Ako ste naučili dieťa na nočník?

cupovamonika
5. mar 2024

Ahojte mamičky ako ste naučili svoje detičky na nočník? Môj má 2 a štyri mesiace a nechce mi vôbec cikať na nočník ako keby tomu nechápal , sedí na nočníku ale nevicika sa mi nevikaka, ako to bolo u vás ?

janka_266
5. mar 2024

@cupovamonika tak len čakať, nenutit. My sme mali nočník položený v obývačke, aby ho videl, nenútila som ho sadat. Dala som mu nálepky autíčok, nech si ho polepí, ako chce, aby sa mu páčil. Tak ale keď nechápe zatiaľ. Tak len čakať a netlacit zbytočne naňho.

zuzuliennka1
5. mar 2024

@cupovamonika len cakat, netlacit. Ponukat. A mozno ti nocnik uplne vynecha a pojde rovno na wc.

siska53
5. mar 2024

@cupovamonika a na wc s redukciou by nechcel?

minesasubu
5. mar 2024

Skus knihu Kubko ide na nocnik

ivangeline
5. mar 2024

Vidi vas na wc? Vysvetlujete mu to? My sme s 1. sedeli na wc a nocniku naraz. Cikanie pochopil rychlo.

cyberk
6. mar 2024

V roku sme kupili nocnik, redukciu na wc a stupienok (ktory dodnes nepouzivame :D). Ked som ju prvy krat vtedy dala na nocnik, revala ako pavian, nemalo to cenu, bala sa. Tak sme nocnik nechali v obyvke, aby na neho furt videla a zvykla si. Par krat sa vycikala, ale to bola skor nahoda. Pocase mi zacala davat signaly, ze je pripravena, no ja som nechcela na nocnik ucit uz, ale rovno wc. Tak prvy den som ju davala na wc kazdu polhodku cikat, mala plienku aj, druhy den uz len nohavicky, predlzila som to na kazdu hodinu na wc, na treti den som nechala ju sa pytat, za 3 dni bola odplienkovana. A neverila som, ake to je lahke, ked je dieta pripravene. (Ps: ten hlavny signal, ktory mi dala bolo, ze sa postavila vo vani a nasilu zacala cikat lebo som sa na tom smiala- tym som videla, ze sa vie nasilu vycikat, ked chce) 🙂

mclissa
6. mar 2024

Na nocnik nikdy. Mal 2 roky aj 7 mesiacov a hned isiel na zachod so sedadkom a ma k tomu aj schodik. Syna som naucila aby si pipik drzal dole inak vsetko zastriekane. A ked sme prec normalne sa vycika vsade aj na velkom zachode, podrzim ho.

patycka
6. mar 2024

Tak u nás zabralo to čo som niekde čítala neviem či tu alebo niekde inde . Ale začala som synovi rozprávať ako treba cikať a kakať do nocnicka aby sme to splachli do záchoda a poslali rybyckam lebo sú hladné . A ono sa to ujalo behom dňa . 🤣🤣🤣 Teraz má skoro 5 a už ide aj sám na záchod a na tie rybky už dávno zabudol.

nicol_10
8. mar 2024

Každú pol hodinu som ju posadila na nočník,keď sa vycikala,spravili sme veľké ovácie,tlieskali sme,mohla si vybrať nálepku za odmenu a nalepiť na nočník. Potom som ten interval posadzania predlzovala a cca po týždni sa začala pýtať sama. Mala 2 a pol roka, viac som nechcela čakať,nakoľko dieťa môže aj spohodlniet s tou plienkou a ťažšie sa oduci staršie dieťa od plienky. Podľa mňa teoria "musi dozrieť" platí tak pri jeden a pol ročnom dieťati a nie už pri dieťati,ktoré všetkému chápe a vie "hovoriť". Určite treba skúšať a byť trpezlivý

mipaga
8. mar 2024

Naša bývala pri mne, keď som išla ja, tak som len vysvetľovala a od švagrovcov dostala nočník, ktorý hrá. To sa jej páčilo. Podľa mňa je ale dôležité dávať na nočník vtedy, keď by mal ísť aj sám cikať, teda odsledovať, kedy sa napije a kedy asi po pití ide cikať. Keď dlhšie sedela, tak sme si čítali a pozerali obrázky. Kúpili sme aj nálepky, po cikaní mohla nalepiť 1, po kakaní 2, to zabralo najviac. Ale po prvom vykakaní do nočníka povedala, že ju to šteklí, tak kakať chodila len na normálny záchod :D