byvam v bloku cely moj zivot a nevadi mi to az tak....mne skor vadi toto: mame len 1,5 izbovy byt zatial /vacsi sa preraba/ a to ked tam nieco chces najst, tak ine veci musis premiestnit, aby si vec nasla. Potom tie ine veci mas problem najst...mame 40m2 a mozem ti povedat, ze je to tu vsetko tak narvane, ze sa mi chce v zlych chvilkach plakat.
Dalzia vec je: kocik sa nam nezmestil do vytahu odkedy sa mala narodila, takze som ho nechavala v aute,v zime v kocikarni. Ktoru zial uz nemozeme pouzivat,takze posledne 4 mesiace v aute, a malu som nosievala na rukach hore a dolu.
Dalzia vec: poslednych 3 mesiace nam prerabaju blok, takze robili novy vytah. To znamenalo 5 tyzdnov bez vytahu, slapat denne minimalne 3x na 5.poschodie.
dalsia vec je ze mame obe okna obratene na zapad,co znamena, ze v lete,ked je von 35 stupnov, tak dnu mame 29, niekedy v noci nepoklesne pod 27 stupnov, pohyb vzduchuziadny......mala spi zle a my tiez.....

Bonus: mame vasci vytah takze po 9 mesiacoch konecne mozem malu vyviezt hore v kociku aj s nakupom....huraaaaaa a to mi tak spravi den, ze som miestami az stastna tu🙂

Takze toto ma zerie.....a myslim, ze pri tychto nasich problemoch ti to zvysne uzivanie vasho zrejme vacsieho bytu ubehne lahsie ☹ ☹ ☹

barchee
21. júl 2011

ja som v pohode, ale najviac ma štvú dni keď prší a nemôžem ísť s malým von 🙄 cez víkendy chodievame k našim na dedinu, tam je super 😉 sme celé dni vonku a aj keď prší, dá sa dať kočík aspoň na krytú verandu na vzduch 😉 V paneláku mi najviac vadí to, keď ide geriatrický sused z 3.poschodia von so psom a hore pri byte si zapáli cigaretu, kým príde tým slimačím tempom dole, celý vchod je zasmradený, to mi velice vadí keď idem s malým von alebo prichádzam z vonku, lebo kým dám kočík do kočikárne a vojdem do bytu, tam čucháme cigarety a keď otvorím dvere, tak mám ten smrad aj fajnovo v byte 😠

aduskatt
21. júl 2011

ja byvam v panelaku a uuuuuplne v pohode.maly od malinka spaval cez den pri pustenom radiu alebo telke, takze zvuky ho nerusia, asi mam stastie..........susedia su tiez normalni🙂)a ti nad nami maju takeho chalana ako my, tak sa aspon cez den, ked bolo skaredo spolu hravali....nestazujem sa na panelak🙂

aduskatt
21. júl 2011

@barchee povedala si to susedovi? mozno si neuvedomjue, ze smradi po celkom dome......ale nastvalo by ma to............
btw, my sme na zvysenom prizemi a decka zvykli dole robit bordel, tak som ich parkrat vyrazila a je klud🙂)

mamabiba
21. júl 2011

@vrabcek154 ja som tiež bývala v paneláku, ale už bývame v domčeku. lezie ti to na nervy preto, lebo sa už tešíš do nového domčeka a už si predstavuješ, aký tam bude kľud a ticho. Susedov skús poprosiť aby s tými dverami netrieskali, poprípade vyves slušnú prosbu na výťah. Deti, že vrieskajú...aj tvoje bude a bude jej jedno, či ide dajaká mamička s kočíkom alebo nie, tak to treba brať s rezervou. Sú to iba deti. bohužiaľ, žijete vo veľkom spoločenstve a ten kto práši koberec si ťa nemusel vôbec všimnúť. Buď to zoberieš tak ako to je a ukľudníš sa, alebo ťa z toho iba porazí, ale všetci ostatní budú v pohode a tvoje dieťatko bude mať vynervovanú maminu...a zbytočne.

vrabcek154
autor
21. júl 2011

@mamabiba ahoj, praveze vsetci vidia, ze idem , este robim šššš, aby videli, ze spinkame, je mi niekedy do placu, ja viem,ze to nesmiem prenasat na malinku, a ani to nerobim, uz ich mam vsetkych tu v ... 😵

vrabcek154
autor
21. júl 2011

no a o tom zmesteni do vytahu s kocikom ani nehovorim, mama odmieta strazit u mna malu, a ist s nou von , nie je nejaka pevna, ale ze to bol horor, ako to buchne, a mala je uz hore..... a ked prsi, nemam tu veru ist nikde, ako dnes, bola som pod stromom jak taky tititko

katy1979
21. júl 2011

@vrabcek154 ty si asi nebyvala cely zivot v panelaku? no poporodna depresia to nebude. na vela veci sa zle zvyka ale prezit sa daju. velakrat mi zobudili maleho ked trieskali dvere od vytahu ci niekto vosiel do vchodu a aj ked videl ze mi dieta spi v kociku zacal sa normalnym hlasom rozpravat a kludne nechal tresknut vchodove dvere. ano to vytoci cloveka. za par mesiacov ked mala vyrastie ti to az tak vadit nebude.
na deti mozes robit ssss to ti velmi asi nepomoze.

aduskatt
21. júl 2011

@vrabcek154 ked prsi a nechce sa ti ist von, daj malicku hajat do kocika na balkon🙂)ci susedia su taki hulvati, ze ti na balkon hadzu bordel?

mamabiba
21. júl 2011

@vrabcek154 treba si uvedomiť, že nie sme stredobodom vesmíru. Tí ľudia to vidia a určite to nerobia naschvál, iba si v tej sekunde neuvedomia, že robia podľa teba zle. Aj mne sa stane, že si vôbec neuvedomím, že tam dieťatko spí. kamoška má už 7 mesačnú a koľko krát k nej dojdem a zhučím ahoj? treba sa dať do brnenia. To čo zažívaš ty, dennodenne zažíva na slovensku asi 2 milióny mamičiek. Takže určite v tom nie si sama 😉

bea1971
21. júl 2011

no my byvame odjakziva na 5. poschodi,podotykam bez vytahov,ktore tu veeeeelmi chybaju,takze ked ideme von,maleho naobliekaneho viacmenej na ruky,na pleco kabelu co si dole pripinam na kocik s potrebami ked ideme von a do druhej ruky zlozeny sport. kocik a ide sa dolu z piateho ,niekedy mi s kocikom pomoze starsia 9 rocna dcerka,ale ked som sama, tak bud najprv dole znesiem kocik a potom zas bezim hore pre maleho,alebo naraz,no ale ked idem s nakupom aj s malym aj s kocikom,tak to je bozie utrpenie,fucim ako lokomotiva,ovesana plnymi taskami s nakupom,maleho na ruky,kabelu na pleci a hybaj pomaly hore a potom zas utekat dolu pre kocik,no hroza,v dnesnom storoci a v 5. poschodovom panelaku bez vybudovanych vytahov,tak to je moc ubohe,nechavala by som kocik aj v kocikarni,lenze susedia tam maju skladisko vselicoho mozneho len naco ma sluzit kocikaren,tak to asi vsetci zabudli 😠 😠 😠

bea1971
21. júl 2011

a to este mame okna do hlavnej cesty kde je dialnica a hrozny hluk,takze ziadna slava ☹

nanulik
21. júl 2011

no tak my sme tiež činžákoví. bývame na druhom poschodí bez výťahu a viem presne aké to je ťahať hore dole dieťa, babytašku, a potom aj nákupy.
a čo sa týka toho búchania, náš malý zapsáva okolo pol osmej a o osmej chodí domov suseda s dvomi detmi ktoré po schodoch dupocú a vreštia, susedia nad nami neviem akú majú podlahu ale také zvuky odtial idú ako keby hádzali bowlingové gule po zemi, sused od vedla je psychopat kt. v pravidelných intervaloch mláti ženu, a dieťa im tam plač, bývame pri hlavnej ceste, takže teraz nám tu hučia kombajny, traktory, 5x denne sanitka, nejaké tie kamiony. ale našťastie malý to znáša v pohode. práveže ho niekedy zobudí to ked zatváram dvere aby mal klud ale hluk z vonku mu nevadí
to si len my myslíme že detom to vadí, ale asi to bude ako v tej reklame na plienky, že hluk ťa nezobudí. a u nás to tak býva
ale berim to tak že aj náš bude raz robiť krik a bude na mna kričať z vonku pod balkonom a nebude ho trápiť či niekde spí nejaké bábo, a asi to nebude trápiť ani mna
a inak my sme boli dnes vonku aj v daždi, doma malý ani poriadne nespal , tak hajde von do dažda, ved načo vymysleli igelit na kočík

syslica
21. júl 2011

@vrabcek154 Ahoj, súhlasím s Bibou a Katy ale musím podporiť aj teba, pretože som bývala veľmi podobne: mini 1,5 izbový byt na 1. poschodí, za stenou pokrvní príbuzní Harmanových obetí, pod oknami chlapčiská hrajúce futbal a kopúce také pecky, až sa steny triasli a (naše) okná praskali. Strašne som sa bála, že prasknuté sklo sa rozletí na márne kúsky a bábo-syslíka poraní. Bol to normálne stihomam ... Vyvoňané detské vecičky som na balkóne nechať nemohla, lebo mi ich dokonale zasmradili dolu fajčiaci puberťáci... občas na parapete pristál nejaký džem či iná zaváranina z horných poschodí. Keď neprispôsobivých susedov konečne deložovali, myslela som, že bude pokojnejšie, ale nový majiteľ prerábal byt ozaj kompletne a hlavne dlho a hlučne... o akrobatických kúskoch pri súkaní sa do výťahu by som mohla písať litánie. Aj o psích exkrementoch všade a narkomanských striekačkách v pieskovisku. Vydržali sme to dlho, ale potom nám ešte z parkoviska pod strážnou kamerou ukradli auto a ja som bola tehotná s druhým syslíkom... tak sme to riešili presťahovaním sa do väčšieho bytu na vidiek - dva týždne pred pôrodom 😉

Tebe, vrabček, želám pevné nervy - teš sa na idylu v domčeku a vydrž!

strapadielko
21. júl 2011

ja byvam v panelaku a za dom na dedine by som teda nemenila, jedine ak dom v meste, ale to je take ze snivajte s nami zatial
neviem ci mam stastie alebo co, ale susedov mame velmi dobrych, nikto tu nevrieska, netrieska, ochotne mi pomozu ked idem s kocikom, podrzia dvere od vytahu atd., nas maly nema problem zaspat aj pri roznych zvukoch, zobudi sa len na svoje interne podnety

a presne, ja s nim chodim von aj ked prsi, ved on urcite nezmokne, ma prsiplast a ja si dam bundu s kapucnou...byvame na skvelom mieste, vsetko mam blizko🙂

sisaha
21. júl 2011

@vrabcek154 ja byvam tiez v bytovom dome a vyhovuje mi to.Rozumiem kazdemu kto vyrastal v dome a ma byvat v panelaku tak je na nervy. Ale na druhej strane, mam kamosky, ktore su v dome na dedine a ide im to tam tiez na nervy.. Stekajuce psi, smrad hnoja od susedov, ked susedia griluju, alebo opekaju tiez smrad a dym, ked susedia palia suche listie, rovnako smrad..A este im ide na nervy to nekonecne ticho, kedze nema auto cely den k dispozicii, tak do mesta za inymi kamoskami nemoze hocikedy vybehnut. Takze vsetko ma svoje pre aj proti..

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasiki
21. júl 2011

bývala som v bytovom dome - vyhovovalo mi to,
teraz bývam v rodinnom dome - aj to mi vyhovuje,
ono sa dá zvyknúť na všetko, aj keď je pravda, že dom má asi viacej výhod (okrem upratovania 😠 ), no aj u nás (kus od nás) vedia deti vonku tak kričať, že až... 😲 a blbý sused môže byť aj vo vedľajšom dvore, jednoducho je to aj o šťastí - o tom, akých ľudí máš okolo seba. 🙂

kvetinqa
21. júl 2011

Tak my byvame v dome a dokonca pri lese a aj tak je tu hluk. Rovno cez luku tu stavaju dom a na druhej strane domu je iniciativny sused, ktory stale nieco piluje, hobluje, reze a tak hluku je tu pozehnane... Ale podla mna je to uplne normalne, ved napr. tie deti si neuvedomuju, ze nemaju vrieskat, lebo tvoje dieta spi. Nas sused vie, ze mame male dieta, ale nemozem od neho ziadat, aby vtedy ked cez den maly spi, spal aj on. To sa neda. Maly si zvykol a uz mu to nevadi...

nanulik
21. júl 2011

no ked hovoríte aj o tých RD tak ja som vyrastala aj v činžáku a moji rodičia teraz bývajú na dedine v RD a susedia? cigáni sú niekedy slabý odvar proti nim
ked som prala výbavičku ako tehotná tak som musela sakra dávať pozor či náhodou práve neťahajú kýblami žumpu a nevylievajú to do záhrady, či sa nerozhodli popáliť bordel z domu alebo popíliť stromky ktoré dva mesiace pred tým posadili aby bolo čím kúriť
krik na dennom poriadku apsi sa tam krížili každý s každým, mačky nerátali, sliepky a kačice gágotali a cap ako smrdel 😝
no ale naši si zvykli, len horšie to bude ak sa raz bude dom predávať,

janka_pn
21. júl 2011

my sme byvali s malou u jej otca v dome, strasne tam stekal susedov pes... no hroza. teraz sme v cinziaku a je to o nieco lepsie 😀. idealne mat dom na samote, taku max stvrt hodku autom od mesta 😀 😀 😀 no snivam 😵

hajanka
21. júl 2011

@vrabcek154 ja byvam cely zivot v bytovke aj syn takto vyrastal a nemali sme problem. Je to urcite o zvyku 🙂 tak ako ja som od narodenia bola naucena na zvuky aj maly sa naucil a nevadilo mu ze ked niekto bezal po schodoch, alebo ked susedove deti nad nami vecer jazdili na odrazadle 😝 ja by som asi nedokazala byvat niekde na mieste kde lisky davaju dobru noc 🙂 ako... musi to byt super a krasne mat pokoj, ale mne by ruch mesta velmi chybal. Chcela by som domcek, ale niekde v mestskej alebo primestskej casti.
Jedina vec co mi vadi je ze poniektori susedia co fajcia zasmradia vchod alebo od balkonov to tiahne do bytu :( niektori dokonca fajcia na wc a strasne to citit v byte. Inak mi nevadi nic.

katkanova
21. júl 2011

opacny problem - po celozivotnom panelakovani si neviem zvyknut na dom - vadi mi ze je vsetko daleko, ze ak maleho potrebujem prebalit dolu, mam po veci behat na poschodie, ked kricim na draheho ze mi daco treba, vecne ma nepocuje, popri starostlivosti o miminko sa mi navyse vooobec nechce upratovat taketo hebedo 😕

cherry1981
21. júl 2011

@katkanova Ten isty problem mam aj ja, aj ked uz je to lepsie po 6 rokoch 😀 , ale na zaciatku to bola tragédia.

doty1
21. júl 2011

@vrabcek154 všetko má svoje plusy aj mínusy. My sme bývali v meste a presťahovali sme sa na dedinu (čo mi vôbec neprekáža) do rodinného domu. Akurát taký ani veľký ani malý(radová výstavba) - a poviem ti, keby sa dalo, prášim späť do mesta a do bytu. Medzi ľudí som sa nezaradila, všetci sa bavia o tom kde čo nasadiť, kde treba ešte vybudovať skalku, kde sa dá čo šlohnúť (nič výnimočné, že sa to deje aj cez deň a to tu nemáme žiadnu rómsku komunitu !), kto čo ako robí a prečo to tak robí, moja suseda mi presne povie, kedy som zvýšila hlas a je zvedavá prečo, chlapi sú tu neskutočne klebetní 🙂 , ... no ja som už úplne negatívne naladená, takže už nie som ani objektívna 🙂 A čo sa týka kľudu - keď sa mi narodila dcérka, tak 5 minút po tom, ako som ju dala na terasu spať, sused musel kosiť trávu, hobľovať dosky, stĺkať búdky pre vtáčiky, takže v rodinnom dome spala na chodbe pri otvorenom okne 😠 naši susedia majú von voliéru s kanárikmi či čo to je a poviem ti, je to des. V hlave mám už budík, že ráno o štvrtej treba vstať a zavrieť okno, pretože malá sa vždy zobudila. Takže si myslím, že ani dedina a rodinný dom nie je vždy "záruka úspechu"

martinex
21. júl 2011

ja som cely zivot zila v dome a teraz sme si s mm kupili byt a nevymenila by som to za nic na svete.... ked sme prisli manzel bol dvakrat susedov hore poziadat ci by mohli krotit svoju dceru aspon po 9tej vecer,nech nedupe,neskace a odvtedy je pokoj... vytah mame klasicky maly a zmestim sa don aj s dvojickovskym kocikom,cize to je len na volbe kocika... to ze malu vsetko rusi, no bohuzial,musi si zvykat...kedze staviate dom,predpokladam ze okolo sa tiez stavia, ver mi ze to lepsie nebude,stale sa ti tam bude buchat,prasit,vrtat... nam teraz zatepluju dom a dokonca ani vrtanie do panela nezobudi tych mojich spachtosov... ked je vonku skaredo zoberem vacsieho na balkon a pustame si bublinky z bublifuku,s mensim sa jasime na posteli.. a to ze upozornujes svojim sssss ludi nato ze ti dieta spi, prepac,ale pokial ti vadi ten hluk,tak nechod von..nemozu predsa vsetci stichnut pretoze dieta ti spi.... skus sa nato pozriet z opacnej strany... mozno si len trosku precitlivela...

vrabcek154
autor
22. júl 2011

@martinex ahoj, tak kde ideme, nestavaju, je to ticha ulica. no mne nevadi, ked sa niekto rozprava, ale napriklad motorkar musi prave pri nasom kociku na ulicu pridat plyn, az tak ze to riadne zarachoti a mala sa chuda riadne rozplace, vadi mi,ze pri kociku trubia auta.....

alexandra
22. júl 2011

Vsetko je to o tolerancii.. Vyskusaj sa vzit do koze zeny, co sa ocital s babatkom povedzme v ubytovni s plesnivymi stenami a mozno pochopis, ze by si mohla byt vdacna za to, co mas.. 😉

sisaha
22. júl 2011

@vrabcek154 podla mna si precitlivela prave preto,ze tvoja dcerka je este malicka. ked bude mat dva roky, tak ti to uz vadit nebude. a to ze motorkar prida na motorke plyn prave vtedy, ked ides okolo sa moze stat aj na tej kludnej dedine.. susedov si totiz nikdy nevyberas...

janka_pn
22. júl 2011

vadit jej to bude, ale uz bude zvyknuta 😀 😀 😀