Ako reagovať na správanie 4-ročného syna?

17. mar 2023

Idem si k vám po radu... Syn, 4r., keď sa nazlostí začne kopať do vecí a samozrejme sa durdí. Ostatných nebije, no buď udiera rúčkou do nábytku alebo kope. Mám mu len vysvetľovať, že to nie je správne alebo ho zobraziť na ruky a utišovať?
Som už akási vysťavena a nemyslí mi to.

thoughtfulweirdo
17. mar 2023

Ja by som ponúkla možnosť ventilovania hnevu, ktorá je pre teba prijateľná 🙂 ja som dcéru napríklad naučila búchanie po vankúšoch a dupanie nohami, ale záleží aj od toho, či máte susedov pod vami 😄 u nás je veľmi obľúbené aj vytriast hnev, proste začneme trepať celým telom, ja sa pridám tiež a väčšinou to končí smiechom, lebo je to proste sranda 😄

tanyag
17. mar 2023

Ja by som ignorovala, určite nie na ruky a utíšovať...nechať vychladnúť, nech sa aj udrie, samozrejme nie tak, že si ublíži, ale takz aby sa naučil, že ak kopne alebo buchne, tak ho to zabolí....po vychladnutí mu vysvetliť, že toto sa nerobí...dieťa musí emócie nejako zo seba dať von...ak sa to opakuje často, smer psychológ

danyelia
17. mar 2023

Ahoj, no ja by som mu kopanie a búchanie do vecí určite netolerovala a skôr si myslím, že tieto jeho agresívne prejavy treba zastaviť včas, pokiaľ ešte nebije Teba alebo ostatné deti. Toto by som mu rázne zakázala, zvýšila hlas a v krajnom prípade aj capla po zadku, nech už teraz vie, kde má hranice. Lebo ok, teraz to robí ,,len,, doma, ale ak to začne robiť v škôlke, v obchode, na ihrisku, u lekárky...Alebo keď je to taký bojovník, prihlás ho na bojový šport a tam si vybije energiu navyše a prípadný hnev 😁 Skús mu vysvetliť, že týmto nič nedosiahne, nech Ti povie, prečo tak vystrája a čo je teda cieľom, čo chce dosiahnuť, že sa na tom dá normálne slušne dohodnúť a nie týmto cirkusom...

zadarmo1
19. mar 2023

Nájsť inú alternatívu ako dostať ten hnev zo seba. Vankúše alebo to trasenie tela je super nápad. Postupne sa to naučí ventilovať aj sám keď bude cítiť že to prichádza, hlavne žiadne zakazovanie prejavovania emócií nech už sú podľa nás "dobré či zlé" pre jeho psychické zdravie do budúcna. Dostať po zadku za to že nemá ubližovať sebe alebo neskôr náhodou iným detom je úplne protichodné jednanie 🤷🏼‍♀️