Ako stíhať domácnosť pri náročnom dieťati?

paris3
25. jún 2012

Nemáte nejaké tipy, čo robiť s mimoriadne aktívnou 11-mesačnou slečnou, aby som pri tom stíhala domácnosť? V poslednej dobe sa cítim nemožne, lebo nič nestíham....
Problém je u nás ten, že malá je veľký 'nespavec'... od narodenia má problémy so zaspávaním a aj spánok má veľmi plytký, všetko ju zobudí. Cez deň spí 2x, ale porobiť počas jej spánku niečo, je prakticky nemožné. Hociaké buchnutie ju zobudí a je po spánku. Potom už nevie zaspať, je unavená, nervózna, nevyspatá. Večer chodí spať okolo 20.00, ale je to to isté. Takže porobiť viem len minimum, keďže veľa činností sa nedá robiť potichu.
Pred mesiacom som aspon poupratovala a niečo rýchle uvarila s ňou, sedela vedla mňa a hrala sa, vyťahovala veci zo skríň, v kuchyni sa hrala s hrncami atď. Poslednu dobu ju to už ale nebaví, všetko má okukané, za 5 minút sa nudí, ťahá ma za nohavice a po chvíli, keď sa jej nevenujem, tak spustí rev. Stále si vyžaduje pozornosť, musím sa s ňou hrať, alebo ísť von, lebo doma sa nudí a je na nevydržanie. Koľko stihnem doma, závisí od jej nálady. Niekedy je toho zúfalo málo.
MM veľa pracuje, s jeho pomocou nemôžem počítať. Niekedy ked malú na chvíľu postráži, tak rýchlo upracem, uvarím a je to v pohode. Ale to sa stáva málo kedy, nemôžem sa na to spoliehať.
Môže to súvisieť s tým, že jej teraz idú zúbky? Myslíte, že sa to bude zlepšovať, alebo skôr zhoršovať? Nemáte nejaké tipy ako zvládnuť bežnú domácnosť?

anjelicek26
25. jún 2012

@paris3 - no moja toto sa bude len zhorsovat, o chvilu vsade vylezie, vsade dociahne a bude utekat rychlostou svetla... ten druhy rok zivota stoji paradne za to, odporucam pevne nervy 😀 😀 😀

xlucia
25. jún 2012

@paris3 bude sa to len zhorsovat , bude akcnejsia a rychlejsia. ale zasa aj zmudrie, takze sa bude chvilkami vediete zabvit aj sama. a o par mesiacov ju zapojis aby pomahala, a budete partacky

mima595
25. jún 2012

@paris3 - nejako to pretrp, kym neprejde na 1 spanok...po case ten 1 spanok bude dlhsi a stihnes urobit viac..inak..suhlas s @anjelicek26..lepise o nebude, ale zvyknes si 😉 ..

na ociach ju mat musis, to je jasne....
ja si pripravim veci na varenie vecer, ako zemiaky, zelenina..rano, ked su deti este ake kludne, tak ja s rozospatymi ocami dam varit polievku..to je zaklad, aby mali naobed..druhe jedlo som stihala bud pocas spanku alebo pred nim

zuzananinka
25. jún 2012

no ked na to prídeš daj vedieť 😅 moj syn má 1 rok a sedem mesiacov a teda stále rovnako len este menej casu na domácnost a veci s tým suvisiace -- ani neviem ako niekedy navarím - a ked chcem upratat nemoze byt doma pretoze poriadok u nas vydrzi cca 15 minut. Cez den spi 1krat ale vzdy musi byt niekto pri nom --- prevazne som to ja --- mne dost pomahaju rodicia -- takze ak ti má kto pomoct - zobrat malú na prechádzku alebo aj na dlhsie -- vtedy je sanca - inak neviem 😀

tina_22
25. jún 2012

@paris3 Ja som to mala podobne, zamestnali sme sa hrncami a varechami- tak na 5 minút- potom na rukách. Keď bol maličký, mala som nosič, aby som niečo spravila. Spával v kočíku, takže doma zase nič nespravené, varila som, keď mm prišiel z roboty- aby bolo na druhý deň. Upratovalo sa len cez víkend, keď bol mm doma. Ale sa hovorí- neporiadok v byte, šťastné dieťa. Kašli na to, a keď ťa to veľmi štve, popros niekeho o pomoc- mamu, tetu, kamošku- na hodinku kočíkovať. Alebo ho daj do nejakej bezpečnej ohrádky, nech ťa vidí a keď trošku poplače, hraj divadlo, že upratuješ. 😀

klincek
25. jún 2012

@paris3 ja mam dvojky v tom veku, obe narocne..odkedy ich mame, varila som /pre nas s manzelom/ asi 10x, neprehanam.
nepotesim ta..ak nemas pomoc, bude to takto este dost dlho. kym sa nenauci aspon trosku samostatne zabavit, tak si nevydychnes, nieto este volaco urobit - a aj ked, zabudni na dokladnost ci pravidelnost 😒 .
cinnosti, ktore netrvaju dlho /nalozenie a vyvesenie pracky/ robim tak, ze ich tych par minut necham v ohradke /jasne ze vtedy revu/ a porobim. vysavanie /raz do tyzdna, viac sa proste neda/ tak, ze ich poobede berie von manzel, a ja s vyplazenym jazykom ficim, aby som to stihla. zeleninu na ich prikrmy si chystam vecer, ked zaspia, maso si varim dopredu vo vacsom mnozstve priblizne 1x mesacne a davam do mrazaku.
riad umyvam neskoro vecer a snazim sa robit to potichucky /zvlast ked je mm v praci a musim k nim odbiehat ja/. a ine veci uz nestiham..aha, zehlenie-no, ked vecer vynecham riad a poviem si, ze zajtra staci, tak mam cas zehlit.
asi som ta nepotesila, ale tiez to inak vyriesit neviem..ak sa najde niekto, kto ma lepsi system, aj ja budem vdacna za tipy.

andrejka1974
25. jún 2012

ja sama neviem ako stiham nasu domacnost vsetko musim stihnut doobeda ked su deti v skole a mala v skolke a pri malom babatku mam co robit ale nejako to zvladam ked mala zaspinka tak rychlo navarim co to upracem a co sa nestihne spravi sa neskor dolezite su deti a nie vyglancovany byt nemyslis 🙂 🙂 🙂 malicka ma teraz 2 a pol mesiaca a je pokojne babatko ale ma tiez svoje dni ked boli horucavy som nic nespravila bo mala vobec nespala a svet sa nezrutil

andrejka1983
25. jún 2012

aj by som ti poradila ale normalne rozmýšlam že neviem, ja mam ke tak citam strašne dobré a kludne dieťa potom 😀 ...aj my spávala strašne dlho,3-4 hodiny denne a ma 2 roky,ked bola malinka tak spala furt 😀 he he...nuž ale teraz ked beha a hra sa tak napr.ja ju zamestnam tým že jej dam na zem velke výkresy,baliace papiere, ona si tam lahne, vysypem jej tam voskovky a kreslí, čarbe aj vyše hodiny🙂)) dalej sa najlepšie zabaví ked ju posadim do stoličky a dam jej niečo papat...to strááášne dlho je 😝 😀 ...a ešte rada listuje v knižkách alebo ťuká do mobilu 😀 ( ale to jej už zatrhnem lebo už posiela správy kadekomu ).....no s hrncami by som sa jej určite nedovolila hrať, neviem ja som jej to nedovolila od mala, veci z poličiek a kredenca si proste nedovoli vytahovat, to kričim ked už otvorí dvierka a hned vie že nesmie a tak ich aj zavrie.... 🙂 ale poznam hyperaktívne deti,pri ktorých mamičky nič nestihaju...ale ved o nič nejde ak nebude 100% upratane alebo navarené,posad si malu k sebe ak ideš niečo robiť a hravou formou ju do toho zapoj, nech stebou akože vari alebo upratuje,daj jej nejaku handričku a hlavne stale sa s nou rozpravaj a popritom si rob...u nas to aspon tak funguje 😉

adriana7
25. jún 2012

@paris3 , skús to s nadhľadom ako veronika žilková, má veľa detí a tvrdí, že "bordel v bytě, šťastné dítě"...kedysi som sa nad tým pohoršovala, mala som doma vždy vyluxované, ale dnes už to beriem tiež s nadhľadom, obe baby boli náročné a ja už nemám dvadsať 🙂
...keydsi mi mm hovoril, že som sa narodila s prachovkou v ruke, dnes mi to už nepovie 😀 , niežeby nebol poriadok, ale sterilné stery už nerobím 😀
...moja rada je taká, že čo stihneš, je fajn, ale ak niečo nestihneš, tak sa nestresuj...treba niečo vypustiť...ja som napríklad prestala žehliť..nestíham stáť 3 hodiny pri doske...urobili sme si separé práčovňu, kde mám aj žehlaicu dosku, večer si všetci nachystajú, čo budú mať ráno a to ožehlím...inak skladám zo sušiaka rovno do skrine...
...jeme veľa surovej stravy....aj to ti ušetrí kooopec času, aj zdravie 😉
...naučila som sa hovoriť nie...ak ma okolie otravuje so zbytočnosťami, povem, prepáč, ale nedá sa mi
...a ešte skús nejako porozmýšľať nad tým, aby si malú nerušila...mi sme mali tento problém a presťahovali sme spálňu, na strešné okná sme namontovali roletky a spí už super

majka1981
25. jún 2012

@paris3 skus zapojit dieta do prace - ja vesiam bezne pradlo so synom, ma z toho velku radost - podava mi pradlo, vesia, sortiruje... varim tiez s nim, su to rychlovky - hned rano zacnem, o osmej rano je obed hotovy. syn bol tiez dieta, ktore si vyzadovalo vela teloveho kontaktu, tak som robila vsetko s nim - bol v satke, v manduce a takto sme fungovali dlho. az teraz sme prestali, v satke byva len ked sa to uz inak neda. ked varim, tak si prebera pribor, dam mu zemiaky na zem, on si ich prebera a tak. stale nieco. alebo si ho postavim na stolicku a on sa pozera.
neboj, polepsi sa to. moze to byt aj zato, ze idu zuby. urcite sa to polepsi v tom zmysle, ze sa pohra trosku sama. ale netes sa, ze ju budes moct nahat samu v izbe - v momente bude na stole, na gauci, proste tam kde nema a dosiahne na veci, co su nebezpecne.
este si nenapisala, ci uz chodi alebo nie. ak este nechodi, tak je to normalne ze dieta je nepokojnesie, je to vela na dieta - citi ze sa nieco deje a je vzrusene, takze potrebuje zase viacej mamu pre istotu.
drzim vam palce, najdete si svoju cestu.

monickapd
25. jún 2012

😀 😀 dobrá diskusia 😀 žienky, vďaka Bohu za to, že nie som sama... 😀 ludia na mna pozeraju ako na samovraha, ze truuufas si na tretie to Ta obdivujem 😀
A vlastne je to velmi jednoduche..cim viac detí, tym viac stihas...lebo musis.. 😉 frcis uz automaticky 😉 ja by som ani nevedela sediet a oddychovat a to mam prikazane lezat teraz... 😉 deti mi nikdy nikto nestrazil, takze tiez to zacalo velmi citlivym spankom..ale prisla som na to, ze ak mala zaspi pri "hluku" potom jej to uz nevadi... Tiez som varila a este aj dodnes varim s priveskom na nohe 😀 vysava so mnou, ak sa jej cakat alebo hrat samej proste nechce, robime vsetko spolu...vsetko..inak to ani nejde.. Ale funguje to 😉 vlastne nie je vec, ktoru by som robila bez detí..... 😉 chce to vzdy hru, aj ked clovek niekedy nema svoj den, ale na to sa musi zabudnut este rano v posteli.. 😉 Zo zaciatku som padala uz v polke dne, ale treba mensi system a ide to...ma to vyhodu, aspon sme stale v pohybe a nadvaha nehrozí 😀 sme zeny, zvladneme vsetko... 😉 😉

minewka
25. jún 2012

JA sa snažím malú stále niečim zabávať...dovolím jej vyťahovať veci zo skriniek, pričom veci v skrinkách som usporiadala tak, že tam, kam dosiahne - nie je nič nebezpečné, snažím sa jej postupne pridávať zaujímavé veci - formičky na vykrajovanie, varešky, zaváraninové viečka, štipce, nechám na gauči nejaké vypraté veci - nech si ich posťahuje na zem, otvorím jej šach, aby sa hrala - môže ho vyberať, vkladať, dám jej misku, varešky....a tak dookola, kým nespravím, čo potrebujem.Sem tam mi asistuje, robíme niektoré veci spolu ..len musím mať oči aj vzadu na hlave.

Ak je extra zlostná, dám jej do veľkej misky trocha vody, môže sa v tom čľapkať....(máme všade dlažbu, takže z vyliatej vody si ťažkú hlavu nerobím)

Málokedy sa s jednou vecou vydrží hrať 5-10 minút..tak to stále nejak mením a ozvláštňujem...kým je niečim zaujatá, bleskurýchle odpracem pôvodné...atď...

Malá je na hluk zvyknutá - musela si zvyknúť, inak to nešlo. Takže kým spí, môžem robiť hocičo.
Upratujem, varím, kým spí.

andrejka1983
25. jún 2012

@majka1981 presne aj ja to tak robim, dieťa sa velmi teší , je poctene a pyšne že pomáha maminke 🙂 , vidim tu radosť na očkách....škoda že im to nevydrží do dospelosti 😀 he he

lili777
25. jún 2012

@paris3 nebuď zúfalá, nie si ozaj sama. Robil to môj syn a robí to teraz moja dcérka. Ja vravím, že má doslova alergiu na mamu v kuchyni, hneď ma ťahá preč. To obdobie musí prejsť. Ale bude trvať ešte asi dosť dlho. Skús si ju posadiť do vysokej stoličky, bude vidieť čo robíš, možno sa s tým uspokojí. My máme normálne hojdačku v kuchyni, to dosť zaberá. Ale to v byte asi nie je možné

majka1981
25. jún 2012

a est enieco: ked varis, tak navar kludne viacej a jedzte to viacej krat po sebe, alebo to daj do mraznicky a vyber o par dni, ked nebudes stihat.
ja vysavam bezne so synom, ma z toho velku radost, uz by som aj povedala ze ja uz nevysavam, on stale chce 😀

hoogy
25. jún 2012

@paris3 ja som maleho do vsetkeho stale zapajala. ked som vysavala on vysaval so mnou,alebo dostal prachovku do ruky a poctivo utieral. potom sme sa vymenili on sa hral s vysavacom a ja som utrela prach a takto postupne cely byt.jasne ze to trvalo dlho,ale zabavil sa aj on co to preskumal a ja som mala upratane. ked umyvam okna on ma svoju handricku a umyva so mnou, ked varim mota sa okolo mna ked to pripravujem. jasne ze k sporaku ho nepustim,ale ked robim napriklad cesto kysnute dam mu dosticku a on si robi svoje a ja svoje. vesiam pradlo podava mi stipce....a tak dalej. nenechaj dcerku len tak sa motat okolo teba zapajaj ju do veci ty si budes moct porobit a ona bude spokojna a nebude sa nudit 😉

luciferkax
25. jún 2012

Nenaučila som sa, ako navariť a upratať pri dvoch deťoch, z toho jedno ročné "stále v pohybe"... naučila som sa však utrieť všetko, čo sa môže pokaziť, splesnieť, zamknúť dvere a vyjsť do parku a na prechádzku, aj na celý den 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 môj zas aspon vysávanie miluje, kým bol menší, tak sa strašne bál, vysávala som ked bol v babyšatke, teraz mi pri vysávaní pomáha, a zlostí sa, ked vypnem vysávač...

llia
25. jún 2012

Aj ja mám nosič, niekedy pomôže len to. Mne našťastie spí tvrdo zobudí ho len vysavač. Takže tieto práce len keď je hore a to tak, že je v nosiči, inak vrieska ako divý. Nosič sa mi dá dať aj dopredu aj dozadu, ak je vzadu, tak mám voľné ruky, občas tak robím aj iné práce, keď má náladu, že ma chytí za nohy a nemôžem sa pohnúť, chce byť len na rukách. Ja to robím tak,že si večer predpripravím obed, už to tu niekto písal. Aj omáčku a pod. si môžeš nachystať večer, zložité jedlá a pečenie nerobím. Žehlenie tiež večer, ja žehlím len nutné veci, alebo keď spí cez obed, to nie je hlučná činnosť.Držím palce.

luciahromadkova
25. jún 2012

my sme to zatial vyriesili tak, ze manzel sa chodi stravovat do jedalne v skole, tak zaplatili sme 2 obedy a nosi mi domov v miskach, mam teda na dalsi den obed, cez vikend ked je manzel doma varim ja, vtedy je on s malym, a ja sa venujem domacnosti, vareniu, casto mrazim jedlo a obcas vypomoze s varenim aj dedko...Co sa tyka jedla pre drobca, ked bol mladsi tak som varila a mrazila, teraz uz dostava vhodne jedlo aj z jedalne, najma polievky, ale druhe jedlo vacsinou pripravujem doma, lebo syn moc nemusi sladke a chcem aby mal najma kvalitnejsie maso, rybu a najma dost zeleniny. Zvycajne robim vecer,ked sa hra s manzelom alebo hned rano, pripravujem najma dusenim a pecenim, takze staci predpriprava a potom sa venujem aj jemu. Upratovanie- zvycajne vacsie, robim ked je s manzelom vonku, denne vsak kvoli psovi vysavame podlahy, na to sa tesi a pomaha mi aj syncek, nastasie mame len dlazbu a laminat. Na vlhko vytieram ked spi mopom, to je ticha činnost, tak isto aj zehlenie, polievanie kvetov, utieranie prachu, umyvanie kupelne, WC. Do pracky pripravim vecer ked spi, a potom rano ked je hore spolu pustime pracku, pradlo vesiam pri nom, ked sa hra alebo mi pomaha- vyhadzuje a podava stipce, ale to je pre neho hra...Riady umyvam pri nom, postavim ho na malu stolicku /detsku/, dam mu hubku a pred dres si dam uterak, ak nahodou vyclupne..., uz som si tak zvykla. No niekdy aj vyclupne, ale je to dieta... a co sa tyka spanku...ked bol maly spaval tak pol hodinku 2 krat, teraz ma 19 mesiacov a spava raz 2- 2,5 hod. takze si myslim, ze sa to nauci..., tiez mozem povedat ze spociatku, aby dlhsie spal som spavala s nim 😅. Citil, ze som tam a vtedy spal dlhsie a aj ja som si oddychla. Inak obcas mu dovolim na stolicke pripravit napr. ovocie, zeleninku, a teraz uz aj sam vybera hrnce a kuchynske naradie a tvari sa ze vari.....Ohradku sme nikdy nemali a ani som ju nechcela, ked bol mensi dala som ho do vajicka a polozila som si ho na linku a robila som a rozpravala som mu, ked zacal lozit bol mi v patach vsade. A pre mna je aj tak najdolezitejsie, aby bola pohoda, a hlavne aby sme boli vonku a aj sa zahrali, ked mame navarene, tak je fajn, ostatne bude... 😉 Ked bude vacsi, bude pomahat...

mummy01
25. jún 2012

@paris3 odporucam domacnost neriesit,proste to inak nejde.Ja mam velmi narocneho syna,do jeho druhych narodenim som neurobila vobec nic,vkuse na mne visel,reval,zuril.....obcas ked prisla svokra a nedokazala sa pozerat na spinave okna tak mi ich umyla ale tiez som inu pomoc z rodiny nedostala...obcas mm dokopem k malinkej pomoci 😉 Varila som vecer,ked uz maly spal a upratovala len tolko co mi dovolil.Teraz ma 2,5 roka,je to o kus lepsie ale nie idealne ale zvykla som si.
Odporucam varit jednoduche jedla na viac dni a upratovat kazdy den len nieco,ja to tak robim...jeden den upracem kupelku,druhy den utriem prach v dome,treti zasa detsku,stvrty periem atd....hlavne nestresuj,poriadok nieje dolezity,ja ak mame narocne obdobie tak udrzujem iba podlahy a kupelku v cistote a riad a inak vsetko ostatne odsuvam.Zasa na druhej strane sa snazim malemu vysvetlit ze aj ja mam povinnosti,on je uz vo veku ze to moze chapat,takze sa snazim aj jeho zapojit aby pochopil ze nezijem len preto aby som plnila jeho prijania.Lebo poznam jednu maminu ktora ma 5 rocnu dceru a nespravi pri nej vobec nic len preto ze dievcatku bola vzdy 1000% k dispozicii a plnila vsetky jej vrtochy ktore si revom vynucovala.Takze by som odporucala urobit nejaky kompromis,samozrejme az ked bude dcerka troska starsia a bude to vediet pochopit.Teraz je to este babo ktore ta potrebuje celu....

palinkovamaminka
25. jún 2012

@paris3 ja uz mam trosku starsieho, tak len k tomu ci sa to zlepsi... U nas ano. Upratovanie ho fakt bavi. viac ako mna! Podava riady, odklada pribory, dava a vybera z pracky, zameta, utiera prach.. Mne sa vidi, ze take akcnejsie deti maju taketo cinnosti celkom radi, takze u nas idu domace prace lahsie ako ked mal rok, rok a pol.
Len k vareniu ho nespustim, to sa mi da aj ked spi. Ale aj ten spanok uz ma hlbsi ovela ako ked mal rok. Vtedy sa mi poobede velmi lahko zobudil na kazdy such, teraz ho ja niekedy neviem zobudit 🙂 A v noci tiez spava tvrdsie, uz sa nebudi, takze ja si myslim, ze sa to moze zlepsit, hlavne ked uz sa bude tvoja dcerka s istotou pohybovat a nebudes muset davat toklko pozor 😉

mamkabeika
25. jún 2012

Joj, baby, 😒 nezávidím vám 😕
Ja mám doma zlaté dieťa. Má 8 mesiacov, ale vie sa sem-tam aj sám pohrať. Nočný spánok spí od 22:00 do 9:00 (+- hod.) a ako ho ráno nakojím, posadím si ho k sebe a sám sa vyhrá, kým sa naraňajkujem. Potom ho dám do ohrádky a hrá sa tak 20 min., viac nevydrží 🙂 zatiaľ si poupratujem po byte. Následne sa s ním zahrám, prečítam knižku a idem variť. Keď varím, tak sedí v jedálenskej stoličke a pozoruje ma, čo robím. Baví ho, keď komentujem postup prípravy jedla, príp. ho podplatím kukuričnou chrumkou 😀 Nemá chybu, keď mu chystám obed, ako sa vie naň tešiť a čakať 🙂 Poobede sa pohráme a ideme von. Keď vysávam, tak sa hrá v postieľke.
A večer príde domov mm 🙂
Samozrejme, sú dni, kedy ho musím len nosiť a vrieska i na rukách, môžem skonštatovať, že sa to strieda: 2 dni kľud, 1 deň nervy, a pod. Tak si celkom stihnem porobiť.

mandragora22
25. jún 2012

@mummy01 my mame to iste, len trosku mladsiu dcerku mam, o nejake 2 mesiace... a presne ako pises. revy, vresky, hadzanie sa.. proste vzdy mala moju pozornost, najprv kvoli drobnemu zdravotnemu problemu, neskor preto, lebo stale revala, tak som ju zabavala, hold, asi si zvykla... teraz zacinam jej odvykaciu kuru, je to velmi tazke, bohvie, ako to zvladneme, ale minule som si veru uz aj porevala, co ta dokaze so sebou robit, ked zuri 😢 😢 😢 takze dufam, ze sa mi bude podobne, ako tebe, aspon trosku darit. ona, ked ma naladu, tak pomoze s domacimi pracami, podava mi pradlo, ja vesiam, a podobne. ale v poslednom case - asi mesiac,dva, je v takom vzdore nenormalnom, ze nic nie je dobre, nic nechce, chce len par veci dookola, sialene vela chce byt vonku, sme aj 6-7 hodin denne von, lieta, beha, prideme domov a vresky, ze von von. dnes chcela ist von este aj o 21,30 vecer z postele.... takze je to ozaj tazke, poznam situaciu zakladatelky, sama som sa v nej ocitla, mala som dokonca obdobia (aj momentalne take bezi), ze som ani nevarila. bud som si priniesla z vikendu od rodicov, alebo som navarila cez vikend na viac dni a zvysok som pokryla konzervami hippu... alebo sme boli sem-tam o suchej strave, pripadne nieco objednam z restauracie a kedze ani ja nie som obrovsky jedak, tak sa dve z toho najeme... takze takto fungujem uplne bezne, vsetok zvysny cas sa snou hram, chodime von atd., a tesim sa, ked pojde do skolky, dufam, ze sa jej tam bude pacit, a ze nas zivot naberie normalnejsi smer 😒

mamkabeika
25. jún 2012

@paris3 Možno, keby si skúsila dať ju k sebe do kuchyne a počas varenia jej spievala, rozprávala sa s ňou, ale nebrala ju na ruky. Ona plače, lebo sa nudí, podľa mňa nosiť ju nie je riešenie. Vyčerpáva ťa to 😒 Keď zistí, že plač nezaberá, zahrá sa aj sama. Ja malého zabávam tak, že mu ukazujem všetko, čo pri varení robím. Miešam, nalievam tekutiny, krájam, čistím zeleninu a pritom sa s ním rozprávam a robím "opičky".

mandragora22
25. jún 2012

@mamkabeika este zareagujem na to, lebo mne toto vela ludi radilo, ale u nas to nezaberalo. v skorsom obdobi len rev rev rev, ak som nechcela, aby sa mi zašla, alebo dogrcala, musela som to nechat tak a venovat sa jej. teraz je v obdobi, ked pocujem len "ja, ja, ja, ja", proste ona chce robit vsetko sama, ale nie tak, ze ja jej budem drzat ruku a spolu, nie. ona sama. nemozem jej predsa dat noz, olej a podobne, lebo by si ublizila, alebo by rozliala nieco, co nez by som niekedy o rok vycistila, tak by sme zili ako v chlieve... nepustam malu ani do blata. ani do piesku. ja totiz nemam cas na to, aby som jej obuv ocistila, ked prideme domov a ver, ci nie, mne sa vecer o jedenastej uz naozaj nechce ani varit, ani upratovat. ona totiz zaspava okolo 22,30 hod. a ja som po celom dni neskutocne rada, ze "vypnem". proste urobim nevyhnutny poriadok a bud idem na net, alebo si citam, lustim. proste musim sa aj ja venovat niecomu, co ma bavi, alebo kde sa odreagujem, inak by ma uz asi piclo.... 🙄 🙄

mamkabeika
25. jún 2012

@mandragora22 Koľko má mesiacov? Akurát je v období vzdoru, či?

mamkabeika
25. jún 2012

@mandragora22 Nás to ešte len čaká 😒

adriana7
25. jún 2012

@monickapd , my sme tie workoholické typy 😉
@andrejka1983 , môžem potvrdiť, nevydrží, 😀 , najradšej vysáva najmenšia...

xena22
25. jún 2012

No mam par takych par vychytavok ako neprist o rozum. Snazim sa aby vsetci respektovali fakt - ze kazda vec ma svoje miesto (velmi sami to nedari 😀 ) napriklad moji chlapci oblubuju nechat topanky v strede chodby nahadzat bundy kade tade... kazdy si daco vyzlecie a necha prehodene na stolickach... vzdy ich prinutim nech si veci schovaju, ked sa to nenaucia teraz tak nikdy, ale ty tu pises o jednom malom dietati takze ty asi riesis problemy ineho typu.Napr. hracky - hracky pre rocne dieta som mala v plastovych boxoch, a vzdy sme sa hrali len s jednou krabicou kde bolo dajme tomu 15ks hraciek, alebo tam boli len kocky, alebo len skladacky... skratka vyvarovala som sa tomu aby mi mi behom 20 minut roztiahli hracky po celom dome,,, pekne po krabickach, ked sa nehrali ,tak upratat a zmenit cinnost na nieco ine, pustit oblubenu pesnicku - spominam si ako som mala nacvicene ze za jednu pesnicku utriet prach v obyvacke 😀 ked mali naladu tak som pustila aj druhu a hned sa priniesol aj vysavac... vysavali sme spolu, kym decka ako keby "vysavali" ja som mala cas nachystat na kredenc veci na varenie, ked ich vysavanie omrzelo tak som rychle dovysavala co bolo este treba s tym,ze tie dve tri minuty to prezili. Ono hrozne pomaha komentovanie kazdej situacie, akoze tu je spinka tam je spinka vsetko povysavame, medzitym im mozes teplacky povysavat, nasi sa na tom hrozne zmiali, skratka spravit si srandicky aj z takej nudnej cinnosti.. ked je dorobena jedna izba presunieme sa do druhej,alebo ideme varit, tuna mi urobila sluzbu vysoka stolicka, mohli ma z nej sledovat, vzdy som im dala daco do ruky, ohryzat mrkvu alebo tie stolicky mali taky pultik vpredu tak tam som naliala trosku vodu a vyhrnula rukavy a mala som o zabavu postarane aj na 10 minut - clovek by ani neveril ze kolko toho jedna rychla zena stihne za 10 min porobit, alebo som im davala nieco na jedenie, nejaku drobnost, par kuskov cerealii alebo daco , ked sa im nepacilo tak odznova, krabica s inymi hrackami, pohrat, upratat.... ak je to neunosne zamknut a ist von 😀 Niekedy ked som uz bola psyche tak som zobrala malu pod pazuchu a hajde k susede na kavu nabrat novych sil 😉 Podla mna najdolezitejsia je nedostat sa do takych situacii ze dieta hned od rana roztaha vsetky hracky co ma a ani o ne nema zaujem...ako k susede ked pridem tak nemame kam stupit kam sadnut - no ani mne by sa nechcelo hrat v takom chaose a ona potom zahlasi ze jej sa neda ani povysavat - no jasne ze sa jej neda ked musi len hodinu zbierat a triedit hracky, nehovoriac o tom,ze malemu da jest vsade a necha ho rozlievat caj po celom dome,,,to ked sa tak pekne naslape medzi tie hracky to uz potom radsej hodit granat miesto upratovania 😀 Ono sa sice hovori, ze bordel v byte stastne dite ,ale mna ako matku by asi odviezli do cvokarne.... no a tym som nechcela povedat ze mam vsetko stale upratane 😀 praveze mam pocit ,ze som stale v procese a na jednom konci skoncim a na druhom zacnem - neverending story 😅 ale ako vidis to je aj pri vacsich detoch...keby vysavam raz do tyzdna tak to by som musela najskor zobrat lopatu a az potom vysavac 😀 ako toto zavidim, ze dakto vysava raz do tyzdna - to by u nas asi nepreslo 😉 vlastne mozno na cinziaku ano, ale mne ked decka chodia hore dolu zo zahrady rovno do kuchyne... achjo, chcela som poradit ale vidim, ze ani ja to nemam az tak uplne vychytane 😀 😀 😀
@paris3

xena22
25. jún 2012

😀 teraz pozeram,ze hviezdoslav by mal zo mna radost 😉 to bude tou pokrocilou hodinou 😉