Ako spávajú vaše bábätká?

35slavka
14. júl 2011

Ahojte chcela by som sa opytat ako spavaju vase babatka striedavo alebo bud na chrbatiku alebo na brusku?Moja mala ma vyse 7 tyzdnov a len a len na brusku ked ju dam na bok sama sa prevrati je kludna a zaspi .....

alexandrag1
14. júl 2011

Ahoj,moj maly spí od začiatku len na brušku 🙂

buburka
14. júl 2011

@35slavka Ahoj. Ja davam na noc jedine na chrbatik..spinka rozcapeny ako zabka 🙂 Pocas dna, ked mi po papani a odgrgnuti zaspi na hrudi, tak skladam na brusko..sa mi zda, ze pocas dna si vie na brusku aj dlhsie pospat...ale to ho pravidelne sledujem kvoli SIDS, ci pekne dycha. Na bok som ho nedavala nikdy, lebo tak ani nechcel byt vobec.

brulka
14. júl 2011

@35slavka slavka spinkanie na brusku zvysuje riziko SIDS. moj svokor je pediater a vravel ze odkedy sa odporuca deticky davat na chrbatik tak sa vyskyt SIDS znizil. najlepsie je ak male babatka spavaju na chrbatiku a lezkaju v 30° uhle. mozes bud dat pod matrac zrolovanu deku alebo my sme podlozili rovno nohy postielky. alebo v porodnici nas ucili davat babatko na bok a opriet o bok postielky. ak zacne babatko v noci na brusku vracat moze sa udusit.
ked sa zacne same pretacat tak s tym uz asi nic neurobis ale teraz v tomto veku by som polohovala ja osobne na chrbatik. vela ludi pouziva neskor ked sa babatka uz vedia otacat aj specialne podlozky aby im deticky nespali na brusku napr: http://www.amazon.de/Delta-Baby-SJ-SLEEP-Schlaf...

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zubrienka1
14. júl 2011

nasa mala skoro od narodenia spavala v noci na brusku, na chrbatiku bola hrozne nervozna. mame monitor dychu, tak sme kludnejsi. cez den spinka na chrbatiku, ale vacsinou v kociku

vodnarky
14. júl 2011

aj my sme spavali na brusku..na chrbatiku vobec nechcela spat a bola z toho nervozna..teraz ma 3,5 roka a stale zaspava na brusku.. 🙂

mianc
14. júl 2011

moja kočka zaspinka len a len na chrbátiku, dokonca keď ju dám aj ovečky pásť, tak vydrží nie veľmi dlho, začne byť nervózna a pýta sa z tej polohy preč.. :-/

zuuuzana7
14. júl 2011

@brulka vies do kedy sa odpuraca, len na chrbatiku davat spavat? nasi maju pol roka a od kedy sa vedia pretacat sa vzdy pretocia na brusko a tiez by najradsej tak spavali, ja ich stale prevracam na chrbatik, ale obcas sa mi stane ze sa mi tym v noci zobudia. skor to plati na novorodencov?

karmelka77
14. júl 2011

@35slavka my sme tiez spavali na boku a potom uz iba na brusku, mali sme monitor dychu tak som sa nebala...je to podla mna v poriadku babo si samo vyberie polohu v akej je mu najlepsie...doteraz spime na brusku dokonca celu dobu od asi 2 mesiaca aj v kocari spi na brusku a nic s tym nenarobim, ked som sa ho snazila aj otocit na chrbatik sa zobudil a plakal, teraz si to reguluje sam🙂)) neboj sa je to o.k. ak mas monitor nemas sa coho bat..🙂))

brulka
14. júl 2011

@zuuuzana7 ano cim mensie babatko tym vacsie riziko SIDS. odporuca sa davat na chrbatik cim najdlhsie 😉. ked sa deticky naucia otacat tak s tym my maminy uz vela nenarobime ... da sa kupit iba ten specialny vankusik proti pretacaniu ... my sme taky nakoniec nekupili a tiez som v noci otacala a tiez sa mi obcas mala prebrala. ale kedze sme mali dychovu podlozku tak ma to az tak velmi netrapilo. dajte syncekom aspon tu postielku tak aby spali v tom 30° sklone.

brulka
14. júl 2011

@zuuuzana7 inac este jednu vec mi svokor radil aby mi dcerka nespala s dudlom v puse. vraj na zaspatie je to ok ale ak uz babo spi tak treba cumlik vybrat kvoli pripadnemu vrackaniu v spanku.
ja som poctivo vyberala par dni ale mala si ten dudel zakazdym nasla v spanku nasadila. obcas bol v postielke zabudnuty aj druhy dudlik tak som ju rano nasla s jednym dudlom v puse a s druhym v ruke 😀. doteraz s tym dudlikom spava a sa desim odnaucania. je dobre byt informovany ale netreba byt zase uzkostlivy ;) niekedy jednoducho nic nenarobime 😵

zuuuzana7
14. júl 2011

@brulka mame aj vankusiky, len mne sa zdaju skor nebezpecne v tomto veku, lebo oni sa mi tak pretacaju, ze sa vyplazia aj na vankus a hlavu si zaboria do vankusa, takze som ten zatvhla, no a pri zaspavani tak metali s tym vankusom ze som mala pocit, ze je to pre nich hracka. a vlastne sa aj odporuca od 0-6 mes.
a prepac ale s tym 30 uhlom som to nejako nepochopila? ako je to myslene?

zuuuzana7
14. júl 2011

@brulka ok takze dudle s postielky skonfiskovat 😉 to mas pravdu, len ako sa tejto uzkostlivost matka odnauci ...

brulka
14. júl 2011

@zuuuzana7 ale aky mas vankusik ??? lebo tam sa neda zaborit hlavka 😕 si pozerala ten link co som vyssie davala? lebo normalny vankusik urcite nie babatku. ten 30° uhol je mysleny tak ze babatko nespi uplne narovnom ale ma hlavku vyssie. takze bud das pod matrac zrolovanu decku alebo vankus, alebo rovno podlozis postielke nohy chapes uz ako? je to aj velmi vhodne pre deticky z refluxom. ale ak ti chalani uz menia strany a putuju po postielke a raz maju hlavku na jednej strany a inokedy na druhej tak to uz tiez nema zmysel. nasej som to uz zrusila lebo ta sa vzdy zobudi v inom kute 🙂

sisaha
14. júl 2011

@brulka dudlikujeme aj my. A to tak, ze zaspava s jednym v puse, v kazdej ruke musi byt dalsi a niekedy aj dva v jednej ruke... 😎 . tiez sa desim odvykania..a takisto si v noci ak vypadne sama nahmata a zalozi tam kde ma byt - do ust..

zebra41
14. júl 2011

ahoj, my mame ten vankusik a tiez aj to polohovatko, pretoze nam drobec dost vrackaval a ja si velmi pochvalujem. no teraz ma 5.5 mesiaca a dokaze sa z toho dostat a hodi sa na brusko,tak s tym aj tak nic nenarobim. ale vankusik pouzivame stale - ten 30 stupnovy, no minulu noc sa zobudil tak,ze mal nohy hore na vankusiku 😀 takze ho uz zrusim zrejme aj ja

brulka
14. júl 2011

@zebra41 ved to ze ked dietko zacne cestovat v noci po postielke uz to nema vyznam ked lezi nohami smerom nahor a doluhlavou 😀 a on sa ti na to ani nezobudil 😕 rodeny cirkusant 😀

kamilka22
14. júl 2011

dcerka mi spavala ked bola malicka len na chrbte, obcas na boku /hlavicku nemala vobec zlezanu/, syn nechcel spinkat na chrbate skoro vobec /az teraz/, spaval prakticky od zaciatku na brusku - v takomto pripade odporucam monitor dychu.

zuuuzana7
15. júl 2011

@brulka aaa uz chapem a uz mi putuju po celej postielke 😉 teraz som pozrela tak nas vyzera trosku inac, je plneny tymi gulickami. no tak nam ostava doverovat nasim drobcom a basta 🙂

zebra41
15. júl 2011

@brulka no moje babatko je v tomto po mne. ked spi,tak spi 🙂 musela som odstranit mantinel - jedine ten ho straaasne rozculoval. teraz spinka tak,ze sa da na bok, vystrci vsetky styri koncatiny pomedzi tie palicky na postielke a spinka.....to len teraz ja v noci pozeram,co stvara. jeho fakt nezobudi nic - aj ked si buchal hlavu do tyciek - len sa poprevracal a spal dalej. teda hlad ten ho prebudi hned 🙂. ja monitor dychu mam - mame predcasniatko tak aj kvoli tomu. no dost casto nam pipa - no a ked sa chceme vyspat,tak ho musim vypnut.
a ked bol malinkaty,tak spaval v perinku a to som ho poctivo polohovala

seminkads
15. júl 2011

@35slavka odkedy sa mala vie sama pretocit na brusko,tak si vybera tuto polohu aj na spanok,vecer ju vzdy ulozim na chrbatik a ona sa v spanku otoci na brusko,aby sa neotacala,tak som okolo nej davala vankus na kojenie,ale uz sa naucila dostat aj z toho,a teraz sa snazim aby v postielke nemala nic okrem seba 🙂

brulka
15. júl 2011

@zebra41 to ma teda dobru polohu 😀 na kludny spanok !!! aj nasa je predcasne narodena a mame monitor. nam pipal iba raz ked som vymenila madrac, ale angel care sa da nastavovat citlivost, tak sme prestavili a pipa iba ked vyberiem malu z postielky a zabudnem vypnut monitor 😀 . ja som s nim velmi spokojna a vdaka nemu spavam kludne od zaciatku 😉

zebra41
15. júl 2011

@brulka my mame Nanny - mame ho pozicany. doteraz nepipaval,iba prvych par dni, ale mali sme 2kg drobatko doma,tak nejako ho nezachytil. ale to sa vyriesilo. no a teraz zacina znovu pipat,ked drobec vselikade cestuje. ale co je zaujimave ani to ho nezobudi 😀 a zevraj to huci preto tak,aby sa babatko zlaklo a nadychlo.....
no su zlate tie deticky ked spinkaju 🙂
a este stale ten monitor pouzivate? lebo ja som myslela,ze uz pomaly aj prestaneme....

brulka
15. júl 2011

@zebra41 nas monitor ma dve tie dosticky takze zachyti malu v hociktorom rohu a nepipa nam. kupili sme model ktory ma aj elektronicku pestunku cize funguje aj ako babyphone takze ja ho budem pouzivat asi dlhsie. alebo predame ale budeme musiet kupit babyphone tak neviem co sa nam lepsie oplati. my sme nany mali v porodnici kedze ester sa narodila skoro o 5 tyzdnov skor, mala 2480 gr a bola som s nim tam super spokojna. ved som muzovi aj vynadala naco kupoval taky drahy co mame doma ... to som nevedela ze nany sa da tu na bazariku uz za 50 eur kupit 😠 . tak ale nevadi sme spokojni s tym co mame. ma napr aj ukazovatel teploty co som si myslela aka blbost a na co nam to bude 😀 ale vyuzivame to, je to prakticke, ked vidim ze ma v izbicke chladno idem zavriet okno alebo dat spacacik 😉 zababusit. vseobecne sa monitor hlavne u predcasniatok odporuca cca do roka. nasim znamym ten monitor zachranil dietatko. ich dcerka prestala v noci dychat a mala vtedy uz 4,5 mesiaca, donosena velka bola a keby ho nemali neviem ako by to dopadlo ... radsej nemysliet 😔

35slavka
autor
17. aug 2011

ahojte tak to spavanie na brusku trvalo tak dva tyzdne cca teraz spinkame na chrbatiku ale monitor stale zapinam ....uz na brusku ani nechce byt presne tak skusa polohy