Ako riešiť nočné budenie odstaveného, dieťaťa ktoré odmieta piť iné mlieko?

29. okt 2022

Ahojte,

Malý má 14 mesiacov.. odstavený je možno necelý mesiac, prebiehalo to u nás celkom hladko sám prestal mať záujem o prsník v čase prerezavania zúbkov pár dní po dovŕšení prvého roku sme mali pár krušných nocí kedy nechcel nič.. vtedy som sa sále bála aby nebol dehydrovaný tak som sa mu skúsila dať napiť aspoň čaju.. to pomohlo, napil sa a spal ďalej.. tak sme pri Tom ostali.. kojila som potom už iba pred spaním teraz už vôbec.. vyhovuje to takto aj mne sama som už kvôli mojím zdravotným problémom zvažovala odstavenie..
Teraz keď sa v noci zobudí buď dám cumlík pomojkam a spí alebo raz maximálne dva krát za noc sa napije..
Lenže napadá má otázka či v noci nemôže byť hladný? Musí ešte v noci takto staré dieťa piť mlieko? Spí v noci dosť zle preto nad tým rozmýšľam.. cez deň papa všetkého dosť
Umelé aj kupované kravské odmieta, nevypije to ani za svet naťahuje ho z toho na vracanie, takže fungujeme len na mliečnych výrobkoch, jediná možnosť ako do neho dostať mlieko je urobiť mu z neho kašu tú mu dávam vždy na večeru, plus papá ešte jogurty a pod.

Ďakujem za rady

luliu
29. okt 2022

Nie je dôvod, aby vyše ročné dieťa v noci jedlo, v noci má spat. A čaj v noci by som vymenila za vodu, lebo mu zničis zuby 😉
Mala by si byť rada, že to tak pekne zvládol a nie hľadať problém tam, kde nie je

autor
29. okt 2022

@luliu len pár krát som si vypočula či nespí zle preto že je hladný.. na večeru zje misu kaše takže vždy som bola v tom že hladný byť predsa nemôže.. ale rozmýšľala som už nad všetkým.. čajiky nesladim 🙂

petamich
29. okt 2022

nemyslim si, ze je hladny 🙂 len si dufala, ze ked odstavis, tak prespi celu noc a realita je inde - odstavila som maleho resp. sam sa odstavil cca. ked mal 10-11 mesiacov, tiez som si myslela, ze sa uz konecne vyspim a nie, on sice pil zo zaciatku 2x UM ale teraz uz mesiac v noci nepyta nic a aj tak je hore 1024x 🤷‍♀️ a nie hladny rozhodne nie je 😂

autor
29. okt 2022

@luliu som samozrejme rada že sme to tak super zvládli lebo odstavenie bola pre mňa nočná mora, uspavany iba na prsníku a v noci aj 5x kojenie 😀

denden77
29. okt 2022

moja nepila v noci mlieko od 7m 🤷‍♀️😊

nikpa
29. okt 2022

Je normálne, že dieťa sa v noci budí. Vôbec za tym nemusí byť hlad a podľa toho čo píšeš ani nie je, keďže počas dňa aj na večeru jedáva dobre. Niektorým deťom trvá doslova roky, kým sa im spánok upraví do spokojnosti celej rodiny 😀 a vy ste ešte len na začiatku, syn je stále maličký. Budú lepšie a horšie obdobia, netreba hneď za tým niečo hľadať.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. okt 2022

@elizabet173 @nikpa presne to aj robím, nechcem zase aby mal zlozvyk budiť sa na mlieko aj keď neviem na aké lebo umelé, kravské nechce a ja už nemám 😀
Ja len stále od okolia počúvam hneď ako prvé keď sa sťažujem na noc alebo čokoľvek.. a nie je hladný? 🤯🤯 Už sa mi z tejto otázky dvíha tlak.. tiež som si takmer istá že hladom to nieje.. len som chcela vedieť ako sú na tom iní či ešte dávajú v noci jesť

stanzi
29. okt 2022

@elizabet173 Tak napriklad moja dcera ma 14 mesiacov a v noci ma stale mlieko 1-2x, podla mna sa budi na hlad. Je velmi slaby jedak co sa tyka beznej stravy, nechce skoro nic 🤷‍♀️ Od zaciatku boli prikrmy problem, do roka ich v podstate odmietala (a je jedno ci som jej dala mixovane/nase, jedine co trochu vzala na milost bolo ovocie alebo zelenina do ruky, ale to viacmenej len ozuzlala). V roku sa to zacalo lepsit, ale potom jej zacali ist stolicky a tak teraz zase nezje cez den skoro nic…takze podla mna ano, aj v tomto veku mozu byt deti v noci hladne. Ja napriklad neviem co s tym spravit, voda namiesto mlieka v noci nepomaha, a cez den na nej vidim ze ju tie zuby bolia, tak nechcem na nu tlacit co sa tyka jedla…