Ako prichystať psíka na príchod nového člena rodiny?

veselavrba
17. nov 2012

Ahojte mozno tu uz takato tema je ale nechce sa mi ju vyhladavat preto ju mozno davam este raz.Mam doma fenku orieska je to krizenec jazvecika s niecom. 🙂 Je mala pritulna a poslucha,teda ako sa jej chce ale vacsina ano.Minuly tyzden som porodila chlapceka azaujimalo by ma ako ho moja fenka prijme.Viem ze urcite bude ziarlit ale nejako sa musia zoznamit.🙂Ako ste boli na tom vy?A ako prichystat psika na noveho clena rodiny?Dakujem za kazdu radu.

palomka
17. nov 2012

@veselavrba ahoj, aj ja mam psika a 2 deti. Ked som bola v porodnici manzel doniesol bavlnene plienky ktore som k dcere prikladala a on ich potom nosil domov a daval ovoniavat psovi aby si na ten pach zvykol. Uvitanie bolo super, pes ani nestekol,ovoniaval a potom si isiel po svojom. Akurat ho rusil plac 🙂 neskor uz boli kamosi, kradol malej piskoty a ine dobrotky 🙂 pri synovi to bolo tak isto akurat teraz ked uz zacina 4nozkovat tak by chodil len za psom 🙂

katche
17. nov 2012

@veselavrba podobnu dilemu riesim aj ja, lebo babatko pride v marci a nas magor je strasne pojaseny. inac poslucha, nic ine mu neostava, ale snad to bude ok. tiez mu dame najprv ocuchat nejake veci od malej, nech si zvykne. ale na nejakej stranke sa tomuto venovali priamo kynologovia. vraj neodhanat psika od babatka, ako je jasne, ze ho nenecham ho oblizovat, ale ked sa priblizi k postielke, nekricat na neho, mohol by zacat ziarlit.
ja pevne verim, ze ten nas to zvladne, lebo je strasny maznak, rad pri mne spi na gauci, nosi hracky a tuli sa. neviem ako zareaguje, ked uz na neho nebudeme mat tolko casu ako teraz. ale zvykne si, ine mu neostava, aj pre nas to bude novinka 🙂

dafe3
17. nov 2012

Hlavne pomaly. ..aj my máme vlčicu doma, no vďaka něj som zistila ze som tehotná🙂stále mi dávala uská na brucho,a já nemala šajn,prečo. ..takže pes vie o'novom živote'.keď som přišla z porodnice, samozřejme som malého dala psíkovi poňuchat ale nie žeby úplne pchala nos! !!len žeby věděla, ze je tu niekto další, vzácny,niekto kto ju v rebríčku hierarchii rodiny posunie o 1miesto nižšie....keď je tvoj psík zvyknutý doma ze má všetko, musí to nekompromisně skončit! Moja fenka pohoda. ..zbožňuje mojho syna a len co zamrnči,už k nemu vždy bežala, chráni ho, hra sa, môže jej malý aj po ušiach skákat. ..!ale! Naši majú doma kokra, a ten nebýt mojej dobrej povahy, už by bol utrateny,žiarli tak ze keď prídeme tam s malým, on musí-pes-byť zavretý niekde. Skočil už a kusol samika...takže ťažko radit, všetko záleží od povahy a hlavne VÝCHOVY PSA. ..

zmrzlinkams
17. nov 2012

my mame tiež doma fenku a ma 4 roky spava od malička s nami v posteli a tiež sme sa tochto bali kedže je na nas uplne zavisla, upnuta, stale všade chodi s nami a vlastne bol to náš miláčik, bali sme sa že bude žiarliť že malej bude robiť zle a pod. ale vobec tak nebolo boli sme sami velmi prekvapeny, fenka mala 3 roky ked sa mal narodila a od malička boli spolu, fenka robila všetko to čo robila do teraz a taktiež mi sme sa k nej nezmenili aby necitila dovod že ona je teraz odstrčena lebo to by sa zhoršilo nadalej spavala s nami v posteli a malu prvy den pekne onuchala a samozrejme bola viac zvedava čo to je ako keby mala robiť sceny, nevedela najprv pochopiť že to male uvreštane spi s nami v posteli ale potom si rychlo zvykla na všetko aj na malu a ked som dala malu na postel nellynka si k nej lahla nikdy som ju neodstrkavala od malej aby nemala zly pocit nechcenosti a vždy som bola na pozore aby nahodou sa niečo nestalo takže som bola vkuse vstrehu ak boli pri sebe spolu predsa je to pes a može sa stač čokolvek aj ked viem že by neubližla, a občas sa stalo že malu som si rano zobrala k sebe do postele ked manžel odišiel do prace a ja som bola unavena a chcela spať, tak malu som si zobrala do postele k sebe a ona potom eešte zaspinkala a nellynka si lahla k malej k noham a tak sme spavali všetky 3, niekedy sa to stalo aj večer kedže mala mala koliky ale nebolo to často a nellynka sa naučila že si može lahnuť k jej noham a tak spinkať, začala som ju učiť pri kočiku ked sme išli von a naučila sa to behom 3 vychadzok a pekne s nami išli a neplietla sa pod kolieska krásne kračala popri kočiku 🙂 ak mala chuť tak som dovolila malu olizať nožičky alebo ručičky však som zobrala utierky a utrela to je najmenej tvaričku som nedovolila lizať to začala olizovať neskor ked už mala lozila po zemi a naučila sa krmiť havinka tak ona ju vždy olizala za odmenu 🙂 však sa umyjeme tiečie voda a psik je zdravy, čistotny žije v dome vo vnutri takže sa nebojim nejaky bacilov a inych veci, odčervujem a odblšujem skoro 3-6 mesiacov tak ako dr. zver. kazal a je očkovana pravidelne na všetko.
teraz sa učime aby urobila havinkovi moja a neťahala za chlpky a mala to krásne chape aj ked sa občas stane pri hrani s nou že potiahne ale treba pekne upozorniť a ukázať ako sa to ma robi trebars aj na nej aby vedela a citila ten pocit čo sa smie a čo nie a dieťa pochopi, teraz su take velke kamaratky a mala sa tak teši ked drži v ruke piškotku a nellynka za nou uteka aby sa podelili a ona si mysli že ju nahana potom si sadne a pekne si odkusne z piškotky a da nellynke pekne sa vie podeliť ked niečo dostane a nellynku sme učili že si musi zobrať z ruky pomalyčky niečo aby neubližili ešte od nas a tiež sa to pekne naučila nebol problem 🙂 zviera su chapave len treba trpezlivosť a venovať sa im tak ako deťom....dnes si neviem predstaviť že by spolu neboli 🙂 velakrát sa mi stalo že mi nellynka došla povedať že mala sa zobudila a ja som nepočula baby fon som nikdy nemala a nepotrebovala, ked ideme von bez nej na prechadzku, alebo niekto iny ide s malou von tak prve čo je ked sa vratime domov je že skontroluje kočarik či je tam mala a je v poriadku a potom vita nas a najnovšie ked šteka nellynka tak si mala sadne k nej a pomaha jej štekať tolko krát sa zasmejeme ked vidim ako tie dve vyvadzaju 🙂 čo mame mačku ta ma pred malou väčši rešpekt tak si drži odstup, lebo mala pár krát chytila za chvost 🙂 ale nikdy neubližila lebo sme ich učili aby si na seba zvikali 🙂

viktoria12
17. nov 2012

moja skusenost je taka , ked sa mala narodit nasa prva dcera tak tiez som mu davala ovonat veci pre malu , kočik sme mali doma tyzden pred porodom uz doma aj izbu mala nachystanu a nas psik spaval v jej izbe pod kocikom kazdy večer tam si siel lahnut , 🙂 myslela som ze bude ok , hmmm ale nebolo prisli sme domov z nemocnice samozrejem ked ma uvidel skakal po mne od radosti a ked som odniesla do spalne nasu žabku a dala som ju na postel v spalni a zacala som ju obliekat na doma teda vyzliekat z fusaku a tak . v tedy skocil na postel ovonal malu a odisiel , po chvili som sla do kuchyne a on bol tam hned ako ma uvidel dal dole hlavu a odisiel do druhej miestnosti , tyzden neprisiel ku mne , ani sunka ani mojkanie nepomohlo. po tyzdni aj nieco ho to preslo , potom my stražil malu ked zacala plakat v izbe alebo nieco hned stekal a utekal za mnou , potom neskor bral malej papanie ako piskoty a tak a mala ho nahanala po celom byte , a uz bolo všetko ok. a teraz pri druhej sa namna uz nehneval vedel že ho mam rada , uz druhu dceru neriesil spaval jej pod postielkou asi prve dva tyzdne, 🙂

angel31
18. nov 2012

zeny ja mat vase starosti a riesit tu ako psa pripravit na prichod dietatka.. to keby ste sa pytali ze ako ho pripravit na prichod zajaca alebo macky..dieta ma pach svojej mamy.. a mama ma pach dietata.. tak pes vacsinou len obskuluje...

sissy27
18. nov 2012

@veselavrba neviem, skús sa so psom pekne porozprávať, vysvetliť mu situáciu, prípadne mu pusti dokumentárny film o deťoch, zober ho niekam pred škôlku a ukáž mu deti, skús sa poobzerať v okolí, či nie je nejaký kurz pre psov na túto tému... 😀 nič iné ma nenapadá 😀 mala som 11 rokov psa, keď sa mi narodila dcéra - a nerobili sme žiadnu prípravu vo vzťahu k psovi, keď sme prišli domov, normálne nás privítal, malú sme mu dali oňuchať, a to bolo všetko... zo začiatku sme sledovali, ako na ňu reaguje, ale v pohode, žiadna žiarlivosť tam nebola - ako môžeš dopredu vedieť, že tvoj pes bude na 100% na dieťa žiarliť? to je holý nezmysel to takto zovšeobecňovať... je pravda, že náš druhý pes malú nemusel, ale ten bol vycvičený na stráženie domu a okrem troch ľudí (ja, mama, otec) nezniesol nikoho, aj keď jemu skôr vadil kočík na dvore, zvuk, ktorý z kočíka vychádzal a fakt, že sa nemôže dostať doň aby zistil čo to je 😀 neskôr, keď už malá behala sama aj po dvore, tak nebol problém a nikdy jej neublížil, ani na ňu neštekal, nevrčal a tiež neprešiel žiadnou špeciálnou prípravou... preboha, veď nie si prvá ani posledná komu k psovi pribudlo dieťa, myslím, že tu netreba riešiť psa ale myšlienkové pochody samej seba 😉

eviq
18. nov 2012

@veselavrba dobra tema 🙂 tiez cakame babatko a mame psika, takze uz som sa aj ja nad tym zamyslala. Rada si precitam skúsenosti inych 🙂.