Ako prikryť dieťa?

alexandra28
5. okt 2014

Ahojte mamičky. Máme taký problém. Začínajú nám chladnejšie noci a náš drobček nechce byť prikrytý. Pokiaľ nechodil dávali sme ho do spacieho vaku ale teraz sa to nedá. Pred spaním tancuje a behá po postieľke čo v spacom vaku nemôže. Keď ho prídem zakryť keď už zaspinka (zaspáva totiž sám) tak sa zobudí alebo je do 10 minút rozkopaný. No keď ho chcem prikryť znovu tak už spinka na paplone a ja už musím vziať druhý paplonik. Chcela som naň našiť uška a na obliečku gombíky ale nepôjde to lebo malý sa celú noc točí po postieľke. Keď sa v noci zobudím tak ho opäť prikrývam ale málo kedy sa mi podarí vytiahnuť niektorý z paplonikov z pod neho takže opäť siaham po deke alebo nejakej prikrývke. Pre istotu mu obliekam pančušky body a pyžamko ale keď príde zima neviem či to bude stačiť. Jasné budem aj topiť ale predsa keď človek spí tak mu je chladnejšie. Budím sa dosť často v noci len pre to aby som ho skontrolovala či nemá studené ručičky a zakaždým ho prikrývam. Ďakujem za každú vašu skúsenosť.

siska53
5. okt 2014

@alexandra28 v tom veku moji este boli vo vaku. Prosto spiacich som ich tam preniesla a zapla. Ich to nezobudilo.
A obe deti,odkedy vak nepouzivame,sa stale odkopavaju. Ak sa prebudim a zistim to,tak ich prikryjem. Ale keby som ich mala prkryvat po kazdom odkopani,tak sa nevyspim vobec. Mala ma este dupackove pyzama,maly zas mava na noc ponozky. Nic navyse nedostavaju. Aj my sme sa stale odkopavali. Mama mi vravela,ze ja som aj z perinky vystrcila bosu nohu a vylozila si ju na studenu stenu,tak mi davala ponozky.
a mala sa dakedy odkope hned,ako ju prikryjem. Tak ju prikryvam, dokial neostane zakryta.no rano aj tak zistim,ze sa odkopala.
Takze neporadim,len vidis,ze nie si sama. 🙂)

marionmarion
5. okt 2014

ja asi budem dieta obliekat do overalu...lebo inak by zamrzlo 😉 uplne vazne nad tym uvazujem ze zozeniem alebo usijem nejaky overal z viac vrstiev dekoviny, to mu obleciem a bude...lebo aj u nas je to cista katastrofa, nielenze sa odkope, ale on dokonca sa na to budi a ma nervy, ked sa zamoce do paplonu, takze to asi poriesim takto...

ivanapetrasova
5. okt 2014

Moj ma skoro 20 mesiacov a vo vaku nikdy nechcel byt, odkopava sa stale a aj ked spi s nami v posteli nemozem ho prikryt lebo sa na to budi. Osvedcilo sa mi flisove pyzamko (taky ten overal na cvocky) a pod to tricko s dlhym rukavom. Vtedy mava teple ruky aj ked je odkopany...

alexandra28
autor
5. okt 2014

@siska53 Ďakujem pekne. Tiež som sa pokúšala dať ho do spacieho vaku na spánku ale zobudil sa zakaždým a potom dlho nemohol zaspať. Keď rozprávam v izbe tak mu to nevadí ale ak s ním hýbem alebo narábam tak to áno.K tomu prikrývaniu ...... práve pre to niečo potrebujem vymyslieť lebo hoci nechcem vstať niečo vo mne je čo ma zdvihne z postele a potom cez deň meliem z posledného.

ivanapetrasova
5. okt 2014

@marionmarion u nas to iste, v kuse sa zamoce do periny a zobudi sa na to a musim ho vyslobodit 🙂

alexandra28
autor
5. okt 2014

@marionmarion to je celkom chytré 🙂 u nás aj keď topím je dosť chladno ☹

cannella
5. okt 2014

Moja malá spávala vo vaku, či sa jej to páčilo, alebo nie, na výber nemala. Keď jej už bol malý, tak som na obliečky od periny, čo s ňou bola prikrytá v postieľke, našila bavlnené stužky, o boky postieľky som priviazala ďalšie a perinku som priviazala k postieľke. Chrbátik, kríže a stehienka mala zakryté, ale nožičku si mohla vyložiť (doteraz spáva v celom pyžamku, alebo jej dám ponožky). Teraz, keď už má veľkú posteľ a veľký paplón, tak do dnešného večera som to riešila tak, že som ju chodila prikrývať, ale keďže som už z toho tiež unavená, tak som jej perinu tiež priviazala k posteli, takže vrch má prikrytý, ale nožičky si môže vyložiť. Som zvedavá, ako to bude fungovať vo veľkej posteli 🙄

marionmarion
5. okt 2014

@ivanapetrasova ano, moceme sa z tej periny stokrat za noc 😀
@alexandra28 a my este spavame pri otvorenom okne, takze na zimu urcite mu budem musiet dat ten overal, nejaky naozaj teply...

zuzkat1
5. okt 2014

@alexandra28 moja spala v roku vo vaku,ale uz len chvilu a potom hrubsia deka a na sebe mala body tielko a na tom ten pyzamkovy overal z tesca. A mala teraz 6mes.spi tak isto-tielko,pyzamko vak. Starsia od 2rokov klasicke pyzamo a ziadne ponozky to by nezaspala.snazim sa aby mala zakryte krize a zadok ...ona je horkokrvna takze sa furt odkryva-to ma po mne-ja spim aj v zime len v tielku a nohavickach

zuzkat1
5. okt 2014

@marionmarion aj my otvorene okno...inak by ani jedna z nas nezaspala

marionmarion
5. okt 2014

@zuzkat1 tiez sme zvyknuti...v tych panelakoch je taky suchy vzduch v zime, ze by som pri zatvorenom okne zomrela...

zuzkat1
5. okt 2014

@marionmarion aj to plus mala ma rada chladno a ja tiez a mladsia ma tiez studeny odchov

marionmarion
5. okt 2014

@zuzkat1 akurat pozeram, ze zimny veral vo velkosti 104, ktory by nebol zo sustiaku, asi nezozeniem, ze? Si neviem predstavit,ze by celu nioc dieta sustalo v posteli...hm, co vymyslim?
Tvoje sa neodkopavaju??

zuzkat1
5. okt 2014

@marionmarion mala spi vo vaku ale takom tom tensom. Zimny nemala ani starsia a starsia sa odkope a ked ju zakryjem tak sa zobudi... Tak mame kompromis...zakryte musi mat krize a zadok

bonaqa2013
6. okt 2014

Moja dcéra má 4,5 roka a ešte nikdy nespala zakrytá. Ona sa dokonca na to aj zobudí keď ju prikryjem. jednoducho to neznesie. Keď je už takto chladnejšie, dávam jej na noc ponožky.
Zase dieťa netreba veľmi na noc obliekať, potom mu bude ozaj moc teplo

sisaha
6. okt 2014

@alexandra28 ja davam cez dieta paplon na sirku tak, ze musi mat vonku hole nohy.. vtedz paplon cez brucho znesie a ked sa toci, tak je stale dostatocne siroky, aby nejaky cas na nej ostal..

quaxi
6. okt 2014

@alexandra28 nepomohol by ti spaci vak, ktory ma spodok rozzipsovatelny, alebo uplne otvoreny? V tom sa da chodit a ked uz zaspi, budu trcat max. nozicky, ale tam moze mat pyzamko, ponozky, tak to nie je take zle.

lalaboo
6. okt 2014

@alexandra28 a nebude mu teplo, ze sa odkopava? pancusky, body, pyzamko a zakryt je dost teda...dcerka sa tiez odkopava a nechce byt zakryta a nikdy nezamrzla 😀

zrka
6. okt 2014

nas krpaty tiez nezniesol, aby bol zakryty, vzdy sa zobudil. Tak sme vlastne presli na taky spôsob, ze bodynko, pancusky, a na to pyzamko alebo ked bol maly tak overal. 🙂 Ked zaspal, tak sme ho prikryli presne ako tu vyssie niekto napisal, paplonikom na sirku. A ked sa potom odkopal, zvykla som to neriesit, lebo som vedela ze je obleceny a ked sme ho skusali znova zakryt, tak sa vzdy zobudil. A tak spava dodnes. Akurat nemohol pochopit, ked nastupil do skolky, ze preco si musi dat dole ponozky, ked on je zvyknuty mat stale ponozky alebo teraz ked je chladno tak pancusky na spanie 😀

andrejka1974
6. okt 2014

ja nestavam k malej, teplejsie ju obleciem pancusky, bodynko a este pyzamko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lalaboo
6. okt 2014

@alexandra28 a su aj take teple flisove pyzamka

terezka1947
6. okt 2014

@alexandra28 moj ma o par dni 3r. a neda sa zakryt uz od narodenia...a co je horsie,aj spanok ma taky lahucky,ze ani v spanku neznesie nic tazke-jedine jemnu deku...aj to ju ma po chvilke pod sebou alebo vedla seba 🙂
takze iba obliekame teplejsie,akurat najhorsie je,ze ked zaspava je realtivne teplo a nad ranom byva chladnesjie a uz ma potom aj studene ruky,takze aj tak nadranom chodime s manzelom a kontrolujeme ho
snad z toho vyrastie 😉
alebo aj nie,ked bude po mamke 😀 😀

k_a_j_k_a
6. okt 2014

@alexandra28 tak s tymto "bojujem" uz 4roky. U nas toto robi mladsia. Po minule roky som to riesila pyzamkom a flisovymi telplakmi na traky, nieco na sposob dupaciek. To sa mi osvedcilo. Toto leto konecne zacala spavat tak, ze ma len pyzamko a cez brusko jej prehodim po dlzke poskladanu deku, aby ju neskopla, ked sa prehadzuje. Ale nesmie ju mat na nohach, inak je do minuty odkopana. Cize spava s holymi nohami, lebo ani ponozky nechce. A vysvetlit jej spanie v spacaku bola tiez zabava 🙂.

k_a_j_k_a
6. okt 2014

@alexandra28 jaj a v posteli ma okrem normalneho paplona (lebo ten musi mat, lebo ho maju vsetcia), dalsie 3deky roznych velkosti, aby som ju mala cim v pripade potreby zakryt 🙂

stanislavao
6. okt 2014

@alexandra28 nepisete, kolko mate v byte stupnov. pokial je teplota okolo tych 22 stupnov a dieta ma pancusky, tak mu podla mna zima nieje. a deti sa casto odkopavaju prave preto, ze im je teplo. ja davam synovi tiez pancusky, tie obycajne tatrasvit co su 100% bavlna. oni su aj pohodlne a ziadna umelina a tricko bavlnene a vestu mava. krasicku cez hlavu obliekat, 100% bavlna. a tak neprechladne. Fleesove pyzama su teple, ale to je sama umelina polyester. to by som si ani ja nedala na seba a nieto este dietatu.

elienka
6. okt 2014

moja má pyžamko, ponožky a tielko. ale keď bola menšia, ušila som jej z fleecovej deky také "šaty" ala spací vak, len boli až po zem a dole otvorené. mohla chodiť a nevyhŕňalo sa to. a bola teplučká aj neprykrytá

ichbinich
6. okt 2014

Ani moje deti nechceli byt prikryte... Teda syn, odkedy spi sam vo svojej posteli, tak sa casto zakryje, aj odokryje uz sam podla potreby (bude mat 5 rokov).
Dcera tiez nehrozi, zakryjem ju a bud sa zobudi, alebo aj tak odkope. Takze ked bude zima, mozno jej kupim tie hrubsie "niki" pyzamka, alebo jej budem davat body pod pyzamo, uvidim. Mam krasne obliecky a trcia v skrini 😅
A existuju aj flisove pyzamka. Alebo z bavlny tie z takeho hrubsieho materialu, niki. Zvonku vyzera ako frote, ale zvnutra je to hladke.

jaako
6. okt 2014

@alexandra28
niekde do fóra som už písala môj zlepšovák 🙂 :
dcéra má 4 roky, syn 2 roky. neprikrývam, kvôli tomu, čo si písala : vkuse odkopaní, ja nevyspatá, lebo som stále vstávala ich prikryť, aj tak mali z toho nervy.
takže, pri zaspávaní majú oblečené toto : body s krátkym rukávom alebo tielko, na to tričko s dlhým rukávom, pančuchy.
potom asi po hodine, hodine a pol keď tuho spia ich idem doobliekať. hrubé tepláky a hrubšia mikina /taká bez zipsu a kapucne/ .všetko oblečenie ale musí byť vzdušné , bavlnené

vlastne to pri dcére využivam aj tak, že keď zaspí,tak ju o tej dvanástej dávam cikať a vtedy ju doobliekam. syna obliekam v spánku. sú na to zvyknutí, aj keď sa trošku preberú, hneď zaspia. a potom je celú noc pokooooj. no a teraz máme už aj pustený ohrievač v noci. na minimum.

jaako
6. okt 2014

ešte som chcela dodať, že u dcéry takto fungujeme 3 roky, u syna už rok. oblečenie vrstvím podľa ročného obdobia a počasia. a je to super

katarinamarkova
6. okt 2014

@alexandra28 pancusky, body a pyzamko.....ak nemate doma menej ako cca 18st. tak jasne ze nechce byt zakryty....ako spavas ty? tiez mas oblecene pancuchy, tielko, pyzamo a zakryta perinou?...asi nie...
kludne ho nechaj spat odokryteho ked je tak naobliekany 🙂 resp. len pyzamko a potom zakryt.