Ako spí vaše dieťatko, keď nemôžete ísť von?

dada7701
25. nov 2013

Baby, ako spí Vaše dieťatko ked nemôžete ísť von ? Ako napr. včera, alebo dnes bolo hrozné počasie...moja malá mi dnu nič nespí...20 minút a dosť, potom je umrnčaná....po 2 hodinách zasa 20 minút pospí a tak dookola. Ked ideme von, tak mi vyspí aj 3 hodiny. Má 5 mesiacov. Ešte sme neboli v takej zime, tak neviem ako dlho budeme môcť byť vonku. Ako dlho ste vy, ked je napr. -3 ?

kgnm
25. nov 2013

Nauc ju spavat aj v byte, ked budu velke mrazy, nic ine ti neostane... Ked bolo napr. -3, tak som bola s dcerou von podla vlastneho pocitu (podla toho ci fukalo a pod.), ked mala 2 - 3 mesiace bolo vonku bezne -18 a chodili sme na pol hodinku ak bolo bezvetrie, takze ak je mraz -3, ale prijemne, kludne aj hodinu sa da byt vonku

veva123
25. nov 2013

@dada7701 ahoj, nas maly bude mat 4 mesiace... chodim s nim zatial kazdy jeden den von za kazdeho pocasia, aj vcera a dnes sme boli, minimalne na hodinku. tiez neviem ako to budem riesit, ked bude napr. chory a budeme musiet zostat doma... asi to budeme musiet len nejako prezit, aj ked budu umrncany. ja vlastne ani neviem ci mi dokaze spat v byte, doobeda spi zatial pekne aj doma, poobede sme vzdy vonku...

pipinka4
25. nov 2013

@dada7701 ha ha ty byvas s nami?xi moja mala je presne taka ista a tiez ma 5 mesiacov xi xi.my chodievame od jednej do stvrtej bezne von aj ked prsi ale no dnes sme boli asi len na 2 hodky aj to necele.mala bola zababusena mala fusak a mala v kociku uplne super teplucko.ale kazdopadne aj ked budu minusove teploty tak max hodinku doobeda a aj poobede.aspom nachvilku nech si pospi dlksie ako 20 minut domka.mozem robit cokolvek dlksie mi spat nebude ale zase v noci mi v kuse prespi 12 hodin.cize asi to je dan za to ze noc mame kludnu ;)

jahodka8
25. nov 2013

Mne spí lepšie, keď je zimšie. Tiež máme 5 mesiacov. V spálni máme chladnejšie aj tam vetrám, aby sa nám dobre spalo.

horana
25. nov 2013

Mate balkon/zahradu? Daj ju do kocika na balkon, hruby fusak, stiahni striesku prip ju "utesni" len na maly otvor, zbytok pozakryvat dekami a pod.
Ja som takto vzdy poriesila, uspala "heglovanim" kocika tam a spat, spala tam ako zarezana, vzdy do ruzova vyspinkana, niekolko hodin aj na mraze. Tym ze bola nababusena, nasla som si tu mieru aby bola teplucka ale nie spotena.

dada7701
autor
25. nov 2013

@pipinka4 ..celkom ako dvojičky, aj mne v noci spinká dobre, ked nepýta cumlík 🙂 ....ale u nás dnes strašne fúkalo, tak naozaj sa nedalo ísť von...zima by mi nevadila...

zazalienka
25. nov 2013

my sme tiež chodili von za každého počasia, keď sa už fakt nedalo, vypla som v izbe radiator, rozdrapila balkón, malého "uhúpala" v kočíku zababušeného a spal🙂

pipinka4
25. nov 2013

@dada7701 aj u nas dost fukalo ale u nas sa to moc neda neist von lebo manzel robi 12 4 dni v kuse cize ked treba do obchodu musime ist za kazdeho pocasia.ale ono sa to len zda ale vazne v kociku neni taka zima jej tam tak nefuka.hm je fajn napad aj s tym balkonom ale u nas max.nemozne lebo mame velmi maly vytah a nemyslitelne furt skladat a rozkladat kocik a hlavne ked som sama doma :/ .a zase kupovat dalsi kocik na balkon uf he he.ale napad super 🙂

hviezda21
25. nov 2013

moje dieta +- 15mes.spalo dobre vylucne vonku a to sme chodili von aj v januari 2012 co boli -15/20 st.mrazy!chodili sme von asi od 10dni kvoli zltacke este na jesenne slniecko. treba obliect poriadne seba a male poriadne,do vetra plastenku a ide sa. vo velmi zlom pocasi som po 20-30min zasla do potravin,ohriala sa a nakupila zaroven a zas von. tu hod.a pol sa dalo vydrzat vzdy a ked bolo najhorsie vystriedal ma manzel.dieta nebolo nikdy chore ani premrznute. cca do tych 15mes.spaval 2x denne vonku takze cele dni sme boli von. potom som ale tu dalsiu jesen zacala poobednajsi spanok skusat doma hoc aj kratsi bol ale zvykol si. cca od 15m. +- sme presli na spanok jeden denne doma lebo som bola po oper. a spinka tak dodnes-ma 2r.2m. Druhe budem ucit spat v postielke alebo na terase hoc budu extra zimy-pripadne satka.

dadda02
25. nov 2013

Neboj, nauci sa spat aj vo vnutri. Co budes robit, ak nahodou ochories a nebudes moct ist s dietatkom von? Alebo bude chore ono? Moja napr. v piatich mesiacoch uz nespavala kazde dve hodiny, ale cca kazde tri hodiny. Tiez som ju davala spinkat skoro a po pol hodine bola hore. Tak som interval predlzila a predlzil sa nasledne aj spanok dietatka.

gretocka
25. nov 2013

@dada7701 ahoj, moja dcerka do roka nedokazala zaspat doma a ak nahodou odpadla od unavy, tak spala dvadsat minut a koniec. zlomilo sa to ked zacala chodit a tym padom sa viac unavila. Vo veku pat mesiacov mi spala uz len dvakrat za den a cca od toho roka uz len raz poobede...A taktiez mi predtym spala vonku dlho a potom sa to prehodilo, teraz si dokaze pospat dlhsie doma v klude, vonku ju skor nieco vyrusi a zobudi - takze pevne nervy, ono sa to spravi casom, akurat nie je ten cas univerzalny pre vsetky deti 🙂

jankastubka
25. nov 2013

ja chodim vonku len raz denne, tzn dva spanky mi spi mala aj doma. Niekedy spi len 20 min. niekedy aj 2 hodiny. Vsimla som si, ze teraz ( ma 6 mes) je uz nachylnejsia na hluk ako predtym. Preto ked spi snazim sa byt viac menej potichu, cim predlzim jej spanok. Doma spi tak, ze jej dam cumlik a prikryjem ju ked zacne byt mrnkava, pricom ju nepremiestnujem, necham ju tam kde je.

bahira1962012
26. nov 2013

chodili sme von za každého počasia, na hodinu aj dva krát za den 🙂 fusak a deka pod a na fusak a ani nefuka v kočíku, v pohode......

vierkac
4. dec 2013

Moj maly ma 3 a pol mesiaca, spi 3x denne, ale vylucne vonku. mame balkon, takze zima je ok, horsie je. ked prsi, lebo len kym ho vynesiem, mame doma potopu (balkon nie je kryty). Takze v takom hnusnom pocasi som vonku 3x, uzimena a zmorena. Neviem ako ho naucim spat v postielke :(