Ako prejsť z uspávania na prsníku na iný spôsob uspávania?

jazula
3. jan 2022

Ahojte, chcela by som sa poradiť… Mám skoro 8m dcérku, je plne dojčená + prvé príkrmy. Od narodenia zaspáva pri dojčení, prípadne v kočiariku/nosiči, asi raz sa stalo, že zaspala sama od seba v postieľke. To uspávanie na prsníku by mi vôbec nevadilo, ale o mesiac sa vraciam do práce. Budem robiť z domu na čiastočný úväzok, keď ja budem robiť, o malú sa bude starať jej ocko. Šéfa som vopred upozornila, že dojčím a malá je ešte maličká, takže v tom mienim pokračovať. Ale môže sa stať, že bude treba uspávať, keď budem napríklad na telekonferencii. Na fľašu naučená nie je, vodu popri príkrmoch pije z “prvého pohárika” Avent s takým sosáčikom, ale väčšina vody končí na bodyčku a nie v ústach. Takže uspať pri fľaši s mojim odsatym mliečkom asi nebude tá správna cesta. Máte nejaký tip pre mňa, ako malú naučiť zaspávať občas aj inak ako dojčením? Ďakujem 🤗

domak2
3. jan 2022

Nemyslím ze to pôjde bez kriku, ak by ta videla, takže skôr poslať ocka kocikovat alebo s nosičom, nech sa naučí zaspávať pri ňom aj inak.

vitriolka
3. jan 2022

Na mojho syna zabralo tlmene svetlo a pozeranie knizky, hladkanie a spievanie uspavanky a ak to nezabralo, nosenie na rukach potme…

zanetakovacsova
3. jan 2022

@jazula naša sa učila sama. Najprv sme ju nosili na rukách. Po čase plač nezabralo už ani veľké natriasanie. Som ju položila do manželskej postele a dlho sme ju uspávali v nej. Potom veľký plač krik nechcela spať. Dala som ju do postieľky svietilo sa len vo vedľajšej izbe a zaspala sama. Takže ona si to sama bez nás mení. 😃.. Už ma nepotrebuje 🙁😃

petamich
3. jan 2022

postupne a s istou davkou trpezlivosti, zacala som ho kojit tak, aby sa mu este nechcelo spat ale zaroven nebol hladny, obcas vyslo a obcas nie, odsledovali sme si jeho bdele okna a podla toho som ho dojcila a tiez sme ho davali spat, aby bol unaveny ale aby mi neodkvacol na prse a zlomili sme tu asociaciu resp. nahradili inou, v postielke sme mu dali do ruk plienku (mojkaca), s ktorou sa hra par minut a zaspi a k tomu mu pustame taku jemnu melodiu, trvalo to asi mesiac ale teraz ho proste polozime do postielky a spi, raz za cas spusti plac akoby bol tyrane dieta a vtedy zaberie dat ho o chvilu neskor alebo len to prso 🤷‍♀️ ale stava sa to uz malokedy

ckatka
3. jan 2022

Môj muž absolútne spoľahlivo uspava v nosiči. Idú sa prejsť a malý je do 10minut tuhy