Ako riešiť odplienkovanie v zime ?

boba303
30. nov 2019

Dobrý den, chcem sa opýtať ako ste riešili odplienkovanie v zime. Moja mala ma 2r a 4 m a davam ju na nocnik, ked ju posadim tak sa vzdy vycika ale nepyta sa sama od seba. Neviem ci jej mam dat na von este plienku alebo ako to riešiť? Nastupuje od januara do skolky tak nas to uz súri. Dakujem pekne za odpovede a rady

lucia147852
30. nov 2019

Možno by som skúsila dávať látkové. Predsa len keď sa ti vonku v mraze precika tak to nebude bohvie co. Ale v látkovej ten pocit mokrá bude cítiť.

sapetka
30. nov 2019

@boba303 no najlepsie je nedavat vobec plienky🤷‍♀️Inak dieta nepochopi.. najlepsie je na to prave preto leto lebo ked sa ti vonku pocika neochorie z toho ked bude chvilu v mokrom.. jedine si vyhrad tyzden dva kedy budete len doma a tak ju to naucit.

dskjhfdlkdjhl
30. nov 2019

@boba303 Nacvic najskor doma, po par dnoch, si mozete vyskusat tak ist von, pre istotu nechod daleko, aby ste neboli dlho na zime, kym dobehnete.

lusika33
30. nov 2019

kľudne daj aj plienku vonku aj jednorázovú... len daj drobca vycikať doma pred tým ako ideš vonku, a keď prídete z vonku zas uvidíš nepociká sa... odplienkovala som tak stredného syna narodený v októbri... dvaja boli odplienkovaní do 1,5 roka s malou ešte trénujeme 😉

vilma7
30. nov 2019

Najskôr skúšaj doma, nechaj celý den bez a uvidíš, či pustí...ak nepustí, kľudne by som jej ani von nedala.

andrea_ff
30. nov 2019

@boba303 pripnem sa ak mozem 😉 presne na vlas rovnaky pripad. Syn 2 roky a 4 mesiace. Ked ho nosim na wc, pekne sa vypisa...ale sam nepovie. Takto sme boli 2-3 mesiace a teraz som sa zase vratila k plienkam🤦‍♀️ lebo sa mi 3-4x denne popisal/aj pokakal. Skusim pockat a vratit sa k tomu opat o par tyzdnov? Lebo on este mozno neciti, ze potrebuje ist? Tiez som planovala vyskusat skolku, ale asi tam nepojde. Ja som aj tak doma s druhou dcerkou. Takze neviem? Bola som velmi natesena, ked sme zacali s odplienkovanim....ale z tyzdna na tyzden, ma menej bavilo riesit mokre a smradlave saty....

asia83
30. nov 2019

@boba303 A čo? Máme dom a dcéru som naučila bez plienky vo vnútri, v dome. Ešte bolo aj teplo vonka. To mám akože robiť divadlo susedom? Základom je odúčať dieťa vtedy, keď už tomu rozumie. Vtedy je jedno či ste doma, vonka či na Marse.

kikulienkadd
30. nov 2019

Ahoj,môj starší syn sa odplieknoval v januári keď mal 2r a 3mes,povedala som mu,že slipky sú pohodlné, nemrzlo, šli sme von na prechádzku, zobrala som náhradné veci. Po ceste som ho dala cikať, zapáčila sa mu sloboda bez plienok a do 2mes bol úplne bez plienok celý deň aj noc. Ak tomu dieťa rozumie,čo má robiť, na začiatku stačí keď mu vieš cikanie načasovať ty,potom sa začne aj samo pýtať. Toto je moja skúsenosť. Držím ti palce, mňa čaká druhé kolo so synom,ktorý má 17mes,ale to dáme hádam v lete...

sono2
30. nov 2019

Ja som názoru že dieťa nenaučiš, ale sama dieťa dozrie. Pri mojej to tak bolo. V dva a pol roku bola absolútne bez plienky, cez noc mala plienku suchú ďaleko skôr. Vonku sa nepocikala nikdy a doma párkrát keď som tlačila na ňu bez plienky. Proste to prišlo samo. Hneď chodila na záchod, nočník sme nepouživali.

renatka100
30. nov 2019

@boba303 my davame plienku pants pampers na von a su to ako nohavicky, ked treba da sa dole a hned sup naspat. Pravidelne davam maleho vonku cikat ale keby to nahodou nevydrzal viem ze nebude v mokrom. Doma je vzdy bez plienky.

lenka2710
30. nov 2019

@boba303 ja mám malú v októbri, začala som až na jar,predsa len keď ma niekoľko vrstiev aj oteplovacky,kým by som ju povyzliekala,aj tak by pustila! Potom som jej kúpila plienkove nohavičky, keď sme boli vonku, som ju dala sem tam vycikat a keď už bolo teplejšie,chodila bez a pocikala sa len raz a to len v zápale hry,asi si neuvedomila,že treba sa pýtať
Ale potom už ani v noci sa nepocikavala

boba303
autor
30. nov 2019

@renatka100 tie pampers pants su pre dieta citeľne ine ako ked dam normálnu plienku?

boba303
autor
30. nov 2019

@lenka2710 prave preto sa snažím najst este inu možnosť lebo kym ju povyzliekam z kombinézy tak sa aj pocika a este sa bojim, ci nemôže aj nachladnut

renatka100
30. nov 2019

@boba303 su podla mna o trosku tensie ale vyborne hlavne na tieto oducania v zime. Moj maly ma dva roky a uplne to pochopil co som sa cudovala a sam si ich dava dole hned ked prideme z vonku aby sa vycikal.