Ako riešite logistiku práca - škôlka?

itka1
7. feb 2022

ahojte ako riesite chodeneie pre deti do skolky zo skolky mam 2 dwcka a od marca chcem ist do prace len jediny problem je v tom ze si neviem predstqvit ako riesit decka v skolke \jasliach problem je v tom ze skoulu mame 5 min cesty peso od domu ale vsetky jaslicky v meste su na opacnom konci od skolky obe Funguju od 7 jedna konci15:30 druha o16 ja mam v praci zacinat od 7-15ale cestujem za pracou busom auto nemame cca 15 km muz ma pracu v meste vzdialenom 40 km od domu a ma zacinat od 8,30 do 16 doma vie bit najskor o 17:30 babky sa zapojit neda ako by ste to poriesili

eebee
7. feb 2022

Nedá sa to dohodnúť kratšia pracovná doba,prípadne si wh dorabat večer z domu?

cickamon
7. feb 2022

tak najlepsie riesenie kupit auto, manzel rano deti odvedie, ty poobede vyzdvihnes, ked uz budu obe deti vacsie teda skolka-skola bude to lahsie, tam uz sa riesit da viac ako ked jasle su na druhom konci mesta... alebo vydrzat a ist do prace az ked ti dietatko vezmu do skolky aby nemuselo do jasli... niektore skolky beru od dvoch rokov tak sa skus opytat u vas ci nemaju miesto volne

ichbinich
7. feb 2022

Ja som mala to stastie, ze som si mohla vybrat jasle aj skolku, kedze zijem vo velkom meste. Vybrala som si to tak, aby to bolo hned vedla. Teda jasle a skolka dve budovy vedla seba, resp. potom skola a skolka asi 200m d seba.

Inak ma tiez napadlo - skrateny uvazok, flexibilna pracovna doba atd. - proste ak nemas moznost zmenit jasle/skolku, tak potom sa dohodnut so zamestnavatelom.

Teoreticky by mohol deti vodit rano do jasli/skolky tvoj muz a ty by si ich vyberala, nie? Spytat sa v jaslaich/skolke, ci mozes prist aj o 15:10, proste sa skusit dohodnut.
Ja viem, je to zahul, tie pracovne doby plus otvaracie doby sa casto pre pracujucich nedaju sklbit.

luccija
7. feb 2022

@itka1 muž ráno zavedie a ty poobede busom vyzdvihnes dieťa v jasliach a potom pre druhú do školky musíš ísť zase na autobus a ešte cestovať?
Prečo muž cestuje 40 km hodinu aj pol?

mimikarol
7. feb 2022

Možno si skús nájsť milú cipernu pani na dôchodku a tej platiť za to, že ti deti zavezie a vyzdvihne? 🤷 Alebo dáku mamicku zo škôlky aj nájdeš ochotnú