Ako prestať s kojením?

kika_198
26. mar 2018

Ahojte baby, prosím vás potrebujem poradiť ako malého čo najrýchlejšie odnaučiť od kojenia?? Má rok a som tehotná musím prestať kojiť. Cez deň to je v pohode vydrží ale doteraz mi nezaspal inak ako pri kojení a v noci sa ešte niekoľko krát budil a musel si dať mliečka. Mám mu kúpiť UM a v noci aj večer mu dávať to? Koľko vám trvalo aby si maličký ani nespomenuli na kojenie? Ďakujem veľmi pekne za rady.

pugosal
26. mar 2018

@kika_198 zdravím ja som úplne sekla v noci. Nedala som dieťatko mi nechcelo ani fľašu chytiť ani cumel. Po troch nociach spalo celú noc a mliečko nepýtal.

Prečo musíš prestať kojiť? Tehotenstvo nie je dôvod. Počas tehotenstva pokojne môžeš kojiť ďalej. Vyhnes sa stresu z odstavovania o.i.a malý sa možno sám odstaví, keďže hormóny majú vplyv na tvorbu, ktorá sa môže znížiť a nebudeš mať mliecko.

kika_198
autor
26. mar 2018

@pugosal a keď ste nedali tak zaspalo ďalej aj tak? Náš malý cumlík nechce už asi 4 mesiace vôbec. Bojím sa tej noci že to nezvládnem a aj tak mu dám keď bude plakať

kika_198
autor
26. mar 2018

@coccinellaseptapunktata dnes som bola u doktorky som v 18tom týždni a povedala mi aby som už nekojila.

alex49
26. mar 2018

ak nemáš iné problémy alebo lieky, tak počas tehotenstva môžeš kojiť. Niektoré ženy dokonca prejdú po pôrode na tandemové kojenie

sebastian2009
26. mar 2018

Nemalo by sa kojit ked si uz tehotna ma to vplyv na babetko v brusku ked tak skus si potriet prsniky s peprom a kup um a davaj radsej flasku

luliu
26. mar 2018

Tiez octom si môžeš potrieť bradavky

23simi
26. mar 2018

Ked chces prestat kojit skus postupne znižovať, az nakoniec dieta prestane pýtať, zo dna na den to nebude dobre ani pre teba a ani pre dieťatko. Ja som staršiu oducila od,kojenia az dva mesiace pred pôrodom.

janickacrazy
26. mar 2018

@kika_198 pokiaľ nemáš zdravotné problémy, tak možeš kludne kojiť aj tehotná, ked vravíš, že cez den už aj tak nekojíš, tak ked mu dáš len večer a v noci trochu, tak sa ti tvorba aj tak zníži časom a možno aj sám sa odstaví postupne, u nás to tak bolo, ale nebola som tehotná

stanislavicenka
26. mar 2018

To su hlupe reci lekarov. Mne yo moj tiez vkuse onielal, az som sa spytala, ci mam nejaky problem, preco nemozem. Odpoved nemal. Dojcila som do 6ho mesiaca tehotenstva a to ma dcerka 28 mesiacov. Same to ustalo. Tehotenstvo ma vplyv na tvorbu aj mnozstvo mlieka. Akurat mna mega boleli bradavky, ale vydrzala som, potom to same preslo. Normalne nerozumiem, preco lekari toto zenam hovoria

cecilia68
26. mar 2018

@coccinellaseptapunktata
@alex49 Ja neviem dievčatá, ale mamička jasne napísala, že dojčiť nechce, tak čo zase máte za problém...pýtala sa, ako rýchlo prestať....o chvíľu ju tu budete chcieť verbálne ukameňovať, lebo nechce dojčiť a je to snáď jej vec, nie?

michaella94
26. mar 2018

@cecilia68 nenapisala ze nechce...napisala ze dr jej kazala...ale predpokladam ze jej nevysvetlila preco ma prestat kojit....
@kika_198 ako uz blo pisane nemusis prestat kojit....tvoje dietatko je este male ma len rok dojcit mozes kludne dalej 🙂 ja dojcim synceka 1,5 rocneho teraz planujeme tretie dietatko a nechystam sa prestat...k sa podari budem kludne dojcit tandemovo...este ma napadlo ze niekedy sa deticky odstavia same ked uz budes mat kolostrum 🙂

lindusss2016
26. mar 2018

@sebastian2009 prosim ta a aky vplyv to ma na babatko? Ja som kojila do 22.tt, potom sme s tym sekli, kedze ma to strasne bolelo a uz tahala na prazdno. Maly je uplne v pohode, nic mu nechyba, neviem, aky vplyv to na neho podla teba malo. Lebo presne takto telo matky funguje, ked uz nie je dostatok.zivin, tak sa mlieko prestane tvorit. Urcite nebude ukracovat plod o vyzivu.

@kika_198 ak ti lekar nepovedal nejaky konkretny dovod, tak urcite nemusis prestat kojit. Ak ta to samozrejme nejak neobmedzuje. Ak to uz vadi aj tebe, tak s tym proste seknite natvrdo. Nech s malym spi par noci muz, mozno by si mohla odist aj z domu, alebo teda aspon do druhej izby a vydrzat za kazdu cenu, nesmies ustupit. Kupte um a ak bude v noci plakat, nech mu muz da.

lindusss2016
26. mar 2018

@sebastian2009 a to s tym peprom si myslela vazne??? 😯😯😯

lindusss2016
26. mar 2018

@cecilia68 nikde nepisala, ze kojit nechce. Dostala mylnu informaciu od dr, tak jej to tu baby vysvetlili.
Podla mna s tym doktori dost prehanaju. Mna stale lutovala nasa pediatricka, ze malu kojim a som tehotna, ze to musi byt pre mna velmi narocne a ja som sa pritom citila super. Tak si myslim, ze keby to telo tak vycerpavalo, nemala by dom ani dobre vysledky a urcite by som bola slaba.

linda8877
26. mar 2018

Ahoj ja som odstavenie riešila pár týždňov dozadu malá ma trinásť mesiacov.Cakala som pomoc od muža ale nedočkala som sa tak som do toho išla sama.Tiez bola naučená v noci dudlovat ale jednoducho som jej nedala spáva s nami tak len som ju utisila a dala som sa jej napiť vody chvíľu si poplakala a zaspala trvalo to tri dni a teraz už spí celú noc a ani nezaspava na cicku.Nakojim ju len ráno a večer tak pol hodku pred spaním.Drzim palce musíš len vydržať

noemmy
26. mar 2018

Ja som otehotnela, ked dcerka mala 10 mesiacov. Spokojne som dojcila dalej. Sam gynekolog mi potvrdil, ze nijako neukracujem plod o ziviny. Argumentoval, ze priroda to tak zariadila, ze najprv si vyzivu z tela matky berie plod, potom ide do materskeho mlieka a zvysok ostane matke. Takze nevidim dovod, preco teraz drasicky seknut s kojenim, navyse, ak mate prvy trimester za sebou...

sebastian2009
26. mar 2018

@lindusss2016 ano cierny peper tak sa dava urcite overene

lienka182
26. mar 2018

@kika_198 kludne mozes kojit dalej. Ale cca asi v 20 tyzdni klesa tvorba mlieka. Kamoske sa tak momentalne maly odstavuje sam 😉 po 20tt prespal celu noc a zacal zaspavat sam.

lenkusa
26. mar 2018

Mne pomohol ocot. Prestali sme zo dna na den, ked mal 20 mesiacov. Povedala som mu ze didka je pokazena (vtedy uz rozumel co to znamena), rozplakal sa, tak som mu ponukla, ze ved skus a ked zacitil ocot, tak sa nechcel ani priblizit....potom som mala flasticku s octom aj v noci pri sebe keby nahodou pytal. Trvalo to 2-3 dni ale islo to lahsie ako som si myslela.

kika_198
autor
26. mar 2018

začalo ma to aj strašne bolieť tak asi bude lepšie prestať keby sa aj náhodou niečo skomplikovalo a musela by som ísť do nemocnice alebo niečo...priateľ ma nemože zaskočiť kedže robí na 3smeny. Teraz mi zaspinkal bez kojenia tak uvidíme ako bude v noci 🙂

alex49
26. mar 2018

@cecilia68 ved ja som jej nenapísala, že za každú cenu má dojčiť, iba že sa dá dojčiť aj cez tehotenstvo ak nemá problémy. Niektorí doktori radia prestať len preto že je žena tehotná.

mint_blossom
26. mar 2018

Ja som v 35tt a 23mesacny panko sa nadalej dojci. Dr. je s tym v pohode, cize fakt zavisi od lekara. A ja som rada, ze ked sa maly pricucne aspon si chvilku oddychnem 🙂

marion09
27. mar 2018

@kika_198 kojit mozes aj ked si tehu,neviem odkial mas taku mylnu info ze nemozes

marion09
27. mar 2018

@sebastian2009 😅ta to somarina

luna116
27. mar 2018

ja som v 15.tom týždni,odstavujem 16 mesačného syna postupne už cca 3 týždne, nechcem naraz, lebo mám veľa mlieka a obávala som sa potom zápalu prsníkov. S MM sme sa dohodli, že bude spať v spálni so synom, keď sa zobudí, ponúkol mu vodu z fľaštičky, ponosil na rukách, keď nezaberalo, spravila som mliečko a bez toho, aby ma syn videl, podala cez dvere manželovi (Hipp), piť ho nenútil, iba ponúkal, lebo syn nechcel na začiatku UM a celkovo fľašku odmietal, tak aby u neho nevznikol odpor. časom sa naučil, že iné ako UM od manžela nedostane, tak sa naučil vypiť vodu alebo UM a zaspal ďalej. Keď som ho v noci kojila, budil sa 7x, teraz pri MM max. 1-2x. Ja mu už aj počas dňa núkam UM, ale niekedy ho sama nakojím. Mlieka mám teraz menej, za chvíľu by som chcela začať sa cez den a v noci prsia sťahovať elast. obväzom, aby som mlieko stratila úplne.😉

hviezdulienka16
27. mar 2018

Ja som dcerke (vtedy 15 mesiacov) v noci, ked sa prebudila dala vodu vo flaske. Niekedy si trosku pomrnkala, ale vacsinou si dala vodicku, posuchala som ju po chrbatiku a zaspala. Cumlik nikdy nemala, takze ho nevedela cumlat, ani ho nechcela. Tak v noci sme to riesili, ako som pisala vyssie a cez den, ak nezabrala vodicka ci jedlo, tak sme sa zacali hrat s inymi hrackami alebo presli na inu aktivitu a prestala pytat prsko. Po tyzdni nam spala celu noc alebo s jednym prebudenim a stacila vodicka a pohladkanie chrbtika.

jankazsa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandraala
27. mar 2018

@sebastian2009 popor? Si normalny malemu babatku? To co je za hlupi napad! Ved dospeli to niektori neznesu! To je chore!