Ako riešite darčeky pre deti na narodeniny a meniny?

xlucia
13. okt 2014

Ahojte.
mam otazku . ako mate zauzivanie oslavovanie sviatkov konkretne narodeniny a meniny?
mate to nejak podelene co kedy dat?
napriklad u znamych co maju 5 deti to spravili takto
narodeniny dostava dieta tortu ktoru pecie spolu s mamou plus nejaku hracku, knizku atd...a na meniny nejaku sladkost. na vianoce dostava kazde dieta nieco co ho potesi ako hracka alebo knizka alebo ... plus jednu vec na oblecenie..

cairka
13. okt 2014

No v podstate áno 😀 Ani nie ako vedome rozhodnutie, ale tak sa to ustálilo 😝 Narodeniny torta + jeden darček podľa želania , ale ako prekvapko. Moje deti majú narodeniny 2x, na "bruškové" (kedy sa narodili) dostanú aj nejaké maličkosti od rodiny, "srdiečkové" (kedy prišli z DeD) oslavujeme len my, torta a darček je tiež. Meniny nijak zvlášť neoslavujeme, v posledných 2-3 rokoch jednoducho vbehneme do cukrárne.

katarinamarkova
13. okt 2014

@xlucia deticky mame 3. maj - jun - jun - takze narodeniny sme spojili 3v1 - kazdy dostane nieco co ho potesi, vacsinou to dopadne tak, ze dame s manzelom limit a deti zoberieme do hrackarstva nech si same vyberu 🙂 plus nejaky letno zmrzlinovo oddychovo zabavny vylet, zazitok....
meniny nejako extra neoslavujeme, tie su len o drobnostiach.
vianoce - zistujeme postupne pocas celeho roka, co by ich potesilo, najlepsie to vidiet napr. v tom hrackarstve, ked sa nevedia rozhodnut medzi dvoma hrackami, ktore su obe supeeeer, tak ,,povieme jeziskovi,, 🙂
torty, sladkosti neriesime, skor riesime ako konecne vysvetlit babkam, dedkom, tetam, ujom.....ze v priebehu mesiaca jednoducho tri ci sest tort nezjeme a aj tak to skonci niekde u susedov....ze na mikulasa staci jedno kindervajce, lebo potom este po velkej noci rozbalujeme mikulasov, na velku noc podobne, na meniny rovnako, plus na kazdej navsteve rovnako.

euka210
13. okt 2014

@xlucia nejako podobne je aj moja predstava, kedze este len zaciname s oslavami a ja rada peciem torty 🙂 Narodeniny torta a darcek, meniny nieco mensie a Vianoce darceky a oblecko.

moni244
13. okt 2014

@xlucia aj u nas tak, na narodeniny upeciem tortu (mne tie marcipanove nechjtia), jeden velky darcek a nejake drobnosti, na meniny len drobnost, na Vianoce jednu poriadnu hracku, oblecenie

xlucia
autor
13. okt 2014

@cairka
@katarinamarkova
@euka210
@moni244 baby a viete aj konkretizovat co dostali vase deti k torte a co na vianoce a v akom veku? napr. posledny rok...
moc dik

moni244
13. okt 2014

@xlucia tak moja ma za sebou len kedny Vianoce, to dostala babiku, kocky, oblecenie a na narodeniny, co ma v januari tricka, skrecka na baterky a kocik pre babiky, na meniny som upiekla kolac, tieto vianoce dostane zakladne lego duplo, plysaka a knizky, na narodeniny d. cykloodrazadlo, to bude spolocny darcek od celej rodiny a upeciem tortu

radoslava25
13. okt 2014

Narodeniny torta (aj to len kvoli tomu ze babka pecie ...)a jeden darcek nemusi to by vobec mega obrovske ani drahe....meninky len malickost a vianoce uz v predstihu pozorujem zistujem co by chcela co ju zaujima plus nejake oblecko...

mawka
13. okt 2014

narodky torta, ja, babka, dedo, teda nasi, syn. finito. to je mala. ex deckam nerobi nikdy oslavu. da im len nejaku malickost a sladkosti. maly uz si zavola kamosov zo skoly, su partia, 5 chalanov. tiez torta, nejaku malinovku, chipsy im tam supnem alebo tycinky. alebo som rozmyslala, ze objednam pizzu namiesto torty. su to 11 rocni chalani, baloniky uz nepotrebuju. teraz frcia na muzike no. a mala ma 5 a teraz na narodky dostala barbie s konom, to bol taky vacsi darcek a potom take mensie darceky, sponky, gumicky, take blboviny na paradenie a barbie kabelku a penazenku. omalovanky, knizka. dokopy to cele bolo asi za 40 e od vsetkych. vianoce byvaju hodnotnejsie, ale aj prakticke. napriklad syn i vybral teraz postel poschodovu, hore spi, dole je skrina a stol. povedal, ze mu k tomu staci lego, ktore este nema. postel novu potrebuje a som happy, ze to spojil s vianocami. tak sa mu vyskladame na postel. super. teraz bude mat narodky, chce len jedno lego, stoji 30 e. no ok. malej co na vianoce netusim. a meniny si nejak neoslavujeme. ja svoje narodky vobec.

jana_eyre
13. okt 2014

u nas davam vzdy hracky, lebo inokedy ich nekupujeme.. oblecenie kupujeme priebezne podla toho, co potrebuju..

podelila som si to tak, ze na meniny davam dve hracky /malickosti, nie drahe/, na narodeniny tri hracky /jedna drahsia, ostatne malickosti/ a na vianoce styri hracky /jedna, dve drahsie, resp. hodnotnejsie ostatne malickosti/

co kupuje ostatna rodina nejako neriesim - ich tesi davat darceky, tak ich nechavam uzivat si.. teda musela som zaviest pravidla aj tu - aby od kazdeho dostali iba jednu hracku/vec.. pretoze ja mam 3ch surodencov, muz 2sestry a prvy rok mojho syna vyzeral akoby sme mali doma 10deti a nie jedno.. tak dufam, ze to budu naozaj akceptovat.. uvidime, prve narodky mojej dcery sa blizia..

marylis
14. okt 2014

@xlucia No my davame malemu cela rodina na sviatky ci uz meniny alebo narodeniny vela darcekov. Mame to tak zauzivane. Aj my ako deti sme dostavali vela darcekov a teda keby som dostala na meniny len sladkost, tak preplacem tyzden a vycitam im to dodnes 😀 Takze maly dostal na meniny cca toto: Topanocky, knihy, 3x teplaky, motorku odrazadlo, set oblecenia, mikiny 3x, zavesy do detskej izby, tricko, auta asi 4ks, nalepky bagrov na stenu, formicky do piesku, a dalej si uz nepamatam 😀

xlucia
autor
14. okt 2014

@marylis ja si predstavujem pre dieta darceky ktore oceni. takze predpokladam ze syn vo veku tvojho asi zavesy neoceni, a je mujedno co ma oblecene... ja kupim detom teplaky a mikinu ked treba, nie na sviatok
a zaujmali ma prioritne viacdetne rodiny...

meluela
14. okt 2014

@xlucia zatial to mame take volne, ale viem si predstavit ze pri viacerych detoch bude treba zaviest prisne pravidla ... teda nielen aby si nezavideli 🙂 ale preto ze aj teraz sa nam tu nekontrolovatelne mnozia veci, tony hraciek, co je uz kontraproduktivne, veci dvojmo-trojmo, velke objekty na ktore sa ma nikto nepytal ci ich chcem dat do detskej izby ...
vianocne darceky chceme ale uz teraz nejako obmedzit aspon u nas, nech sa do buducnosti nevytvaraju velke ocakavania a tiez preto ze to nie je len o tych darcekoch... jasne ze take aby dietatku svietili ocka, ale radsej par drobnosti, jedna hlavna hracka a aj nieco prakticke (oblecko) nez megadary za stovky eur

marylis
14. okt 2014

@xlucia nevedela som, ze ta zaujimaju viacdetne rodiny. Nikde si to nespomenula. 🙂 No jasne, zavesy ani oblecko neoceni, ale ja ano 😀 Ale nedaju sa mu kupovat LEN hracky, lebo by sa do izby nezmestili. Preto to clovek riesi aj inymi darmi ako oblecenim a tak 😉

euka210
14. okt 2014

@xlucia tak napr. starsi na 1r tatrovku, na 2r rozoberatelne auto, na 3r kniha a bicykel, na Vianoce viac mensich hraciek a oblecko, na meninky dostal loptu a toho roku hokejky
mladsi na rok dostane kosacku...detsku 🙂
...ono, to prve dieta dostane asi najviac, teraz uz kopec hraciek maju, tak zbytocne vela kupovat

pat_mat_minnie
4. nov 2014

Moje deti vzdy dostavaju najviac na Vianoce, mna jednoducho hrozne tesi, ked to vybaluju a maju radost.Tie Vianoce su potom take krasne.Ja nemusim dostat vobec nic, pre mna je darcekom ta detska radost.Na meniny dostavaju sladkosti a na narodky najma veci, ktore potrebuju-oblecenie, veci do skoly, obuv a nejaku malu hracku, nakolko dostanu velke hracky od dedkov a babiek.🙂Torty nepeciem, svagrina je cukrarka, niekedy tortu donesie, niekedy nie.Neriesim, vieme oslavit aj bez torty.🙂