Ako pomôcť pri nočných desoch?

veronikavaneska
7. sep 2014

Ahojte maminky mam dvojicky maju rok. Dominik sa od cca 4 mesiaca budi v noci z nicoho nic hrozne place, meta zo sebou, vspiera sa az tak strrasne ze ho neviem udrzat niekedy aj s manzelom spolu ho ledva drzime T_T place aj slzy mu tecu. Skusali sme uz vsetko, mojkanie, pritisnutie, nechat ho v posteli, spievali, svetlo, cajik, vodu, mlieko, dudlik, uz sme ho aj stipkali, vyhadzovali mixovali s nim no proste nejde zobudit T_T a.to trva hodinu a viac :'( az ked sa zobudi a spapa mlieko je dobre hned zaspi. Ma to asi kazdu druhu noc. Lekarka hovorila.ze ma nocne desy..... co pomaha? ako.ho prebudit??? dakujem za rady

evulienkaslx
7. sep 2014

co robite cez den? nie je preexponovany? niekedy pozeranie TV alebo pocitaca, prilis vela zazitkov, novych ludi, hluk, stres moze sposobovat potom nocne desy. Cez den skuste relaxovat, chodit von, spievat, hrat sa, tancovat, citat knizky, a pod. Niektore maminky pouzivali lapac snov, okupanie v cistci (bylinky) a pod. Ak je to silne, treba sa poradit s lekarom, ci vyhladat aj pomoc psychologa, pripadne neurologa na vylucenie inej priciny. Drzim palce.

veronikavaneska
autor
7. sep 2014

@evulienkaslx nepozera telku ani pocitac, ma len rok, skoro stale sme doma mam aj starsiu ma tri a pol roka, hravaiu sa cely den vsetci spolu, na prechadzku ideme, spinka dva krat cez den po hodinke a vecer od 18 do 6rano. Sme stereotypny ☹

akramgad
7. sep 2014

ahoj a nestáva sa mu najčastejšie pri splne a tak aj dva dni pred? ak by nie skús mu dať niekde inde postielku možno má zlú zonu držím palčeky nech malinký spinká sladko