Ako rozpoznám tichý reflux od koliky?

n820p
28. sep 2020

Ahojte, už týždeň trápia môjho malého bolesti, k lekarke mame ísť v stredu ale dovtedy by ste mi možno vedeli poradiť tu. Vážne neviem o čo by mohlo ísť tak budem rada ak mi niektorá poradíte alebo napíšete svoj názor. Malý má o dva dni mesiac a do tretieho týždňa veľa spal a takmer vôbec neplakal, odvtedy sa ale veľa zmenilo a malý sa počas dňa a noci stále pučí, celý očervenie, sem tam aj zaplače, veľmi málo spí, zaspí tak na 15 minút a hneď sa budí pravdepodobne na tie bolesti, v noci nespí takmer vôbec, stolicu má v poriadku. Po kojení si od narodenia neodgrgáva a vracia mi malo kedy, možno tak každý druhý deň si raz trochu odgrcne občas ale spozorujem že ho napne. Čítala som že kolika je vlastne neutíšiteľný dlhý plač a preto ma to zmiatlo pretože nášho malého to trápi celé dni a noci ale neplače tak ako to iný pri kolika opisujú. Ďakujem za každú reakciu

zuzana_ilkova
28. sep 2020

@n820p pri refluxe by ti grcal vela, moze mat koliku to su vlastne zastavene prdiky ked sa nataha vzduchu pri jedeni... nedavas nahodou Vigantol? Ten sposobuje krce babatkam ..

simona92101
28. sep 2020

@zuzana_ilkova pri tichom refluxe negrcaju babatka,mlieko sa im iba vrati do hrdla a ust,ale mlieko nevyjde von

jullietka
28. sep 2020

@n820p moze mat tichy reflux,nasa mala a prerrvala 3 mesiace kym sme na to prisli,lebo fuet len ze kolika. Odporucam-davat spinkat do vyvysenej polohy je na to speci klinovy vankusik do postielky,pri papani dat viac krat odgrgnut a tiez dojcit vo vyvysemej polohe,viem ze existuje nieco na zahustenie materskeho mlieka ale neviem ako sa.vola kedze my sme boli na UM,je sirup Gastotus ktory sa dava pre papanim ale asi iba pri um a je aj speci mlieko na reflux. A hlavne pomalicky s babom narabat a stale aby mal hlavku vyssie ako telicko. Toto vsetko nam povedali a naordinovali na gastre a pomohlo 🙂

zuzana_ilkova
28. sep 2020

@simona92101 ahaa dobre vediet, nemala som s tym skusenosti len s kolikou a viem ze pri klasivkom refluxe ide mlieko prudom...

simona92101
28. sep 2020

@zuzana_ilkova my sme si s tym presli,a dlho trvalo kym sa prislo na0 to,ze ma tichy reflux.
@n820p pri kolike sa dietatko po kazdom papani puci,krci nozicky k sebe,place. Pri tichom refluxe je citit z pusinky babatka nestravene resp.vyvratene mliecko,babatko naduva lebo mu mlieko ide hore dole ale nevyvrati ho von.pomaha sirup Gastrotuss alebo tablety Gastrocynessine,nam tablety velmi pomohli.ako uz bolo vyssie spomenute,klinovy vankus do postielky,vyvysene spanie,po nakrmeni aspon pol h nosit vo vyvysenej polohe,babatko si musi odgrgnut.