Ako prežiť noc s bábätkom a dvojročným dieťaťom?

kate1616
9. mar 2012

Dobrý den chcela som sa opýtať mamičiek ktoré maju detičky s dvojročným rozdielom ako preživali noci s bábätkom a dvojročným dieťatom naraz. Mám dvojročnú a týždnovú dcérku a čaká nás prvá spoločná noc. nebude bábätko budiť to druhé? ako si zvyknú na seba? Dakujem za všetky rady...

xlucia
9. mar 2012

prezivali sme to normalne, nechapem otazke 😲
starsi spal medzi nami, a ked mladsi plakal alebo pre nieco ine sa starsi zobudil, tak som len povedala ze kludne spinkaj, maminka je tu. po tyzdni sa prestal budit na plac babetka

mata2
9. mar 2012

my tak isto,uplne v pohode 😉
medzi starsimi synmi je rozdiel 22 mesiacov,byvali sme v garzonke,a tomasko sa na kubkov plac vobec nebudil..
a kubo teda reval kvalitne 🙄 /neutichajuco-nervy-drasajuco/

michaelka5
9. mar 2012

ked nechcem aby sa vzajomne rusili tak pri prvych naznakoch budenia sa babatka ho beriem do obyvacky a tam sa s nim zavriem nech neruci do celeho bytu🙂...prebalim, nakrmim, odsajem zvysne mlieko, ucicikam a sup naspat do postele pre aspon dalsiu hodinku spanku 🙂
ten starsi ale spava sam vo svojej izbe, odkedy vsak mame doma babetko tak chodi pravidelne k nam do postele okolo polnoci...a niekedy sa zobudi a niekedy nie na plac. vacsinou rano o tej 5,30 sa uz preberie a nechce znova zaspat...tak mame takeho ranostaja.

jasminka7
9. mar 2012

Gratulujem k dcerke 🙂

aj u nas nie je nejaky problem, ze by sa v noci budili. Problem je skor rano, lebo mladsia vstava okolo 6.oo a "rozprava" si dost nahlas, tak bud muz alebo ja ideme s nou do vedlajsej miestnosti, aby sa starsia vyspala dlhsie, lebo to potrebuje -- uz nespi cez den.

Mne to tak pride, ze pri dvoch takychto malych detoch sa vsetko stale meni, verim ze aj u nas bude o mesiac inak. Ale ono pokial nejde o nic zavazne, veci sa utrasu, najdete si nejaku cestu ako je mozne fungovat. Tym nechcem povedat, ze nebudu tazke chvilky. Budu,ale rychlo sa na ne zabudne 😉 Drzim palce.

hori
9. mar 2012

my veru mame od zaciatku kazdu v inej izbe, nevedela som si to predstavit inak a ani som to nikdy neskusala (aj ked urcite sa na vsetko da zvyknut). Starsia bola zvyknuta mat svoj klud a teraz je hore zakazdym, ked pocuje babo spoza steny. Noci byvaju dost v pohode, to sa spi tuho, horsie je to s dennym spankom, ked sa pobudia navzajom, tak dokopy nespia ani pol hodinu. Drzim palce.

drobec33
9. mar 2012

Ahoj. Ja mam rozdiel medzi babami 2r a 1m. Starsia spava sama v izbe uz dlho a mladsiu sme od narodenia dali tiez do detskej izby. Vsetci ma od toho odhovarali, aby sme to nerobili, ze mladsia bude budit starsiu. Faktom bolo, ze sa vobec nic take nedialo. 🙂 Ked sa mladsia aj v noci zobudila na hlad, zobrala som ju k sebe a bola s nami az do rana. Ona bola taky nocny papkac 😀 Ked sa nahodou starsia zobudila, bolo to iba na chvilocku, otocila sa na druhu stranu a kludne spinakala dalej. Trvalo mozno 2 dni, pokial prestala registrovat, ze sa malinka zobudila. Kazdy starsi surodenec potrebuje svoj cas, aby si zvykol, ze je v izbicke so svojim surodencom. 😉 Starsi si rychlo zvykne na to, ze babatko vela place, lebo nevie rozpravat. Samozrejme, treba mu to trpezlivo vysvetlit. 🙂 Samozrejme vela zavisi aj od toho, aky spanok ma to starsie dietatko. Nasa spinka, ako drevorubac. 😀 Uz sme mali za sebou "nocne mory", takze aj to spravilo svoje. Neboj sa, bude vsetko ok! 😉

bubelko
9. mar 2012

starsi spal vo svojej izbe alebo v manzelskej s muzom, ja s mladsim v jeho izbe. bolo to v pohode. starsi sa nikdy na plac mladsieho nebudil a ani opacne.
ako si na seba zvyknu - zalezi od toho, ci bude starsi ziarlit alebo nebude. to je velmi individualne. to uvidis casom 😉 u nas to bol zo zaciatku troska stres, kym sme sa zohrali vsetci dokopy, ale potom uz fajn 🙂

katren
9. mar 2012

no ja mam medzi malymi 18mes. a nikdy som neriesila, ze ako budeme spat.....zaspi jeden, druhy a hotovo....neriesim

sevi
14. mar 2012

starsi syn spaval s nami v manzelskej,dcerka babatko v postielke.syn sa budil prve 3tyzdne.vzdy mal poznamky typu -uz zasa reve? .....zase je hladna?ach. Ale mm ho vzdy ulozil na vankusik pritulil si ho a zaspali.ja som dala do poriadku malú a spala som tiez.

katren
14. mar 2012

@kate1616 ahoj, no ako vam vyzeraju tie noci??? ako ste to poriesili?

carrie4
14. mar 2012

@kate1616 podobná situácia čaká v blízkej dobe aj nás, tak sa teším z tejto otázky a odpovedí
@xlucia nechápeš otázke? mne príde úplne prirodzená, aj ja mám v hlave veľa otázok ako budeme prežívať príchod ďalšieho dieťatka do už zabehnutého systému, ktorý s dcérkou máme. nič na takejto otázke nevidím

angellinka
14. mar 2012

my mame vekovy rozdiel 2 roky,tiez som vela veci riesila pred narodenim,ale zbytocne.Pretoze treba riesit az ked to bude aktualne 😉 teda vtedy nebudes mat cas vobec rozmyslat,spravis to tak ako to bude pre deti najlepsie 😀

pe
14. mar 2012

tiez sa nam tymto teraz zamyslam, najma preto, ze dcerka teraz spava s nami v spalni a detsku este nema zariadenu, mame tam "susiaren pradla"🙂, tak spekulujem, ze ako to zariadit, ci uz rovno dvom detom, ci ako, ze ci starsiu potom necham v spalni s manzelom a s babatkom budem spat inde, ale asi je pravda, ze uvidim este potom, asi sa to dako samo ukaze a netreba sa vopred trapit, ale babulky celkom ste ma svojimi odpovedami potesili, ze sa aj vyspite, toho som sa obavala 🙂

ejuska79
14. mar 2012

my tiez zatial v pohode, dcerka (19m) spi s nami uz od 5. mes. a malinky (1týzden) v postielke...dcerka sa na jeho nocne kojenie, prebalovanie nebudi...horsie je to s uspavanim, ked som sama doma-Tadeáško bol hore, pomrnkaval a ninka samozrejme nechcela spat, isla o hodinu neskor... bohuzial som vecer casto sama doma, to nehovorim ze aj cely den, tak si musime nejako zvyknut, nas nejaky system ako na to, aj s kupanim a pod...mne sa zatial zda ovela narocnejsie vychystat sa von, zniest malu, potom kocik s malym (nemame vytah)...nastastie len jedno poschodie...
@pe
@kate1616

lensam
14. mar 2012

@drobec33 ahoj, chcem sa spytat, ci sa nebojis nechat starsie dieta s babatkom v izbe? Tiez budem riesit spanie deti s 2r. rozdielom a bojim sa ich nechat spolu, aby starsi neublizil mladsiemu? Ktovie co ho napadne, zalahne ho, alebo mu nieco nastrka do ust. Neriesila si to?

drobec33
14. mar 2012

@lensam no, jasne ze sme mali presne rovnake obavy. Preto sme aj kupili novu nany s kamerou nasmerovanou na postielku. Takze som vedela o kazdom suchu, co sa tam deje 😉 Starsia este nebola tak velika, aby vedela vliezt do postielky. Priznam sa, starsia sa neprejavovala tak, aby som sa musela bat, ze mladsej nieco napcha do pusy. Ale ani by sa jej to nepodarilo, lebo sme malinku polohovali v postielke tak, aby sa k nej nedostala. Ta kamera vela urobila a som rada, ze sme sa tak rozhodli. Aj ked sme kupovali z druhej ruky, lebo sme na novu nemali. A urobila by som to vsetko asi znovu. Lenze vela zavisi aj od deti a hlavne je dolezity pristup k starsiemu, ked sa vratis domov z porodnice. Bude to sice narocne, lebo starsi bude ziarlit, je to pochopitelne. Preto bude na tebe, ako budes zvladat obe deti naraz. Ide hlavne o citovu stranku. Mala som obdobie na zaciatku, ze som mala obe deti zavesene na krku, ja hotova, ale stalo to za to. 🙂 Ak sa chces este nieco opytat, kludne sa pytaj 😉

mirko
22. sep 2012

my sme nemali ziadny problem.....muz sa so starsim synom prestahoval do detskej a ja s malym krpcom som ostala v spalni..a boli sme akotak vsetci spokojni..mangel vyspaty do prace, strasi syn tak isto vyspinkany do ruzova..len maminka bola na prasky lebo krpec sa budil asi kazdu hodinku a chcel byt stale na rukach a cici...asi po mesiaci som zrusila postielku a maleho som nastahovala ku mne do postele a zrazu bola vyspinkana aj maminka 😀

katren
22. sep 2012

@mirko 😉 pokial sa ma mm s druhym dietatom kam prestahovat, tak to fakt nie je problem....ale ak nie, tak to problem je 😅

mirko
22. sep 2012

@katren jasne, ja som pisala ako sme to vyriesili my 😉