Ako spia vaše 2 ročné deti?

chovancova27
21. jan 2013

Ako Vám spia 2-roč. deti? môj malý má 2 roky a mám pocit, že už padám "na hubu"... za tieto 2 roky prespal celú noc asi 5x... vnoci sa zobudí napr. o polnoci a je hore aj dve hodiny, len sa prehadzuje, prevaľuje, aj zaspí, potom hned s mrnčaním sa zobudí... napr. dneska sme boli takto hore do pol 2 a o pol 7 už bol vyspaný... a druhá vec - stále vnoci pýta mlieko, dávate ešte?

zaza218
21. jan 2013

Kazde dieta je ine, moja 2-rocna dcera spi od 1 roku sama v izbe a odvtedy spi celu noc. Predtym sa budila kazde 3 hodiny. To iste robil aj moj mladsi syn, kym spal snami tak sa budil aj kazdu hodinu. Tak od 8-mich mesiacov sme ho dali do izby k dcere. Bude mat 1 rok a spi celu noc. Obcas sa zobudi raz za noc ked mu idu zuby,alebo sa mu nieco sniva.

vefi89
21. jan 2013

Mne ako dvojročný prespal už celú noc. Od kojenia sa odstavil kúsok po roku, odvtedy pekne spával. ja by som už mlieko nedala, podľa mňa je dosť veľký, aby ho nepotreboval. skúsila by som mu to vysvetliť, mohol by pochopiť.
nepíšeš, koľko ti spáva cez deň, mne ako dvojročný zdriemol na hodinku, max. hodinu a pol.

andiekens
21. jan 2013

Nasa sa budi raz na mlieko a davam jej ho. Gro vsetkych tekutin vypije v noci a kedze mava zapchy, tak nemam problem taz v noci vstat. Ale inak pekne spava a aj cez den poobede prespi 2 hodiny. Kazde dieta je vsak individualne..

janinka444
21. jan 2013

..mám 2 a pol ročného syna a mám presne taký problém ako popisuješ, uprostred noci sa zobudí, ja viem, že mliečko mu musím dať a potom sme 2 hodiny hore...za tie 2 hodiny keď sme hore, beriem ho k sebe do postele, potom mu ešte aj čajík robím , tak vymýšľa......jednoducho si hovorím, že musím byť trpezlivá, že raz z toho vyrastie...aj tebe želám veľa síl a trpezlivosti...podľa mňa je každé dieťa iné, musíme tie deti prijať také aké sú... 🙂

nastasja25
21. jan 2013

môj bude mať síce 16 mesiacov ,ale presne takto spí,ako píšeš.Býval hore každú noc aj 3-4 hodky,ale to akoby v takom polospánku,mrnčal,prehadzoval sa a ja už zúfalá..nakoniec som skoncovala s mliečkom v noci a musím povedať,že spanie sa fakt zlepšilo..Stane sa ešte ,že je niekedy takto hore,ale nieje to už každú noc ,ale raz za čas,takže sa to dá vydržať..samozrejme ,ked idú zúbky je to horšie.. 😉

beva_z
21. jan 2013

presne to iste robi aj nasa..

zuzkat1
21. jan 2013

Moja ma sice 3 ale zobudi sa aj 5x na kojenie. Toto co pises robila ked mala rok a pol.ja som to riesila tak ze som sa tvarila ze spim.nadojcila som ju ale ked zacala vymyslat tak som sa otocila a "spala". Mlieko mu daj ale ziadne reci,hry ani nezazni. Moju to preslo za 2-3 mesiace.

qwen
21. jan 2013

Moja malá má 2,1 r. Prespí síce celú noc, občas sa stane, že sa okolo 1 -2 zobudí aj na hodinu, ale len výnimočne. Cez noc mi vedela vypiť litrovú termosku čaju. Posledné asi 3 mes. pije veľmi málo, niekedy ani nie 250 ml. fľašu. Začínam ju nechávať spať samú, ja som v obyvke pre telke aby som ju počula, chodím k nej okolo 4 tej ráno, keď mrnčí.

jankagun
21. jan 2013

nasa malá ma rok a pol a uz od 4mesiacov nam prespava celu noc.a stale mi cez den spi 2 hodky doobeda a 2poobede...nebudila sa na papanie ani ze je smadna..ale tak skus mat pri sebe aspon teply cajik,niekde pri babatku aby si mozno aj samo zobralo(z nejakej skrinky alebo tak) mozno mliecko pyta uz zo zvyku...treba len skusat co zaberie,kazde babo je ine..vela trpezlivost a drzim palce 🙂

kaja73
21. jan 2013

strasi syn sa mi budil este aj v 5 rokoch 😝 a dnes ako 14r spava tak 6-7h.
Mladsi ma teraz 3 roky a noc prespi tak 2-3 krat do tyzdna inak je hore aj 3h v noci.
A ked aj noc prespi tak zaspi az po 22h a vstane uz o 6-7h-to je nasa super noc-aj to len 2-3 krat d tyzdna.
Podotykam, ze od 15m spi sam v izbe/dovtedy spal so mnou v posteli,ale doslova ma potom vyhodil najskor z postele a potom z izby 😕 /,mlieko ani caje v noci nepije a od 15m do 20m uz prespaval cele noci od 20h do rana 7h-nasledne sa to posralo zas na dnesny stav ponocovania,alebo neskoreho zaspavania a skoreho vstavania-aj tuto noc spal od 22,30 do 5,30 . 😲
Skusala som uz vsetko mozne-skore ukladanie na noc ,zrusenie denneho spanku,ritualy vzdy dodrziavame,v izbe ho nik nerusi,nic v noci nepije......a aj tak je to na .....

simca06022011
21. jan 2013

Mne dvojrocna spi uz davno celu noc, v poslednej dobe je taka kadejaka, vecer ma problem zaspat v noci sa budi... ale ignorujeme to... pri posteli ma cajik, to ona vie... ked je velmi aktivna tak viem ze som ju malo vyblaznila cez den, cize dalsi den sa pojde riadne vybehat podvecer... mne pomohlo prednedavnom posunutie denneho spanku, kedze sme doma a uz nema tolko aktivit ako v jasllickach a vonku tiez nic moc... davam ju spat skor okolo 11tej, spi do 13-14tej.. a potom je hore az do 19tej. ide sa von a pod.. unavena je tak ze odpadne do postele a spi do 7:30 🙂) najlepsie je mamickovske centrum s preliezkami okolo 16tej 🙂))))

alka221
21. jan 2013

moj maly spi od cca roka celu noc. stale sa budil na mlieko, ja som jednoducho nedala..ved sa nemoze nalievat 5x za noc mliekom.. 😖 odvtedy spime a mam pokoj..

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mojo
23. jan 2013

Ja mám podobný problém s mojím 2 ročným synom. Donedávna nemal problém zaspať cez deň okolo 12-13-tej a spal tak cca 1,5 - 2 hoďky. Večer mávame rovnaký rituál (kúpanie, papanie, spanie), ale akosi to posledné (trvá to cca týždeň) je niečo hrozné. Spať ho dávam do 21-vej a niekedy zaspáva až o 22:30. To stále vymýšľa, že chce maminku, tatinka, babku, cikať, čajík a podobne. Nakoniec s vyhrážkou, že prídem s lopárom ako-tak zaspáva. Lenže okolo 12-tej až 1-nej sa budí (alebo je v polospánku - to presne neviem) a pýta si čajík - ten dostane, nie je problém, ale pýta sa na nočník - ak ho naň dám, nevyciká sa. Potom mrnká, plače, kope a vyskakuje s rôznymi požiadavkami - napr. túto noc som spala cca 4 hodiny ( malý sa zobudil a potom mi nedalo spať druhé, ktoré ma kopalo a bránilo mi zaspať) - chcel proste nočník, vysmrkať, koláčik, čajík a podobne. Ako - tak zaspal o pol piatej a o pol siedmej už bol vyspinkaný. neviem, čo s tým mám robiť, termín druhého pôrodu mám za necelý mesiac a cez deň sa mi nedá zdriemnuť si, som z toho zúfalá a manžel detto. neviete mi poradiť, čo by som mohla vyskúšať? myslíte, že by to mohlo byť tým, že nieje dostatočne unavený - teda večer okolo tej 20-tej sa vlastne už on sám pýta spinkať...
poraďte prosím, Ď A K U J E M 😉

erzulik
16. aug 2013

Moja mala spi v noci cca 12 hod, budi sa okolo 10.00 rano, postom spinka od 14.00-17.00., vecer je problem zaspi cca 22.00-23.00. Trva to cca 2 mes a zacinam ju rano budit aby isla spat poobede skor. Dnes som ju zobudila 8.30, poobede spala 13.00-16,30, vecer zaspala 22.30. Predvcerom som ju poobede nedala spat lebo rano vstala o 11.00 hod, vecer isla spat o 19.30, zaspinkala bez problemov tesila som sa a co cert nechcel zobudila sa 20.00 a bola vyspata, potom zaspala az o 23.00. Neviem jej to nijako nastavit spi vtedy a tolko kolko chce. Skusam ju budit aj poobede po 1,5 hod ale potom je mrzuta.

ninast
28. aug 2013

Ahoj.Ja mam dva pol rocnu dceru.Od narodenia snou neboli ziadne problemy,ani sme nevedeli ze doma mame babo.Zmenilo sa nam to pred pred par mesiacmi,cca tromi.Mala svoj pravidelny rezim,ktori sme dodrziavali,ale zrazu sa vsetko zmenilo.Z nicoho nic.
Cez den mi chodila spat o 11:30 a vyspala aj tri hodinky.Vecer sme ju zacali ukladat o 19:00.A bol klud do rana.
Ako som vravela,pred tromi mesiacmi,akoby utal....
Zacalo sa to vecernym spankom.Zacala poplakavat,potom vrieskat,museli sme pri nej ostavat,a to uz bola v izbe sama par mesiacov,a nemala s tym problem.Potom mala par krat nocny des.Castejsie a castejsie sme ju v noci bravali k sebe do spalne,lebo sa budila a uz nechcela ostat v postielke.Po dvoch mesiacoch sme to vzdali a je spät aj spostielkou pri nas.Potom sa to zacalo zhorsovat aj cez den.Tiez som musela pri nej zacat zaspavat,lebo nie a nie spat....Taktiez sa jej zhorsilo aj spravanie.Je strasne vzdorovita,vsetko si vydobije krikom,vobec nepocuva,dupoce nozkami,hadze veci na zem ked sa jej nieco nepaci.No proste des.Uz tiez neviem co robit.Neviem kde robim chybu.Snazim sa jej venovat,ale zase nie vo vsetkom je vyhoviet a nie vsetko je dat co si ona zmysli.....

hameeda
28. aug 2013

no moj bude mať o pár týždňou tri a tiež sa v noci budí, ale ja mu dám mlieko tak hneď zaspí v noci vypije tri fľašky, dakedy dve, dakedy štyri, ja mu dávam mlieko, nevidím dôvod prečo by mal byť veľký na mlieko, pokiaľ si sám pýta, môj starši to isté robil do tri a pol a potom už vypil iba jednu fľašku večer a spal do rána, samo sa to upravilo

3kolka
28. aug 2013

Moja malá spala len večer,pobedný spánok u nás nehrozil ☹ spala tak od 21:00 do 9:00 cca 11-12hod.okolo 3h ráno sa zobudila vypila flašu mlieka a spala dalej...pokial nedostala mlieko revala,nepomohol ani čaj ani čičíkanie

flopo
28. aug 2013

erzulik,presne toto mam aj ja s 2 a pol rocnym synom.a ked ma spat na obed to su hotove muky.tolko energie co ma neni ani mozne.dufam,ze sa vskolke nauci mat rezim,bo ani ja neviem ako mu prestavit.v noci uz spava sam vo svojej izbe,no kazdu druhu noc sa posadi na postel a place,tak ho vezmem k sebe a takto spime az do rana.nastastie mlieko v noci nepyta.

sasa227
28. aug 2013

Nas maly ma 2,8r. Cez den pospi tak max hodku a vecer ked ho dam do jeho izby sat okolo pol tak uz o dve hodky je hore akoze on je vyspaty ked spi vo svojej izbe tak je v noci hore aj 5-6krat ked spi pri nas tak celkom dobre spi len rano okolo 4pyta mlieko ale ma smolu dostava az ked zvoni budik to je o 6 vypije mlieko a spi do tej 8-9.

zigzag
28. aug 2013

moj je tiez mrmcadlo, ale odkedy sme sa odnaucili od plienok, prespi celu noc v kuse, mal 25 mesicov, ked sme zhodili plienky definitvne,, odvtedy sa nebudi ani na vodu v noci,,,, takze dockala som sa, 25 mesiacov sme boli hore kazde 3 hodiny celu noc... mlieko nepije od 8 mesiaca, iba pijaval vodu, aj 2 velke flase za noc, takze som musela prebalovat, niaka plienka to nevydrzala :D a spat ide cca 21 do 7 rana.... potom po obede 13 do 15 spava

dusika11
28. aug 2013

ahoj nie som sice odbornik..ale mam jednovajecne dvojcata mali by byt rovnyki spat rovnako..a nie je tomu tak od roka spavaju v detskej...tie stavy co pises ze v noci nespi..mal nico musela som mu pustat rozpravky..ale potom to preslo..ale alanko stale potrebuje mlieko v noci..eliminujem to tak ze pretym ako idem spat okolo opol dvanastej mu aj spiacemu dam flasku mlieka...zarucuje mi to ze bude spat v noci..ale..pred splnom a pocas sa budi velakrat cez noc..preco?? ja neviem..ale vsimla som si ze ked ma menej vzruchov co ja viem telka. nove prostredie tak lepsie spi teraz sme boli na dovolenke stale sa budil lebo bolo tam vela novych ludi vela vzruchov..
alanko sa narodil ako dietatko s hlavickou ktoru musel mat naboku..v jednej knihe som citala ze take deti su vzrusivejsie ..a bola to pravda lepsie spal ked bol v perinke dlho som ho viazala ..tezko znasa ked nakricim ked je zly..nico jeho dvojca mal hlavicku od zaciatku taku ze mohol priamo lezat nemusel ju mat na boku...a je uplne iny..nevadia mu zmeny nebudi sa v noci nepotreboval perinku...je menej vzrusivy nerozhadze ho dovolenka ini ludia..proste je to danost nervovej sustavy asi...zle spracuvava zaziky z dna..

brumka
28. aug 2013

mne od 2r spi celu noc dcerka, ale zase nespi poobede lebo to by sla spat v noci. spi od 21-6rana, dovtedy mi spavala raz denne max 2h a v noci max 5h. proste niektore deti maju nevybijatelne baterky

nenullienka
28. aug 2013

Ahoj, ja mám doma 27 mesačného syna a prespí celú noc. Ale to ho cez deň musíme unaviť. Má aj obedný spánok od 11.00 do 13.00 niekedy 14.00 a to ho už musím zobudiť. My sme vonku za každého počasia, či prším sneží, mrzne. On je tak naučený. Nevie sa vo vnútri hrať. Raz za noc chce kakavko a to vypije celú fľašu, otočí sa a spí ďalej. Ale vstáva medzi 05.00 - 06.00 asi od 1 roka. A nejde to zmeniť. Už sme posunuli aj večerný spánok na neskôr, ale ranné vstávanie je to isté.

alzbet124
28. aug 2013

no tak to si na tom lepšie ako my, keď Ti asi 5x prespal celú noc 🙂 Nám malá ešte neprespala ani jednu celú...a tak isto mi pije v noci mlieko asi dva- tri krát...čajík nechce...a starší mi prespal celú noc až v troch rokoch 😠

julinkaaa11
28. aug 2013

Moja mala este nema rok az v novembri, ale uz cca od roka spinka celu noc...ide sice dost neskoro okolo 21:30h. a spi do 8h....potom na obed ide spinkat okolo 12:30h. do tej 15h.- 16. potom ideme na prechadzku. Aj na obed aj vecer zaspavame tak, ze malu ulozim do postele, k nej samozrejme cajik a pusinka...zhasnem svetlo, zavriem dvere, zapnem baby vysielacku a mala spi...bez vymyslania ci reci...este na dobru noc odpovie dobru 🙂 zlatusik to je...dufam ze aj ked pride surodenec to tak bude... 🙂

miku1
28. aug 2013

Moja prespala celú noc až ako 17 mesačná, keď som ju odstavila od kojenia. Dovtedy sa večne budila, a boli sme hore tak ako to aj ty píšeš....Ale úplný zlom v spánku nastal až potom, keď začala spávať sama v izbe (23 m.) a asi mesiac po tom ako sa nám narodilo druhé bábo, pretože dovtedy síce tiež prespala celú noc, ale s menšou pár minútovou prestávkou, kedy sa premiestnila z detskej do spálni a pokračovala v spánku až do rána. No keď sa narodila druhá dcérka, tak jej v tej malej hlávke nejak došlo, že lepšie jej je samej v izbe, kde ju sestra nebudí a odvtedy je pokoj. Dokonca posledné dni sa jej spánok aj "predĺžil", keďže predtým vstávala tak okolo 6tej, a teraz pospí aj do 7,30 hod. 🙂 A to poobede dokáže pospať aj 3 - 4 hodiny 🙂 Spinkať chodí o 20.30 hod..

anshelia
28. aug 2013

tak my máme doma 21 mesačného a prvý krát prespal celú noc asi v 12 mes. ale pravidelne prespal celú noc v 14 - 15 mesiacoch. nočné pitie mlieka som mu obmedzovala ja, lebo som si všimla, že ani večerné sýte najedenie mu nerobí dobre a ani to nočné pitie. čím viac som mu v nocu mlieko dávala, tým bol častejšie hore a tým aj horšie spal a bol nervóznejší. aj cez leto ked bývali horúčavy mi chodil spal asi o 19.30 a spí celú noc asi do 6.30 - 7.00 ako kedy. naučiť zaspať samé a spať celú noc sa dá naučiť aj malé dieťa. len treba trošku chcieť a nie sa neskôr iba sťažovať. ja som si s malým užila ked ako maličké dieťa nespal ani cez den a ani v noci a trvalo to asi 4 mesiace. a riadny divoch je stále, to mu zostalo, živý, neobsedí... 🙂