Ako odučiť 30 mesačné dieťa od pitia z cumľovej fľaše?

alietam
25. jún 2014

ahojte chcem radu dcera ide do skolky od septembra 3 roky bude mat az v decembri takze bude patrit medzi najmladsie deti.Problem je v tom ze malo rozprava teda ma dokopy asi 20 slov ale rozumie vsetkemu skor mi to ukaze ako povie. je nastastie bez plienky uz polroka ale stale pije vodu , caj atd. z cumlovej flase od aventu.Taha aj cez slamku vie pit sem tam krabickovy dzuš trocha si glgne z flase od dzusu ale prideme domov a hned vypije plnu flasu vody z cumlom.Dnes nam bolo povedane ze sa ma do septembra naucit pit z pohara . MOmentalne pohar ignoruje max.zo slamkou ale tu nam v skolke zatrhli ma proste pit z pohara ale ona sa poleje.Napr.aj ked papa polievku sa okycka ona je v tomto pomala chleba si do ruky sama od seba nevemze max.zobere sunku alebo syr z vrchu.Takze decko bude hladne smadne v skolke a ja neviem ako ju to naucit .Popritom sa opici po starsom surodencovi ten v jej veku vedel toho viac samostatne jest a pit vedel on a nie .Ci ju nechat tak a nabalit vela triciek do skolky z esnad sa nauci?

tajka1986
25. jún 2014

@alietam nemyslis vazne toto co si teraz napisala. Moja mala ma 14 mesiacov a uz to vie, nechaj decko same nech sa uci, ked bude smadne, napije sa aj z pohara. A ked hladne aj chlieb si podrzi. No a co ze sa obleje, ked to nebude trenovat, nenauci sa. Ved bude mat tri roky to dokedy chces aby pilo z flasky. Keby neslo do skolky tak pohodka🙂?? No koniec toto 😕

mata1001
25. jún 2014

Tu nic ine nepomôže len vyhodit do koša.priprav ju na to ze je veľká skolkarka a ze ju deti vysmeju ked bude pit z flase ...a to ze nevie alebo nechce pit z pohára tak sa neboj, nauci sa. Bude musieť ked bude smadna .... 🙂

zita19
25. jún 2014

No zrus flasu. A davaj jej len pohar. A ostatne teba tiez trenovat. Mas na to 2 mesiace. Nedokrmovat, nechat ju trapit sa samu. Nelamat chlieb na kusky. Nechat ju v tom samu. Nachystat kopu starych triciek do zasoby a nechat to na nu nech trenuje. Na toto nie je ziadna ucebna metoda. Ona musi sama na to prist ako to funguje. A ked nebude skusat, tak na to nepride nikdy. Syn sa to asi naucil preto skor, lebo si ho mala len jedneho a mala viac casu. Pri dvoch detoch je jasne, ze niet tolko casu. Potom mamka nakrmi lebo je rychlejsie najedena. Vsak nema pol dna len na jedenie polievky. Toto je casty problem mladsich deti, ale nie neriesitelny. Trening, trening, trening a dost handier na prezlikanie a upratovanie su ta spravna cesta. A samozrejme nekonecne chvalenie za kazdy aj najmensi uspech.

januliku
25. jún 2014

@alietam Fľaše sa inak nezbavíš, len tak, že ju zrušíš úplne. To ostatné sa naučí sama, neboj. Deti sú súťaživé a v škôlke bude určite všetko opakovať a bude chcieť byť prvá. U nás napr. od septembra do decembra ešte učiteľky pomáhajú s papaním aj obliekaním a za ten čas sa to naučí každé dieťa.

alietam
autor
25. jún 2014

dakujem za rady maju vzdy nachystane v poharoch na svojom stoliku mala pije este tak ze si vezme lyzicku a pije s nou ale inak sa nenapije od mala pit nechcela naucila sa az ked bola mesiac chora.Aj tak uteka do kuchyne po flasu a pyta si do nej vodu ☹

milota164
25. jún 2014

my sme sa naucili pit z poldecovych poharikov ktore maju v IKEI su plastove , vyskusaj. Ale urcite jej vysvetli ze je velka a flasa je pre male deti

25daniela
25. jún 2014

@alietam nechaj tak, rano ked pojde, das co uznas za vhodne, cajik, vodicku, mozno mlieko a potom zase ked prijde domov.
Nabalis veci a oni ju prezlecu ked sa tak dohodnete. Moje jedno dieta je expert, ja som take este nevidela akeby to nemam doma, tak neverim. Ta je schopna sa zaspinit od vsetkeho a polievku asi vzivote nezjedla, aby sa neokickala a to uz ma 6 a ja riesim ako bude vyzerat v skole od septembra... Moje velmi z flase pit nechceli ale prave tato kidoska ano, a aj lutujem, ze som jej to ked mala asi 3,5 roka zrusila... mohla som do nej dostat viac jedla, keby pila z cumlikovej flasky... okrem toho ze je taka ze sa strasne spini, tak aj strasne pomaly je, takto bol stale problem v skolke a uz sa netesim na to, co ona bude robit s obedmi v skole...

alietam
autor
25. jún 2014

@25daniela dakujem aspon niekto ma chape ja som bola rad ze sa mi vobec rozpila lebo ona nepila vobec ani ked bola babo som bola rad ked vypila mliecko 100 ale je to boj insie mi neostava len ju ucit ona si aj vypyta do pohara ale nedam jej vela aby sa neoliala a tym ze v skolke bude patrit medzi najmladsie deti tak ze jej budu pomahat ale aj tak mam vacsie stresy z toho ako ked isiel syn do skolky ona je este taky mamickar keby som ju mala kde nechat tak ju necham este rok doma 😒

kiwi82
26. jún 2014

ahoj, moja sa naučila piť najprv z takej lucka faľaše s tým ciciačikom, potom už aj z umelohmotnej fľaše normálne otvorenej, presne tie ikea štamperlíčkové sú super, proste si s ňou nalievaj vodičku a štrgajte si spolu a chlipkajte, za každým si štrngnite, alebo povedzte čin čin a napite sa spolu. to u nás zabralo. ešte si nechaj fľašu v rezerve. hanba nehanba, moja bude mať 4 a ráno aj večer pije mlieko z fľaše. moja je zasa nejedáčka, tak som rada, že aspon mlieko do nej dostanem. z pohára by nevypila ani zdaleka toľko mlieka ako z fľaše. tekutiny pije riadne z pohára. kúte nejaký pekný pohárik. za 2 mesiace sa naučíte. neboj. ak sa dieťatko za 2 mesiace dokáže odplienkovať tak isto aj piť z pohárika 🙂

heln
26. jún 2014

ahoj, pohoda, klídek, máte pred sebou celé leto....
tak ako radia ostatné, v prvom rade odstrániť fľašu z dohľadu, keď ju vypýta, nereagovať, kľudne nech pije z pohára slamkou, ochutnávajte rôzne nápoje, naliať trošku do pohárika a piť, keď sa poleje, tak sa poleje, inak sa to nenaučí....
moja bude mať tri roky v júli a tiež v podstate pije slamkou, ale keď prídeme k babke tak si nalievajú džús do pohára a popíjajú..... tiež neje poriadne ako treba, lebo je nejedák, ale keď príde dieťa do škôlky, tak to bude iné, jednak bude vplývať kolektív, iné deti zjedia a keď tam bude nejaký hladoš čo rád poje aj iným, tak rýchlo budú jesť aj nejedáci a v škôlke bude pohyb a aktivity, takže dieťa vyhladne.....