Ako ráno u vás prebieha príprava do škôlky?

9. feb 2020

Ako prebieha priprava do skolky rano u vas? Musite deti casto presviedčat, ze uz sa je treba obliect pripadne deti kazde rano nechcu ist, ake mate na nich finty ?

mima1
9. feb 2020

Tak nas vie ze ked zazvoni budik treba vstavat. Ale mam ho tak ze 10min este mozeme polezat. Presunieme sa do obyvacky pustim rozpravku medzi tym sa naje vacsinou jogurt alebo kolacik. A kym je tak ho obliekam. Obcas ked ma rano dobru naladu surazime kto bude skor. Inak by som cakala dlhoooo kym to da sam. Ale aspon sa snazi trosku. No a potom mu 5minut pred odchodom poviem ze uz pojdeme ze musim startovat. September ese len zacal chodit do skolky tak som rada ze uz prestal plakavat a ze tam celkom chce ist. Cize nevyzadujem este uplnu samostatnost.

autor
9. feb 2020

nas synator vzdoruje kazde rano, tak preto sa pytam 😑 ma 3 a pol

janinah
9. feb 2020

nezúfaj....moja dcéra chodila do školky tak,že o tom ráno vedel-počul celý panelák.....od okamihu otvorenia očí po odovzdanie učiteľke revala,mrnčala,jačala......finty nepomohli žiadne,len som stále skracovala ten čas ....ráno ani nejedla,umývanie pol sekundy.,obliekanie rýchlosťou blesku....dnes je dospelá,skvelá žena,prešla pol sveta....tak vydrž,naveky to tak nebude....😉

autor
9. feb 2020

@janinah 🙂 tak fajn, my tiez tak akosi podobne, cakam, ze sa to znormalizuje hadam skoro

teuflerin
10. feb 2020

u nas je to namahave..dcerka skoro kazde rano place...ma uz sest a stale jednoducho vrieska..niekedy len mrnka niekedy jaci ze vie cely panelak ze ideme do skolky......je to o nervy..prehovarat bojovat..ja som z toho nestastna vynervovana..potom cely den v praci sa neviem sustredit.....a to som este teraz aj tehotna....verim ze v skole bude lepsie..aj ked...nechapempreboha..ale vraj ja osm bola taka ista...svagrinina dcerka mladsia tiez prerevala cele tri roky v skolke

autor
10. feb 2020

@teuflerin to si viem predstaviť tie nervy 🙂

teuflerin
10. feb 2020

je to desne veru...ale co uz..su lepsie aj horsie dni....ale teda niekedy viem ist az do vyvrtky..potom ma to mrzi

h2
10. feb 2020

Tak ja sa priznám, že keď mal môj syn 3 a pol roka, tak som ho obliekala ja. Kvôli šetreniu času a hlavne mojich nervov. Viem, že to nie je správne, takže to tu nejdem písať, ako radu, ktorú odporúčam, len píšem , ako to bolo u nás.
Keď už bol väčší a obliekal sa sám, tak mi dosť pomohlo "odpočítavanie", napríklad som mu dala na oblečenie niečoho 30 sekúnd a odpočítavala som od 30 k nule. Bola to preňho motvácia "prekonať rekord". 😉