Ako to zvládate kojenie a domácnosť ?

gabrielaaaa
30. nov 2019

Baby ahojte tie čo kojite mna to ešte len čaká malého som cca mesiac ale teraz je to všetko nové úplne od začiatku keď budem kojiť ako zvládate domácnosť keď ako niektoré píšu mat byt z dieťaťom stále koža na koži to akože keď budem chcieť variť upratať tak ako ?
má to len tak zaujíma Dakujem😘neviem čo má čaká

gelifil
30. nov 2019

babo v nosici, satke

patka06
30. nov 2019

Nakojíš a uložíš do postieľky, ohrádky, na posteľ ....dieťa nemusí byť 24 hodín nalepené na tebe.

dadus_ka
30. nov 2019

Satka, nosič.

lenka2710
30. nov 2019

@gabrielaaaa ja som nakojila a dala do postielky, malá bola dosť spave dieťa, teda prvý polrok 😁 takže keď sa napapala,hneď aj zaspala, keď sa zobudila zas sa napapala a spinkala, takže pre mňa nemalo zmysel ju nosiť! Bola v postielke, keď bola hore, tak sme sa mojkali na posteli 😉
Joj keď si to spätne spomeniem az mi je ľúto,že už ma 5 rokov 😁😉

gabrielaaaa
autor
30. nov 2019

@gelifil no práveže ja to nechcem lebo za prvé by som zo ani nevedela uviazať 😃😃a za druhé neviem si to predstaviť no bude to zaujímavé

bee_99
30. nov 2019

Ja som ju mala v satke len par krat ale nakojila som a dala do postielky 1 spánok spala na mne a od 3 mesiaca cca teraz s nou spavam 1 spanok tak ze je na prse a spi a cucka si vtedy sa mi aj spusta dost mlieka

siska53
30. nov 2019

@gabrielaaaa tak toto som nikdy tak nemala, ze koza na kozi.. to skor, ked potrebujes mlieko rozbehnut.
Mala bola kolikova (2.dieta v poradi) a k tomu 2.r. stupel.. najskor makacka, neskor sme to zosuladili, mama chodila 1.dva mesiace pomahat, potom uz len 1-2x do tyzdna.. ale s malou sommlen vysavala v nosiči, ak bolo nutne.. inak musela aj vydrzat sama, tak chvíľu poplace no.. a varila som vecer, ked spali..alebo.. večer nakrajala a rano len nahadzala do hrncov, varila som.na 2 dni plus do zasoby na casy, ked som nemohla varit a pouizvam.tlakove hrnce..

Plus som dodrziavala presny rozpis toho, co kedy budem.robit. a to teda starsi uz soaval poovede tak 2-3x do tyzdna, aj to zvacsa spávali nie naraz ale na striedacku, malokedy sa to dalo zosuladit.

gabrielaaaa
autor
30. nov 2019

@siska53 no mne bude mat maly teraz 18 5 rokov tam si to nejak dám dokopy ráno. Mi ho priateľ vezme do škôlky ale tak hádam to nejak dáme 😍

marosusu
30. nov 2019

@gabrielaaaa ja som ráno budila so škôlky 4 ročného a 2 ročná a 3 týždňový sme šli do škôlky autom všetci...kojila som každé do 2 rokov ...napojila a spinkali v kolíske...práveže kojenie lepšie časovo ako fľaša....neboj zvladnete 😉

gabrielaaaa
autor
30. nov 2019

@marosusu ja auto nemám ani vodicak 😄😬ved to mám 5min od bytu dúfam že áno

gabrielaaaa
autor
30. nov 2019

Ja nemám mamu ktorej by som zavolala mama ako mám robiť to hento tamto takze si musím poradiť sama🙂

patka06
30. nov 2019

@gabrielaaaa neboj, poradíš si a nájdeš svoj systém, ktorý ti bude vyhovovať. Držím palce

marosusu
30. nov 2019

@gabrielaaaa určite zvládneš 😉 u nás tiež všetko ja mama zamestnaná mimo svokra tiež ale bola som rada že sa nemontuju do ničoho...s prvým babom som 2 roky bývalá u svokry kým sme sa vybudovali takze ja rada že som všetko sama robila xixi

l222
30. nov 2019

No ak ti bude dobre spinkať, tak môžeš upratať a navariť až bude malé späť. Prvé mesiace babo bude pýtať často, tak každé 3 hodky cca (teda pravdepodobne) den/noc ale ak bude vedieť pekne sa prisať a papať, tak môžeš dať dudlik, ak ho bude chcieť. Netreba byť stále koža na koži. To je dobré na bonding na začiatku. Prvé mesiace. A aj na podporu laktacie a pod. Ak všetko pôjde dobre, tak s malym vôbec nemusíte byť stále nacucnutí na sebe 🙂 Musíš predsa nejako fungovať a aj oddýchnuť si 🙂

gabrielaaaa
autor
30. nov 2019

@l222 ako vieš že to bude chlapec🙂 ale áno dúfam že to dáme 😍😍❤️❤️❤️❤️

l222
30. nov 2019

@gabrielaaaa haha :D to je tým že aj ja mám chlapiska, tak som zvyknutá písať v mužskom rode :D Ale trafila som. Juhuuuu 🙂 A gratulujem. Inak ja umývam riady alebo varím keď maly zaspi večer. Cez deň sa nedá, v postielke nechce spať. Tak spí vedľa mňa na posteli a keď sa počas šlofika preberie a ja tam nie som hneď je hore. Čiže som tam s ním. Ale často mi dobre padne keď si s ním môžem pospať :D Vysavam raz týždenne keď má snúbenec voľno a zoberie malého von. Mám konštantne pocit, že nič nestíham. Veci mi veľa krát stoja aj mesiace. Ide ma z toho šľak trafiť, ale čo už 🙂 Chlap často pracuje až do desiatej večer a voľno máva niekedy iba jeden deň v týždni a vtedy sa nezastavím od rána aby som stihla aspoň štvrtinu môjho zoznamu :D Ale malý je perfektný a rastie strašne rýchlo, tak sa snažím sa moc netrápiť takýmito vecami a užívať si ho kým je maličký :D A vám veľmi držím palčeky 😊😊😊😊

gabrielaaaa
autor
30. nov 2019

@l222 ďakujem no ja dúfam že to z dvomi dám 😅🥰😍😍😍pri malom som si to tak neužila či už tehotenstvo alebo celkovo 😳tak si to zopakujeme 💕😘ale tak my mame 2 izbak to mám upratané za hodinu🙂

deti95060810
30. nov 2019

zvykneš si...pri prvom som tiež nič nestíhala...a pri 4 slovom štyroch deťoch som ešte aj varila chlapom na stavbe...Žena MUSí zvládnuť všetko...