Ako odučiť 17-mesačného od dudlíka pri zaspávaní?

kristina211
9. jún 2019

Ahojte mamičky.
Ako ste oduucali dieťa od dudlika? Aké triky ste použili? Môj syn má 17 mesiacov a dudku mávame iba na obed a večer pri zaspávani. Inak vôbec nie. Ale chceme ho naučiť spinkať bez dudlika. Zatiaľ je to aj 40 min a viac boj kym zaspi. Ako ste vy uspavali bez dudlika? Ako ste si poradili s odstránením dudlika, čo vám pomohlo? Nahradili ste to ci? Ďakujem za odpovede.
My aj hľadáme ho, aj uspavanku púšťame, aj hryzatko sme dali namiesto dudky.

sapetka
9. jún 2019

@kristina211 nas ma dudlik aj pocas dna.. no ked ideme von vie ze dudus ostava doma.. inak ked sa hrame doma chce ho mat sem ta ho vypluje potom si ho zase da.. no zavislak je velky🤣verim ze sa to nastupom do skolky zmeni. Snazime sa to obmedzit hlavne cez den. Na vecer mu ho nechavame upokojuje ho a bez neho by nezaspal.. ja verim te ked pride spravny cas odvykne si

limetka69
9. jún 2019

zacala som ked mal 2 roky a asi 4 mesiace, zrobila sim mu do neho dieru noznickami, taku iba čiarku, pozeral, ze co to ma byt, ze tam nie je ten podtlak pru cucani, ale nevidel dieru, dal do ust a snazil sa, aj ked to uz nebolo ono :D po par dnoch som z ciarky urobila "O"to uz vadilo viac, lebo ho drapal na jazyku, ale nechal si ho, dierku som nenapadne zvavsovala az ho sam dal prec, myslim, ze funta bola v tom, ze od zaciatku sa odnaucil sat, kedze s ciarkou v cumli sa to neda, iba ťahal vzduch z cumla, ale bolo fajn, ze ma istotu a iba ho drzal v ustach 😂 nakonirc mu doslo, ze ho nepotrebuje uz

renatka100
9. jún 2019

@kristina211 podla mna je este skoro, ma uz vsetky zubky? Este ho potrebuje. My sme dcere ked mala 2,5 roka urobili do dudlika dierku a povedali ze ho zozral cervotoc, chodila s nim este ukzovala a kedze uz sa nedal cuckat za dva tyzdne aj zabudlo. Bolo to bez kriku placu a problemov. A to bola velka zavislacka na dudloch.

slniecko35
9. jún 2019

Moja mala nieco vyse roka a pol ked sme dudku uplnou nahodou stratili v meste, aj sme sa otocili a hladali, ale nic, cela cesta domov rev, prisli sme domov a vobec ju nepytala (mali sme niekolko nahradnych kusov) az pri zaspavani, tak som povedala, ze ved sme ju stratili vonku, no a mala len cosi nezrozumitelne zamrmlala, ukazala smerom von z okna, otocila sa k stene a zaspala!!! Este par dni sa pytala, vzdy som jej len pripomenula co sa stalo a hotovo, islo to rychlo a bez revu.

mimka11111
9. jún 2019

@kristina211 ahoj,synček je bez dudla asi od 18 mesiacov a viacmenej sa "odstavil" akosi sám...asi od roka to bolo fakt len keď chcel dudkat, tzn.skor pri spánku a cez deň vôbec ...od tých 18 mesiacov som jednoducho vyskúšala v jeden večer nedať dudlik pri zaspavani, prvá noc bola trochu nepokojna,ale vôbec neplackal,že ho nemá a potom to už bolo ok....akurát sa potreboval niečím "ukľudniť", drží v rucickach normálnu látkovú plienku a tak zaspava, a to doteraz....plienocka ho upokojuje aj cez deň,keď sa začne zlostit a pod. 😁....treba vyskúšať, čo bude účinkovať na tvojho,ale myslim,že keď ma dudlik už len pri zaspavani,ďaleko od jeho úplného zrušenia nemáte 😉

lullaby126
9. jún 2019

Iba sme vzali a uz viac nedali, chvilku trvalo kym sa naucila zaspavat bez ale dalo sa to vydrzat mala asi 20m vtedy

ecoli
9. jún 2019

Keď mala dcérka 19mesiacov, vymenili sme cumel s Mikulášom za balíček sladkostí 😉 v ten večer sa naňho pýtala, ale žiadna tragédia... Bez plaču.. Dlhšie zaspávala pár dní, ale len kvôli tomu, že tým, že mala voľnú pusu, stále rozprávala 😆 mňa rodičia odučili tak, že ho pred mojimi očami spláchli do záchoda. A sestre doňho nasypali rascu a povedali ze tam má chrobáčiky....

sapetka
9. jún 2019

@mimka11111 aj my mame plienocku a dudusku😊

janinah
9. jún 2019

"zabudli" sme ho u babky a babka už spí,nepôjdeme tam v noci ju budiť,ešte by sa zľakla...

sapetka
9. jún 2019

@janinah to mas dobre nam by toto nepreslo😀

yanni
9. jún 2019

Cim skor sa ho zbavite, tym lepsie. Nasa mala cumple tiez len na spanie. Okolo 20 mesiacov sa to ale zacalo stupnovat a chcela ho aj cez den, stale hladala, po case uz to bolo neunosne. Este pred druhymi narodeninami som jej ho jedneho dna jednoducho zobrala a basta. bez nejakeho velkeho vysvetlovania. Denny spanok v ten den spala dobre, tri noci boli trochu nekludne ale nijake velke revy. Potom uz bol pokoj. Este cumel spominala asi mesiac ale stale som povedala, ze ho maju len babätka a ona je uz velka slecna. Neskor, ekd videla dieta (aj väcsie/starsie ako ona) tak len povedala ble, to je este baby. A bolo vybavene. Plienky v tom case uz nemala vobec, takze uz sme mali o jednu starost menej.

megyi1711
9. jún 2019

@kristina211
Moj ma 5 mesiacov a tiez ma dudu len ked mrnci-na upokojenie a tiez ked zaspava ale ja som to zacala robit tak ze zaspi s dudou a potom ked uz tak lepsie spi tak mu ju vyberem a spi bez nej a v pohode tak spi..samozrejme ked sa prebudil ze mrncal tak som mu ju dala ale teraz mi prespi noc okolo 4tej rano sa zobudi na mlieko a potom spi dalej pekne bez nej..niekedy mi uz aj vecer zaspi bez nej ked je unaveny

erika62
13. jún 2019

@kristina211 moj manzel ho dcerke namacal do octa. A ked ho dala do ust tak sme jej povedali ze fuuuuuj. No a ked sla spat a ukazali sme jej cumel ze ci ho chce povedala nie. A ak ho nahodou vypytala tak sme ho znova namocili do octu.

kristina211
autor
22. jún 2019

Tak nakoniec sa mi to podarilo samej. Asi za 5 dní. V 17 mesiacoch. Ani som ho nenamacala nič. Zaspávame bez neho. Bolo to ťažké ale nevzdala som to.