Ako sa vaši chlapi hrajú s 5 mesačnými deťmi?

lucylliana
13. nov 2020

Ahoj babulky prosím ako sa vaši chlapi hrali alebo hrajú d vašimi 5mesačnýni detičkami. Lebo keď môjmu poviem nech dá s jim hra tak povie že nevie ako keď ku ho dám na chvíľu postrážiť že potrebujem odbehnúť do obchodu alebo niečo spraviť dá ho do húpacieho kresla pred telku a ja mám s toho nervi...

jana_eyre_2
13. nov 2020

A poradila si mu ako ho zabavit a to ignoruje?

lucylliana
autor
13. nov 2020

Vravela som mu že sa s ním ma hrať na jeho hracej podložke podávať mu hračky ukazovať mu hračky alebo mu dať ason tu hrazdu nech sa hra ale nech je pri ňom keď sa otočí na bruško aby sa nebuchol ale on si zapne Playstation alebo ma mobil v ruke a tvari sa že sa mu venuje a keď mu poviem že sa s jim ma hratbtak mi povie že on sa s jim nevie hrať lebo je ešte maly

jana_eyre_2
13. nov 2020

@lucylliana no niektorí muži naozaj nevedia ako na také malé dieťa a viac sa mu venujú až keď sú deti staršie.. môj muž sa venoval aj tak maličkým deťom, ak im neukazoval nejaké hračky, tak ich nosil po dome a ukazoval hluposticky a rozprával.. myslím, že keď tvoj muž nevie robiť takéto veci, asi sa to tak ľahko nenaučí, lebo to nejde o to že by to nevedel, len sa mu nechce.. na tvojom mieste nabudúce keď by som šla do obchodu alebo potrebovala vysurovat kuchyňu, tak by som muža poslala von s malým nech sa s ním poprechádza.. to je lepšia alternatíva k tomu aby nepozeral na TV, to fakt v tom veku nepotrebuje..

eliska13
13. nov 2020

@lucylliana veľa mužov sa s malými deťmi nevie hrať a začnú byť parťáci až, keď začnú chodiť, kopať do lopty, odrazadlo..
Ale zase tento vek je krásny veď takému babu sa stačí prihovárať a bude sa škerit, ťahať za hrackami, robiť s ním lietadielko snaž sa mu dohovoriť nech si ten čas uziva, lebo rýchlo to prejde a sú chlapi, ktorí majú vždy nejakú výhovorku raz je malý, potom sa boji, že spadne, potom vzdorovitý...musí sa aj on snažiť zaujať malého a budovať si vztah

ikissedagirl
13. nov 2020

nevie sam od seba, co ma robit, to nevadi 🙂 . potrebuje jasny postup. daj mu konkretnu ulohu, najprv mensiu, neskor vacsiu. napriklad prezliect, prebalit, daj mu ho ponosit 10minut. o chvilu zacnu prikrmy, moze krmit, mozes ho poslat kocikovat. ked bude sediet, mozes mu dat kupat babo- nech si s nim prelieva vodicku v poharikoch.

lucylliana
autor
13. nov 2020

@ikissedagirl No ho prebali aj prezlečie keď poviem s korčuľovaním je to ťažšie lebo je leniví ísť s ním von 😃 a moc ho nenosí lebo vždy malému nadáva že ho ogrcka 🙄 a kúpať ho nechcel ani nechce

denden77
13. nov 2020

nasa ma 2 mesiace.. chlap bezne prebaluje, kupeme spolu, lebo ja mam v keli jedno rameno a ked pride domov z roboty, odstrkuje ma od krpatej, aby s nou konecne mohol byt.. rozprava jej hovadiny, mojka ju, spieva jej, ukazuje hracky.. ale mam kamosky, ktorych chlapi sa s detmi proste prebavit nevedia.. ani s vacsimi.. ak nepomoze "navod", asi to proste v sebe nema.. co si my matky nemozme dovolit 🤷‍♀️😁
a nech len nechvalim, ist sam kocikovat, to ho ani nehne 🤣🤣

bajka16
13. nov 2020

Juj no je to smutné ale niektorí muži jednoducho nemajú žiadny vzťah k takým malým bábätkam.. Nie že sa s ním nevie hrať a nevie ho zabaviť on jednoducho nechce my sme to mali doma tiež tak 🤷🏻‍♀️ ono keď sa muž teší a čaká na bábätko celých 9 mesiacov tak to vyzerá inak no obávam sa že to už nezmeníš kým malinký nepodrastie

andreatytler
14. nov 2020

@lucylliana Moj muz kocikovat nepojde a okupe len vtedy ak ja zavelim a tiez skusal z maleho urobit svojho TV kamarta od najmensieho veku, lebo moj muz dokaze pred telkou sediet cely den. Nastastie to syna bavilo tak 5 minut. Potom zacal mrncat a muz musel vymysliet nieco aby neplakal. A fakt je ze on vie vela vymyslat aby ho zabavil.
Nosil ho po dome a ukazoval veci, daval si jeho rucky na hlavu a maly ho tahal za vlasy, alebo si nechal hladkat bradu, alebo mu zapinal a vypinal svetlo, plienka cez hlavicku a kuk, lietadielko, pozerat sa do zrkadla.
Myslim ze tvoj muz skor nechce ako nevie. Ono je to dost nudne a niekedy vyslovene otravne. Ja na tvojom mieste by som sa ale stale snazila ho zapajat. Aj keby to bolo len na 15 minut sem a tam. Tym ze muz bude s babatkom travit viac casu sa jeho vztah prehlbi. Vzdy ked sa mu bude venovat alebo nieco urobi, tak muza pochval. Ocen jeho pomoc aj keby to bola len mala pomoc. Hovor mu aky je skvely otec. Muzi chcu byt uspesni a oceneni. Moj muz napriklad bol velmi hrdy ked dokazal maleho utisit ked plakal. Trvalo mu to 2x tak dlho ako mne ale bol velmi vytrvaly a citil sa velmi hrdy ze to vie. A ja som ho vzdy chvalila. Vravela som mu ze ma talent, ze je v tom lepsi ako ja.

evitka83
14. nov 2020

@lucylliana ved mu to ukaz ako sa s nim hras ty. A pockaj este tak mesiac, uz mu v kresieku neobsedu 😉

lucylliana
autor
14. nov 2020

@evitka83 on už tam teraz nechce moc byt lebo si tam sada ale keď mu dá hračku tak tam obsedi

ledgerka
14. nov 2020

lahne/sadne si k nemu na hraciu deku, podava mu hracky, rozprava mu nieco, robi nanho opicky, vezme ho po byte na exkurziu, citaju spolu knizku,...

ledgerka
14. nov 2020

ale nasho zase malo kedy treba zabavat, on je spkojny aj sam s hrackami na brusku

baloo
14. nov 2020

@lucylliana nas maly ma 5 mesiacov a takemu babatku dobre vies, ze staci malo aby sa zabavilo ukazovat hracky spievat vydavat mu zvuky davat na brusko atd ale chlapi sami od seba nevedia castokrat nemaju kreativitu aj moj manzel to odpozoroval odo mna a ked nevedel co s nim ma robit vzal ho na ruky a nosil ho kade tade po dome ukazoval magnetky na chladnicke, vysvetloval mu v dielni ako ma ulozene nastroje atd proste mal aspon zaujem sa mu venovat. Cize ak si mu ukazala ako sa ma snim hrat a on aj tak skonci pred telkou je to jeho nezaujem.

juliet86
14. nov 2020

a chcel dieta? ako si to predstavoval ze ako s nim bude travit cas? moj manzel je extrem. mapa ma5mesiacov. vie ju zabavit od kojenia po kojenie aj 90min-2hodiny. cita si s nou veoa kniziek. dava jej hracky. spieva jej. rozprava jej. nosi ju a robi jej exkurziu po byte. pusta jej vaznu hudbu jazz audio knihy. dava ju na brusko. tlieska jej nozickami... kecaju spolu a tak.

lucylliana
autor
14. nov 2020

@juliet86 áno chcel no možno je problém v tom že mame chlapčeka a nie dievčatko ako on chcel ...

juliet86
14. nov 2020

@lucylliana ze h9 ma.menej rad? ako inak by sa hral s dievcatom nez s chlapcom??