Ako odučiť 1,5 ročného syna od toho, aby mi neťahal vlasy?

nikaxy
19. feb 2021

Ahojte 🙂 Mali ste niektorá doma malého nezbedníka, ktorý vám neustále ťahal vlasy? Ako ho to oduciť? Mám 1,5 ročného synčeka, ktorý vždy keď zbadá možnosť, šklbe mi vlasy, pchá si ich do úst. Najhoršie je, že spáva v noci s nami a hocikedy má trochu plytší spánok, zahrabne mi do vlasov a opäť šklbe, ťahá. Vysvetľovanie ani zákazy zatiaľ u neho nefungujú 😞 poraďte ako s tým skoncovať? Iba z vlastnej skúsenosti poprosím 🙏

marcellka32
19. feb 2021

Zaplet si vlasy

pribinak
19. feb 2021

@nikaxy povedz nahlas a silno au a potiahni ho aj ty. Tak aby ho to trosku zabolelo.
Nie zas že bude revat na cely dom, ale aby vedel, že to boli

halienka
19. feb 2021

no u 1,5 ročného naozaj s vysvetľovaním nemáš šancu, on koná zatiaľ len inštinktívne, takže musíš na neho cez inštinkty, proste za každým potiahnutím tvojich vlasov musí nasledovať niečo nepríjemné pre neho, aby si zapamätal, že to má nejaký negatívny následok a to ho potom vždy odradí. Viem, že žiadna matka nechce dieťaťu robiť nič nepríjemné ale v tomto veku si to dieťa inak nevie v hlavičke uložiť a treba to brať tak, že to je len dočasné, on sa potom už od toho odučí a viac to nebude potrebné. Ale samozrejme aj ty budeš musieť mať pevné nervy, lebo ak je to taký jeho zvyk, tak bez boja a plaču sa ho nevzdá, na to musíš byť pripravená. Takže ja by som bud zakaždým potiahnutím silno skríkla - deti sa väčšinou takého skríknutia boja, alebo by som mu capla po ručičke, zas nie strašne ale aby ho to troška aj zabolelo, alebo by som ho zakaždým aj ja potiahla za vlásky, aby ho to zabolelo. On to časom pochopí, že za každým tým jeho potiahnutím bude nasledovať niečo pre neho tiež nepríjemné a prestane s tým.

landsmanka
19. feb 2021

mozno budem kruta ale ked nic nazbera tak ho potiahni tiez, niektore deti naozaj nepochopia ze to boli kym to sami nezaziju.

basska_b
19. feb 2021

To sa nedá podľa mňa. Presne, deti nevedia, že to druhého boli, keď ich nič neboli. Treba si vlasy dať do gumičky aspoň na tých pár mesiacov, potom ho to prestane zaujímať 😀

bona69
19. feb 2021

Ja mám dlhé vlasy,zapletam si, a keď mal to obdobie že má ťahal,tak som aj ja jeho, nie silno, ale tak aby si uvedomil že to mňa bolí, že ťahanie za vlasy bolí, stačilo pár krát a prestal, teraz má 2, a nerobí to už vôbec

gabulka267
19. feb 2021

To by aj mňa zaujimalo mám 1.5 dcéru a to isté robi vlasy mam nonstop v drdole a ešte povie že au a potiahne ma :(

bubuzu
19. feb 2021

A preco to robi? Lebo aj moj syn ma taha,hlavne v noci a robi to ked sa v polospanku potrebuje uistit,ze som stale tam.asi najlepsie co mozes urobit je presmerovat jeho pozornost na nieco ine.urcite mu netahat naspat jeho vlasy ani ho capat.to nepochopi.

elementissa
19. feb 2021

Moj to tiez robi stale. 3x poviem au, boli to. 4x skriknem Au, prestan!!! 5x ked si neda povedat, dostane po ruke. Normalne ho capnem, ze au, boli ma to, nesmies. Vzdy prestane po capnuti. Akoze hodi dolu kutiky teatralne a zacne potahovat nosom, ale vzdy ho to prejde do 10sekund a ide si najst novu zabavku. Nemozem jeho potiahnut za vlasy, lebo este ziadne nema (po maminke :D do troch rokov som mala len take paperie na hlave), tak mu capnem po ruke. Vysvetlovanie nepomoze, to je este zvieratko. Musi pochopit, ze teba to boli

ivangeline
19. feb 2021

Moja mala rok a zatial jek to nejde. Chape..ze len moj moj...ale ak ju jieco boli..je mrzuta..nervozna..tak proste taha a nerobi moj moj..ona je velmi impulzivna.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaxy
autor
19. feb 2021

@marcellka32 nepomohlo, skúšala som 😞

nikaxy
autor
19. feb 2021

@pribinak toto som skúšala opakovane, smeje sa na tom 😞

pribinak
19. feb 2021

@nikaxy asi ťaháš malo. Musí ho to aj zaboliet. Tak aby pocítil že boli. A ty musíš naozaj hlasno povedať au.

nikaxy
autor
19. feb 2021

@basska_b práveže mi ich ťahá ešte aj z gumičky, je mu úplne jedno ci ich mám spletene, v drdole, cope, je to úplne jedno. Ak sa nevie dostať ku koncekom, nájde si kratší vlas, ktorý trčí a zväčša ho aj vytrhne 😞

nikaxy
autor
19. feb 2021

@beata_k nepomáha, môžem mať účes aký chcem.

nikaxy
autor
19. feb 2021

@pribinak ok, vyskúšam trošku zvýšiť intenzitu, ďakujem za radu 😉

andreatytler
20. feb 2021

@nikaxy Urcite ho nekvas za vlasy. Len mu tym ukazes ze to je akceptovatelne spravanie... ved aj mamicka tak robi.
Pre neho je to hra. Musis prestat hrat a prestane aj on. Uplna ignoracia. Nereaguj, nenapomynaj, nekarhaj. Ak uz uchyti, (viem ze je to hrozna bolest)... len sa mu snaz tie vlasy z rucky uvolnit s uplnym kludom a rob dalej co si robila, len s vacsim odstupom 🙂
Ked nebude mat partaka do hry a publikum, prestane ho hra bavit.
Ale vrkoc by som urcite nosila... predsa len je lahsie schmatnut a vytrhnut za hrst vlasov ked nie su zopnute.

elizabet173
21. feb 2021

@nikaxy najvyssi cas ho naucit spavat vo svojej posteli a celkovo sa vyhybat tomu, aby ti na vlasy dociahol. Sklonit sa k nemu tak, aby nedociahol, ak ho mas na rukach a ide po vlasoch, okamzite polozit na zem. Postupne zabudne.

malfea
8. mar 2021

@nikaxy ahoj, aj môj syn mal rovnakú záľubu. Istú dobu si dokonca myslel, že vlasy sa volajú Au 😅, toľkokrát to odomňa počul. Skúšala som ho aj ja občas potiahnur naspäť, ale nemám pocit, že by tomu rozumel. Postupne to proste prestal robiť. Žiadne špeciálne metódy a postupy. Len som mu vždy povedala, že ma to bolí, že to je au a au druhým nerobíme....potom prešiel k hryzeniu 😆 aj to počase samé prešlo. Takze ti radím, buď trpezlivá, on nevie, čo je to bolesť, vlasy sú zaujímavé a vidí, že hneď reaguješ, keď ich ťahá. Proste ho to musi prestať baviť.