Ako reagovať, keď mi 2-ročné dieťa povie "neľúbim ťa"?

23. aug 2023

Ahojte, mam doma 2 rocne dieta, ktore je velmi zlate, zvedave, sikovne a rozumne. Samozrejme su dni, ked mi mozog vybuchne a kricim alebo nie som mila. Nie je to casto, ale stava sa. Vtedy moje dieta mi hovori, ze.... NELUBIM TA!!!!
Inak cely den mi hovori, ze ma lubi, a aj ja jemu. Vela sa obijmame, vela sa hrame, citame, mame kvalitne straveny cas.

S touto vetou ale neviem co robit. Ignorovat? Ja mu na to stale hovorim, ze ja ta lubim. Zvyknem ja ignorovat a vtedy to zopakuje, aby som pocula.

Velakrat si citame aj knihu o emociach, ked je nahnevany, mi to povie, ze je teraz nahnevany, teraz smutny, inokedy stastny a sleduje aj pocity inych a opisuje mi ich.

Uz ste mi velakrat pomohli, skusim to zas.

Velka vdaka! ❤️

sense
23. aug 2023

A skúsila si sa spýtať prečo ta neľúbi? Dieťa ešte zrejme nepozná úplný vyzn tých slov... Ale používa ho v kontexte mama je milá, je to pekne... A potom mama kričí, nie je milá....

deti95060810
23. aug 2023

čo čakáš od 2 ročného dieťaťa... nepozná význam, alebo nevie čo spôsobia tieto slová - akú bolesť môže u druhého vyvolať...

bluka2
23. aug 2023

Čo s tým robiť? No skúsiť všetko možné, čo ti pomôže a nekričať. Pre dieta to musí byt fakt nepríjemne. Nikdy som nevedela, že to môže byt až tak neprijemne - asi zabúdame. Lebo sa mi stala nedávno taká situácia, že na mňa v práci kričala kolegyňa (ona je psycho- viem ja aj každý, že ona ma problém ) a píšem to, lebo ten nepríjemný pocit z toho ostal vo mne ešte cele dni potom. Keď si teraz predstavím, aké to musí byt pre dieta, keď je to od človeka rovnakej výšky takto nepríjemne, že sa to dokáže tak hlboko zažrat do vnútra… fakt neprijemne. Odvtedy nielenže som na deti nekričala, ani mi to nenapadlo, keď som začala cítiť, že som nervózna. Fakt nájdi nejakú cestu, ako to čo najviac obmedziť alebo prestať

akiana
23. aug 2023

Jednoducho nepozna vyznam slova lubit, ako dospely. Dospeli vedia, ze ak niekoho lubime, tak ho lubime aj ked krici, aj ked sa hneva, alebo ked sa hnevame my. Taketo male dieta je reaktivne, takze ked si nahnevana, ma pocit, ze ta nelubi a ze ty nelubis jeho. Ked je vsetko ok, tak ta zase lubi. Nebrala by som si to tak k srdcu.

lubka261
23. aug 2023

dvojrocne dieta este nemoze poznat pravy vyznam toho slova, mnohe 2rocne deti sa este len ucia rozpravat, nieto este poznat vyznam tak emotivneho slova. netlac na pilu, nic to neznamena, pre teba mozno ano, ale pre to male dieta este nie

viestta
23. aug 2023

Ja byt dvojrocnym dietatom a mama mi nieco zakaze alebo na mna nakrici, tiez jej poviem, ze ju nelubim. Co ine by som akoze mala povedat? Ty si dospela, ty by si sa mala vediet kontrolovat. Aj svoje emocie aj reakcie na slova dvojrocneho dietata, ktore este nema tolko rozumu aby vedelo presne co toto slovo vlastne znamena.

yoxinka
23. aug 2023

Neznamená to nič a nič s tým nemáš robiť, lebo 2 ročné dieťa NETUŠÍ, čo znamená ľúbiť. Nie je schopné pochopiť význam, je to preňho obrovská abstrakcia. Učí sa rozprávať, tam kde skúša povedať zápor inde (nepapať, nespinkať …) tak dá aj neľúbiť. Ty to prestaň takto prežívať, riešiť a hlavne na to nejako nepútaj pozornosť a pre milosť, nevysveťuj mu to! Normálne povedz, že ty ho ľúbiš a čau, hrajte sa ďalej.

luccija
23. aug 2023

Ignorovať, nerozpitvat to...

stanulienkat
23. aug 2023

Nelubim ta= hnevam sa na teba.

tianna
23. aug 2023

Opakuj mu len že ty ho ľúbiš a ľúbiš ho vždy, aj keď sa hnevá, aj keď kričí a aj keď on tebe hovorí že ťa neľúbi. Mne keď to občas povie poviem mu vzápätí že ja ťa ľúbim. Keď zopakuje že on ma neľúbi poviem mu že som z toho smutná ale ja jeho ľúbim 🙂

janage
23. aug 2023

Odpoveď. Ja viem, že sa teraz na mňa veľmi hneváš.

annm81
23. aug 2023

Ako bolo povedané, nabrať si to nijako osobne, lebo dieťa vníma túto vetu úplne inak, ako ju vníma dospelý. Reagovala by som jednoducho: "Som na teba nahnevaná lebo to a to, ale stále ťa ľúbim". Žiadne ďalšie vysvetľovanie netreba.

mirka414
23. aug 2023

Zvykať si 😂v puberte to bude horšie 😉

nanka3
23. aug 2023

nič, povedala by som, že ja teba ľúbim, a viac neriešila, ešte je malé, takže pre neho má toto slovné spojenie možno rovnakú váhu, ako keď sa ho opýtaš, či chce piť a odpovie: nie..... je to len akási momentálna, reakcia....logiku nehľadaj.... aj moja 5r mi to občas povie a viem, že to vôbec nemyslí vážne, lebo 10 minút po tom mi visí na "krku" a stíska o 106.... takže nerieš.--..

zorkahorka
28. aug 2023

Pri prvom synovi to zabolelo, pri druhom uz len mavnem rukou a poviem: ani ja teba! Vtedy sa zarazi, vystiskame sa a povieme si, ako sa lubine a toto sa nehovori. 😀