Ako spia vaše dvojročné deti v noci?

mirka2611
3. sep 2021

Ahojte chcem sa spytat ako spia vase 2r deti v noci? Nas maly totiz prespal celu noc od narodenia zhruba 10krat. Mate nejaky triky ako dopomoct k lepsiemu spanku? Cez den spi cca 2hodinky vecer ide okolo 21.30 a potom tak 3x je hore stale cajik mliecko a plac..uz by sme sa radi vyspali normlane😀

lala123
3. sep 2021

@mirka2611 kamiska mala podobne niečo s malým a pomohlo keď stopla vodu a mliecko. Týždeň bol boj ale potom ok. Ja som malú tiež tak stopla s kojenim keď už to bolo neúnosné a každé 2 hodky sme boli hore to mala skoro 18 mesiacov

fiafia
3. sep 2021

@mirka2611 moja ma 4,5 a takých noci bolo veľmi málo 😁

mirka2611
autor
3. sep 2021

@fiafia stale sa budi?😀

fiafia
3. sep 2021

@mirka2611 vždy je to niečo. Cikať, piť, zlý sen, zima, teplo 🤭

dominka63
3. sep 2021

@mirka2611 môj bude mat dva a celu noc neprespal nikdy 😒

mirka2611
autor
3. sep 2021

@dominka63 a ja som si myslela ze v jeho veku by mal davno spat celu noc😀vsetky mamicky naokolo sa chvalia ako im deti spia pomaly od babatka celu noc

dominka63
3. sep 2021

@mirka2611 aj ja som si myslela že bude spat starší a je to ešte horšie
Dcera tá spala už v takom veku celu noc a tento buntosi aj tri hodiny

lianka123
3. sep 2021

@mirka2611 lebo ti nepovedia, ze zhasnu, zavru za sebou dvere a neriesia. Otvoria dvere az rano. 3-4 noci preplace a potom pochopi, ze ma spat. Ale nahlas to v tejto super dobe nikto neprizna.

veni21
3. sep 2021

@mirka2611 moja ma uz 4 roky a nespi celu noc. Od narodenia mala mozno 20 noci prespate v kuse. Skusala som už vsetko mozne a nic nepomaha.

leuska0910
3. sep 2021

Ako nahle som prestala kojit odvtedy nam spinka celu noc🙂

taga
3. sep 2021

@dominka63 moj bude mat 3 a celu noc este neprespal 🤣 ja som celu noc nespala uz 4.5 roka..

nikoleta1234
3. sep 2021

@mirka2611 obe dcérky prespia celú noc od 21 hod do rána 8 hod... Nebudia sa na nic

siska53
3. sep 2021

@mirka2611 ja sa nestazujem, nasi v tom case uz davno prespali celu noc. Ale poznam ludi, co sa im deticky budili dlho, este aj v 3-4roku.

simona92101
3. sep 2021

@lianka123 dcerka spi od roka sama vo svojej izbe a prespi celu noc,ma 2.5 roka.a nikdy sme to neriesili stylom ze zhasnem zavriem a necham ju vrieskat.samozrejme,boli noci kedy bola 2-3 x hore,bud zly sen alebo zubky,ale ak je vsetko ok,tak spi celu noc.kupili sme jej peknu domcekovu postel,ulozim ju do postele,zaspievam oblubenu pesnicku na dobru noc,pomojkame sa,vezme si knizku a mojkacika,dam dobru noc a odchadzam.pridem ju len skontrolovat,zakryt.v noci ma dvere otvorene,vie ze moze kedykolvek prist za nami,ma to do spalne dva kroky.mlieko sme zrusili aj cumlik,tym padom sa prestala aj budit.

lianka123
3. sep 2021

@simona92101 super, gratulujem ti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lala123
3. sep 2021

@elizabet173 tiež si myslím, že by to takto malo byt...jednoducho keď sa dieťa prebudí má cítit mamkinu prítomnosť, pomojkat, pohladkať ....uistiť sa, že si tam. Ale budid sa lebo chcem pit, a ešte vymýšľať či mliecko či vodičku mi príde už cez. Toto by som na autorkinom mieste stopla. A tiež by som nikdy nezavrela dvere a nenechala dieťa vyplakať sa. To je úplne proti môjmu názoru na vychovu

mabenn
3. sep 2021

@mirka2611 ziadne triky, prespi ked na to dozreje...okolo 3r zacal syn sa budit raz alebo prespat a zobudit sa max nadranom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkasgt
3. sep 2021

@elizabet173 velmi zvlastne, pises ze by si nenechala dieta plakat a zaroven ze by si mu v noci nerobila mlieko 🤷 verim ze vy mate svoj super system ale co je vecna pravda je ze KAZDE DIETA JE INE 😉 niektore spinkaju celu noc od roka, niektore od narodenia a niektore od 3 rokov, niektore potrebuju mliecko lebo placu, niektore... Kazdy potrebuje iny pristup ine vsetko, niekomu vyhovuje to a inemu ono...ved to vidim na nas dospelych, moj muz zaspi hocikde hocikedy a spi celu noc a ja? Zaspavam aj 2h niekedy, vzdy musim ist v noci aspon raz cikat..moje cele prespate noci za zivot by som spocitala na rukach a to mam 29 rokov 🙂 pre autorku - je to normalne si myslim 🤷

akrobrab
3. sep 2021

@elizabet173 U nas to bolo presne tak. Prvykrat prespal celu noc, ked sme ho nechali spat sameho v izbe. 😁

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkasgt
3. sep 2021

@elizabet173 no vidis ja nesuhlasim, z vyzivoveho hladiska ho nepotrebuje, moze ho ale aj tak potrebovat, keby malo vsetko len racionalny dovod to by bol svet 😀 ja to skratka nevidim takto pragmaticky ako ty.....deti potrebuju rozne veci aj my dospeli, napr oblubeneho plysaka lebo inak nezaspia, niektore potrebuju cumel, niektoro dospeli potrebuju caj, niektori vodu...skratka...ja neviem nedokazem vnimat veci takto ciernobielo a tvoje slova by ma mohli zranit keby mam takyto problem ako autorka postu..

emilka_1
3. sep 2021

@mirka2611 prvorodeneho som odstavila od nočného kojenia v roku, keďže sa budil každých 15 minút na prso, od vtedy mi prespí celú noc.
Druhý syn bol na UM tak isto do roka cca, no nakoľko má cez deň pestrú pravidelnú stravu, neni dôvod mu dávať UM pred spaním, v noci..
Ano, mlieko pred spaním od určitého veku je nič iné len zlozvyk, nehovoriac o tom, že deti zaspavaju s fľašou v puse a určite im potom ešte maminy neutekaju umyť zuby. Nie, dieťa trebárs po roku fakt neni tak hladné, aby potrebovalo mlieko pred spaním či v noci, je to len o zvyku. Aj moji by jedli, kým by dostávali. Treba ich kaloricky príjem naplniť cez deň pestrou stravou 🙂
Ja som to s mojimi deťmi nemala nikdy ľahké pri večerných uspavaniach, ale hlavne preto, že som nedovolila žiadne "ešte trochu sa idem pohrať, ešte mliečko, ešte hento a tamto". No a teraz majú 2.5r a 1r a pekne večer zaspia do 5 minút a spia do rána 💁‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rajc1nka
4. sep 2021

@mirka2611 moj prespi celu noc odkedy som odstavila od kojenia v 19 mesiacoch. Nejdem poucovat, len dat osobnu skusenost na mlieko (je jedno ci materske, UM alebo kravske…). Strasne zle to je, ked davate stravu v noci. Mna motivovalo stopnut s kojenim,ked som mojmu malemu v 19 mesiacoch nasla kaz na zuboch viditelny mojimi ocami… to ma motivovalo prestat kojit a tym padom sa aj prestal budit. Myslite na zuby aj

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz