Ako sa dá hrať so 6,5 mesačným bábätkom?

julka828
27. feb 2019

Zdravim mamicky. Posledne dni sa mi zdaju vsetky rovnake a akoby sme sa nemali s malym ako zahrat. Este velmi nesedi chvilku posedi ale to je este take kostrbate. Ale bud lezi v hracej deke to ho bavi malu chvilku alebo "sedi "v kresielku a pozera ci sa hraje s nejakou hrackou alebo lezime v spalni na posteli a tam sa hraje s niecim. Alebo sa trochu blaznime atd... no stale mi pride ze je to malo a ze cas a den sa hrozne vlecie a robime kazdy den par tych istych cinnosti dokola

domichrumi
27. feb 2019

@julka828 ahoj 🙂 6,5 mesiaca je ešte malo na take to ozajstne hranie 😉 podľa mna... aj keď ja som zvykla mojej Lili citat knižky, otáčali sme strany a ja som jej čítala a ukazovala čo kde je. Toto ju veľmi bavilo, potom som jej veľa spievala, aj teraz si spievame. Tancovali sme alebo sme spolu varili v nosici. Ak sa pekne hrala sama tak som ju nechala a ja som zatiaľ popratala alebo pri nej ležala. Čo si pamatam je že sme sa veľa rozprávali a teraz má 1,5 roka a kecá o sto šesť 😁👌 veľmi ju ale bavili hračky ako navliekacie krúžky alebo hrkálky a tlacitkove hračky čo mohla stláčať a potom to hralo a svietilo 🙂 ako spoločne aktivity mi ešte napadajú napr prelievanie veži mna... alebo otáčanie sa za hračkami. 🤷🏻‍♀️ No snáď som ti aspoň v niečom pomohla 😂 pravda je že aj moja mala nedávno pol roka ale už si to nepamätám 🙈🙈🙈🙈

bobula46
27. feb 2019

@julka828 ahoj, môj syn bude mať deväť mesiacov a teda keď bol taký menší tak väčšinu času sme podávali len hračky, hrkálky a on pchal všetko do pusy 🤦 keď už trošku začal vnímať, niekedy v polovici siedmeho mesiaca sme začali skladať krúžky na seba, čítali knižku so zvieratkami, vkladali loptičku do kyblika, on ju vyťahoval a znovu dám dával, to ho asi najviac bavilo plus teraz už vie ťap ťap, aký si veľký, zamávať papá, kde je kuk, blaboce mama, baba, tato, mňam mňam, ukazuje nie.... Čiže pokiaľ je vnímavé bábätko môžeš už aj toto skúšať. Môj syn sa už teraz stavia popri nábytku.
Nemohla som ho pokladať na bruško takže my sme sa veľmi nehrávali tak aby dočahoval nejaké hračky, v tom sa teraz trošku vraciame 🙂

romana1410
27. feb 2019

My chodíme na plávanie od troch mesiacov a potom po kamaratkach ktoré majú deti ale rôzne aktivity vymýšľam s hračkami 🙂 na prechádzky chodíme ale je pravda že my už stvornozkujeme a sedíme aj o nábytok chodíme čiže my sa skôr už takto prebavime že Lozíme všade 🙂 a ešte občas na detské cvičenia chodíme 🙂

selest
27. feb 2019

My mame 6 mesacneho chlapceka a hrame sa cely den. Skace po gaucia po mne. Hrame tap tap tapusky rukami nohami. Drzim ho ako lietadielko a chodime po byte kde sa snazi dosiahnut na veci. Dam ho na zem dam daleko od neho nieco co chce flasu mobil a on k tomu stvornozkuje. Ked to ma na dosah presuniem to zas daleko od neho takto ho motivujem lozit. Alebo mu ukazujem kde stlacat blikajuce hracky a on skusa tiez, tak trenuje prsty. Niekedy ho dam na nasu postel a skace tam gula sa a hadze do perin a steklim ho a on sa mi snazi ujst. Niekde som citala ze je to dobre na vyvoj mozgu. Aj sa pritom vycerpa. Velakrat len chodime po byte a rozpravam mu kde co mame alebo sa kukame do zrkadla. Je dobre babatku vela rozpravat. Riekanky spievat pesnicky. Tiez pocuvame hudbu ma rad fihu. Je toho vela ale vlastne tiez robime kazdy den to iste 😊

juliet86
28. feb 2019

no hry na jemnu motoriku hry na hrubu motoriku. zrkadlo schovavacka tap tap tapusky. masaze. citanienkniziek inspiruj sa napr na mudrehranie.sk je to obdobie kedy sa da veeeeela spravit s mozgom a telom.

norulakp
28. feb 2019

najlepsie sachy, laebo este mozno Monopoly, Scrable. Nieco take vyskusaj.

julka828
autor
28. feb 2019

@norulakp to by nebolo ono bez nejakej debilnej poznamky 🙂

julka828
autor
28. feb 2019

Ostatnym pekne dakujem 🙂 niektore veci ktore ste pisali tiez uz robime len som nerozpisovala ale precitala som aj par novych napadov tak vyskusame dakujem pekne 🙂

domcci72
28. feb 2019

povedme si to tak, on je jeste malinky, aby ste sa mohli spolu nejak hrat. to co si opisovala, je zatial asi to jedine, s cim sa aj on vie sam so sebou zabavit. ak bude takto pekne tak budzte viac vonku, tak aj tebe cas rychlejsie ujde

evalin88
28. feb 2019

Maly sa okolo pol roka zacal plazit.. furt nahanal.plastovu flasku od mineralky. 😂😂

titika26
4. mar 2019

Ja mam 3 mesačného a to musíme stále niečo robiť lebo akonáhle sa mu minútu nevenujem už sa jeduje 😂 takže máme tych takých spievajúcich macikov to sa mu veľmi ľúbi keďže to aj svieti tak chvíľu sa pohrať s tým (fisher price hovoriaci psík) potom mu čítam najlepšie keď je to niečo co sa rymuje my máme obľúbenú knižku čin čin potom zapneme YouTube a spievame si to miluje mandarinku darinku 😂 velmi sa mu ľúbi v nosiči hlavne ak potrebujem čosi porobiť tak je to super aj doma a aj von s ním ísť v nosiči všade kuká spokojný je by si mohla skúsiť 😊 a zober ho ku kamarátkam na návštevu (moje rady pestujú zabavia ho unavia trocha) alebo sa ísť prejsť niekam do parku popr. nakupaku 😊