Ako sa hráte s 20 mesačným dieťaťom?

kittykiller
26. aug 2016

Ahojte žienky..poradte ako sa hrať s 20 mesačným dieťatkom...mne už uplne dochadzaju napady..mam dcerku..rada si kresli rada stavia kocky pozera anglicke rozpravky (slovenske nema velmi rada) hrame sa s loptou, bublifukom,upratujeme, pomaha mi pri peceni, citame knizky, ...
a otazka cislo dva...kolko slov uz hovoria vase 20 mes.deticky?? nasej sa velmi nechce..vie toho sice povedat dost ale nehovori..rozumie vsetko no nechce sa jej velmi hovorit...povie ham tata baba daj mnam jeej pa papa bum a nejake skomoleninky..mama nepovieani za nic+ vie napodobnit vsetky zvieratka 🙂 dakujem

ivec16
26. aug 2016

@kittykiller myslim ze moj 22 mesacny vie povedat este menej ;) mozno len to mama a taka svoja rec ;) hrame sa s autami, vlacikom, loptou, bublifuk, citame, upratujeme...

kittykiller
autor
26. aug 2016

@ivec16 to je dobre pocut..ako ja si z toho nerobim nic ze sa jej zatial nechce velmi hovorit ale samozrejme vsetci ona este nehovoriii??? tak som chcela vediet ci lentrosku neprehanaju..ale ako vidim tak ano 🙂 ved kazde dietatko ma svoj cas podla mna

ivec16
26. aug 2016

@kittykiller tak aj my sa s tym stretavame, su deticky co rozpravaju skor, sestrin maly krasne hovoril ked mal. 18 m ked mal 2 roky uz vedel vety skladat... nuz mojmu sa nechce... ale zas je pohybovo nadanejsi ako ten sestrin ;)... kazde dietatko je ine... pocula som na ihrisku 15 m dievcatko ako krasne opakuje po mame slova, mravcek, vevericka... som oci valila, nust mojmu sa nechce :D a este aj tie zvuky zvierat si vravi po svojom :D ovca robi ba ba miesto be be... psik ha ha, a ostatne ako sa trafi :D

ivuska027
26. aug 2016

@kittykiller moj prvy rozpraval od 10mes a v 12 mes uz vety, mladsi este ani tuk na 2,5 roka. To je individualne. Co sa hrania tyka, aj von treba chodit na prechazky, tam ju zaujme asi milion veci. Inak, dieta sa moze chvilu aj nudit, nic sa nestane. Netreba ich furt "džabať", potom uz by sa v troch rokoch od nudy aj na lustri hojdali a neviemco robili a nie je im rady. Nemusis nevyhnutne dieta do vsetkeho zapajat, co robis ty, tak isto aj ono by sa malo naucit byt same a samostatnejsie v hrani. Nauci ich to kreativite, samostatnosti, trpezlivosti. 🙂 Dieta nepotrebuje neustale nove podnety, lebo potom bude neuroticke. Ja to vidim vonku, deti, ktore rodicia nechali sa hrat su teraz kludne, na rozdiel od tych, co im rodicia neustale tlacili nove a nove podnety.

kittykiller
autor
26. aug 2016

@ivec16 aj moja je pohybovo velmi zdatna asi zdatnejsia ako ja :D a moja emka zas zvieratka...havo ona nepovie hav hav ale normalne zasteka a potom vyplazi jazyk a funi ako havo:D velmi autenticka je...zas ked robi ovcu beee (ale jazyk vonku z ust) :D vsetko po svoojom..no ale aspon je jedinecna :D ved ajto mojej kamosky mala uz v 18 pekne rozpravala a moja v 18 ani zdania nemala o tom..ona si vtedy rozprava ked sama chce ked chcem ja aby hovorila tak nietvrdohlavec maly :D

rhiannon
26. aug 2016

Ak sa ti zda, ze malo hovori, skus zrusit anglicke rozpravky, moze to byt pre nu matuce. Celkovo tv brzdi vyvoj reci, aj ked by sa zdalo, ze je to opacne. Moja ma 21m a rozprava ako 3/4-rocna, v suvetiach. My ale naozaj vela vela citame. Skuste viac knizky, popisovat vsetko co sa okolo deje, co robite. Vyskusaj nejake montessori aktivity - http://www.montessoridoma.cz/?cat=96

kittykiller
autor
26. aug 2016

@ivuska027 samozrejme vonku chodime ale zas ide jesena nebude sa dat byt vonku tak ako v lete...no ano moze sa aj nudit no ona ked sa nudi vymysla take veci co by cloveka ani nenapadlo a robi hovadiny...samozrejme sa vie pohrat aj sama ale to velmi malo vacsinou chce aby som sa hrala s nou

kittykiller
autor
26. aug 2016

@rhiannon citame strasne vela myslim ze v tomto nebude ze sa jej nechce hovorit...a kedze ju vychovavam dvojjazycne tak anglictina je potrebna 🙂

ivuska027
26. aug 2016

@kittykiller no nehovorim, ze my sa s detmi nehrame, ale ked mi vsetko naraz podavali do ruky, tak som to zarazila, ze hraju sa oni, nie ja. To je len o pristupe. Hovadiny mali a maju prisny zakaz robit 😀 😀 😀

kittykiller
autor
26. aug 2016

@ivuska027 to poznam ked zrazu zbadam ze ja sa hram a ona nie :D my sa snazime (aj ked mame hraciek neurekom) vzdy vytriedit zopar hraciek aby ju aj zaujimali a nie vsetky dat naraz lebo to len rozhadze a s nicim sa nehra...a tak ma vzdy nieco nove ked jej to obmienanme

ivuska027
26. aug 2016

@kittykiller to robime aj my. Schovala som 2/3 hraciek, za pol roka nejake obmenila, to bolo ako na Vianoce. Teraz som z kdesi vytiahla krabicu s autickami a hrackami pre take 1,5-2r deti, no keby si ch videla, ako keby prisiel kamion plny hraciek priamo z dračika 😀 😀 😀 😀

ivec16
26. aug 2016

bilingvalne deti vraj zacinaju neskor rozpravat, my zijeme vo fr, zatial na neho rozpravam hlavne ja po slovensky ale vonku s detmi pocuje francuzstinu

oli18
26. aug 2016

Naša má 22 mesiacov a rozpráva tiež málo, asi ako tvoja. Knižky má veľmi rada, sama si ich vyberie zo skrinky a listuje, už nevyžaduje naše rozprávanie a ukazovanie prstom. Vystačí si sama 🙂 Začína nezrozumiteľne bľabotať a my sa nevieme dočkať, kedy sa rozhovorí. Jedno ale už vie od 18-tého mesiaca, povedať eeee a vtedy utekáme na WC 🙂 Hráme sa rovnako, ako píšu baby + hráme na hudobné nástroje, tancujeme a spievame, vonku primerane veku používame rôzné náradie, spoznávame rastlinky a živočíchy.

sunny8
27. aug 2016

Co sa tyka recovych prejavov moja 22 mesacna princeznicka hovori tak ako ja 🙂 mama prosim si papat mama pod sa hrat mama chcem ist na prechadzku ... som pekna ? Ked sa jej opytaju co papala : maso hranolky a ked jej povieme ze idene do ibchodu tak povie ale kupis mi dva sampony dzusik a keksik :D a ked sa jej opytaju kde je tati tak povie ze isiel vonku.kosit alebo ze isiel na huby a kde je mama ? Isla do roboty nechala ma mama :D no proste pekne a cisto a vie popocitat s pomocou do 10 ALE co sa tyka hrania NEZABAVI JU NIC max youtube ked potrebujem poupratovat alebo ked varim inak nove veci ju bavia 5 min a inak len NICIT pisat po stene ked mama nevidi a potom sama na seba pozaluje :D otvara zatvara chladnicku lezie do rury beha skace krici bucha po vsetkom nervozne roznasa hracky po celom byte nezaujme ju nic takze takto o nervy cely den 🙂

siska53
27. aug 2016

@kittykiller vkladacky,puzzle,kolo-kolo a ine pesnicky - pasla ovecky-tam,kde sa da i tancek, nas strasne rad cital.. Mozes aj prve lego.. Nass napr.nerad kreslil,ale domaca plastelina napr. Alebo vobec plastelina..peciatky (jasne,pod dozorom) a v lete sme vela chodili na ihrisko.
Ak schovku sme uz hrali..on v tom case rad aj kremoval - tak som bola vykremovana ze az..a rad behaval. S malou di uz nepamatam,ale podobne,lenze mala som ich dvoch tak sa to nejak striedalo,ale podobne hry,maly ju zapajam aj do jeho "velkacskych? Alebo ona sa aj sama hrala. A to upratovanie - do pracky,z pracky..
Rozpravat? Ani jeden. Podobne ako u vas. Rozrecnili sa obaja az po 2,5roku.

siska53
27. aug 2016

@rhiannon nam nepomohlo citanie. Citali sme od babatka (jasne,najskor len jednoslovne pomenovanie obrazkov) ,nikto s detmi nesuslal,malu telka nezaujimala nikdy poriadne a maly to mal obmedzene (ked fakt nechcel poobede spat a ja tehotna som.potrebovala par minut na oddych,1.trimester bol pre mna narocny a on uz ako 17m.vynechaval 1-2spanky poobede,tak len vtedy nachvilku pesnicky)..aj tak nic..su po tatovi,on ako 3rocny az hovoril.. Ja do 1,5 roka..mozno vnucata budu po mne.

oli18
27. aug 2016

@sunny8 to som sa dobre zasmiala, ale som aj prekvapená z jej rozprávania 🙂 To musí byť zlatučká.

sunny8
27. aug 2016

@oli18 moja zlatulka 🙂 ono kazde dieta ma iny vyvoj hovori perfektne ale nechce kakat do nocnika vzdy to urobi na zem zasije sa kde ju nevidno a nic nepovie no 🙂

stellasweet
27. aug 2016

@ivuska027 Ahoj,moj ma sice len pol roka,ale takto som sa na to zatial nikdy nepozerala. Dakujem, tento nazor/skusenost ma nieco do seba....

suzzi7
28. aug 2016

Ja mam síce ešte môj poklad v brušku ale dnes som dostala super knihu kde sú hry od narodenia babätka až po istý vek skúste si nájsť na nete túto knihu ja som to zatiaľ len prelistovala a verím že mi pomôže keď mi dôjdu nápady 😊

majka99999
28. aug 2016

Ja mam starsieho a ten teda v 20 mesiacoch povedal mama, baba, tata, dede a par zvieratiek. Nepohral sa s nicim poriadne. Tento druhy je papagaj, vsetko zopakuje, pekne rozprava jednoduche vety "Maminka, pod sem.", oznacuje cie su veci napriklad. Vcera kupili nasi autosedacku prenho a hned, ze "moja" a kto kupil sedacku "babinka". Tak kedze ma braceka, pozera rozpravky s nim - Krtko, Vcielka Maja, potom tie, co idu rano v sobotu a v nedelu na Stv1. Hra sa s bracekom s autickami, s autodrahou, aj sam, teraz je top skatulka s mincami (zbierka nemeckych mariek, silingov, drachiem a forintov), preklada, pocita... Inac sa pohra aj s drevenymi kockami alebo legom, mame domace zvieratka aj zoo zvieratka.
Deti su rozne, prvy sa dokazal aj po hodinu hojdat, tento druhy tak minutu vydrzi, prvy doteraz v piesku nula bodov, maximalne, ze bager, druhy lopatkuje o 106, prvy miloval odrazadlo a teraz bicykluje aj 2 hodiny s kamaratom okolo ihriska,maly kym som ho dostala na to odrazadlo... aj to tak 10 minut a staci. 😀