Ako ošetrujete záhybky u bábätka?

matso
13. júl 2012

Môj 7 týždňový syn pekne priberá a tak sa mu robia záhybky hlavne na krku. Snažím sa mu ich ošetrovať mokrým tampónom a vytierať do sucha, ale mám pocit, že mu tým ešte viac ubližujem. Vždy, keď mu to chcem ošetriť alebo osušiť po kúpaní, tak strašne plače. Už mu to pár krát aj prasklo a mal tam krvičku. Mastila som mu to Sudocremom, ale ten sa v záhybkoch len hromadí... Celkovo má kožtičku v okolí záhybov začervenanú. U dcéry sme tento problém nemali, asi nebola taký tučko, tak preto. 😒
Ako ošetrujete tieto záhybky?

xlucia
13. júl 2012

umyla som ho, jemne osusila a do zahybov som dala malicko pudru z DM, ale kupis iny aj vlekarni. momentalne mame doma batole puder, lebo ten z DM prave nemali

li_la
13. júl 2012

Neviem, či je to najsprávnejší postup, ale mne mama poradila záhyby liehovať. Viem, že sa to generáciami mení, lebo babka vravela olejovať, v pôrodnici len vyutierať do sucha. Ja som teda liehovala všetky záhyby na ručičkách, nožičkách, krk aj za ušami a nikdy to nemal začervenané ani nemal zapareniny... A takisto nemám pocit, že by ho to štípalo, nikdy pri tom neplakal.

lenka311
13. júl 2012

Pozerala som sa Ti na nete, lebo žiadna rada z týchto dvoch čo sú tu sa mi nejak nepáči - púder sa skôr používať nemá - pokožka pod ním nedýcha a lieh strašne štípe, keď tam má už ranky...
Takže toto som našla - pozri si, najviac odporúčajú čistú vodu, netrieť už do sucha a hlavne ten Sudokreem - koľkokrát si ho príde vypýtať aj susedkin muž lebo má zapareniny pod pazuchami /tiež je taký riadny chlap 😉 / a pomáha mu to.
http://www.kozni-alergie.com/
http://lesk.cas.sk/clanok/90395/zaparenina-svrb...
http://najmama.aktuality.sk/clanok/230751/ako-z...
Snáď som aspoň trochu pomohla 😉

milka1978
13. júl 2012

tiež sme mali tento problém so synčekom ... mal to hlavne tak ako tvoj okolo krku .... dávala som na to tiež mastičky no väčšinou sa do nich dostala špina zo šiat a potom to aj trocha smrdelo ... napokon som išla k lekárke a tá mi poradila aby som mu to len očistila ako bežne pri kúpeli s detským mydielkom, toto by ho štípať nemalo a keď som mu krk sušila tak väčšinou len tak, že som to neutierala ale len tak prikladala uterák na morký krk aby ho to nedráždilo a potom som všetky záhyby zasypana detským púdrom a všetko sa to nejako samo upravilo .. držím palčeky 😉

zigzag
14. júl 2012

umyla som mokrou plienkou pri kupeli, do kupela som pridavala olejik,a po osuseni som natrela sudokremom, inac teraz je teplo, tak umyvat mokrou plienkou viac x denne... nic ine, ani mydlo, ani lieh sme neouzivali, a nikdy ani popraskane nemal, ani krv nesla, mozno ju aj prilis teplo obliekas a sa poti velmi .... ale urcite by som urcite nedavala ni lieh ani nic nic ine, len to vysusa a oslabuje ochranny film na kozi, cista voda, olejik a sudokrem, nic ine a agresivne netreba,,,,

graceful9
14. júl 2012

umyla, osušila a natrela pityolom 😉

lusiana55
14. júl 2012

umyť osušiť a dával som lieh z lekárne.

rora
14. júl 2012

@lusiana55 lieh na zahyby???? na citlivu zaparenu kozicku v zahyboch? 🙄 ach

sea23
14. júl 2012

mne kazali tiez davat vporodnici lieh,ale to iba preventivne,nie ked uz su scervenane ,mokvave a bolestive zahyby,vtedy treba iba jemne pokupani osusit a skor by som dala ten puder...dokonca som davala calciovu masticku,co som mala kupenu na bradavky,ta je aj na popraskanu kozu a popaleniny....

danim
14. júl 2012

dobre som vysusila a dala detsky puder ( Johnson ) a na druhy den bolo vsetko tip top 🙂 bez ziadnej stopy zacervenania, funguje mi to vynikajuco, priam zazracne 🙂

dudduli
14. júl 2012

mne sa velmi dobre osvedčila nivea sos,pouzivala som ju casto a kupujem ju dodnes 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiityii
14. júl 2012

my mame tiez dvojbriadku a vzdy sa jej tam do tych naskladanych zahybov nieco dostane.pri kupani jej to poriadne povytieram len mokrou vodou mojou rukou,ked si plava na brusku /kupeme uz vo vekej vani/,do vody vo vani davame oilatum,qtory je na citlivu pokozku a po kupani jej to peqne vysusim len prikladanim,nie trenim.a pomaha.dolezite je to kontrolovat tieto miesta po kazdom papani a najma,ked si odgrcka,aby sa jej to tam nehromadilo😉

cucuc
14. júl 2012

Aj my sme mali nedávno tento problém a za necelý deň mu to krásne prešlo. Ja som mu to natierala s uvareným repíkovým čajom (ten vysušuje) a večer som mu to natrela Sudocremom - takou tenkou vrstvou aby sa mu to nehromadilo v záhybe. Do rána to mal o 90 % lepšie.

nikush
14. júl 2012

umyt, osusit a max. sudocrem v tenkej vrstve, ziaden lieh, ani puder, ved je to detska citliva pokozka...puder sa len hromadi a je to horsie a nech si skusi niektora z vas dat lieh na popraskanu kozu, ine jaj z vas vyjde...

masinka
14. júl 2012

ja som zahybceky vzdy poriadne vymydlila modrym Bupi mydlom, poriadne vysusila bavlnenou plienkou a jemnucko natrela Sudocremom....nie veľa, aby sa nehromadil a aby pokožka dychala.

lucka1987
15. júl 2012

cista vodicka, utriet dosucha vatovym tamponom a sudocrem . najlepsie nechat na vzduchu cim dlhsie. teda nam sa take zapareninky robili pod pazuskami, na krku a na stehienkach.. staci 15 min navolno a ten sudocrem a v podtate uz o hodinu som videla . ze je to lepsie

zuzkalenka
24. júl 2012

Ja som to natierala sudocremom určite nepoužívať lieh ani nič podobné.

dencatko
19. feb 2015

holtov krem .. na zahybky 🙂 my sme spokojní 🙂

sovulka007
28. feb 2017

ja som ako prevenciu proti zapareninkam medzi zahybky davala Bepanthen care a bola som spokojna u oboch deti vrelo odporucam

lilu7
22. feb 2018

Tiez som maximalne spokojna s bepanthenom care, hydratuje nie je parfumovany lahko sa rozotiera a vstrebava. Pouzivame aj my na suche miesta na tele, na ruky, vydraty nos a tak😉