Ako riešite kúpanie detí, keď máte len sprchový kút?

amexa
8. jún 2012

Ahojte, chcela by som sa spytat tych co nemaju doma vanu, len sprchovy kut - ako riesit kupanie vacsich babatiek/deti?
Napr. take rocne dietatko ktore este nestoji pevne...
dakujem za kazdu radu

martinkatinka
8. jún 2012

@amexa Náš malý mal v apríli jeden rok a od malička ho kúpem v malej vaničke, do sprchového kútu by sme sa obaja nevtrepali 😀 ale aj tak by sa bál, lebo keď začne tiecť sprcha, tak panicky uteká k tomu, čo v tej sprche nie je 😒

mirka00
8. jún 2012

ahoj.toto je super otázka,sama som zvedavá čo napíšu baby.my sme už rozmýšlali,že ju prerobíme aby sme mali vaňu.máme malú kúpelnu ale dalo by sa to.my by sme sa sprchovali ale hlavne,že sa drobec bude člapkať a už nám začína byť vanička malá 😒

czechzuzanaba
8. jún 2012

@amexa AHoj. Tak my pro nejmensi mame koupaci kyblik, v tom ji koupeme v obyvaku u televize 😀
No a starsi te davame vanicku do sprch. koutu. Az bude mladsi trochu vetsi, kyblik zrusime a budou se koupat obe ve vanicce. Sprchovani starsi nebavi....byva ve vanicce i pul hodiny a hraje si tam.... 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vieruna
8. jún 2012

U nas ked idu deti do sprchaca, tak si tam sadnu, daju stuplik, nechaju napustit 3 centi vody a tvaria sa, ze su vo vani🙂 Mame taky, kde sa da dat dole hlavica, tak na nich netecie voda z hora

njurka477
8. jún 2012

ja mojej malej (dvojrocnej) dam plastovu vanicku, ktoru mame od narodenia do sprchaca, napustim doplna a ona si tam sedi a hra sa 🙂 sprchovanie ju nezaujalo, kazdy den sa dozaduje svojej vanicky 😀

katuska1974
8. jún 2012

my davame do sprchaca vanicku a maly sa tam spliecha a prelieva kybliky a strieka s hrackymi,akosi sa jej nevieme vzdat,sprchovania sa mi stale boji 😠

lenka_da
8. jún 2012

My sice mame vanu ale okolo roku som uz deti sprchovala. Klacali na kolienkach, rychlo sprcha, sup-sup a bolo. Vacsinou som na ne sama, tak kazda minuta mi je vzacna - to len pre vysvetlenie, ak by nejaka pohorsena mamina rozmyslala, preco nedoprajem detom kazdodenny kupel 😉 navyse mali atopicky ekzem, pri dlhsom kupani sa im to zhorsovalo

amexa
autor
8. jún 2012

@katuska1974
@njurka477
@czechzuzanaba no ja som tiez myslela ze to budeme riesit vanickou, nastastie nas sprchac ma 120cm, takze by sa dalo... len som nevedela do akeho veku sa dieta do vanicky zmesti vobec -mate neake vacsie tie vanicky? rovno aj s vypustom vody, alebo take ani neexistuju?

mis_ka
8. jún 2012

najprv sme davali vanicku do sprchaca, obcas som si ho zobrala do sprchy ja alebo manzel a kedze sa nebal, tak sme ho zacali sprchovat aj sameho 🙂 cca od 13 mesiacov ho sprchujeme sameho

mandy552
8. jún 2012

my mame taky vacsi atypicky sprchovaci kut s hlbokou vanickou, takze sa tam maly moze v pohodke kupat 😉 😀

lucka1987
8. jún 2012

@mandy552 aj svokra ma taky, kde sa aj okupat da .. 😀 som stastna, ze som mm nepresvedcila aby sme vanu vyhodili a dali sprchac 😅 nastastie v domeku bude oboje ..

inak tiez by som to asi riesila jedine plastovou vanickou.. 😉

sweetsuzi
8. jún 2012

My mame iba sprchovy kut - davame dovnutra donho detsku vanicku, lebo maly sa velmi rad kupe a nerad sprchuje 🙂 Teraz v lete budeme prerabat a menit sprchovy kut za vanu, tak uz sa bude kupat vo velkej, ale zatial sa v poho zmesti do vanicky 🙂

estterka
8. jún 2012

@amexa nasa ma 15 kg.,skoro dva roky a kupeme ju vo vanicke(hoc ju mame vo velkej vani polozenu,ale moze byt aj mimo). robime to aj preto,ze takto napustime menej vody a tym setrime.

vejula
8. jún 2012

@amexa tak ja maleho kupem v takom vandliku v sprchači, ale chvalabohu v auguste sa sťahujeme, tak bude aj vana, čo som šťastna, lebo maly si to kupkanie tak neužije, ako ked je u našich vo velkej vani.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenocka84
8. jún 2012

@amexa ja som krpca kupala u mami, kde je iba kut, tak ze sedel v lavore, ktory bol v kute, a tak som ho sprchovala. maly to zboznuje aj teraz, kedze ideme na prazdniny zase to vyuzijeme 😉

amexa
autor
8. jún 2012

@vejula nooo ved hovorim ze aspon sa bude tesit k babkam do vane...v druhej kupelni budeme tam vanu ale ta bude mozno za 10 rokov, ale co je pravda ten nas prchovy by som nemenila ani za cenu ze sa krpci nebudu moct kupat ... druha vec je ze ficime na zumpe takze aj kebyze mame vanu bolo by to pre nas neefektivne (myslim kupanie dospelych)

monika15
8. jún 2012

ten nas to zvlada super... dom amame vanu a tu len sprcha... zial.... sme na SK 🙂)))
skus tam dat taku nesmykavu podlozku a daj ho sadnut....
do lavora vodu a on sa hraje a ja rychlo umyjem a sprcha 🙂)))

ivett1
8. jún 2012

@amexa ahoj, my síce nemáme sprchovací kút, ale vaňu...len som ti chcela odpovedať na tú otázku ohľadne detskej vaničky...áno, sú vaničky priamo so zátkou a výpustom vody a dokonca by sa ti aj vošla do sprchovacieho kúta, lebo je oproti klasickým širšia a o pár mm kratšia 😉 ...aspoň my sme takú mali🙂 a či sa tam vojde ročné dieťatko...tak to v podstate nezáleží na veku, ale skôr to závisí od "telesnej konštrukcie"🙂...moji chrústi sa ešte aj teraz obaja vopchajú do "vandlíka" s rozmermi 50x50 cm, ktorý používa moja mama pri vešaní prádla 😀 😀 😀 😀

amexa
autor
8. jún 2012

@ivett1 nooo toho som sa bala 😀 kedze nase dieta asi nebude drobatko (obaja mame nad 180cm a pri narodeni nad 4kila)...a ved uvidime...kazdopadne dakujem vsetkym za odpovede- neako sa to bude dat zvladnut...

dazdovka
8. jún 2012

@amexa Ahoj, nase baby su tiez z tych velikych deti, pouzivali sme do konca 5. mesiaca kupacie vedierko postavene na stol, potom uz len vanicku (ano taku so stoplikom), tak do cca 1,5 roka. Ale nadavam na nas sprchokut, je to strasne baby-unfriendly, ako aj vsetko co v tomto byte svokra naprojektovala, bohuzial sme sa nastahovali do ich bytu a oni odisli do prerobeneho domu po babke, ale to je uz ina tema.. Najviac neznasam prave ten kut, koooolko som sa donadavala, ked som si v nom pred porodom holila rozkrok :-P

xenicka13
8. jún 2012

mala mi od roka sedi na plastovom stupienku-samliku 🙂 ani starsie deti nestoja radsej sedia 🙂

januschka10
8. jún 2012

Ja som maleho na dovolenke ako babatko kupala v takom malickom nafukovacom bazeniku. Bolo tak ako vanicka, do toho som dala vodu a sups okupala. Nie je to take velke a umele ako vanicka a lepsie sa to tam zmesti. Akurat si budes musiet vzdy pri tom kupani cupnut, co nie je velmi prakticke. Pripadne by som uplne malinke babatko kupala v umyvadle, ak je dost velke.

katren
8. jún 2012

@amexa My mame tiez len sprchovy kut...a vanu ani neplanujeme.....jedneho kupeme este vo vanicke na stojane a Dominicku sprchujeme....ma tam plastovy stupienok, na stene nalepene hracky na prisavky a pokym sa ona hra, mama sprchuje 😉
Ale uz sa zapaja do sprchovania aj ona, drzi si sprchu, ked jej dam mydielko na ruky, tak sa namydli a potom osprchuje 😉
Ja ju ani stat nedavam, bojim sa aby sa nesmykla....takze u nas stale len sedka na plastovom stupienku a ked ju treba splachnut od mydla, nachvilku sa postavi na stupienok a hotovo 😉

zuzikkaa
8. jún 2012

@amexa mame sprchovy a ked uz krpec sam sedel kupila som protismykovu podlozku a osprchovala a bolo...

vefi89
8. jún 2012

od roka som ho dávala sadnúť na detskú plastovú stoličku, a teraz za nejaké dva mesiace, čo postojí aj sám 😉

jerryjanka
8. jún 2012

no najskôr sme kupali v umyvadle potom v kýbliku, potom sme prešli na sprchovanie sa na rukách, neskôr mala sedátko do vane a teraz bud to sedatko ale už je jej pomaly malé tak dam do sprchového kuta detsku vaničku mame tu najväčšiu ale zmesti sa tam našikmo, napustime vodu pripadne penu a tam sa kupka 🙂

simi251
9. jún 2012

@mirka00 Ahoj mirka. My mame na SK velku vanu ale tu vo FR len spchovy kut. A je to na nervy. Kupat mozem len ked mi MM odnesie vanicku do obyvacky na stol. Lenze uz nam zacina byt mala. V sprchovom kute som raz daa na dno tie penove puzzle a maleho som na to polozila ze ho osprchujem. Ha lenze on sa tak strasne zlakol a bal ze krical ako keby som ho isla rezat. Vanicku nemozem dat do kuta lebo ked ju budem chciet vyliet, urcite mi vsetko vyclapne az vonku. Je velmi plytly. Keby uz Martino aspon sam sedel, bolo by to lahsie. Teraz je take prechodne obdobie. Co sa tyka Andrejka, to je uz OK aj ked vana mu chyba, chcel by sa v nej hrat. No ale teraz sme tu na SK a uzivame si nasu 170 cm dlhu vanu 😀 😀 😀

jk77
10. jún 2012

Ahoj.My sme maleho sprchovali, akonahle sa vedel udrzat sam.Mal necelych 9 mesiacov.Po kazdej plnej plienke nasledovala sprcha a tak si super zvykol. Teraz ma skoro 3r, napustim mu niekedy tu vyvysenu vanicku v sprchaci, a vytesuje sa. Do vane som musela dat kopec vody, aby mu vobec zakrylo nozicky.Teraz usetrime.