Ako riešite spánok deti v bytovke, keď sú hluční susedia?

emili162
7. dec 2014

mam rocneho syna a ma lahsi spanok...susedia nad nami chodia ako stado slonov, kazdu chvilu im daco padne na zem...najhorsie je to vecer, ked ho ulozim a kazdu chvilu je hore, lebo trepocu...boli sme im uz aj dohovorit, ale nepomohlo...pokazili mi celu radost z noveho byvania...ako to riesite vy maminky, co mate podobny problem...rozmyslala som uz aj nad stuplami do usi pre deti...som z toho zufala.
dakujem za kazdy nazor, radu...

zara0201
7. dec 2014

My sme sa rozhodli vymenit byt a kedze menit byt za byt je z kaluze do blata, lebo nikdy nevies kedy sa kto vedla nastahuje, tak momentalne staviame dom. Rozhodnutie stavat vzislo prave kvoli susedom. Dohovaranie len zhorsilo susedske vztahy. Ked nebuchali susedia nad nami tak vrtal sused pod nami, ked nie on tak pubertiak na osmicke vypekal techno na plne pecky. Ked nie to tak deti vo dvore skriekali ako zbesnete. Dieta sme nechceli tyrat stuplami do usi ci kvapkami na spanie. Zostava len verit, ze vedla nas nepostavi niekto kto bude mat sialene zavyjajuceho psa...
😀

mamulienka30
7. dec 2014

V bytovke je to jednoducho tak, preto som rada, ze mame konecne dom a pozemok okolo taky, ze nevidim ziadneho suseda siroko-daleko aj keby motorovu pilu vytiahol 😀 Poradit sa nic neda, pilotne sluchatka na noc im dat mozes proti hluku to pomoze, ale dlhodobe riesenie to nie je, navyse si neviem predstavit, ze by toto na hlave rocne dieta tolerovalo. Tu ani stahovanie s bytu do bytu nepomozes, vsade sa ludia menia a tie steny su o nicom 🙄 Bud si maly casom zvykne, alebo vy zmenite byt za dom....

danielakicova
7. dec 2014

My máme to isté ... už 10rokov ... chceli sme odhlučniť, dali sme vatu, sadrokartón - akurát sme im zateplili, nám sa ešte viac ozýva. starší syn si už na to zvykol, horšie je to s mladším, kedže chodia spať o 20tej, tí nad nami aj po 22hej, tiež sa budí a potom v noci dobre nespí a ked sa začnú voziť večer na stoličke... donedávna sa im decko budilo aj 3krát v noci so záchvatom revu, dupalo to ... no hroza... upozornenie nepomohlo, a beda, ak tých nad nami moji niekedy zobudia o 10tej ráno - je to ešte horšie ☹

jarushka599
7. dec 2014

ahoj, my bývame v bytovke a máme 1-izbový byt, rovnako stále niejaký hluk, prerábanie, hádky, búchanie, postieľku máme na stene, kde je výťah.....ja to riešim tak, že zapínam malému ventilátor, je to monotónny zvuk, ktorý dieťa uspáva a neruší, a takto spinkáme bez problémov...žiadny hluk ho neruší, vyskúšaj, je to maličkosť a nám to zaberá 🙂 , zapínam to aj ked máme návštevu a sedíme v kuchyni, vôbec ho to neruší. Mám taký malý ohrievač, kde sa prepína studený a teplý vzduch, nepúšťam to na malého ale do priestoru, teplý zatiaľ nepoužívam, lebo malý má rád chladnejšie, toto nám vyhovuje. 😉 🙂 😉

lenka.s
7. dec 2014

po 10 rokov beznadejneho trapenia sme vymenili byt za dom a mame klud ... neopisatelne skvely pocit

siska53
7. dec 2014

Fakt jedine postavit dom...no zas na dedine stekaju psy, rano mozi kikirikat kohuty a pod...ludia casto vselico palia,zas je smrad z dymu (mame zahradu,takze viem)..,nastatsie mojich budi len vrtanie,aj to nie vzdy,mala sa naucila spat za kazdych okolnosti,lebo mala.uz starsieho 2r.braceka a bol este maly,tazko chapal,zr sestricka pptrebuje spinkat,aby bol tisko. Teraz,ako je starsia,sa budi na naozaj velke vrtanie,ale ak ma fazi zaspavania lahsiu a v tom case zacnu,tak je po spanku..je jedno,kde sa odstahujes,vsade je to rovnake. To by si musela zit v dome,kde ziju len uplne stari ludia,ktori nic neprerabaju...ako moja babka,ku ktorej som chodila spavat najma v lete po nocnej (mala chladok) a susedov vzdy poprosila aby nic hlucne nerobili,lebo jej pride spat vnucka. Stuple do usi tlmia len trochu,sama som ich pouzivala
Pocut cca o stvrtinu ci polovicu menej,ale pocut.asi ako ked si zapchas usi rukami.

Alebo odhlucnite steny... Ale to je asi dost draha zalezitost.

tinushka13
7. dec 2014

Bývali sme na na 3. (posledné poschodie) pod nami babička a nasťahovala sa k nej vnučka s mužom a 8roč.pravnučkou..v sobotu prišli z diskotéky po polnoci a prvé čo bolo v lete tak si zapálili v okne.. priamo pod spálňou. viete si predstaviť aký smrad to bol ako v krčme. otras a to sme dieťa ešte nemali, inak by som asi vraždila. vedľa nás len jeden byt a ten už 3 roky prázdny. ale ako sme kúpili dom tak sa tam nasťahovala rodina s 2 chlapcami. Baby ja som bola šťastná že odchádzame. boli dve prechodné izby a tá nová suseda v drevákoch (mala ich ako papuče) behala z izby do izby. na nervy.. tak sme jej večer na dobrú noc pustili trochu "mjúzik" .. nakoniec sme sa teda presťahovali.. nuž.. síce žiadny fajčiar..žiadna trafená s drevákmi.. ale za to sused má vlčiaka fenu a tá šteká nonstop odkedy odíde posledný človek z domu.. takže ráno od 6tej až do 22ej.. už som mu písala sms nech to rieši obojkom.. nepomohlo a pritom máme fakt dobré vzťahy.. ale ani na dome nie je záruka, že nám bude dopriaty kľud..pokoj pre naše detičky 😅

lenka110611
7. dec 2014

No... toto by zaujímalo aj mňa... My sme sa nasťahovali inak do pokojného vchodu ale keďže VŽDY bude niekto prerábať či v našom vchode alebo aj o pár vchodov vedľa, kľud nikdy nebude. Večné vrtanie do panelu vždy keď malá spala alebo keď sme mali návštevu. A do desiatej večer nemôžeš nič, akurát sa vykričať do záchodovej misy. Momentálne sme sa vrátili k rodičom do RD a máme rozostavaný vlastný dom.
Nemala som na to nervy a keď som videla svoje dieťa ako zúfalo chce spať ale nemôže lebo nad nami búrali priečku hádam pol roka, povedala som si dosť. Nebudem utekať z vlastného bytu len aby sa vyspala. Chceli sme pokojný domov tak sme to vyriešili takto.

zebra41
7. dec 2014

nastastie moje deti neriesia..oni zaspia,ked su unavene a spia aj keby bomby padali. ale vstavaju rano o 5:30 a suseda nam prisla dohovorit slovami: to tu musia decka behat ako drbnute od rana...tak mm rovno zavrel dvere a odvtedy vooobec neriesim,ze behaju. takze zalezi aj na style dohovoru. keby to povedala slusne,tak ich samozrejme upozornim,ale zas kvoli susedom im rezim menit nebudem

adula12
7. dec 2014

mame ten isty problem. u nas pravidelne vecer o 20.00 zacnu vrtat (neviem co robili cely den), deti nad nami tiez dupu jak kone, zenska rano o 6.30 sa este pol hodinu premava v opatkoch po byte a to sa krasne ozyva jak chodi, bezne perie o 23.00 alebo o 6.00, pravidelne v nedelu o 7.15 klepe rezne, steka tu pes, ozyvaju sa madarske piesne, pravidelne piatky maju oslavy s kamaratmi (ked som im cez balkon vynadala, ze ked sa chcu rozpravat nech zalezu do izby a zavru sa lebo pocujem komplet cely ich rozhovor, tak mi len povedali, ze mam dojst na kavu)... pokial som nemala dieta, tak som sa tiez zamyslala nad tym ako tie decka nad nami mozu taky krik robit, ale mam dvojrocneho syna a uz viem, ze vsetko je mozne. 😉 niekto ma charakter, niekto nie. moje dieta si na ten hluk zvyklo, dokonca dokazalo spinkat aj poobede ked zateplovali 3mesiace susednu bytovku a to tu teda bolo riadne vela vrtania. takze podla mna to chce asi len cas a ono si fakt zvykne na ten kazdodenny rezim.

katusap
7. dec 2014

riesim to iste, nad nami bezohladna suseda s dvoma detmi, jej deti na obed nespia, tak ju netrapi, ze moje ano, este naschval zapne vysavac, decka vrieskaju, dupaju, hadzu o zem veci, ona po nich hulaka, vecer o osmej je moja v posteli, jej deti dupocu a vrestia do desiatej, este kolkokrat zapne na plne gule mixer vecer - to zasadne az po osmej, aj vysavat musi az vecer niektore dni, lebo ako keby nebola cely den doma na rodicaku, je to na nervy, ale nehovorila som jej nic, lebo sa bojim, ze potom to bude este horsie, ze bude robit naschval....preto chceme ist na dom, lebo v panelaku klud nebude ani nikdy

ewelinna
7. dec 2014

Tak s tym sa vela neda robit 😢 , pre mna je super top prasenie kobercov na dvore...ta ozvena by zobudila aj mrtveho 😔 , ale darmo mi tecu nervy...raz som aj kricala z okna, ze mi spi dieta a nic...susedko dotrepal zaprasene koberce a absolutne ho nas rezim nezaujimal, nenechal sa obmedzovat...skoro ma slak trafil, bola by som vrazdila 😠

tykat
8. dec 2014

@ewelinna Pokial viem koberce sa uz vonku prasit nemozu, je na to dokonca aj nejaky zakon resp. nariadenie EU...skuste pozistovat. Mozno by susedko aj mastnu pokutu mohol dostat.

koldun1
8. dec 2014

ja mam respektive mala som uplne rovnaky problem...este možno pikantnejsi v tom, ze susedia nad nami čo kkt to pca, ich deti su bité a podla mna aj tažko týrané...ten plac deti bol pre mna ako matku ušitrhajúci...bola som dohovarat a este som aj schytala...aby mi nebolo malo muž si našiel prepichnuté gumy na aute...moja dcera sa na vsetko budila...na detsky plac, na to ked niekomu nieco padlo alebo tie deti dupali ako kone...po case sme si vsetci na to zvykli..na socialku som ohlasila tyranie deti....s tymto si nepomozes...ani nas cely panelak si pri tejto rodine nic nezmoze...po čase som si na to zvykla..dnes som k tomu lahostajna...a ked pocujem niekoho z vrchu na plne gule vypeckujem obrovkse subvofery co mame v obyvke a hned to prestane...OKO za oko DOVI DOPO

happyfrog80
8. dec 2014

akoze nechapacka co mozu stale vrtat do steny 😀 ja byvam v bytovke 7 rokov v uk a mne vrta sused raz za dva roky snad,zato su hlucní az do 23:00 kedy je sleep time

m3693
8. dec 2014

No my byvame na druhom zo siedmich a z kazdej strany kazdyy den nieco. A to vadi aj mne a raz sa ma narodit mala tak som zvedava dufam ze nebude mat problemy so spankom lebo prisaham tu kazdy jeden den niekto vrta alebo bucha a v nedelu rano klepj rezne snad aj hodinu uz o siedmej rano. A na mikulasa ako tu vrtali a to je december vie si predstavit co bude cez leto a tiez som uz zufala z toho

simca06022011
8. dec 2014

myslim, ze je to v kazdom panelaku kde byvaju viaceri a nie su to prave tichucky dochodcovi... riesit sa to da iba tak ze v pripade, ze je to neunosne im dohovorite a to je vsetko... my to mame take iste u nas, tu to ale nikomu neprekaza, lebo moja mala tiez nie je prave najkludnejsie dieta :P Tiez sa cez den blazdni, beha, skace a furt ej nieco pada 🙂)) Ale napr. dnes susedia cely den vysavali (mne nepochopitelne...)... pustime si radio 🙂 Ked ma suseda vedla v kuchyni navstevu v noci, tak ich pocujeme ako keby pri nas sedeli... tiez sme si zvykli a so spankom problem nemame, resp. mame v pripade ze mala iba vymysla a spat nechce🙂

jankaroy
8. dec 2014

Nijako, snazim sa ich uspat. Byvame na 4 z 5 poschodi a susedia nad nami maju plavajucu podlahu tak urobenu ze pocut aj ked si gulicky po zemi pustaju a vecer samozrejme pocujeme vsetko. Najhorsie to bolo ked sa nam narodila dcerka, cele dni mi nevedela spat lebo sused pod nami 4 mesiace prerabal byt a zacal ked som s nou prisla s porodnice. Ja som odjakziva byvala v bytovke takze som na zvuky zvyknuta, ale moj muz zil na dedine kde mal klud, tiez mal problem si zvyknut a myslim ze si stale nezvykol. My upozornujeme susedov len ked je to neunosne aj to slusne a nastastie sa nemozem stazovat, mame dobrych susedov 🙂